Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 21:46   #1
novi ciklički model kosmosa

u čemu je caka sa novoobjavljenim cikličkim modelom, čak u dnevniku? od kad znam fiziku postojao je ciklički model kosmosa, ali za njega treba dokazati da će iz ekspanzije preći u skupljanje, što za sada nije bilo uočljivo. u čemu je sada caka?
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:18   #2
Možda je caka u uznapredovalim sredstvima za proizvodnju?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:03   #3
Lightbulb

Quote:
sali kaže: Pogledaj post
u čemu je caka sa novoobjavljenim cikličkim modelom, čak u dnevniku? od kad znam fiziku postojao je ciklički model kosmosa, ali za njega treba dokazati da će iz ekspanzije preći u skupljanje, što za sada nije bilo uočljivo. u čemu je sada caka?
Ponudili su model za tu tezu.

Evo imaš i orginalni rad na:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=111
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:02   #4
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
u čemu je caka sa novoobjavljenim cikličkim modelom, čak u dnevniku? od kad znam fiziku postojao je ciklički model kosmosa, ali za njega treba dokazati da će iz ekspanzije preći u skupljanje, što za sada nije bilo uočljivo. u čemu je sada caka?
Caka je u dobrom PR-u. Jedan hrvatski fizičar koji radi u Njemačkoj, a prijatelj je jednog od autora tog rada, je javio nekom hrvatskom mediju "vijest" da su hrvatski fizičari "napravili važno otkriće". A ako to kaže fizičar koji radi u Njemačkoj, novinari tog medija nisu mogli ništa drugo nego zaključiti da to i jest važno otkriće, te objaviti. A onda ni drugi mediji nisu htjeli ispasti "budale", pa su i oni brže-bolje copy-pastali vijest.

Mediji manipuliraju javnim mišljenjem, ali treba znati i manipulirati medijima.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:56   #5
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Caka je u dobrom PR-u. Jedan hrvatski fizičar koji radi u Njemačkoj, a prijatelj je jednog od autora tog rada, je javio nekom hrvatskom mediju "vijest" da su hrvatski fizičari "napravili važno otkriće". A ako to kaže fizičar koji radi u Njemačkoj, novinari tog medija nisu mogli ništa drugo nego zaključiti da to i jest važno otkriće, te objaviti. A onda ni drugi mediji nisu htjeli ispasti "budale", pa su i oni brže-bolje copy-pastali vijest.

Mediji manipuliraju javnim mišljenjem, ali treba znati i manipulirati medijima.
Čitava vijest je sramota i za hrvatske fizičare u Hrvatskoj koji su pozdravili takav potez, ali i za znanstvene novinare.

I još pišu da su objavili u prestižnom časopisu. Vau.
Demiann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 10:10   #6
Jemaš prav, jer šta oni imaju piskarat u tamo nekom 'opskurnom' Physical Review-u.

Časopis koji je 1893. pokrenut na sveučilištu Cornell.

Mene je sram, što je vas sram
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 04:02   #7
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Jemaš prav, jer šta oni imaju piskarat u tamo nekom 'opskurnom' Physical Review-u.

Časopis koji je 1893. pokrenut na sveučilištu Cornell.

Mene je sram, što je vas sram
Sry, ali u fizici su prestižni PRL, Nature, Nature Physics i Science. Godine nemaju veze s tim Časopis je dobar, ali ne prestižan.
Demiann is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:59   #8
Svi ti časopisi koje si nabroja imaju ograničenje u duljini, koje PRD nema. Ne ulazeći u kvalitetu samog rada, činjenica je da su ga objavili u najprestižnijem časopisu u kojem su mogli s obzirom na njegov format.

Jel se to moglo skratit da bude prikladan za PRL ne mogu nagađat.
Wronski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 18:39   #9
"Prestižan časopis" je vrlo loše definiran pojam. Ono što se, kao dobro definiran pojam, često koristi je podjela časpoisa na Q1, Q2, Q3 i Q4. Dotični časopis spada u Q1 (poneku godinu zna malo pasti u Q2), dakle u gornju četvrtinu.

No ostaje činjenica da taj rad nije zavredio biti u općim vijestima, ništa više nego mnogi drugi Q1 radovi koje hrvatski fizičari objavljuju svaki mjesec. Al opet, ni gomila drugih vijesti (koje nemaju veze sa znanosti) ne zaslužuju to biti. Novinari ne otkrivaju važne vijesti, oni ih stvaraju.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:34   #10
Tribaš redovito servisirat kakvu novinarku pa ćeš i ti bit poznat
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 09:35   #11
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Tribaš redovito servisirat kakvu novinarku pa ćeš i ti bit poznat
Kako to misliš - servisirat?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:15   #12
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Kako to misliš - servisirat?
Izmjena i mjerenje tjelesnih tekućina ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:46   #13
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Izmjena i mjerenje tjelesnih tekućina ?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 00:05   #14
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
"Prestižan časopis" je vrlo loše definiran pojam. Ono što se, kao dobro definiran pojam, često koristi je podjela časpoisa na Q1, Q2, Q3 i Q4. Dotični časopis spada u Q1 (poneku godinu zna malo pasti u Q2), dakle u gornju četvrtinu.

No ostaje činjenica da taj rad nije zavredio biti u općim vijestima, ništa više nego mnogi drugi Q1 radovi koje hrvatski fizičari objavljuju svaki mjesec. Al opet, ni gomila drugih vijesti (koje nemaju veze sa znanosti) ne zaslužuju to biti. Novinari ne otkrivaju važne vijesti, oni ih stvaraju.
Slažem se u potpunosti.

Javio sam se na ovu temu samo zato jer sam i ja baš ovaj mjesec objavio članak u PRD, ali mi se ni jedna novinarka nije javila na servisiranje.
Wronski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 01:21   #15
A lipo joj priđeš u kafiću, pitaš jel se mi znamo otprije, ja san taj i taj i oš što popit i evo baš mi je izaša neki članak u prestižnom znanstvenom časopisu, mogu sjest do tebe i tako to malo po malo i ti završiš u bljutarnjem listu.

memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:42   #16
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
A lipo joj priđeš u kafiću, pitaš jel se mi znamo otprije, ja san taj i taj i oš što popit i evo baš mi je izaša neki članak u prestižnom znanstvenom časopisu, mogu sjest do tebe i tako to malo po malo i ti završiš u bljutarnjem listu.

Polaziš od pretpostavke da novinarka prethodno sama sjedi u kafiću, što mi se ne čini jako vjerojatno.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:56   #17
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Polaziš od pretpostavke da novinarka prethodno sama sjedi u kafiću, što mi se ne čini jako vjerojatno.
Može i malo googlat zgodne novinarke, pa reć ja sam taj i taj, jesi li zainteresirana za moj rad, mogli bi na neku kavu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 03:04   #18
Bit je u tome da se ne zamaraš time jer ima mali milijun modela nastanka svemira i većina ih je citirana 10 puta. Najpopularniji su radovi koji se bave standardnim modelima nastanka svemira. Evo ovaj još nije ni jednom citiran. Ili naša glupa televizija voli nabrijavati vijesti ili smo toliko glup narod da neku takvu beznačajnu znanstvenu vijest treba objaviti na televiziji.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.