Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 23:16   #281
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Eto dokle smo došli od 1991-ve, kad je čak i naslov u novinama "Kultura drevnih Maja" lektoriran u "Kultura drevnih Svibanja"
Kad imaš polupismenu naciju, ne možeš očekivati ništa više od polupismenih lektora.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 00:52   #282
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Kad imaš polupismenu naciju, ne možeš očekivati ništa više od polupismenih lektora.
Mislim da se više radilo o strahu
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 01:21   #283
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Mislim da se više radilo o strahu
Radi se o laži, tvojoj osobno.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 01:23   #284
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Nisi nikad čuo hjuman risorsis, pablik rilejšns, startap, timbilding, inhaus, autsorsing, revolving kredit, kul, selfi, selebriti, performans, bigbruder...
Selfi, kul, selebriti, to da. Ostale nikad van televizije.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 02:05   #285
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Radi se o laži, tvojoj osobno.
Mislim da je budalasto s tvoje strane pričati o nečemu što se vjerojatno desilo prije nego si se rodio.

Za divno čudo, tog lektorskog umijeća se izgleda sjećaju još neki, a google je tu da pomogne:

http://www.lupiga.com/vijesti/da-se-...vinarske-scene

Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Selfi, kul, selebriti, to da. Ostale nikad van televizije.
Kad malo porasteš i zaposliš se, ko zna, svašta je moguće
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 02:09   #286
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Mislim da je budalasto s tvoje strane pričati o nečemu što se vjerojatno desilo prije nego si se rodio.

Za divno čudo, tog lektorskog umijeća se izgleda sjećaju još neki, a google je tu da pomogne:

http://www.lupiga.com/vijesti/da-se-...vinarske-scene



Kad malo porasteš i zaposliš se, ko zna, svašta je moguće
1. Nije se moglo dogoditi prije nego sam se rodio nikakako jer ja imam 33 godine, bahati lažove. Na googlu ćeš naći i tvrdnje o babi zvanoj Traktorka.
2. Zaposlen sam.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 02:11   #287
znam.

to je sad kao nešto loše?
Saint Just is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 02:11   #288
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
1. Nije se moglo dogoditi prije nego sam se rodio nikakako jer ja imam 33 godine, bahati lažove. Na googlu ćeš naći i tvrdnje o babi zvanoj Traktorka.
2. Zaposlen sam.
Pretpostavljam da takvi mrzitelji Hrvata i Hrvatske kao ti neće povjerovati ni kad pročitaju na stranicama Matice Hrvatske

http://www.matica.hr/vijenac/158/Dob...%20Bo%C5%BEe!/

neobrazovana lažovčino
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 02:22   #289
Evo još malo humora (istinitog, ko nije neznalica poput ovog gore može izguglati znanstveni rad iz kojeg sam kopirao):

"Bez mistifikacija, postoje lektorske legende. One su uzori, pa kad neki lektor početnik napravi pogrešku koja odjekne, stariji kolege priskaču u pomoć riječima utjehe. Čuven je, recimo, primjer kad je lektor promijenio naslov Kultura Maja u Kultura svibnja
, kada je u jednom feljtonu izišla rečenica da se Sir Edmund Hillary popeo na Mount Everest uz pomoć lonca (a ne šerpe/Šerpe jer to nije hrvatska riječ) ili kad je vijest o tome da Drumsko kazalište »Gavella« gostuje u Sarajevu u naslovu popravljena ovako: Cestovno kazalište »Gavella«gostuje u Sarajevu! Dakako, ovdje je pogreška u tipkanju (ili poznatiji tipfeler) uzrokovala zabunu. Istinit je i primjer da je lektor u tekstu koji je izvješćivao o vršenju žita u Slavoniji, ne misleći zla, ali ne misleći ni na kontekst napisanoga, zamijenio vršenje obavljanjem, pa se slavonsko žito, eto, obavljalo."
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 02:27   #290
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da takvi mrzitelji Hrvata i Hrvatske kao ti neće povjerovati ni kad pročitaju na stranicama Matice Hrvatske

http://www.matica.hr/vijenac/158/Dob...%20Bo%C5%BEe!/
1. Ruganje s navodnim purizmom u Hrvatskoj je osobina upravo mrzitelja Hrvata i Hvatske, a ti si osoba koja to radi s tom fiktivnom (nikad nigdje postojećom) ''kulturom drevnih Svibanja''. Notorna nepismenost pojedinih lektora nije nikad bila upitna, ali ovaj primjer je previše bizaran i zato očito izmišljen.
2. Na stranicama Matice Hrvatske piše da je to anegdota ''I danas se u novinskim krugovima prepričava anegdota o Vjesnikovu lektoru koji je u tekstu jednoga poznatog autora »kulturu Maja« premetnuo u »kulturu svibnja«. Dakle, anegdota jednako kao aligatori u kanalizaciji ili ona priča o djedu u vlaku kojem je gospođa (kojoj je smetao dim iz njegove lule) u tunelu izbacila lulu kroz prozor a on njoj u idućem tunelu izbacio kroz prozor pudlicu pa rekao (kad je gospođa pitala ''gdje je moja pudlica'') ''otišla tražiti moju lulu''.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 02:31   #291
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Ješčuo za glagoljicu, Gluskabe?
Da. Zašto pitaš?
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 03:38   #292
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Da. Zašto pitaš?
Pa, da mi odgovoriš.

Koliko je glagolja?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:42   #293
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Ja sam u jednini, budalo. Iznad mene nema nikog. Sam protiv svih...
odi najedi se i napij vode ko covjek, vidim da baljezgas gluposti. Imas simptome gladi i zedji.
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 14:47   #294
Quote:
Petar Pan II kaže: Pogledaj post
odi najedi se i napij vode ko covjek, vidim da baljezgas gluposti. Imas simptome gladi i zedji.
Haj' ponovi ovo! Nisam dobro vidio šta si napisao.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:18   #295
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Mislim da se više radilo o strahu
Polupismene lektore koje ja nažalost poznajem, nije strah ničega. Očito crpe nadljudsku hrabrost iz svoje neizcrpne gluposti.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:20   #296
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Evo još malo humora (istinitog, ko nije neznalica poput ovog gore može izguglati znanstveni rad iz kojeg sam kopirao):
Pa, sasvim normalno je bilo da računalo ima 128 MB pamćenja.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 14:12   #297
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
A pazi ovaj moment:
Koje od ta dva pisma ja da odbacim? Ja, koji živim u rajvoSa?
Jedno? Drugo? Oba?
E znaš šta, ne odbacujem ni jedno. Ne bih se ni sopstvene ljevice odrekao, samo zbog toga što sam dešnjak, jer bih tako postao običan desničar. I obratno.
Tebi preporučujem isto. Treba dat' primjer, kužiš?
Zašto bi trebao odbaciti bilo koje (i to bez obzira gdje živiš)?

Ja živim u dvojezičnoj Istri, i jučer sam se odvalila na znak na izlazu iz mog sela: najme ima tri strelice, ravno, lijevo i desno sa pripadajući nazivima naselj u koja se tim smjerovima dolazi. Za naselje u koje se ide ravno i za grad u koji se ide desnim pravcom ima po dva naziva - hrvatski i talijanski, ali za grad u koji se ide lijevo - samo hrvatski naziv (iako ima i on i talijanski naziv koji je uredno ispisan na ulazu u taj grad. Ne zamjerite ali podsjetio me taj znak na ovu raspravu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.