Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2011., 20:08   #81
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
satori, kad nađeš vremena izbrišeš malo porukica da ja ubacim svoju?
inace, kad mi je inbox pun mozete slati poruke i na MaliZmaj
to je sluzbeni nick udruge ali uglavnom ja provjeravam poruke, ostali vrlo rijetko (kad ja ne stignem ili sam na putu)
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 09:59   #82
Smile

Uskrs je vrijeme kada smo posebno osjetljivi na građane koji žive u lošim uvjetima,a najviše djecu kojoj je potrebno malo veselja i osmijeh na lice.Od danas do Velikog petka naša udruga prikuplja nepokvarljive namirnice za siromašne obitelji,pa svi koji se žele uključiti neka se jave.

Izdvajamo i tri obitelji koje bismo željeli obradovati novčano,pa svatko tko želi može pomoći:

1.Obitelj Joskic iz Okučana koja živi u svega dvije prostorije bez kupaone i wc,u samo 20 kvadrata(otac,majka,dvoje male djece i baka 70 g.).
Uplate se mogu izvršiti na broj računa:
PBZ-2340009-1110460936

2.Obitelj iz Morskog Središća koja ima petero djece(8 g.,5 g.,4 g.,3g. i 2 g.),roditelji su nezaposleni i zaista im je teško,često nemaju za hranu potrebnu djeci.Uplate se mogu izvršiti na broj računa:
PBZ-2340009-1110460936

3.Obitelj iz Zagreba koja ima četvero djece,žive od socijalne pomoći,dvoje djece su blizanci,oboje bolesni,jedan je dijabetičar,a drugi ima tešku astmu.
Roditelji su nezaposleni i zaista im je teško.
Uplate se mogu izvršiti na broj računa:
PBZ-2340009-1110460936

Svi koji žele pomoći neka se jave kako bismo im barem malo uljepšali ove dane blagdana,neka i oni osjete svjetlo Uskrsa,a najviše oni najmlađi.Svima veliko hvala.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 11:43   #83
Ako ima siromašna obitelj kojoj treba kinderbet(dječji krevetac),odječa za bebu i bočice neka se javi.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 09:29   #84
Ako imate stvari koje Vam više nisu potrebne i željeli biste ih donirati(odječa,obuća,stvari za bebe,djecu svih uzrasta,pelene,hrana,igračke,bicikla i sl.),a razveselile bi one kojima su potrebne jer se nalaze u teškim životnim prilikama molimo javite nam se!

Ako želite pomoći siromašnim obiteljima sa troje i više djece možete na žiro-račun:
Humanitarna udruga "Za Bolje Sutra",Sesvete,Zagreb
PRIVREDNA BANKA ZAGREB
10000 ZAGREB,RAČKOGA 6,CROATIA
Br.računa:2340009-1110460936
HR 782340 0091 1104 6093 6
SWIFT CODE:PBZGHR2X

Možete nas i kontaktirati:zaboljesutra.humanitarnaudruga@gmail. com
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:43   #85
Ljudi,

Novcano bih pomagao svakog mjeseca i zanima me slijedece:

1. Imate li osobnih iskustava sa organizacijama "Mali Zmaj" i "Za bolje sutra"?! Sve dobro???

2. Da li su "100%" volonterske ili postotak od donacija ide na place, administracijske troskove itd

Oprostite ako je ovo opce znanje.

Hvala
dave dogma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:58   #86
Quote:
dave dogma kaže: Pogledaj post
Ljudi,

Novcano bih pomagao svakog mjeseca i zanima me slijedece:

1. Imate li osobnih iskustava sa organizacijama "Mali Zmaj" i "Za bolje sutra"?! Sve dobro???

2. Da li su "100%" volonterske ili postotak od donacija ide na place, administracijske troskove itd

Oprostite ako je ovo opce znanje.

Hvala
Mi smo potpuno neprofitna udruga"Za Bolje Sutra",sve donacije idu potrebitim obiteljima,a ako želite više informacija,mogu vam proslijediti dokumente udruge na mail,javite mi se privatnom porukom.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:25   #87
Quote:
dave dogma kaže: Pogledaj post
Ljudi,

Novcano bih pomagao svakog mjeseca i zanima me slijedece:

1. Imate li osobnih iskustava sa organizacijama "Mali Zmaj" i "Za bolje sutra"?! Sve dobro???

2. Da li su "100%" volonterske ili postotak od donacija ide na place, administracijske troskove itd

Oprostite ako je ovo opce znanje.

Hvala
Mi smo neprofitna udruga Mali zmaj (Društvo za poboljšanje kvalitete života siromašne i nezbrinute djece «MALI ZMAJ» - Zagreb)

ne uzimamo postotak od donacija, zbog toga svaka osoba/obitelj/ustanova za koju se radi akcija dobija svoju sifru pod kojom se uplacuju donacije (da ne bi neka posebno namijenjena uplata otisla na drugo mjesto ili drugoj obitelji) i jos dodamo koliko fali (ako fali) da bi se doseglo ciljane iznose

sve eventualne troskove udruga i volonteri sami snose (benzin, najam kombija ako treba, postarinu i sl)

udruga nema zaposlenika i sve poslove (administrativne i ostale) obavljaju volonteri bez ikakve naknade

do sada je uvijek uz uplacene donacije od privatnih osoba (preko foruma i sl) udruga trazila i ostale sponzore da bi se pomoglo dodatno u specificnim stvarima (recimo lijekovi ili specijalna hrana za bolesne osobe)

na web stranici udruge postoje kontakt podaci i moze se dogovoriti sastanak
sve novcane transakcije udruge su transparentne i knjige su dostupne na uvid ako donator to zatrazi


za dodatna pitanja postoji forum na nasoj web stranici gdje ljudi mogu iznijeti osobna iskustva koja su imali s nama
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 15:18   #88
Quote:
Andeoska krila kaže: Pogledaj post
Poštovani obraća vam se jedna obitelj odnosno majka i supruga. U velikoj sam našoj priči zaista ona majka koja moli za pomoć već pune 3 godine. Izlazila sam sa obitelji javno ali nije mi puno pomoglo zašto i zbog čega nisam više sama pametna. Molim vas i sve ljude cijelog svijeta da me ne odbiju nego moju molbu uzmu u obzir i nešto naprave. Moje suze koje lijem dok ovo pišem nitko ne vidi ali zato neka svatko pridje do nas pa neka se sam uvjeri u istinu koju sada želim podijeliti sa vama. Ja vas također molim da moju poruku slobodno pošaljete negdje tko želi da vidi moje riječi i moj život. Naime imam tri sina i supruga. Živim u kućici sa samo 24 kvadrata. Osnovne uvjete za život nemam. Najsretnija majka bih bila kada bih moja djeca imala što čestito pojesti, svoju sobu imati i litru mlijeka redovno popiti. To u našoj kući nije moguće. Pitate se zašto. Baš upravo zbog toga što imam dijete sa astmom , suprug mi je srčani bolesnik ali očito da u ovoj našoj državi nitko to ne razumije. Plaćam pojedine lijekove koji neidu po receptu za njih dvojicu. Imam veliku zelju napraviti svojoj djeci sobicu ali to je nemoguće jer isključivo živimo sa socijalnom pomoći sa kojom plaćam redovno režije kako bi djeca imala struju jer moraju učiti. Inače smo skromna i složna obitelj ali naše primanje ne dozvoljava i normalan život. Dole nam je beton koji dodatno otežava hladnoću. Drva za ogrijev nemamo a kupiti nemožemo. Kućica nam je puna vlage. Djeca osjetljiva i vječito bolešljivi. Najstariji sin ima 19 godina, srednji 16 i najmlađi 13. kuću smo počeli nadograđivat prije tri godine ali samo stavili zidove. Sada to samo kisne jer ploču i krov je nemoguće staviti. Ja vas molim pomozite mi kao majci samo kako bi moja djeca imala dostojanstven krov nad glavom. Da stvar bude gora mi živimo u poljima gdje smo od glavne ceste odvojeni 500 metara. Put je od zemlje kamen za nasipanje je jako skup. Gdje god da smo se obratili za pomoć i spas nismo uspjeli. Općina je siromašna,centar za socijalnu skrb ništa nemože učiniti. Tako da sam ja prisiljena moliti vas da mi pomognete malo da svojoj djeci mogu barem nešto priskrbiti. U našoj kući se već duže vrijeme jede kruh i mast jer za drugo nema,sa tim iznosom dok platim režije,poneke lijekove meni ostane jedva za vrećicu brašna sa kojom mijesim i pečem kruh djeci. Ja sam u zadnjih 2 mjeseca omršavila 17 kg ne zato što sam htjele nego zato što bih nešto i pojela moram dati svojoj djeci. Nemogu da kupim litru mlijeka a kamoli što slatko ili voćku kako bih djeca uzela vitamine.nemojte me krivo shvatit ali moram na neki način tražit i moliti. JA VAS MOLIM POMOZITE MI RADI MOJE DJECE. ŽELIM SAMO ZA SVOJU DJECU. Željni smo svega . od hrane,higijenskih potrepština. Trebaju nam drva. A po najviše bih želila djeci omogućiti kako bih imali svoju sobu. Mene je stid i sramota reći ali ja se moram skriti od njih kako bih se oprala i išla na spavanje. Nego jednostavno to činim kad su u školi ili kad oni tuge idu spavati. MOLIM ZA POMOĆ. Najviše na svijetu bih volila kada bi netko došao i samo pokucao na vrata kako bih vidijo gdje i u čemu živi peteročlana obitelj koju nitko neće da posjeti i vidi. Ovdje se iz dana u dan plače.trpi i MOLI boga za pomoć. MOLIM KAO MAJKA, NAJJADNIJA majka na svijetu koju nitko ali baš nitko ili nece ili nemože da shvati. Najteža bol mi je kada idu u školu a za kiflu im se nema a kad se vrate iz škole opet sve isto jedi kruh i mast. MOLIM VAS POMOZITE MI I HVALA VAM PUNO. NEKA VAM DRAGI BOG DA SVE NAJ BOLJE

SVI KOJI ŽELE POMOĆI OVOJ OBITELJI NA BILO KOJI NAĆIN NEKA SE JAVE ZA NJIHOVE OSOBNE PODATKE!
Ovaj vikend naša udruga je posjetila ovu obitelj,koja živi zaista u lošim uvjetima.Kućica je nedovršena,a žive u dvije jako male prostorije,nije salivena deka,ni napravljeno krovište.Puno toga im treba da bi sve dovršili,odnosno dogradili još jednu prostoriju kako bi djeca imala svoju sobu.Nemaju ni namještaja,dobili su pvc stolariju(prozore),no ne mogu ih ugraditi jer nemaju novaca.Situacija je još teža s time što žive u poljima,udaljenom 500 m od glavnog puta.Općina je siromašna,te im ni socijalni rad ne može puno pomoći,primaju socijalnu pomoć i od toga jedva preživljavaju,a ovaj mjesec možda neće ni primiti jer nisu na vrijeme predali papire da im se produži socijalna,koje su trebali vaditi u Županji,a to im je jako daleko,te nisu imali kako otići,jer nemaju novaca za kartu,a djeca su bila i bolesna.Nemaju novaca za hranu i situacija je doista teška.Molim sve koji bi mogli poslati ovoj obitelji paket hrane,neka mi se jave za adresu.
Isto tako možete uplatiti novčanu donaciju sa naznakom "za obitelj Didović"
Žiro račun:PBZ-2340009-1110460936
IZ INOZEMSTVA:
HR78 2340 0091 1104 6093 6
PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D.
10000 Zagreb,Račkoga 6,Croatia
SWIFT CODE:PBZGHR2X

Hvala svima koji se odluče pomoći ovoj obitelji,pomoć im je zaista potrebna.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 13:03   #89
Molimo ako netko ima kombi prijevoz,te bi želio volonterski prevesti dvije garniture.Jednu sa Jordanovca od obitelji koja poklanja,pa do Borongaja,obitelji kojoj je potrebna i donirana,a druga iz Vrapča do Peščenice.Unaprijed se zahvaljujemo!
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 15:04   #90
postala sam to na zatvorenoj temi ali htjela bih ponoviti i tu za svaki slucaj da ljudi znaju kome se jos mogu obratiti za pomoc:

zbog jako dobrog iskustva s njima, pohvalila bih udrugu Betlehem, podruznica Zagreb

uvijek su nam spremni pomoci, sto god mi ne uspijemo skupiti za neku obitelj oni nam daju
uvijek su srdacni i dragi, nikad nikakvih problema s njima nismo imali
i oni su isto volonterska udruga i rade to na dobrovoljnoj bazi
znali su samo zbog nas dolaziti i vikendom i kad god je nesto hitno trebalo, sve smo mogli s njima dogovoriti

stvarno svaka cast
bez njih bi mi puno manje mogli pomoci jer imamo jako malo skladiste i dobivamo daleko manje donacija od njih

njihova lokacija je u Sesvetama i vjerujem da ima ljudi kojima bi ta informacija mogla biti korisna ako ce im trebati neki oblik pomoci koji mi ne mozemo dati a oni imaju
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 15:20   #91
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post

edit 2: sad vidim da (po novom?) imate stranicu. pa evo linka onda makar http://www.malizmaj.hr/
imamo web stranicu i forum (koji niposto nije konkurencija ovom jer je iskljucivo za sve vezano uz humanitarni rad, volontiranje i aktivnosti udruge a i zatvorenog je tipa)

@moderatori
ne znam jel ovo dozvoljeno, nije zamisljeno kao reklamiranje drugog foruma vec cisto informacija gdje se moze obratiti za pomoc i gdje se pomoc moze ponuditi


sve ok

ZgSash
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:41   #92
ova tema nije predvidena ni za chat ni za prepucavanja
molim vas da zadrzimo kako nivo , tako i svrhu teme - pomoc potrebitima
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:42   #93
ponavljam ovo sto je najhitnije:

3. obitelj - Zagreb
Majka troje sinova bori se protiv teške bolesti


- zbog ciklusa kemoterapije majka je često na bolovanju i primanja su im radi toga smanjena
- otac je dobio posao u Rusiji ali počinje raditi tek početkom svibnja
- potrebna im je financijska pomoć do lipnja (1500 kn mjesečno)
- osim toga, potrebna im je i pomoć u vitaminskim preparatima i lijekovima za podizanje imuniteta koji su majci nužno potrebni
da oporavi organizam od teških terapija

osim pomoći u lijekovima moguće je uplatiti donaciju za tu određenu obitelj na žiro račun: 2484008 - 1105567475 (RBA)
pod oznakom: «donacija - RM»


nismo uspjeli skupiti dovoljno za racune pa skupljamo i dalje
vitamina za dizanje imuniteta smo dobili od jedne farmaceutske firme i od jedne privatne osobe pa to nije toliko hitno
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:09   #94
za ovu mamu nam je Soba soli ponudila besplatne tretmane za dizanje imuniteta ali to njeno srce ne bi dobro podnijelo jer je oslabljeno zbog terapija

na zalost nista od toga ali hvala im na ponudi svejedno
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 18:39   #95
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
vitamina za dizanje imuniteta smo dobili od jedne farmaceutske firme i od jedne privatne osobe pa to nije toliko hitno
Znači, bolje da uplatim novce nego da kupim onu Alou?

Inače, sestra mi je javila da je u Njemačkoj 10-15 €.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 19:34   #96
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Znači, bolje da uplatim novce nego da kupim onu Alou?

Inače, sestra mi je javila da je u Njemačkoj 10-15 €.
ovisi kad si to mislila
ovo sto smo do sad nabavili ce se potrositi nakon nekog vremena i trebat ce joj opet

lova joj treba jucer
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 07:13   #97
Ako ima netko ili poznajete nekoga kome su potrebne pelene za odrasle,imamo 10 paketa.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 07:38   #98
Poštovani,
nisam volonter,niti udruga ili slično..samo čovjek dobra srca koji bez obzira na svoje stanje uvijek pruža ruku....Ovim putem tražim pomoć za jednu obitelj koja je meni lokacijski dosta blizu,njihovu priču sam pronašla jutros čitajući novine i srce me zaboljelo jer sam i sama majka troje djece.....Kako imam auto,nudim na raspolaganje da sve što se prikupi odvezem toj obitelji u ime svih nas koji smo uvijek spremni pomoći. Moj suprug i ja ćemo osobno ovaj tjedan zatražiti pomoć od većih lokalnih firmi i poslovnih subjekata na našem području. Isto tako već danas se uključujemo u potragu za namještajem i bijelom tehnikom.....Evo link iz novina:
http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=141126

Hvala!
demiante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 07:55   #99
Quote:
demiante kaže: Pogledaj post
Poštovani,
nisam volonter,niti udruga ili slično..samo čovjek dobra srca koji bez obzira na svoje stanje uvijek pruža ruku....Ovim putem tražim pomoć za jednu obitelj koja je meni lokacijski dosta blizu,njihovu priču sam pronašla jutros čitajući novine i srce me zaboljelo jer sam i sama majka troje djece.....Kako imam auto,nudim na raspolaganje da sve što se prikupi odvezem toj obitelji u ime svih nas koji smo uvijek spremni pomoći. Moj suprug i ja ćemo osobno ovaj tjedan zatražiti pomoć od većih lokalnih firmi i poslovnih subjekata na našem području. Isto tako već danas se uključujemo u potragu za namještajem i bijelom tehnikom.....Evo link iz novina:
http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=141126

Hvala!
Mi se uključujemo u akciju.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 08:09   #100
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ovisi kad si to mislila
ovo sto smo do sad nabavili ce se potrositi nakon nekog vremena i trebat ce joj opet

lova joj treba jucer

Idući tjedan.

Nema veze, uplatiti ću sad novce, a vitamine mi može sestra poslati po nekome.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.