Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2013., 11:08   #21
Čovjek koji ne valja, ne valja nikome, pa tako ni vlastitoj kćeri. S tim da je njoj još gore. Možda je najbolje da joj se ništa ne govori, jer njoj je svaka riječ o njemu "stavljanje soli na ranu".
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 17:16   #22
Quote:
Diag-nonsense kaže: Pogledaj post
u danasnje vrijeme kada vecina ide za nekim povrsnim prijateljstvima/vezama prava je lutrija naletit na nekoga kome nije do toga tj.tko shvaca sta znaci biti nekome prijatelj/partner.
jesi primijetio da su danas pitanja tipa kako je ili sta ima novoga? u biti samo onako,popunjavanje tisine a ne iskrena briga kako je osoba koju poznajes!mnogi izbjegavaju odgovoriti iskreno ako ih nesta muci jer znaju da iza toga slijedi ignoriranje ili odjeb osobe koju smatraju prijateljem/icom.

nisam mogao vjerovati ali sam probao,kad bi se zalomilo da me netko pita takvo pitanje odgovorio sam iskreno,bez imalo uljepsavanja(a bas prolazio kroz sranja) i da vidis kako se razbjezali svi oni veliki frendovi,burazeri i slicno...u pocetku mi bilo uzasno,osjecao sam se jadno a onda shvatio da takve ljude niti ne zelim blizu sebe,ako sam sam spreman biti tu za nekoga kad mu/joj je lose onda netko valjda moze progurati i moje neko krizno razdoblje!

danas se lijepim rijecima ljudi ulizuju jedni drugima,sve je tak cici mici,govore se rijeci/recenice koje se ne misle sve samo kako bi se doslo do zeljenog cilja,no kad zagusti,kad si u rasulu obicno bivas pocascen raznim teskim rijecima jer danas je to tak normalno i to ti je potrebno da te ocvrsne!

imati dubokoumni razgovor nije tesko samo treba odabrat dobre pojedince za takvo nesto
iskreno nema mi ljepsega od toga kada sa istom osobom u jednom trenutku mozes imati dubokoumni razgovor,kad prolazite teme koje su vezane za ona vjecita pitanja na koja nitko ziv nema odgovor,dok u drugom vec umirete od smijeha na neke glupe sale ili jednostavno sutite i gustate u vremenu koje provodite zajedno!

no...kao sto rekoh,naletit na takvo nesto u danasnje vrijeme je gotovo pa nemoguce
Ovo je toliko točno da potpisujem tisuću puta. Moja sestra ima takvu sklonost da koristi sarkastične komentare nakon nekog mog meni bitnog problema. Uvijek se pita što preuveličavaš taj problem, a onda slijedi sarkastičan komentar, uz odgovor na pitanje čemu takvo ponašanje, pa onda kaže "pa moraš se naučiti". A zapravo misli neizravno "pa ugledaj se u mene kako sam ja pametna, a ti tako glupa". Pa takvi ljudi ni ne mogu biti iskreni prijatelji! Kao prvo, prijatelj ne uzima nepoštenu prednost pred tobom sebe uzdižući, a kao drugo kao što je već rečeno, on će biti s tobom i u problemima. Kakav je to uopće licemjeran prijatelj koji je s tobom kad je sve u redu, a kad nije, onda je po strani i dobacuje ponižavajuće komentare. Stvarno jadno da jadnije ne može biti. Gluposti. Takvi ljudi su sebični i egoistični, a kamoli da mogu biti iskreni prijatelji kad vole samo sebe.
ivana245 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 11:09   #23
Quote:
ivana245 kaže: Pogledaj post
Ovo je toliko točno da potpisujem tisuću puta. Moja sestra ima takvu sklonost da koristi sarkastične komentare nakon nekog mog meni bitnog problema. Uvijek se pita što preuveličavaš taj problem, a onda slijedi sarkastičan komentar, uz odgovor na pitanje čemu takvo ponašanje, pa onda kaže "pa moraš se naučiti". A zapravo misli neizravno "pa ugledaj se u mene kako sam ja pametna, a ti tako glupa". Pa takvi ljudi ni ne mogu biti iskreni prijatelji! Kao prvo, prijatelj ne uzima nepoštenu prednost pred tobom sebe uzdižući, a kao drugo kao što je već rečeno, on će biti s tobom i u problemima. Kakav je to uopće licemjeran prijatelj koji je s tobom kad je sve u redu, a kad nije, onda je po strani i dobacuje ponižavajuće komentare. Stvarno jadno da jadnije ne može biti. Gluposti. Takvi ljudi su sebični i egoistični, a kamoli da mogu biti iskreni prijatelji kad vole samo sebe.
to mi dode isto kao i kada netko na neciji problem kaze-eh sta se zalis nekome je daleko gore!!!
to pravi prijatelj/partner-ica/obitelj nikad ne bi rekli jer je glupo omalovazavat neciji problem,koliko god banalan bio ako toj osobi stvara kosmar u glavi i ako osjeti potrebu(sta ce reci i dozu hrabrosti)podijeliti tu ranjivost sa nekim,onda bi ta osoba trebala imati barem malo zrna u glavi ili dozu empatije i saslusati tu osobu,mozda dati neki savjet ili jednostavno biti tamo za frenda-icu/partnera-icu/clana obitelji koji je u banani.

people are strange pjevao jim morrison i bio frajer skroz u pravu...

rekao mi jednom frend da podsvijesno privlacimo ljude u svoj zivot i ako stalno ponavljamo jednoteisti obrazac tj.ako nam stalno dolaze isti ljudi i mi se iznova razocaramo i dopustimo da nas ti ljudi povrijede svojim rijecima ili djelima,onda je ipak problem u nama!

da prijatelj bi trebao biti uz tebe i kad ti ne cvatu bas ruzice u zivotu,ali u vecini slucajeva se bas onda svi razidju,pobjegnu ili se izgubi ta neka povezanost a razlog tome je neki cudan pogled na svijet u kojemu ljudi vide veliki izbor medju drugim ljudima i ne zele se potruditi oko nekog odnosa tj.vec postojeceg prijateljstva/veze pa se ipak odluce da ce biti sa nekim sve dok je ta osoba ok,a cim zagusti-crta

ke divota a?!!!

ima onih koji vjeruju u prijateljstva/veze...ali ih je sve manje ili se totalno ogradjuju od svih,valjda im je dosta da ih se stalno uzima zdravo za gotovo,iskoristava i slicno.
Diag-nonsense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 12:18   #24
A i nije dobro svaku budalaštinu shvaćati ozbiljno...
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 16:40   #25
Riječi itekako bole. Kada vas netko konstantno omalovažava i ponižava, vrijeđa, s vremenom počnete vjerovati u istinitost svega izrečenog. Ali ako smognete snage i maknete se, sagledate situaciju, shvatite da vas ponižava obični isfrustrirani jadnik, pa prebolite.
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 19:36   #26
Quote:
Blurain kaže: Pogledaj post
Riječi itekako bole. Kada vas netko konstantno omalovažava i ponižava, vrijeđa, s vremenom počnete vjerovati u istinitost svega izrečenog. Ali ako smognete snage i maknete se, sagledate situaciju, shvatite da vas ponižava obični isfrustrirani jadnik, pa prebolite.
Neke osobe su jako osjetljive i sve primaju k srcu, a čak i one osobe koje nisu tako osjetljive povjeruju sugovorniku nakon konstantnog omalovažavanja.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 21:26   #27
Quote:
Diag-nonsense kaže: Pogledaj post
u danasnje vrijeme kada vecina ide za nekim povrsnim prijateljstvima/vezama prava je lutrija naletit na nekoga kome nije do toga tj.tko shvaca sta znaci biti nekome prijatelj/partner.
jesi primijetio da su danas pitanja tipa kako je ili sta ima novoga? u biti samo onako,popunjavanje tisine a ne iskrena briga kako je osoba koju poznajes!mnogi izbjegavaju odgovoriti iskreno ako ih nesta muci jer znaju da iza toga slijedi ignoriranje ili odjeb osobe koju smatraju prijateljem/icom.

nisam mogao vjerovati ali sam probao,kad bi se zalomilo da me netko pita takvo pitanje odgovorio sam iskreno,bez imalo uljepsavanja(a bas prolazio kroz sranja) i da vidis kako se razbjezali svi oni veliki frendovi,burazeri i slicno...u pocetku mi bilo uzasno,osjecao sam se jadno a onda shvatio da takve ljude niti ne zelim blizu sebe,ako sam sam spreman biti tu za nekoga kad mu/joj je lose onda netko valjda moze progurati i moje neko krizno razdoblje!

danas se lijepim rijecima ljudi ulizuju jedni drugima,sve je tak cici mici,govore se rijeci/recenice koje se ne misle sve samo kako bi se doslo do zeljenog cilja,no kad zagusti,kad si u rasulu obicno bivas pocascen raznim teskim rijecima jer danas je to tak normalno i to ti je potrebno da te ocvrsne!

imati dubokoumni razgovor nije tesko samo treba odabrat dobre pojedince za takvo nesto
iskreno nema mi ljepsega od toga kada sa istom osobom u jednom trenutku mozes imati dubokoumni razgovor,kad prolazite teme koje su vezane za ona vjecita pitanja na koja nitko ziv nema odgovor,dok u drugom vec umirete od smijeha na neke glupe sale ili jednostavno sutite i gustate u vremenu koje provodite zajedno!

no...kao sto rekoh,naletit na takvo nesto u danasnje vrijeme je gotovo pa nemoguce
gle, realno. ak te netko danas pita kako si i što ima novog, ako ga i ideš zatrpavat problemima, pomoći ti nema. kako si i što ima su klišeji, tu se ne traže odgovori. a probleme i tegobe povjeravaš ljudima koji malo više znaju o tebi i ne pitaju te olako kako si i što ima...
hukers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:10   #28
Hm, rijeci...

Mislim da je pomalo i tesko bas stalno paziti na rijeci, i ulagati bas veliku koncentraciju. Dakle, mislim da je spontanost vrlo bitna, a samim time se kroz tu spontanost pokrecu i razne asocijacije.

Lose je ako se zezancija dozivi kao djelomicna uvreda. Vec se cini da je nekako i doslo do toga da se javlja i povremena preosjetljivost.

Pa kroz dan vecina ljudi cuje, kaze il napise mozda i vise od tisuce rijeci. Tako da je osim onih bas tezih uvreda, poprilicno nerealno ocekivati bas detaljno pamcenje gdje je tko nekome nesto rekao?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 01:41   #29
Cudno...

Slovo po slovo ... rijec... rijec po rijec ..ii svasta moze biti ...

Riječi su moćne. Negdje sam, prije puno godina, pročitala da je jedan indijski guru rekao da ispaljenu strijelu i izgovorenu riječ ne možemo vratiti. Nakon što ih pošaljemo u svijet, one krenu u smjeru u kojem smo ih poslali... Ako smo bili precizni, pogodit će metu. I zato, njima bismo trebali pažljivo baratati. Jer, možda nećemo ubiti, možda ćemo samo raniti, možda ćemo kasnije, predomislivši se, uspjeti i zaliječiti ranu ranjenome kojeg smo mi sami ranili, ali bolje od toga je niti ne ispaliti riječ koja povrjeđuje. Jer ostat će ožiljak, na onome koga smo pogodili,onoliko koliko i u nama samima..
(Slicno prici o dasci maloprije)
Riječi vibriraju... riječi imaju moć. Prema onome tko ih od nas prima, prema našem međusobnom odnosu i prema nama samima...
A pamtimo i one od djetinjstva izrecene nam rijeci sto od roditelja sto od okoline...
Ostaju negdje u nama pohranjene ..duboko...
Podsvijesno..
Uzrokuju i prikrivene komplexe...
Oni koji ih nastavljaju siriti i sami su robovi svojih potisnutih komplexa...
Postoje da bi se opisivale ... postoji da nas opisuju ..
stoga bilo pisana ili izrecena rijec ima izuzetno veliki utjecaj ...
Zalim one koji imaju sposobnosg govora,jer cesto neznaju cijenit svoj dar
Poznajem puno njih koji su gluhonijemi ,a pisu kao da im neka veca providnost vodi istu tu ruku...


U danasnje vrijemekao i u vecini stvari,ostavljamo po strani sve neke nazovi nepotrebne vrijednosti..pa tako i kulturu govora
koju rijetko tko ima ili ne prakticira ...

Rijec je nasa snaga ,i cesto nam u danasnje vrijeme spasava mnogo ukoliko se znamo koristiti istima...manipulirati i konstruirati u svoju korist
Rijec je i oruzje ...
koje neko koristi za zastitu sebe,ili napad drugih...
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 05:31   #30
Slažem se sa tobom "iz vedra neba"
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:17   #31
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa tobom "iz vedra neba"


volim kad se ljudi sloze samnom
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 12:43   #32
Hm, ajde da probam nadopuniti kaj se tice ove teme, a mislim da mogu na nacin da kazem i neka svoja iskustva i zapazanja na koji nacin dozivljavavam nacine i okolnosti izrecenih rijeci.

E, sad, nekako sam postepeno dosao do ajde da kazem nekog mehanizma uz pomoc kojega negativne rijeci {osim onih nekih tezih uvreda} uglavnom nastojim ne pamtiti.

E, saf, imam vrlo visoku toleranciju na zezanciju, a ako je ta zezancija ponekad i uvreda, ja je u datom trenutku dozivim kao zezanciju.

Nastojim sacuvati one dobre uspomene, nositi ih u srcu i nastaviti u dobrim smjerovima.Ta duboka podaviesna pohranjenost rijeci je zanimljiva pojava i nekako mi se cini da se i to moze promjeniti uz razvoj vlastitih talenata koji se otkriju u medjuvremenu, a to su uostalom i poticaji za napredak.

Nesto bih rekao i o vadjenju rijeci i detalja iz konteksta. Dakle, tu se veczinom radi o tome kako neki ljudi cekaju te greske koje i nisu velike i onda u recimo tejstu od pedesetak recenica izvuku onu recenicu koja je pomalo nespretno izrecena. Mislim da je vazno osvijestiti sebi, pa onda mozda i drugima {ako im je stalo} da se trebaju uzeti znatno siri obzori kako bi se pokusalo doci do prave poante.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 17:21   #33
meni nikad nije imalo smisla ono "djela, a ne riječi"
riječi su djela, trebalo je to izbacit i upakirat... i tako
Druna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 09:56   #34
Rijeci jesu djela, i kao takve traze prisutnost, fokus, pa i analize.

E, sad, ponekad se i zbog previse rijeci, previse analiza, teze odredi ono zaista bitno, samim time budu i cesca odugovlacenja i odgadjanja.
Ja sam ipak nesto vise audiotivni tip, vise volim slusati emisije nego citati knjige. Jos i danas se sjecam nekih emisija koje sam slusao prije puno vremena, a kod knjiga to i nije bas slucaj. Bolje pamtim slusne detalje, nego one vizualne.

Opet, nekako sam povremeno i previse u nostalgicnosti, narocito dobro pamtim emisje i pjesme koje bih slusao netom prije izleta, prvog radnog dana na novom poslu, za vrijeme nevremena i slicno.

Cesto znam zimi gledat telku i slusat radio paralelno, i onda me taj film asocira i na tih nekoliko pjesama koje slusah za vrijeme filma.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 19:20   #35
O riječima jako puno toga ovisi... bitno je što se kaže, kako se kaže. Mogu uljepšati dan isto kao što mogu uništiti život. U svakom slučaju, najmoćnije oružje čovjeka.
dejanira is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 20:32   #36
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
Cudno...

Slovo po slovo ... rijec... rijec po rijec ..ii svasta moze biti ...

Riječi su moćne. Negdje sam, prije puno godina, pročitala da je jedan indijski guru rekao da ispaljenu strijelu i izgovorenu riječ ne možemo vratiti. Nakon što ih pošaljemo u svijet, one krenu u smjeru u kojem smo ih poslali... Ako smo bili precizni, pogodit će metu. I zato, njima bismo trebali pažljivo baratati. Jer, možda nećemo ubiti, možda ćemo samo raniti, možda ćemo kasnije, predomislivši se, uspjeti i zaliječiti ranu ranjenome kojeg smo mi sami ranili, ali bolje od toga je niti ne ispaliti riječ koja povrjeđuje. Jer ostat će ožiljak, na onome koga smo pogodili,onoliko koliko i u nama samima..
(Slicno prici o dasci maloprije)
Riječi vibriraju... riječi imaju moć. Prema onome tko ih od nas prima, prema našem međusobnom odnosu i prema nama samima...
A pamtimo i one od djetinjstva izrecene nam rijeci sto od roditelja sto od okoline...
Ostaju negdje u nama pohranjene ..duboko...
Podsvijesno..
Uzrokuju i prikrivene komplexe...
Oni koji ih nastavljaju siriti i sami su robovi svojih potisnutih komplexa...
Postoje da bi se opisivale ... postoji da nas opisuju ..
stoga bilo pisana ili izrecena rijec ima izuzetno veliki utjecaj ...
Zalim one koji imaju sposobnosg govora,jer cesto neznaju cijenit svoj dar
Poznajem puno njih koji su gluhonijemi ,a pisu kao da im neka veca providnost vodi istu tu ruku...


U danasnje vrijemekao i u vecini stvari,ostavljamo po strani sve neke nazovi nepotrebne vrijednosti..pa tako i kulturu govora
koju rijetko tko ima ili ne prakticira ...

Rijec je nasa snaga ,i cesto nam u danasnje vrijeme spasava mnogo ukoliko se znamo koristiti istima...manipulirati i konstruirati u svoju korist
Rijec je i oruzje ...
koje neko koristi za zastitu sebe,ili napad drugih...
Da, da, daaa...

Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
volim kad se ljudi sloze samnom
Drva se slažu, ljudi dijele mišljenja :*

Quote:
dejanira kaže: Pogledaj post
O riječima jako puno toga ovisi... bitno je što se kaže, kako se kaže. Mogu uljepšati dan isto kao što mogu uništiti život. U svakom slučaju, najmoćnije oružje čovjeka.
Savršeno oružje, prava moć - DA!

Btw tema je predobra <3333
__________________
Ona je tamno-smeđe kose... brineta je i čita o Bogu./What in the world can make a brown-eyed girl turn blue?/I'm playing the villain, baby. Just like you want./Knjige nikad o tome ne govore. Roditelji nikad o tome ne govore. Ali pauci to znaju. _
bellinda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.