Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2011., 21:11   #1961
Quote:
Cobras mi smo isto bili u MIniaturku i po meni to nije neka must atrakcija u Istanbulu.ali ovisi od preferencija..po meni su bolji i Arheološki muzej i cisterna..koje nisi navea..mislinda je Miniaturk gubljenje vrimena ako si u Istanbulu manje od 7 dana ..ima puno zanimljivijih stvari..neki bazar u Aziji..jer svaki dan je u drugom kvartu Bazar ..
A dobro...ko sto kazes sve zavisi od nekih licnih zelja. Neki su bili odusevljeni vecerom sa turskim programom, meni to bilo prosjecno Arheoloski muzej nismo isli. A sto se tice Bazaara, bila mi je dovoljna Kapali carsija....i previse nije to moj gust u trgovanju iako svakako treba otic bar na jedan da se vidi ta atmosfera.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Old 15.04.2011., 14:53   #1962
Po meni za doživit atmosferu na bazaru je glupo ic na Kapali Carsi ..tamo smo bili, malo obisli, nismo kupovali nista niti smo imali napmjeru i meni ono uopce ne licina bazar nego na trgovacki centar, ne bas jeftin tamo uopce i nema atmosfere, bar je nije bilo kad smo mi bili....i tamo su sami turisti..a za doživit pravi bazar mislin da se mora ić negdi drugo, ali naravno ne zbog neke velike kupovine, nego eto bezveze napravit đir, nešto poist kupit možda kakvog voća ,sitnicu neku.
Čiribimbaš is offline  
Old 15.04.2011., 20:24   #1963
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Po meni za doživit atmosferu na bazaru je glupo ic na Kapali Carsi ..tamo smo bili, malo obisli, nismo kupovali nista niti smo imali napmjeru i meni ono uopce ne licina bazar nego na trgovacki centar, ne bas jeftin tamo uopce i nema atmosfere, bar je nije bilo kad smo mi bili....i tamo su sami turisti..a za doživit pravi bazar mislin da se mora ić negdi drugo, ali naravno ne zbog neke velike kupovine, nego eto bezveze napravit đir, nešto poist kupit možda kakvog voća ,sitnicu neku.
Mi smo isli na Kapali jer nam se tu hotel nalazio, pa nam je bilo nausput. Al ko sto rekoh, nisam preodusevljen takvim nacinima kupovine, zato mi je i ovo bilo sasvim dovoljno
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Old 17.04.2011., 23:56   #1964
i ja također planiram put u Istanbul krajem ljeta. da li netko zna ili je bio u nekom mirnijem i donekle urednom hostelu? i dali je navečer sigurno šetati istanbulom s obzirom da smo same ( 3 cure, možda je malo glupo pitanje, al nas je malo strah) također dobrodošli su svi prijedlozi : gdje popiti tursku kavu, dobri restorani, zanimljivi dućani... e da i vidjela sa danas popust za avionsku kartu Croatia A. , ako se kupi do 11.5. 1200 kn
Charlizes is offline  
Old 18.04.2011., 09:35   #1965
Quote:
Charlizes kaže: Pogledaj post
i ja također planiram put u Istanbul krajem ljeta. da li netko zna ili je bio u nekom mirnijem i donekle urednom hostelu? i dali je navečer sigurno šetati istanbulom s obzirom da smo same ( 3 cure, možda je malo glupo pitanje, al nas je malo strah) također dobrodošli su svi prijedlozi : gdje popiti tursku kavu, dobri restorani, zanimljivi dućani... e da i vidjela sa danas popust za avionsku kartu Croatia A. , ako se kupi do 11.5. 1200 kn
Moja kupljena jučer, put u drugoj polovici kolovoza
Također molim preporuku za smještaj u Istanbulu (šlepam se uz Charlizes ).
I koliko bi dana bilo dovoljno odvojiti za Istanbul, vidjeti ono najosnovnije? Bit ću u Turskoj 10 dana.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 18.04.2011., 13:35   #1966
ako neces u muzeje bila bi ti dosta i dva dana...jedan dan odes Topkapi,Aya Sofija, Plava Damija, Yerbatan cisterna Gulhane park i arheološki muzej ako te to interesira a super je ...navecer odes na Taksim i Istikal Cadessi..iduci dan odes na Galata kulu i krstarenje Bosporom Kapali Carsi i Bazar zacina..navecer mozes na Taksim ponovo..i to ti je to od glavnih atrakcija ostane ti jos Dolmabache palaca ,hamam ,dervisi a to mozes vidit koliko imas para i vrimena..ali ako ti je cilo putovanje u Turskoj 10 dana vise od tri puna dana ne triba trosit na Istanbul bar po meni iako san ja bia 6 punih dana..za smjestaj vidi na hostel bookers ja san bia u tulip guest house koji je dobar ali mi smo bili u 8 krevetnoj sobi sad ne znan kakvu sobu trazite..ali mozes lako na bookersima i hostel worldu nac nesto ima osvrte tako da nije problem.
Čiribimbaš is offline  
Old 18.04.2011., 13:39   #1967
I Charlizes i Lolita ..procitajte sve postove pa onda pitajte jer ljudi pisu uvik isto po 100 puta pa in se onda ne da vise odgovarat na ta uobicajena pitanja di popit kavu, sta vidit..i ako ste uclanjene u knjiznice nekakve ima te eywitnes vodic na hrvaatskom Turska pa ga mozeste posudit i tamo vam sve ima.a imate i po netu vodica..jer bilo bi dobro da imate nekakav vodic..i jos si odavde skopite nekakve natuknice..
Čiribimbaš is offline  
Old 18.04.2011., 18:14   #1968
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
I Charlizes i Lolita ..procitajte sve postove pa onda pitajte jer ljudi pisu uvik isto po 100 puta pa in se onda ne da vise odgovarat na ta uobicajena pitanja di popit kavu, sta vidit..i ako ste uclanjene u knjiznice nekakve ima te eywitnes vodic na hrvaatskom Turska pa ga mozeste posudit i tamo vam sve ima.a imate i po netu vodica..jer bilo bi dobro da imate nekakav vodic..i jos si odavde skopite nekakve natuknice..

hvala ti na preporuci vodiča u knjižnici, baš ću otići dignuti čitala sam vodiče na netu lonely planet i turkey travel planet , ali ima toliko informacija da više ne znaš šta bi.... zato su mi opet draže neke informacije iz prve ruke... što se tiče hostela za sad mi se čine ok nobel hostel i tulip guest house ali sve to lipo izgleda na slikama i na webu.... eto ti si bio u tulipu pa malo ako ti se da opiši kakva je atmosfera, radnici.... ukratko
Charlizes is offline  
Old 18.04.2011., 18:20   #1969
i jeli iko bija na pierre loti uspinjačom?
Charlizes is offline  
Old 19.04.2011., 00:49   #1970
Taj vodičje dobar šta se tiče kulturnih znamenitosti,preporuka sto vidjeti ali je los sto se tice preporuka za smjestaj,gdje jesti , gdje piti, ne pisu cijene upada u znamenitosti..ali kad to sve znas onda je taj vodic super sa puno slika..sta se tice Tulipa ne znan sta bi reka hostel je cist,uredan,imas ormarice ..platis i dobijes lokot ako nemas svoj..dorucak isto dobar ..ali nema nesto sta ima svaki hostel a to je zajednicka prostorija..ima jedna prostorija gdje je kao kuhinja i tu se jede i onda popodne tu budu kompjuteri sa internetom besplatnim..radnici mehmet i ne znan kako se drugi zva ..oba usluzna ..sta ih god pitas potrudit ce se da ti odgovore..crtali su mi na karti sve zivo i ne zivo..pozicija je isto dobra od Sultanhmeta mozda nekih 5-10minuta..odma kraj hostela koji se nalazi pored ulice koja je puna hostela ,restorana,kafica nalazi se željeznička postaja pored koje imas totalnu suprotnost od ulice koja se nalazi 100 metra dalje..imas birtije di su sami turci di mos i poist nesto..di mos popit kafu za par kuna..i tim dijelom se iplati proc malo a u blizini je more..odma kraj hostela 3 metra do imas ducan di brko prodaje pive pa smo se i zato cijenkali ne sican se za koliko nan ih je naplaciva 2ipo lire cini mi se ali mozes smanjit u odnosu na pocetnu cijenu..lako ga smuljas..priporucia bi ti taj hostel ako ne trazis neku zabavuu hostelu i to..i akone mislis provodit previse vremena tamo..za prespavat,dorucak,usluga,urednost,pozicija sve 5 neman nikakvog prigovora..da iden ponovo mozda bi opet isa tamo..mi smo bili 5 noci pa nan je bilo vazno da budemo u dobrom hostelu..tako da 2,3 noci nemos falit..na tvom mistu mi mozda razmislia pa uzea hostel kraj Taksima jer ce ti bit blize za ic vani..mi niti jednu vecer nismo bili u pravom izlasku...ali i od Taksim do hostela nije prblem doc pjeske taman se otriznis malo i prosetas po gradu sta je isto gust mozda bi ti 40minuti tribalo tako nesto..i pazi na prevare cistaca cipela ..oni ti namjerno bace cetku na pod kad vide da setas iza njih i onda kad mu je ti kao dignes i das onda ti trazi pare i onda ga lagano odjebes..eto toliko..i kad od stanice Sultanhmet hodas prema Gulhane parku s desne strane imas ducan veliki di imas svega kupit i onda mozes u park na hranjenje..priporucan ti na trznici oko Eminonua oni voze kolica sa vocen ..jagode smo kupovali za par kuna po kila mozda 4 kune ito u 4 mjesecu..ko zna koliko su u nas tad...eto toliko ..ovo san pisa kako su mi misli navirale.
Čiribimbaš is offline  
Old 20.04.2011., 01:24   #1971
hvala ti puno... ovo su stvarno korisne informacije planiramo biti u istanbulu 5 dana , i baš bi tile neki mirniji hostel. šta se tiče izlazaka nije nam to baš ni bitno... jedino bi jednu večer otišle negdi di je turska glazba po mogućnosti uživo ,pa ako znaš neko takvo mjesto bilo bi super... znam da je na taksimu dobra zabava ali isto mi je draže biti u starom dijelu ,a i bliže je svim atrakcijama. nakon istanbula idemo do izmira par nekoliko dana i ove okolne gradove malo obići.
Charlizes is offline  
Old 20.04.2011., 09:35   #1972
Ako je netko bio nedavno u Istanbulu, imam pitanje. Koliko je u prosjeku potrebno vremena da se prođu sve formalnosti po izlasku iz aviona? Hvatala bih bus za Kapadokiju ili Izmir odmah po dolasku, pa ne znam što očekivati na Ataturku. Avion mi slijeće oko 8 a svi noćni autobusi, koliko sam vidila, kreću oko 22, 22:30.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 20.04.2011., 10:42   #1973
Ja sam sletila u nedelju i relativno sam brzo dosla na pasosku kontrolu, mozda da sam pola sata cekala... A znam da se nekada ceka i po 2 sata, iz prica nekih ljudi... tako da sve ti zavisi od situacije, koliko ces imati srece...
chica23 is offline  
Old 20.04.2011., 11:26   #1974
Charlizes a kako idete?pa mislin da van je Tulip dobar izbor...5 dana mislite bit..onda jos mozete i Dolmbache palacu ubacit 1 euro je karta ako ste sutdenti morate imati icis..i otidite u Azijuna neki bazar u Kadikoyu je utorkon..za Tursku glazbu ne znan..ako imate novaca mozete otic na pravu tursku veceru kad iznose vise vrsta meza i toga imislinda je tamo njihova glazba mislin da se to isplati vidit..o tome ti je balbocegi pisala..al tribas procitat cilu temu..ili joj posalji na privat Balbocegi ti zivi u Istanbulu..Pire Lotizicari nisan bia tako da ti zato ni bi zna rec..
Čiribimbaš is offline  
Old 20.04.2011., 11:28   #1975
Evo otvorili smo 100 stranicu ..sican se tocno prije godinu dana da je bilo oko20 stranica..eto sta je seherezada napravila i gumus..
Čiribimbaš is offline  
Old 20.04.2011., 13:07   #1976
Quote:
chica23 kaže: Pogledaj post
Ja sam sletila u nedelju i relativno sam brzo dosla na pasosku kontrolu, mozda da sam pola sata cekala... A znam da se nekada ceka i po 2 sata, iz prica nekih ljudi... tako da sve ti zavisi od situacije, koliko ces imati srece...
Alaše presveti
Ja i Turska nikako na zelenu granu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 20.04.2011., 13:15   #1977
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Alaše presveti
Ja i Turska nikako na zelenu granu.
Ma hajde no sikiriki, neces valjda ti biti te "srece"...
Misli pozitivno i sve ce biti ok. Ja kad sam sletila na Ataturk,ocekivala sam stvarno haos i da cu cekati bog zna koliko dok prodjem sve procedure, a ono je neocekivano dobro proslo,od kontrole, do uzimanja prtljage i hvatanja busa za Taksim. Sve bilo na vrijeme i uredno!
chica23 is offline  
Old 20.04.2011., 13:27   #1978
Quote:
chica23 kaže: Pogledaj post
Ma hajde no sikiriki, neces valjda ti biti te "srece"...
Misli pozitivno i sve ce biti ok. Ja kad sam sletila na Ataturk,ocekivala sam stvarno haos i da cu cekati bog zna koliko dok prodjem sve procedure, a ono je neocekivano dobro proslo,od kontrole, do uzimanja prtljage i hvatanja busa za Taksim. Sve bilo na vrijeme i uredno!
Eh, da bar budem te sreće al idem tamo sredinom kolovoza pa mislim da će bit gužvasto.
Prilično se mučim oko organizacije ture po Turskoj, ništa neću stić.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 25.04.2011., 11:19   #1979
Ako nekome zatreba smjestaj, stvarno mogu preporuciti ovaj sajt:
http://istanbulplace.com/apartments/

To su predivni stanovi, svi u okolini Galata kule i Istiklal ulice (Taksim). Redovno treba dosta unaprijed bukirati, cesto je popunjeno. Cijena za 6 osoba npr 154 eura po danu. Minimalno se ostaje 3 dana.
Svi stanovi su non-smoking, samo jedan Firuz place ima i balkon gdje se moze pusiti, a i Petraki ima neki prostor gdje se moze izaci na pusenje.

Inace dolaze sve turisti iz Evrope, Amerike i Australije, ajmo da dode i pokoji Hrvat.
mon is offline  
Old 26.04.2011., 18:34   #1980
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post

a sto se tice akbila; to je vec drugo - izgleda kao mali plasticni privjesak za kljuceve (sto i zapravo je); koliko se sjecam moze se kupiti skoro na svakom cosku, kiosku, punktu di pise AKBIL SATIS VE DOLUM NOKTASI. na sebi ima ugradjen magnet. kad ga se kupuje (ne sjecam se koliko kosta ta sama spravica - par lira mozda) kazes tamo onome koji radi da si student (OGRENCI), pokazes onu studentsku karticu, i onda ti on u taj magnet 'snimi' da si ogrenci; pa ti se s 'racuna' skida manje (ne znam jel 80 kurusa ili 1TL)...naravno kad ga kupis, odmah ga i 'napunis'. istom tome koji tamo radi das pare, npr. 20TL, i on i to 'snimi' u taj magnet. pri ulasku u bus (zato se obavezno ulazi na prva vrata-nema svercanja) imas strojcek di pritisnes taj magnet te se automatski smanji iznos na 'magnetu', isto tako kad ulazis na tramvajsku, brodsku ili metro stanicu di su one okretne rampe. vrlo je vazno da se jednim akbilom moze koristiti vise osoba; odnosno mozes ga 'stancati' sto puta zaredom, za koliko god osoba hoces dok god imas love na njemu. a s mavi kart (s obzirom da je osobna kartica sa svim tvojim podacima i slikom) mozes se koristiti samo ti, jer ju je nemoguce stancati (ona isto ima tak neki magnet) dva puta zaredom.
Ohoho, zanimljiv podačić.
Jel netko zna da li ovo još uvijek postoji?
I da li pri kupnji prolazi naša iksica, indeks i slično jer nemam ISCI karticu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.