Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2012., 19:07   #161
A jel to prošlo ili nije na kraju (govorim o zgb-u)?
Ne smijem si spiti ni radlera dok roštiljam na jarunu?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 19:13   #162
Za sada nije. Samo udri.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 01:17   #163
znači smije se piva u parkovima ispijati...
a onda jedno pitanje... nedavno sam u jednom parku pio pivu s prijateljem i došla je policija, tražili osobne, provjerili, di ste bili di idete i to, već rutinski, i onda nam kažu da bacimo pive u koš...mi pitamo zašto? kažu oni: zato što mi tako kažemo...i šta ćemo se sad nas dvojica raspravljati s njima i bacimo pive u koš...
i šta napraviti kad sljedeći put dođu tako u parku?

(da ne bi drot opet rekao da smo vikali, vrijeđali ili ne znam ni ja što, nismo, samo smo sjedili i pili pivo...kontrola mi je (donekle) normalna, ali ne znam čemu uzimanje pive)
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 01:28   #164
I ne bi drot rekao nešto takvo (i da ste vikali, vrijeđali, ne znam što, nemate zašto bacati svoja pića), nego da se žalite postaji ili upravi na takve bahatluke.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 01:52   #165
Takve bahatluke se riješava na način da ga uljudno zamoliš broj značke... ako ti ga neće reći, onda fino izvadiš mob i nazoveš 192.
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 02:48   #166
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
I ne bi drot rekao nešto takvo (i da ste vikali, vrijeđali, ne znam što, nemate zašto bacati svoja pića), nego da se žalite postaji ili upravi na takve bahatluke.
i što kada prijaviš, da li je moguće da mu uzmu od place, daju otkaz ? ili budu samo rekli daj se malo smiri
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 03:11   #167
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
i što kada prijaviš, da li je moguće da mu uzmu od place, daju otkaz ? ili budu samo rekli daj se malo smiri
U većini slučajeva neće biti ništa... ... s druge strane možeš se prepustiti riziku da te idu privoditi, no onda računaj i to da će izmislit neku optužbu (tipa "narušavanje javnog reda i mira" ili "vrijeđanja službene osobe") da sebe pokriju. Tak to obično ide...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 07:26   #168
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako su svi oni punoljetni, kakve veze ima ta zabrana s pitanjem?
pa eto par puta sam na telki cul politicare da govore da je top rimarno zbog maloljetnika
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 08:01   #169
Jedno je što političari govore, a drugo što misle... to je najviše radi punjenja proračuna i tlačenja naroda. ko da je samo alkohol razlog nasilju (ko što reklamiraju razni dušebrižnici)... razloga ima gro,... od dosade do prirodne sklonosti nasilu. Alkohol je tu samo "pomoćno sredstvo"... Jebote, represije tipa da na javnom mjestu nesmiješ stajati ako posjeduješ alkohol, nije bilo ni u staljinovoj rusiji ni u hitlerovoj njemačkoj.
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.

Zadnje uređivanje drot13 : 08.04.2012. at 19:14. Reason: brisanje citata
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 19:21   #170
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
pa eto par puta sam na telki cul politicare da govore da je top rimarno zbog maloljetnika
Kao što kaže fotomatik, oni pričaju svašta, a cilj se mijenja iz dana u dan. Da naprave neku ekspertizu, da postoji volja da se problem riješi (prvenstveno primjenom već postojećih zakona) i da svatkou lancu zna što radi, problem bi bio bitno smanjen.


Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
... to je najviše radi punjenja proračuna i tlačenja naroda...
Trošak prekršajnog postupka je višestruko veći od same kazne. Njima s ne puni državni proračun. Da opet postavim linkove?


Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
... ko da je samo alkohol razlog nasilju (ko što reklamiraju razni dušebrižnici)... razloga ima gro,... od dosade do prirodne sklonosti nasilu. Alkohol je tu samo "pomoćno sredstvo"...
Naravno da nije. Prvi i osnovni razlog je opće stanje u društvu, ali to nije tema (niti adekvatni podforum), pa nećemo na tu stranu. Alkohol sam po sebi jest problem, pogotovo među mladima, a dok god kod nas postoji "kultura pijenja", teško ćemo se toga riješiti. Ova zabrana je i meni malo bez veze, jer postoje već neki mehanizmi sprječavanja nabavljanja alkohola maloljetnicima i pijanim osobama, samo što se niti toga ne držimo, a i u tim slučajevima volimo pljuvati po državi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 16:35   #171
Pozz

dakle, frend i ja (maloljetni oboje) pijemo vino oko ponoci na klupici u parku, dode policija, osobne ovo ono, prekršajni nalog i 200kn kazna svakome

e sad, koje su posljedice toga, osim novčane kazne, šta pise u dosjeu itd., na šta pazit slj. put i kako izbjec?
itwillrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 20:29   #172
Posljedica nema nikakvih, a u dosjeu piše samo to da ste počinili prekršaj taj-i-taj, ništa posebno. Sljedeći put nemojte piti i to je jedini način na koji ćete to izbjeći.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 22:38   #173
hvala!
itwillrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 17:23   #174
Drot molim te ako mozes pomoc pa da mi kazes sta je najpametnije i na koji nacin da se zalim.

Prije 3-4 dana, sam isao do kioska s prijateljem po pive te smo isli nazad doma, nismo se zadrzavali na javnim povrsinama il nista slicno. Na putu nazad, nema 100-tinjak metara od kioska do doma sam ja otvorio pivu i napio se guc dva jer je vani bilo pakleno vruce, za 20 sec je doletila policija u autu da konzumiram alkohol na javnom mjestu i dobio sam kaznu 200 kn. Radi se o zgbu i nisam konzumirao pred kiskom/trgovinom kao sto je zabranjeno gradskom odredbom nego sam kaznjen clankom 20 zakona o remećenju javnog reda i mira. Nismo bili u alkoholiziranom stanju (to je bila prva piva koju smo kupili ), a niti smo uhvaceni u opetovanom ponasanju jer smo isli tih 100 metara do doma i to je to. Kad su dosli samo su pokupili osobne i vidili da je moja piva otvorena i fali tih guc dva unutra te napisali kaznu. Bili su neki mladi policajci i rekli da moraju pisat kaznu jer ih mozda sef promatra te se pohvalio da je taj dan vec ispiso cijeli blok takvim kaznama(lol?).

Da li je bilo tu osnova za kaznu ili da se kajem da sam student i da nisam nikad kaznjavan?
Silenus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 18:53   #175
U slučaju prekršaja iz čl. 20. ZPPJRM bitno je da si više puta zatečen kako se opijaš na javnom mjestu, tako da ovo što si ti opisao nije taj prekršaj. Ako su ti tako napisali i to stavili na teret, nemaš tu što priznavati kad nije istina. U prigovoru možeš napisati točno što je bilo i napomenuti da se nisi opijao, da ti nije izmjerena koncentracija alkohola u organizmu i da nikada prije nisi zatečen u takvoj radnji, tako da ne postoje obilježja tog prekršaja, pa moliš za oslobađanje od optužbe.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 18:27   #176
Question Pijanci

Ispricavam se ako ovakva tema vec postoji ali nisam ju pronasao.

Stvar je da pred lokalnom trgovinom imamo sad po ljetu i do pedeset pijanaca koji zauzimaju ulaz u trgovinu te jednostavno ljudi prestaju dolazit jer im je neugodno prolazit pokraj njih (neki cak verbalno napadaju prodavacice)
Zanima me da li ima kakva odredba koja bi to zabranjivala
Stvarno bi trebao odgovor ako tko zna
ezacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 19:03   #177
Quote:
ezacro kaže: Pogledaj post
Ispricavam se ako ovakva tema vec postoji ali nisam ju pronasao.

Stvar je da pred lokalnom trgovinom imamo sad po ljetu i do pedeset pijanaca koji zauzimaju ulaz u trgovinu te jednostavno ljudi prestaju dolazit jer im je neugodno prolazit pokraj njih (neki cak verbalno napadaju prodavacice)
Zanima me da li ima kakva odredba koja bi to zabranjivala
Stvarno bi trebao odgovor ako tko zna
U mom kvartovskom dućanu su zbog ovoga čak prestali prodavati pivo u boci na jedno vrijeme, al pretpostavljam da to nije opcija.
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 19:41   #178
Stvar je regulirana gradskom odlukom o komunalnom redu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 00:48   #179
Quote:
ezacro kaže: Pogledaj post
... Zanima me da li ima kakva odredba koja bi to zabranjivala...
Ima. U Zagrebu je to zabranjeno i Odlukom o prekršajima protiv javnog reda i mira. Možeš zvati komunalne redare i policiju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.