Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 19:13   #241
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Vidim da je jedan kolega forumaš vrlo pametan,načitan,inteligentan,ima rješenje za svaki problem.Predlažem mu da javno,imenom i prezimenom,iznese ideje za boljitak Lijepe moje.
Ja sam devedesetih prodavao novine na štandu i kada sam morao na WC,ljudi bi ostavili novce za novine,nisu krali.Supruga radi u trgovini,dostava ostavi robu pred dućanom,nitko ne ukrade.U Jugi se kralo na veliko,ko tvrdi drugačije,nema pojma ili namjerno iskrivljuje činjenice.
Lustracija(da,znam kaj je to)kakvu ja prizeljkujem bi napravila tektonske poremećaje,ali je potrebna.Od pripadnika neprijateljskih postrojbi,bivših dužnosnika u SFRJ-tu,do ratnih profitera.
Riješi te riješio si sve
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:23   #242
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Riješi te riješio si sve
Oni spadaju pod zadnje dvije kategorije koje je pravaš naveo.
Ex dužnosnici su ili sami ratni profiteri ili su to njihovi nasljednici. Ili pak korisne budale koje su izgurali u javnost
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:36   #243
Primjer djela lustracije je ono kaj su napravili u Češkoj i Poljskoj.Svima koji su obavljali više i visoke funkcije u bivšem sistemu,zabranjen je rad u državnom i javnom sektoru.Drugi primjer za lustraciju je Norveška,koja je po svršetku WW2,svim pripadnicima kvislinškog pokreta sudila,dobili nešto zatvora,visoki dužnosnici smaknuti i zabranjen im rad u državnom i javnom sektoru.To je napravila i narodna vlast u Jugi.Samo Hrvati to ne smiju napraviti,jer su ognjištari i netolerantni.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:38   #244
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post

U Jugoslaviji je krao tko je sta mogao. Pogotovo oni koji su proizvodili uporabne predmete.
Jesi li čuo za Goebblesa i njegovu izreku: tisuću puta izrečena laž postaje istina.

Pitanje: kako znaš da su u Jugoslaviji svi krali?

I kako to da su svi krali a roba stajala nezaštićena pred trgovinama i na pultovima kiosaka?

U prvom postu sam ti napisala - provjeri, pitaj starije, vjerujem da u obitelji i susjedstvu ima ljudi koji se sjećaju i ispričati će ti kako je bilo. Ponavljam - pitaj ih.

Ja nisam Goebbles da ponavljam laži.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:42   #245
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Oni spadaju pod zadnje dvije kategorije koje je pravaš naveo.
Ex dužnosnici su ili sami ratni profiteri ili su to njihovi nasljednici. Ili pak korisne budale koje su izgurali u javnost
O lustraciji se na ovom zborištu piše periodično od kad je njega i na svim tim temama još se nije usaglasilo šta bi se i koga lustriralo a da nema političku pozadinu koja se naslanja na današnje stanje.

I stalno netko postavi pitanje šta je priječilo HDZ da je provede ako se vodimo nekom logikom da ista SDP-u recimo ne bi odgovarala iako ja mislim da bi SDP-u zadnjem u nizu to smetalao ali je zgodno svako toliko o tome raspredat.

Pa hajdemo se maknut od SDP-a i HDZ-a pa se zapitat zašto mi to kao društvo sve ove godine nismo napravili jer nije vrag kako nema dovoljne kritične mase i nije vrag da su istu jednom zaustavljali HDZ a jednom SDP kad bi obnašali vlast. Zadnji koji je to zvučno najavljivao je Karamarko i to svih godina u oporbi i potom kad je došao skoro blizu vrha vlasti više ni slova a da ne spominjemo bilo kakvu saborsku raspravu ili stručnu u tom smjeru.

Dakle detaktirajmo treba li nam nakon protoka toliko vremena, već trajemo kao pola trajanja juge, i na koga ili šta već bi se odnosila pa da vidimo tko je zaustavlja i zašto.

Kad je netko napisao bivše komuniste eva ja pitam, jer imam primjer iz DR, šta sa čovjekom koji je od 18 godine bio član SKH, zadnji sekretar SKH firme gdje je radio i dragovoljac DR iz konca rujna 1991. godine. Naravno firmu su mu tajkunizorali i nestala je a on je našao drugi posao i ne pada mu na pamet tražit nikakve benaficije. Šta s njim??

Prije nego se uhvatite ovog mog sjetite se nekih naših generala i drugih visokih časnika koji su došli iz JNA a jedan je trenutno ministar.

Ratne profitere i muljatore u privatizacije ne treba lustrirat nego osudit i zatvorit na dugogodišnju robiju sa oduzimanjem imovine. To nije lustracija to je pravna država
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:52   #246
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
A glede ranije price o "suđenju po tadašnjem zakonu".
Verbalni delikt je bio u posebno rastezljivom zakonu koji je procjenu upravo i ostavljao tužiteljima. Nije postojao popis onoga što se nesmije eksplicitno.
Možemo pričati i o tadašnjem zakonu u SAD-u.

Jesi li čuo za segregaciju i ubojstvo Martina Luthera Kinga? Znaš li zašto je ubijen,odnosno što je on tražio?

Jesi li upoznat sa zakonima i propisima drugih država toga doba?

Znaš li, na primjer, kada su žene u Švicarskoj dobile pravo glasa?
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:13   #247
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Možemo pričati i o tadašnjem zakonu u SAD-u.

Jesi li čuo za segregaciju i ubojstvo Martina Luthera Kinga? Znaš li zašto je ubijen,odnosno što je on tražio?

Jesi li upoznat sa zakonima i propisima drugih država toga doba?

Znaš li, na primjer, kada su žene u Švicarskoj dobile pravo glasa?
U jednom kantonu 1990.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:33   #248
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Jesi li čuo za Goebblesa i njegovu izreku: tisuću puta izrečena laž postaje istina.

Pitanje: kako znaš da su u Jugoslaviji svi krali?

I kako to da su svi krali a roba stajala nezaštićena pred trgovinama i na pultovima kiosaka?

U prvom postu sam ti napisala - provjeri, pitaj starije, vjerujem da u obitelji i susjedstvu ima ljudi koji se sjećaju i ispričati će ti kako je bilo. Ponavljam - pitaj ih.

Ja nisam Goebbles da ponavljam laži.
Kolegin tata je bio šef skladišta za vrijeme Juge,sve se kod njega moglo nabaviti ispod ruke.kako je on to opravdavao,ne znam.Kralo se tada,krade se i danas.Stvarno ne znam čemu ta idealizacija Juge i sotonizacija Hrvatske.Kaj misliš,onaj dug koji su dobile novostvorene države raspadom Juge,kako je nastao?
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:37   #249
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Jesi li čuo za Goebblesa i njegovu izreku: tisuću puta izrečena laž postaje istina.

Pitanje: kako znaš da su u Jugoslaviji svi krali?

Ja nisam Goebbles da ponavljam laži.
Znam jer se sjećam.
Pod svi ne mislim na svih 22 milijuna, ali tko god je mogao-je, ako je imalo nemoralan bio.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:43   #250
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
O lustraciji se na ovom zborištu piše periodično od kad je njega i na svim tim temama još se nije usaglasilo šta bi se i koga lustriralo a da nema političku pozadinu koja se naslanja na današnje stanje.

Ratne profitere i muljatore u privatizacije ne treba lustrirat nego osudit i zatvorit na dugogodišnju robiju sa oduzimanjem imovine. To nije lustracija to je pravna država
Nažalost, politička pozadina vezana zadanašnje stanje prisutna je "po defaultu" u takvoj raspravi. Pritom, da me krivo ne shvatiš, ne mislim da u nekoj od ovih naših kvazi stranaka postoji više, a u nekoj manje kandidata za lustraciju....

Kad govorim o tome, imam na pameti samo i jedino dobrobit države i naroda koji ne zaslužuje biti taoc ovakvih debila.

Pa eto ti primjera. DORH i USKOK imaju pune ladice dokumentacije o ratnim profiterima i muljazorima, pa eto kadar iz ex sistema nije prstom mrdnuo. Da je lustriran bio i on i njegov gazda Bajic, Mozda bi netko pošten i mlad dotjerao slučajeve do kraja
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:45   #251
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Nažalost, politička pozadina vezana zadanašnje stanje prisutna je "po defaultu" u takvoj raspravi. Pritom, da me krivo ne shvatiš, ne mislim da u nekoj od ovih naših kvazi stranaka postoji više, a u nekoj manje kandidata za lustraciju....

Kad govorim o tome, imam na pameti samo i jedino dobrobit države i naroda koji ne zaslužuje biti taoc ovakvih debila.

Pa eto ti primjera. DORH i USKOK imaju pune ladice dokumentacije o ratnim profiterima i muljazorima, pa eto kadar iz ex sistema nije prstom mrdnuo. Da je lustriran bio i on i njegov gazda Bajic, Mozda bi netko pošten i mlad dotjerao slučajeve do kraja
Upravo o tome i ja govorim.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:03   #252
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Nažalost, politička pozadina vezana zadanašnje stanje prisutna je "po defaultu" u takvoj raspravi. Pritom, da me krivo ne shvatiš, ne mislim da u nekoj od ovih naših kvazi stranaka postoji više, a u nekoj manje kandidata za lustraciju....

Kad govorim o tome, imam na pameti samo i jedino dobrobit države i naroda koji ne zaslužuje biti taoc ovakvih debila.

Pa eto ti primjera. DORH i USKOK imaju pune ladice dokumentacije o ratnim profiterima i muljazorima, pa eto kadar iz ex sistema nije prstom mrdnuo. Da je lustriran bio i on i njegov gazda Bajic, Mozda bi netko pošten i mlad dotjerao slučajeve do kraja
E ali za to smo mi sami krivi jer ih biramo i za reć pravo a koje nam je opravdanje??

Ja sam pročitao ogromne količine opravdanja zašto za ove ili za one .................... i mogao bi skoro pa knjigu napisat.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:10   #253
"Opravdanje" ovima koji glasuju je strah za vlastitu egzistenciju i guzicu.
Oni koji ne glasuju nema opravdanja, osim da su i mediji u rukama struktura koje upravo ovakvu "demokraciju" žele.

A što mediji mogu učiniti sa ljudima željnim promjena, pokazuje svježi primjer MOST-a.
Da su tada crnog cigana (bez uvrede ikome) promovirali toliko, i taj bi bio "treći put" sa 20% glasova
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:04   #254
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Živa istina još se sjećam onog mlijeka u ljigavom pakungu kad smo išli doma, dostava je stavljala ispred trgovina...

Danas bi nestalo i pasje govno samo da nešto vrijedi.
U mađarskoj ga još ima....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:05   #255
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
....
Lustracija(da,znam kaj je to)kakvu ja prizeljkujem bi napravila tektonske poremećaje,ali je potrebna.Od pripadnika neprijateljskih postrojbi,bivših dužnosnika u SFRJ-tu,do ratnih profitera.
Nisam ja siguran da ti išta o lustraciji razumiješ.....pa nije lustracija ja mičem sve koji mi padnu na pamet.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:32   #256
Sad bu nama neukima kumek sve objasnil.Ajde,slušamo.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:39   #257
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Jesi li čuo za Goebblesa i njegovu izreku: tisuću puta izrečena laž postaje istina.

Pitanje: kako znaš da su u Jugoslaviji svi krali?

I kako to da su svi krali a roba stajala nezaštićena pred trgovinama i na pultovima kiosaka?

U prvom postu sam ti napisala - provjeri, pitaj starije, vjerujem da u obitelji i susjedstvu ima ljudi koji se sjećaju i ispričati će ti kako je bilo. Ponavljam - pitaj ih.

Ja nisam Goebbles da ponavljam laži.
Izvalio takvu glupost i ostao živ
Ja ne poznam čovjeka od 50+god. koji nije bar ukrao bananu u Jugi.
I kad mi o tom pričaju, pričaju sa žarom nostalgije u očima. Ko da su ubrali tratinčicu simpatiji.
Takvi su sada, skupa sa potomcima, na čelnim mjestima u državnim firmama.
Ne, uopće nema korelacije.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:58   #258
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Sad bu nama neukima kumek sve objasnil.Ajde,slušamo.
Primi se knjige, nisam ti ja učitelj.....pogledaj što znači uopće ta riječ, što joj je namjera i kako je izvedena tamo gdje je izvedena i zašto nije izvedena tamo gdje nije izvedena, tko je uopće zastupa i iz kojih razloga pa onda na kraju kakve to veze ima sa praksom tamo gdje je provedena. Nakon toga možemo o tome raspravljati, ali ako to sve pročitaš vidjet ćeš da nemamo o čemu raspravljati. U rh je lustraciju proveo domovinski rat i kao takva je kod nas apsolutno besmislena bila je besmislena neposredno nakon rata a kamoli 25 godina iza. Naravno ti si densičar, tebi se ne čita, tebi se galami......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:03   #259
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Izvalio takvu glupost i ostao živ
Ja ne poznam čovjeka od 50+god. koji nije bar ukrao bananu u Jugi.
I kad mi o tom pričaju, pričaju sa žarom nostalgije u očima. Ko da su ubrali tratinčicu simpatiji.
Takvi su sada, skupa sa potomcima, na čelnim mjestima u državnim firmama.
Ne, uopće nema korelacije.
Drugim riječima taj preko 50 recimo 55 je u jugi živio koliko ono godina..pa... bio je student ili neposredno nakon toga. Taj je stvarno zauzimao top pozicije a tek njegovi potomci..... Majke ti mile odakle ovakvi matematičari samo izviru.......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:21   #260
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Drugim riječima taj preko 50 recimo 55 je u jugi živio koliko ono godina..pa... bio je student ili neposredno nakon toga. Taj je stvarno zauzimao top pozicije a tek njegovi potomci..... Majke ti mile odakle ovakvi matematičari samo izviru.......
Daj čitaj s razumijevanjem:
Quote:
Takvi su sada, skupa sa potomcima, na čelnim mjestima u državnim firmama.
A ne za vrijeme Juge.
Kolko je Karamarko imao "samo" godina za vrijeme Juge? Bio je običan Manolićev šegrt i propali student u to vrijeme, ali dokle je dogurao- to svi znamo.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.