Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 21:06   #1
Loši odnosi sa sestrom :(

Eto već duže vrijeme sam u lošem odnosu sa svojom mlađom sestrom, što je počelo otkad je ona započela vezu prije oko 5 godina. S vremenom se baš promijenila ko osoba i to na gore, postala je umišljena, s dečkom se izruguje drugim ljudima, trača ih.. U svemu tome počela je maltretirati i mene. Ja sam prošle godine prekinula dugogodišnju vezu, koja uistinu nije imala smisla i otad nemam dečka. Također sam prekinula neka lažna prijateljstva. Ipak zbog svega mi nije žao, smatram da sam ispravno odlučila i sretnija sam sad.
Ona cijelu tu situaciju spominje okolo rodbini, kao pogrdno kakva sam ja to kad me je bivši ostavio a i više puta mi je rekla da ću ostati sama u smislu da se neću nikad udati. (imam 25 godina a ona 23)
Također, sve mlađe osobe u užoj obitelji okreće na svoju stranu i protiv mene, miti im se i govori da me uopće ne slušaju, što me sve užasno smeta.
Jednostavno neznam kako s njom izaći na kraj.

Zanima me ima li netko od vas sličnih iskustava dA MI da savjet kako se nositi s tim malim nezrelim čudovištem. jer ću poludjeti s njom.
1001noc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 22:44   #2
postavi sebi pitanje dali ti je draža njezina nesreća nego tvoja sreća...........
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 22:48   #3
I ja i brat nismo u nikakvim odnosima. Mislim .. 2 smo svijeta različita. Ne znam zašto je tolika frka samo zato jer imate iste gene (a drugačiji mentalitet). Meni je to smiješno. Obitelj ne čine geni,nego osjećaji.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 06:02   #4
Iako ti je sestra, takvo ponašanje nije prihvatljivo, jer će postajati sve lošija prema tebi. Možeš samo prekinuti komunikaciju dok ne promjeni ponašanje. A za bližnje ne brini. Sada ćeš barem vidjeti tko je zaista uz tebe i na kog možeš računati. Oni drugi slijediti će njezine riječi.

Također si dobro učinila prekinuvši vezu i prijateljstva koja su bila loša za tebe. Upoznati ćeš još dobrih i zanimljivih ljudi
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:32   #5
Sada ćeš barem vidjeti tko je zaista uz tebe i na kog možeš računati - da

Ne želim joj nesreću, uostalom znam da bih i ja bila nesretna zbog njezine nesreće. Zato bih voljela
da je i ona bolja prema meni. Ali eto, realno-nije.
1001noc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 07:03   #6
Lijepo je i dobro da joj želiš sreću. Al ponekad moraš pustiti ljude da griješe, jer samo tako će shvatiti neke stvari. Možda se jednog dana vaš odnos promijeni, ali do tada se drži podalje za vlastito dobro.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:34   #7
Quote:
1001noc kaže: Pogledaj post
Eto već duže vrijeme sam u lošem odnosu sa svojom mlađom sestrom, što je počelo otkad je ona započela vezu prije oko 5 godina. S vremenom se baš promijenila ko osoba i to na gore, postala je umišljena, s dečkom se izruguje drugim ljudima, trača ih.. U svemu tome počela je maltretirati i mene. Ja sam prošle godine prekinula dugogodišnju vezu, koja uistinu nije imala smisla i otad nemam dečka. Također sam prekinula neka lažna prijateljstva. Ipak zbog svega mi nije žao, smatram da sam ispravno odlučila i sretnija sam sad.
Ona cijelu tu situaciju spominje okolo rodbini, kao pogrdno kakva sam ja to kad me je bivši ostavio a i više puta mi je rekla da ću ostati sama u smislu da se neću nikad udati. (imam 25 godina a ona 23)
Također, sve mlađe osobe u užoj obitelji okreće na svoju stranu i protiv mene, miti im se i govori da me uopće ne slušaju, što me sve užasno smeta.
Jednostavno neznam kako s njom izaći na kraj.

Zanima me ima li netko od vas sličnih iskustava dA MI da savjet kako se nositi s tim malim nezrelim čudovištem. jer ću poludjeti s njom.
Moraš se vratiti u vrijeme kad ste bile bliske. Tu treba početi graditi dalje odnose. Vrati i nju u to vrijeme - reci joj da ti je stalo i da želiš vratiti to vrijeme i dalje razvijati odnose u tom smjeru.
Ako se nikad niste voljele, a to temeljito, temeljito ispitaj da ne pogriješiš, tada digni ruke od nje. Možete biti u pristojnim i ugodnim odnosima, kao sustanarke koje su silom prilika zajedno privremeno.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 15:47   #8
Tko zna kakvu bi sestra pricu ispricala?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 11:05   #9
Pitanje je kako se ti zaista ponasas prema sestri i okolini. Nemoj zamjeriti, ali mozda si ti frustrirana svojom trenutnom situacijom u mjeri koje nisi ni svjesna.
Mozda je mlada sestra zapravo zrelija od tebe i sve sto ti kaze kaze ti dobronamjerno, jer da netko bas zlobno i smisljeno traca ti ne bi bas tako lako saznala za to,a tebe boli jer smatras da samim time sto si 2 godine starija tvoja "treba biti zadnja" sto i nije uvijek istina.
To sto traca druge ljude pred tobom znaci da te ipak smatra bliskom, takoder je vrlo bitno je li to sto prica o drugima istina pa to pred tobom bude samo na razini komentara/dobronamjerne kritike, ili je samo zlobna.

Razmisli o stvarima/pricama koje dolaze do tebe, pokusaj objektivno sagledati svoje ponasanje jer je njeno mozda samo reakcija.

Naravno, postoji mogucnost da je ona stvarno kujetina, ali opet, ako zelis dobar odnos sa sestrom, a ocito zelis, izbroji do 10, pokusaj razgovarati s njom otvoreno o stvarima koje te muce, bez nekog predbacivanja i osude, tko zna, mozda stvarno ima razloga za takvo ponasanje. Mozda nije zadovoljna sa sobom pa se na tebi iskaljuje, mozda sve to umisljas, mozda... Razumijes?

Sretno
personaforumska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 22:37   #10
Ako se ona i ne trudi, probaj se ti potrudit i bit joj dobra sestra. Isplati se to i, ako je normalna, jednog će dana cijeniti, a ako nije, pomozi joj da postane.
Uzmi to od osobe koja se nedavno žestoko posvađala s bratom - još uvijek, iako smo "izgladili" situaciju mislim da ću umrijeti pri pomisli na spomenutu svađu.
Volim ljude oko sebe, ali mi ništa na svijetu nije važnije od moje obitelji.
Netko reče - geni ne čine obitelj; čine je osjećaji... i taj netko neminovno je u pravu, ali ako osjećaji ne dolaze spontano, smatram da se itekako isplati isprovocirati ih (u pozitivnom smislu). Neke su civilizacijske norme s razlogom norme - nisu ljudi pojam obitelji izmislili bezvraga.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.