Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2010., 17:42   #21
Quote:
Roker kaže: Pogledaj post
Nisi laik nego si kreten jebiga. Ako razmisliš malo kako uopće vidjeti ako nema svjetlosti i što je uopće vid ako ne sposobnost opažanja svjetlosti. Nisam ja neki Newton ili neznam što, ali mislim da moraš biti totalni idiot da otvoriš ovakvu temu ili da uopće razmišljaš već duže vrijeme o tako nečem,a mislim da sam ja još veći što uopće odgovaram.



lom, frende lom. Totalno si u pravu ali sad sam skoro pao sa stolice od smjeha...
Jebeno si mu to predočio
UndisputedGod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 23:21   #22
Quote:
Lord Lancaster kaže: Pogledaj post
da bi o ovome mogao razgovarati moraš znati kako mi vidimo. A vidimo tako da se svijetlost odbije od predmeta i onda ta odbijena svijetlost dođe do našeg oka gdje podraži očni živac. Prema tome, bez da svijetlost odvali taj put, nema ni vida.
Znači, ovo što ti pričaš nema nikakvog smisla
da budemo precizni odredene frekvencije svijetlosti "vidimo" ocima na navedeni nacin a cijelokupna slika(projekcija) u nasem mozgu nije samo ono sto dolazi sa fotonima,a vi fizicari bi trebali znati da je ljudsko tijelo savrseni reciver, zar po sadasnjoj teoriji kvantne fizike nije dokazana komunikacija brza od brzine svijetlosti,i koliko se ja sijecam fizike teorija relativnosti ne drzi vodu,sad odgovor pokretacu threada ne neces vidjeti buducnost ako vidis brze od svijetlosti jer ta svijetlost (buducnosti) jos ne postoji i da se krecete brze od brzine svijetlosti ne biste otisli u buducnost nego se samo kretali jako brzo
vic za one koji su procitali do kraja: sjede chuck norris i bog i igraju poker, rece bog:all in a chuck:i raise
__________________
Just be...
konoko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:02   #23
Quote:
konoko1 kaže: Pogledaj post
i koliko se ja sijecam fizike teorija relativnosti ne drzi vodu

I ti si se našao javiti!

Specijalna teorija relativnosti je dokazana a long, long time ago... a za tebe se može dodati i "in a galaxy far away"
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:05   #24
Brzina vida ne može biti brža od brzine svjetlosti već samo identična, mada je uopće glupo govoriti brzina vida al eto, mislim da znam na šta si ciljao. Iz jednostavnog razloga jer mi gledamo svjetlost, dakle ovisno o brzini kojom putuje svjetlost ovisi i brzina anšeg vida.
Isto tako onaj što kaže da kad gledamo telku mi vidimo 25sličica, ali nam zbog brzine tih slika to djeluje kao normalan tijek događaja, ali zato muhe primjerice vide svih 25 slika. E sad, šta to znači možete i sami zaključiti
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:03   #25
bilo bi zanimljivo kad bi mogli otputovati npr. cca 65 svjetlosnih godina daleko od zemlje i onda sa super teleskopom promatrati iskrcavanje saveznika na Normandiju
Dzovaniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 20:40   #26
Gluplji i besmisleniji naslov teme odavno nisam vidio
To je kao da ja kazem jeli brzina sluha brza od zvuka.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 20:46   #27
Quote:
Dzovaniii kaže: Pogledaj post
bilo bi zanimljivo kad bi mogli otputovati npr. cca 65 svjetlosnih godina daleko od zemlje i onda sa super teleskopom promatrati iskrcavanje saveznika na Normandiju
Da i uistinu to je teoretski moguce,vidio bi neku vrstu prirodne snimke svjeta iz tog vremena i nebi se kao sto neki misle vratio u proslostnego bi samo gledao svjetlosni odsjaj iz tog vremena koji luta svemirom ali osim vraski brzok svemirskog broda,za gledanje iskrcavanja u Normandiji trebao bi ti i vraski jak teleskop
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:45   #28
čitam sve ovo i mislim si kak bi bilo fora isprobat nekaj kad uspijemo probit brzinu veću od brzine svijetlosti...pretpostavimo da kad bi ju probili da bi bez problema mogli postić i brzinu svijetlosti x tisuću...ili puta milijardu i sad krenemo na putovanje brzinom svijetlosti puta trilijun a na našem brodu naravno imamo optičke sprave koje nam omogućuju pogled u beskonačnost...e sad mene zanima dal bi nam prilikom tog putovanja vrpca krenula unazad...svemir bi se počeo smanjivat jer bi mi zapravo počeli prestizat fotone i tako stigli i prestigli i one prve koji su nastali tijekom big benga....mi bi lijepo gledali u prošlost..svjedočili velikom prasku (njegovoj snimci)a možda i vidjeli dal je bilo šta svijetlilo prije njega...sve to lijepo snimimo i pustimo unatrag...sjednemo...zapalimo pljugu i uživamo!!



evo ovo sam baš jučer napiso na jednoj drugoj temi al očito sam trebao ovdje!!
Smrad1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 13:02   #29
Quote:
markokk kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
imam jednu teoriju koja me muči duže vrijeme pa trebam vaše mišljenje o ovoj temi. Predpostavimo da smo na nekom dalekom planetu i da vizualno gledamo u naš planet Zemlju i da toliko dobro vidimo da žapažamo sve što se događa na Zemlji. (probajte si to zamisliti) laički objašnjavam:dakle vizualna percepcija i slika Zemlje putovala je neko vrijeme do našeg oka, recimo deset minuta. znači da je slika koju doživljavamo stara deset minuta. a "slika" je (u idealnim uvjetima putovala brzinom svijetlosti). ako je brzina svijetlosti 3*10na8 (što je samo matematička teorija) što bi se dogodilo kad bi naša vizualna percepcija bila brža od brzine svijetlosti recimo 9*10na8 (troduplo brže).
Zamislimo da s tog planeta gledamo automobil koji putuje od Zagreba do Splita autoputom i da je udaljenost između gradova 400 km(neznam kolko je točno). a automobil putuje brzinom od 200 km/h. U vrijeme kad vi vidite da je automobil krenuo ta slika je stara deset minuta i automobil je prešao oko 35km. znači da vidimo duplo brže od brzine svijetlosti automobil bi prešao 17.5km. PITANJE:dali je moguče gledati u budučnost? hvala(teško mi je za objasnit) vjerojatno ne drži vodu
Brzina svijetlosti je činjenica a ne samo teorija.
U znanstvenom smislu teorija nije isto šta i teorija u svakodnevnom govoru ono šta u svakodnevnom govoru zovemo teorija u znanstvenom goovoru zove se hipoteza.
Šta je to brzina vida ? ? ? ? ako misliš na kašnjenje elektičnog signala iz oka u mozak to se zove tromost oka i bez obzira na to kolika je tromost oka nemožeš vidjeti neki objekt prije nego šta se svijetlost odbije od njega i dođe do oka.

PS:za ovo ne treba nikakva fizika ni znanje ovo bi mali cigo znao da ne drži vodu.

Zadnje uređivanje zerdav : 23.03.2010. at 13:07.
zerdav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 13:21   #30
Quote:
konoko1 kaže: Pogledaj post
da budemo precizni odredene frekvencije svijetlosti "vidimo" ocima na navedeni nacin a cijelokupna slika(projekcija) u nasem mozgu nije samo ono sto dolazi sa fotonima,a vi fizicari bi trebali znati da je ljudsko tijelo savrseni reciver, zar po sadasnjoj teoriji kvantne fizike nije dokazana komunikacija brza od brzine svijetlosti,i koliko se ja sijecam fizike teorija relativnosti ne drzi vodu,sad odgovor pokretacu threada ne neces vidjeti buducnost ako vidis brze od svijetlosti jer ta svijetlost (buducnosti) jos ne postoji i da se krecete brze od brzine svijetlosti ne biste otisli u buducnost nego se samo kretali jako brzo
vic za one koji su procitali do kraja: sjede chuck norris i bog i igraju poker, rece bog:all in a chuck:i raise
Teorija relativnosti drži vodu na temelju teorije relativnosti radi GPS navigacija.

GPS satelit i GPS prijamnik imaju usklađene satove satelit šalje radio signalom podatke o vremenu dok taj signal dođe do zemlje dolazi do malog odstupanja u vremenu na prijamniku i podataka o vremenu koje je prijamnik dobio radio signalom sa satelita i na osnovu kašnjenja signala sa nekoliko satelita prijamnik izračuna svoj položaj na zemlji.
zerdav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 16:09   #31
Quote:
markokk kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
imam jednu teoriju koja me muči duže vrijeme pa trebam vaše mišljenje o ovoj temi. Predpostavimo da smo na nekom dalekom planetu i da vizualno gledamo u naš planet Zemlju i da toliko dobro vidimo da žapažamo sve što se događa na Zemlji. (probajte si to zamisliti) laički objašnjavam:dakle vizualna percepcija i slika Zemlje putovala je neko vrijeme do našeg oka, recimo deset minuta. znači da je slika koju doživljavamo stara deset minuta. a "slika" je (u idealnim uvjetima putovala brzinom svijetlosti). ako je brzina svijetlosti 3*10na8 (što je samo matematička teorija) što bi se dogodilo kad bi naša vizualna percepcija bila brža od brzine svijetlosti recimo 9*10na8 (troduplo brže).
Zamislimo da s tog planeta gledamo automobil koji putuje od Zagreba do Splita autoputom i da je udaljenost između gradova 400 km(neznam kolko je točno). a automobil putuje brzinom od 200 km/h. U vrijeme kad vi vidite da je automobil krenuo ta slika je stara deset minuta i automobil je prešao oko 35km. znači da vidimo duplo brže od brzine svijetlosti automobil bi prešao 17.5km. PITANJE:dali je moguče gledati u budučnost? hvala(teško mi je za objasnit) vjerojatno ne drži vodu
markokk, zanemari one pametnjakoviće koji su čuli za teoriju relativnosti i ne razumiju da teorija važi za fiziku a na za misao.

Tvoja pretpostavka je na dobrom tragu samo je krivog polariteta u sustavu budućnost-prošlost. Da "vidimo" duplo brže od brzine svijetlosti (odnosno da je svijetlost duplo brža nego što je) onda bismo iz fiksne točke vidjeli automobil s duplo manjim kašnjenjem.

Teorija gledanja u budućnost ne drži vodu, radi se zapravo o gledanju u prošlost. Ako je neka zvijezda udaljena 500 godina svjetlosti, mi je danas vidimo onako kako je izgledala prije 500 godina, dakle u vrijeme kad se Columbo bavio otkrivanjem Amerike.

Dakle, ti bi vidio automobil s početka priče na 17-tom kilometru puta, a on bi već bio dalje, na 35-tom.
pronto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.