Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 02:36   #1601
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Ta bedastoća me uopće ne muči,

U kršćanskoj teologiji je to moguće.

Ta priča ne pije vodu iz mnogo razloga.
Eto, da skratimo, jer je ovdje na temi svima jasno da nisi došao nešto pitati zanimanjem za tumačenja Jehovinih svjedoka.


Da li znadeš da Jehovini svjedoci upozoravaju da od svih ikad stvorenih vrsta na planeti Zemlji, samo su ljudi ti koji pokušavaju istrijebiti svoju vrstu?

Dakle, mislim/vjerujem/smatram da bi trebao što više čitati njihovih JS časopisa, jer su jedini na svijetu koji ljudski reču "ljudi, ne istrebljujte se između sebe". Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 02:50   #1602
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Eto, da skratimo, jer je ovdje na temi svima jasno da nisi došao nešto pitati zanimanjem za tumačenja Jehovinih svjedoka.
Pa nisam ja tebi pisao, nego ti meni.


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da li znadeš da Jehovini svjedoci upozoravaju da od svih ikad stvorenih vrsta na planeti Zemlji, samo su ljudi ti koji pokušavaju istrijebiti svoju vrstu?
Netočno je da su jedini.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Dakle, mislim/vjerujem/smatram da bi trebao što više čitati njihovih JS časopisa, jer su jedini na svijetu koji ljudski reču "ljudi, ne istrebljujte se između sebe". Amen.
Nisu jedini. To je prije njih napisano u Kur'anu časnom i to je izvorno muslimanski poziv.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 03:00   #1603
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

To je prije njih napisano u Kur'anu časnom i to je izvorno muslimanski poziv.
Jehovine svjedoke baš briga za islam.

A ti, što toliko brigaš o njima, imaju oni kog a da se briga o njima, SINA BOŽJEG.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 04:08   #1604
Shady tj. Kudume, kad ćeš ti baš onako momački i stojički otić sa foruma kao što si sam i rekao, a ne se ko pičkica uvijek vraćat u drugom runu i srat sam sebi u usta? Di ti je karakter?
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana

Zadnje uređivanje Dr. Božo : 30.12.2017. at 05:05.
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.12.2017., 04:30   #1605
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jehovine svjedoke baš briga za islam.
Samo sam reagirao na neistinu koju si izrekla, da navodno samo Jehovni svjedoci pozivaju na nenasilje.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A ti, što toliko brigaš o njima, imaju oni kog a da se briga o njima, SINA BOŽJEG.
Bog nema ni sina ni kćer.
Nema ni ženu koja bi mu rodila potomstvo, a sam nije bio trudan.
Ja ne brinem o vama, uopće. A mora vam se reć kad iznosite neistinu.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 04:40   #1606
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Samo sam reagirao na neistinu koju si izrekla, da navodno samo Jehovni svjedoci pozivaju na nenasilje.
Jehovini svjedoci ne da samo pozivaju na nenasilje već ga ni ne sprovode.

A ukoliko se nađe neki 'gluhac' u tom slučaju je bio Js na 5minuta i ne računa se kao Js.

Treba li biblijski stavak po tom pitanju? Jer ako treba, postoji čak i to.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 13:59   #1607
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jehovini svjedoci ne da samo pozivaju na nenasilje već ga ni ne sprovode.
Ne sprovode nenasilje?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 18:08   #1608
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ne sprovode nenasilje?
Znala sam da sam napisala nekaj pre zanimljivog na što ćeš ti svakako osvrnuti pažnju. Hehe.

Da nema tebe tu na temi ja se ne bih ni sjetila knjige "Spoznaja koja vodi do vječnog života". Fala ti na podsjetniku. Imaš ju doma? Znaš, štampali ju 1995.godine, uf kak je to bilo davno, ha. U 4tom poglavlju str.32 i 7mom poglavlju str.62 , se nalaze odgovori na pitanje koje te toliko dugo muči.
Možda se može pronaći na JS stranici, idi pa izvidi. A ak nema, onda ti budemo mi prepisali poglavlje po poglavlje, nama nebu teško, ništ se ne brini.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 04:35   #1609
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znala sam da sam napisala nekaj pre zanimljivog na što ćeš ti svakako osvrnuti pažnju. Hehe.
Ja čitam tvoje postove i razmišljam o njima. Pazi šta pišeš.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da nema tebe tu na temi ja se ne bih ni sjetila knjige "Spoznaja koja vodi do vječnog života". Fala ti na podsjetniku. Imaš ju doma? Znaš, štampali ju 1995.godine, uf kak je to bilo davno, ha. U 4-tom poglavlju str.32 i 7mom poglavlju str.62 , se nalaze odgovori na pitanje koje te toliko dugo muči. Možda se može pronaći na JS stranici, idi pa izvidi. A ak nema, onda ti budemo mi prepisali poglavlje po poglavlje, nama nebu teško, ništ se ne brini.
Od JS imam zaista mnogo literature. Pogledaću da li imam u svojoj biblioteci, naslov mi na žalost nije poznat. Ako te ne mrzi, prepiši te dijelove koje se tiču mog pitanja. Ako je nešto slično onom što mi je Betelac linkao, onda nemoj - tu nema ništa konkretno, samo presipaju iz šupljeg u prazno. Ali, ako je to nešto kvalitetno, onda napiši, unaprijed ti hvala.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 23:07   #1610
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
A kome je Bog dao Isusa?
Ivan 3:16 , da nitko tko u njega povjeruje ne propadne,nego da ima život vječni. Znači svima koji povjeruju.
Deacon Clump is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 16:59   #1611
Quote:
Deacon Clump kaže: Pogledaj post
Ivan 3:16 , da nitko tko u njega povjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. Znači svima koji povjeruju.
Znam da to piše, ali to nije oidgovor na moje pitanje: kome je Bog dao Isusa?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 21:55   #1612
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Znam da to piše, ali to nije oidgovor na moje pitanje: kome je Bog dao Isusa?
Jehova je dao Isusa svim ljudima. Zahvaljujući Njegovoj smrti i uskrsnuću stekli smo pravo na vječni život u raju na Zemlji. Otkupio nas je od grijeha. Isuse volim Te!
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 04:20   #1613
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ja čitam tvoje postove i razmišljam o njima. Pazi šta pišeš.

Od JS imam zaista mnogo literature. Pogledaću da li imam u svojoj biblioteci, naslov mi na žalost nije poznat.
Ako zbilja čitaš kako kažeš da čitaš, tada si zasigurno pročitao naslov knjige.
Pregledaj police.

Inače,
drago nam je čuti kad netko doma ima zaista mnogo literature. Moguće zbog tog 'mnogo' čovjek više ni sam ne zna gdje što pronaći i kako se snaći, što se reče kako da sve to pohvatam ako mi netko ne objasni.

Javi kad pronađeš knjigu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 09:22   #1614
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Javi kad pronađeš knjigu.
Na žalost nemam je. Sve sam pregledao.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:54   #1615
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Na žalost nemam je. Sve sam pregledao.
A što si sve pregledao od njihove literature pa da ti je promaklo da svaka nudi adresu org. od koje možeš zatražiti dostavljanje knjige na kućna vrata, jer pa bolje ti je imat knjigu doma jer kad ponestane struje i interneta, knjigu možeš čitati pod svijećom ko u starina.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 19:54   #1616
https://www.jw.org/hr/izdanja/casopi...tske-stranice/

"Osim toga, kad se naša izdanja objavljuju na stranicama koje omogućavaju posjetiteljima da stavljaju komentare, time se otpadnicima i drugim kritički raspoloženim pojedincima pruža prilika da siju nepovjerenje u Jehovinu organizaciju. Neka su se braća uključila u internetske debate, čime su samo još dodatno nanijeli sramotu Jehovinom imenu. Internetski forumi nisu mjesto na kojem možemo “blago poučavati one koji su buntovni”"
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 20:31   #1617
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post

"Osim toga, kad se naša izdanja objavljuju na stranicama koje omogućavaju posjetiteljima da stavljaju komentare, time se otpadnicima i drugim kritički raspoloženim pojedincima pruža prilika da siju nepovjerenje u Jehovinu organizaciju. Neka su se braća uključila u internetske debate, čime su samo još dodatno nanijeli sramotu Jehovinom imenu. Internetski forumi nisu mjesto na kojem možemo “blago poučavati one koji su buntovni”"
Je, još se protekle godine nakratko raspravilo na forumu nema Jehovinih svjedoka, jer pa kojom to "blagosti" poučavati vječito buntovne sklone teškim raspravama , ne al zbilja ako nisi znao Js takve ne poučavaju ni mimo interneta. Pitaj ih kako oni po kratkom nećeš nas slušati ok ne moraš zbogom. Pitaj ih jel istina svjetski teren propovijedanja Dobre vijesti se sužava i preostalo je sve manje vremena do harmagedona. Računamo si, zato oni pripremom "Osude", te sadržajno najnovije literature pripremljene za 2018., što pak u neku ruku podsjeća na vremena početne točke otkud su i krenuli, krajem pretprošlog stoljeća. Nije li interesantno.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:05   #1618
Di je ovaj bolesni šija Shady? Valjda opet mijenja dlaku...

Poslano sa mog SM-J320F koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.01.2018., 18:48   #1619
Članak u Jutarnjem:

https://www.jutarnji.hr/life/zivotne...puklo/6954741/
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:19   #1620
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
U novini navedeno "Nevoljki otpadnik". To ti automatski reče netko ga natjerao na ispad.

Šteta čovjeka.
Što drugo reći tebi Protestantu koji kriješ koliko izbjeglih iz vaše crkve, a izbjeglih ko u priči; vaši se razdijelili po vjeri, jedni ispod jastuka drže pištolje a drugi ne. To zovete vjerom?? Vi zbilja nemate što pričat kontra Jehovinih svjedoka.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.