Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 14:26   #21
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ne znam što bih ti rekla na sve ovo, ali imati sunce-pluton može značit svašta u kontekstu nečije ličnosti. Pretežno pasivan karakter (voda, zemlja) upravlja taj aspekt više u autodestrukciju, dok aktivan karakter (vatra, zrak) ima destruktivni uticaj na okolinu.
Osoba nerazvijene svijesti definitivno će djelovat ovako kako si napisala, ali osoba razvijene svijesti ima sposobnost totalne transformacije ličnosti tokom života. Hoće li to ići radi dramatičnih situacija i teških životnih iskustava reći će izazovan aspekt koji osobu naprosto sili da se mijenja, a kad je aspekt protočan tada sve to skupa ide puno lakše.
Naravno sve zavisi i od kuća gdje se to nalazi.
E sad, vođe i karizmatici plutonski koji zahtjevaju poslušnost, hm, mislim da su rijetki oni koji to ne rade svjesno ili nesvjesno, stvar je što kod plutonaca se to vidi, kod neptunovaca je to suviše obmanjivo i suptilno ali isto postoji. Valjda samo istinski duhovni vođe nemaju tu potrebu, ali oni su oplemenjeni zasigurno neptunom koji onda ublaži plutonsku silovitost.
ma nemoj to odma osobno shvacat, nisam ni mislila da si tako mracan tip cim si na ovom podforumu, znala sam da si osvijestena osim toga, u medjuvremenu sam saznala da ti je sunce u 6. e po mom misljenju, to sto si rekla da voda-zemlja s ovim aspektom ide prema autodestrukciji a vatra-zrak destrukciji prema okolini, opet se ne slazem s tobom. tako jasna podjela se ne moze napraviti kod nijednog aspekta a nervira me propaganda da su voda-zemlja slabasni i osjetljivi i ranjivi i brizni a vatra-zrak bezobzirni i hladni. voda-zemlja znakovi su vise okrenuti ka materijalnom pa tako i prema samoocuvanju i kad se taj aspekt pojavi kod njih nece prezati ni od cega da radi odnosno manipulira samo u svoju korist jer taj aspekt izmedju ostalog izaziva osjecaj ugrozenosti. kod vatre-zrak znakova prirodno je vise prisutan idealizam i manji strah tako da se mozda s tim aspektom nece tako nisko spustiti kao ovi prvi. medjutim, to su sve opasne generalizacije i vidjela sam sto ovaj aspekt moze napravit od blizanca ili vage tako da se slazem s tobom da je stvar u osvijestenosti ali i prirodnoj dobroti na koju pokazuje ostatak horoskopa mada ja nikako da procijenim jesu li ljudi stvarno dobri i kad ih znam uzivo kamoli samo preko natalne karte. usudila bi se generalizirati samo u jednom slucaju: os ribe-djevica, tj. 6. i 12. kuca. ti su ljudi uvijek nekako okrenuti prema sluzenju drugima, poniznosti, skromnosti, ego im je time potisnut, cesto imaju mazohisticnu crtu i tada se taj aspekt moze manifestirati kao suprotnost tj. da trpe zlo odnosno manipulacije od strane drugih a da za to nisu sposobni jer se toga previse boje, previse im je naglasena griznja savjesti. znam takve dvije ribe. ali ne treba ni tu previse generalizirati, kod sunca-plutona se nikad ne zna.

i to je ono sto me muci, saradonija. ja sam isto po nekoj drugoj kombinaciji plutonian, mislim da sam vec napisala, i mene takvi ljudi uzasno privlace. ustvari plutonci ne mogu bez drugih plutonaca. kod bilo kojeg aspekta s plutonom radi se o manjoj ili vecoj traumi zbog cega osoba ostane obiljezena i ostavlja dojam tezine. kako ces se razumjeti i kako ce tvoju mracnu stranu razumjeti neko ko je bezbrizan ili kome stres predstavlja neka teska glupost? s druge strane, zivot je kratak i zasto bi neko bio s nekim ko ima nerazjasnjene traume iz djetinjstva ako ih i sam na neki nacin nije dozivio?

kod plutona u horoskopu kako uvijek dodje do traume znaci do zla sto ti neko nanese ili smrti ili teske bolesti ili sramote kao sto je nekad bio razvod i slicne stvari, bitno je kako ce se osoba prema tome postaviti, izbor izmedju dobra i zla, svjetla ili tame, erosa ili thanatosa. kod sunce plutona taj izbor se najcesce vrti oko oca, autoriteta, moci, samopouzdanja. do poremecaja ega dolazi najcesce jer se ti ljudi vrlo rano susretnu sa nekom mocnom figurom u svom zivotu koja zbog svoje snage i sveprisutnosti, ugleda koji uziva, bolje receno strahopostovanja, osoba koja priznaje samo dominaciju, djeluje porazavajuce za mali ego koji se mora razvijati a od straha i respekta ne moze. tada takva osoba ili svjesno imitira oca i radi sve poslusno kako on oce pa onda to kompenzira tako sto ugnjetava druge, to je bezuvjetna ljubav ili odanost prema ocu ili se pobuni protiv oca i napravi nesto kao revoluciju, kao svjesno radi sve da ne bude ista ko i otac, izabere skroz drugo zanimanje itd., dok nesvjesno se opet na neki nacin ponasa kao otac, iz otvorene mrznje prema ocu. znaci, kao sto si rekla, problem je u osvijestenju.

naravno da ne mora uvijek biti ovakav scenarij, to je ono sto ja znam. bilo bi mi drago da neko napise druge scenarije vezano uz taj aspekt jer ga stvarno zelim razumjeti. te osobe razmisljaju otprilike ovako: ako ja ne povrijedim, biti cu povrijedjen, ako ja ne dominiram i manipuliram, biti cu izmanipuliran i sa mnom ce dominirati. u biti to je jedan sado mazo aspekt jer se osoba tamo di se uspije nametnuti ponasa kao sadist a tamo di se boji "jacih" ega od sebe kao mazohist koji pristaje na manipulaciju jer misli da je to the way of the world. ovo "jacih" je u navodnicima jer naravno sunce pluton losi aspekti, radi se o psihicki nezdravom i labilnom egu jer je bio ugrozen u nekoj fazi svog razvoja.

nemojte se sad osjecati ugrozeno, nikome se osobno ne obracam niti saljem kod psihijatra

inace bi voljela vise naci nekog tipa s tim aspektom koji uvijek bira svjetlo umjesto tame i eros umjesto thanatosa, dobro a ne zlo. taj bi tip valjda trebao imati jako, jako naglasenog neptuna. jer ti su tipovi (sunce los aspekt pluton) okrenuti prema zaradi, dobri manageri i jako strastveni i duboki a to mi se svidja.

sorry, nisam imala vremena da se prije pozabavim ovim prevaznim aspektom
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 17:00   #22
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
Mene zanima informacija od onog tko se baš kuži dobro, što znači konjunkcija marsa i venere? U mom slučaju u raku. Ali gotovo na istom stupnju.

Jednom mi je netko rekao da je to jako bitna konjunkcija, ali ne znam točno što je, pa molim one koji znaju.
Venera i Mars dva su principa – ljubav i strast, njezno i grubo, hladno i toplo, ljupko, sarmantno i ljutito, borbeno...itd.
Kroz Veneru iskazujemo ono u cemu uzivamo, gdje se osjecamo ugodno i zadovoljno, cemu tezimo u osjecajnom, umjetnickom, drustvenom i moralnom smislu. Kako se i s cime slazemo i za cime zudimo.
Mars pokazuje nacin na koji se instinktivno izrazavamo, fizicki i seksualno. Nacin na koji se dokazujemo, borimo, suprotstavljamo, odnosno iskazujemo svoju moc. Drugim rijecima – Venera su nase zelje i teznje za ugodom, a Mars nacin i akcija koju poduzimamo da ih ostvarimo.

Mars predstavlja animalni dio, a Venera onaj duhovni, suptilniji. Mars stimulira na fizickom i instinktivnom nivou dok Venera dize svijest na visi nivo ljubavi, ljepote i harmonije.
Kako Mars predstavlja pozudu i strast, tako Venera predstavlja ljubav i njeznost.

Obzirom da se radi o konjunkciji, dolazi do medjusobnog naglasavanja, isticanja, prozimanja, donosno medjusobnog stimuliranja ove dvije energije.
Konjunkcija je smatrana najbitnijim aspektom, pogotovo kada je egzaktna (ili u tvom slucaju jako blizu). Njeno djelovanje je direktno, te se njezin utjecaj ocituje na vanjskoj, ocitoj, izrazenoj razini.
Osoba sa konjunkcijom Venere i Marsa je njezna, osjecajna ali i putena, senzualna, temperamentna, isijavajuci istovremeno sarm i snaznu energiju. U ljubavi strastvena i toplih osjecaja. Prava bujica. Sve to skupa je u Raku, stoga nacini iskazivanja emocija poprimaju vodeni ton. Duboko dozivljavanje emocija, jednako kao sto se tjelesna energija pobudjuje dubokim zudnjama. Istancana intuicija, potreba za bliskoscu, povjerenjem, brigom za druge, ali i brigom i zastitom zauzvrat. Potreban osjecaj sigurnosti, dok se osjecaj samopotvrdjivanja najjace dozivljava u iskazivanju ljubavi prema drugome, kroz osjecaj potrebitosti drugome. Tezi dubokom povezivanju i stapanju, na strastven, buran nacin. Najcesce raspolozenja i naklonosti obojena zastitnickim tonom, sklnost odrazavanju tudjih raspolozenja, ili cudljivosti, hirovitosti, plasljivosti. Cesto zahtjeva mnogo od blizjih te je ponekad to moze dovesti u sukobe i stanja ljutnje. Samoj joj je potrebna sloboda izrazavanja i djelovanja, nikako ne voli biti sputana, a ponekad moze zatrebati samocu.
Mars u Raku je prilicno 'slabiji' Mars, mozda neke podsvjesne i nesvjesne kocnice ili osjecaj ranjivosti prijece nesputano ocitovanje seksuanog poriva i tjelesne snage, a pobudjuje ih iskazivanje skrbi, naklonosti i zastitnicki stav od strane drugih osoba. Sposobnost neustrasivog djelovanja uglavnom je znak potpore voljenoj osobi, no cesto sklonost nenadanim promjenama, cudljivost i hirovitost mogu onemoguciti poduzetnost i razborito ocitovanje snage volje.
Konjunkcija je aspekt prozimanja, pojacavanja medjusobnog djelovanja. Sto je bliza, to je jaca. Tako da imati Veneru i Mars u bliskoj konjunkciji moze biti pozitivno na emotivnom planu. Pogotovo u vodenom znaku, koji je emocija i intuicija sam po sebi. Stoga bi Venerine 'njezne' karakteristike mogle biti malo jace izrazene, dok bi Marsove 'grube' poput instiktivnog djelovanja, ljubomore i posesivnosti mogle biti dosta ublazene.
Ali mislim da se tu jos gleda koja ti je planeta jaca, odnosno sastrane prima vise aspekata.
Osim toga, bitno je i u kojoj kuci su ti Venera i Mars, da se jasnije vidi na kojem polju zivota ove karakteristike najjasnije i najcesce izbijaju na povrsinu.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 17:31   #23
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ali mislim da se tu jos gleda koja ti je planeta jaca, odnosno sastrane prima vise aspekata.
Osim toga, bitno je i u kojoj kuci su ti Venera i Mars, da se jasnije vidi na kojem polju zivota ove karakteristike najjasnije i najcesce izbijaju na povrsinu.
Fascinantno S.C. , hvala ti puno.

Nalaze mi se u 3. kući, a ne znam koji je jači jer oba planeta imaju podjednako aspekata, pošto je venera na 4, a mars na 6 stupnjeva. Tako da primaju skoro iste aspekte od ostalih planeta. Oni aspekti koji me najviše muče što s tom konjunkcijom imam kvadrat s mjesecom na 6 stupnjeva vage i opoziciju s Jupiterom na 7 stupnjeva jarca. Mislim da više ni nema.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 17:52   #24
ja sam sasvim slučajno zapazila da moj tata i ja imamo jedan zajednički aspekt ( osim onog nesretnog kvadrata merkura i plutona ) koji se ponavlja svakih 30ak godina, a to je konjukcija saturna i neptuna. još je zanimljivije da se u oba slučaja nalazi u 9. kući na samo 7 stupnjeva udaljenosti od MC-a. nalaze se na istom stupnju, a orbis im je u oba slučaja samo par minuta (kod njega 6' a kod mene 3').
eto, nije ovo nešto što se ponavlja baš tako često pa da to ima više članova obitelji, ali bilo mi je vrlo zanimljivo naići na tako nešto.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:27   #25
Quote:
Zavisi i od karaktera (sunce/mjesec/asc). npr. pretežno voden tip teško se nosi sa izazovnim aspektima i treba mu dugo vremena da se postavi na noge kad 'potone', dok zračni ili vatreni tip lakše ali kod protočnih aspekata postaje lijen i neodgovoran i očekuje da mu život sve servira na pladnju.
A zemljani ? Ja sam djevica (znak), rak (mjesec), vaga (asc.)

I jos 2 pitanjca :

-Sta znaci "bliska konjukcija" i obratno ?

- Spominjete "plutonce". Ko su ti ? Oni koji imaju planete u "teskim" aspektima s plutonom ili ?
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 13:32   #26
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Sunce u 12. se teže izražava jer je samo po sebi aktivno i otvoreno a našlo se u polju izolacije i pasive (slično kao sunce u ribi), znači da treba vremena da ispoljiš sebe u okolinu i pokažeš se kakva jesi, kad se i ispoljiš radi kvadrata na pluton u 4. možeš imati ogromne nesuglasice i nerazumijevanje, te neprihvaćanje onog što jesi jer te obitelj ne shvaća i očekuje da budeš nešto drugo pa dolazi do sukoba. Pripazi na polja gdje sunce i pluton vladaju.
Kako ja manifestiram opoziciju? Uh. Pa ovako Sunce u Ovnu u 6. me vuče u velike svakodnevne akcije i rad, a pluton u vagi u 12. u povlačenje i potrebu za osamljivanjem (inače mi je pluton vladar asc i mjeseca). Tako sam često znala iscrpljivat se radom, ili totalno se fizički ulijenit pa mi se to manifestiralo kroz zdrastvene probleme. Tako sad pokušavam se zdravo hraniti, vježbati i izbalansirati potrebu akcije i rada sa potrebom za osamljivanjem i povlačenje.
Teško je, al guram.

Gle, sad mi je jasnije što se često osjećam ko riba

pretpostavljam da koliko god se iscrpljivala lakše se oporavljaš od ostalih zbog plutona na asc ili bar tako djeluješ
možda zvuči strange al' zanima me da li imaš filing kada i kako bi se mogla razboljeti? te osviještavanjem toga brže se oporaviš?
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 17:35   #27
Quote:
betiboop; kaže:

inace su venerini aspekti jako bitni za odnos ljudi prema hrani, za metabolizam. ne uzrokuje samo venera uran oscilacije u glukozi vec i venera pluton i venera saturn, losi aspekti. kod venere plutona je stanje u koje ih takve oscilacije dovedu prilicno gadno, ti ljudi se mozda duze mogu kontrolirati nego vener uran al kad jednom planu eksplodiraju i to zna biti prilicno grozno. kod venere saturna nema takvog gubitka kontrole ali isto imaju neku metabolicku gresku zbog koje im hrana djeluje tako da brze stare, sto se izgleda tice barem. ustvari svi ovi teski aspekti sa venerom, od strane urana, plutona i saturna, su pomalo destruktivni za izgled pogotovo zena bilo radi toga sto su neuskladjeni sa hranjenjem bilo radi toga sto je to ambiciozan aspekt za zene pa lako zanemare izgled. nema veze s ljepotom koju dobijes nego kako se brines o svojoj ljepoti. stresni aspekti, ne dozvoljavaju mir i opustanje i uzivanje pa i to utjece. prisutnost bika i vage moze jako pomoc odnosno aspektiranje venere od strane blazih planeta.
Strašno zanimljivo ovo o hrani, znaš li kakvu literaturu o tome? Ja s venerom imam trigon uran i kvadrat neptun. kako tu neptun utiče?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 17:39   #28
Quote:
Dajana7 kaže: Pogledaj post
Gle, sad mi je jasnije što se često osjećam ko riba

pretpostavljam da koliko god se iscrpljivala lakše se oporavljaš od ostalih zbog plutona na asc ili bar tako djeluješ
možda zvuči strange al' zanima me da li imaš filing kada i kako bi se mogla razboljeti? te osviještavanjem toga brže se oporaviš?
Ne znam da'l se lakše oporavljam, stvar je da radi tog plutona imam potrebu spotpunog oporavka bez polovičnih rješenja. Npr. imam problema sa žuči i doktor mi je savjetovao totalno smanjenje mesa, al mene to ne zadovoljava-ne želim ga više uopće jesti.. To ti je pluton, nema ofrlje već do kraja.
Dal imam filing kada i kako bi se mogla razboljet? Imam taj filing za druge ljude vezano za bolest i smrt. Za sebe ne znam...nisam ništa specijalno 'osjetila.'
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 17:49   #29
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Mene također vezano uz ovo gore zanima moja 8 kuća (nasljedstvo, financije). Vrh 8 kuće je u lavu i tu se nalazi jupiter, ali i saturn (koji je upao u djevicu). K tome, taj saturn mi radi gadan aspekt, opoziciju na mjesec u ribama u 2 kući.
Vladari 2 i 8 kuće, uran i sunce nisu u međusobnom aspektu.
Što ovo kaže o zaradi i nasljedstvu?
Kako ti je saturn u djevici pretpostavljam da imaš oko 28,29 god. Gdje god je saturn tu su blokade do saturnovog ciklusa (tranzit saturna na natalni saturn). Radi mjeseca u ribi u 2. si darežljiva, prihoda može biti mnogo pa ništa i obratno, radi mjeseca zarađuješ, a odliv ti je kroz 8.kuću dakle krediti dugovi i sl. Što se tiče nasljedstva zavisi od kud su došli saturn i jupiter. Zasigurno nešto je, a što točno reći će kuće di vladaju jupiter i saturn. Mjesec saturn opozicija znači da trebaš paziti da novac koji zaradiš odmah ne potrošiš, ili da ti ga netko ne oduzme, pa onda uloži i štedi.
S obzirom da mjesec-ribe i saturn-djevica rade opoziciju, da li njihovi vladari jupiter/neptun sa merkurom rade kakav aspekt?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 18:07   #30
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
A zemljani ? Ja sam djevica (znak), rak (mjesec), vaga (asc.)

I jos 2 pitanjca :

-Sta znaci "bliska konjukcija" i obratno ?

- Spominjete "plutonce". Ko su ti ? Oni koji imaju planete u "teskim" aspektima s plutonom ili ?
dobro, ti si kombinacija zemlja, voda, zrak...možeš upast i oba stanja...zavisi i o ostatku karte.
Bliska konjukcija, pretpostavljam da misliš na egzaktnu, orbis 1 stupanj? ili nešto drugo?

plutonci, ha ha...oni koji imaju sunce, mjesec ili podznak u škorpionu, ili sunce, mjesec, vladari podznaka u bilo kojem aspektu sa plutonom...
tako imamo i neptunovce, urance....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 18:25   #31
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
to sto si rekla da voda-zemlja s ovim aspektom ide prema autodestrukciji a vatra-zrak destrukciji prema okolini, opet se ne slazem s tobom. tako jasna podjela se ne moze napraviti kod nijednog aspekta a nervira me propaganda da su voda-zemlja slabasni i osjetljivi i ranjivi i brizni a vatra-zrak bezobzirni i hladni. voda-zemlja znakovi su vise okrenuti ka materijalnom pa tako i prema samoocuvanju i kad se taj aspekt pojavi kod njih nece prezati ni od cega da radi odnosno manipulira samo u svoju korist jer taj aspekt izmedju ostalog izaziva osjecaj ugrozenosti. kod vatre-zrak znakova prirodno je vise prisutan idealizam i manji strah tako da se mozda s tim aspektom nece tako nisko spustiti kao ovi prvi.
autodestrukcija zato jer voda/zemlja ne reagira odmah već 'probavlja' stvari duže i treba vremena da se otvori...a dok dođe to vrijeme nastanu razne psihičke blokade i to se onda zove autodestrukcija. Nisam mislila da su voda/zemlja slabašni i osjetljivi....svi elementi imaju svoju osjetljivost...niti je zrak/vatra hladni...stvar je u tome što vatra/zrak ispoljava bez problema sebe prema okolini pa ih stvari ne diraju na duge periode kao što mogu vodu i zemlju. Zato oni svoju energiju izbace van i izdestruktiraju okolinu...ne rade to namjerno to im je u prirodi. U svakom slučaju pluton predstavlja fobije i strahove, tako da njegovi izazovni aspekti uvijek imaju veze sa strahom radilo se o vatri,vodi, zemlji ili zraku.
Ovo jest generalizacija...al kako naučiti razlikovati detalje ako prvo ne naučiš generalne odredbe?

Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
kako ces se razumjeti i kako ce tvoju mracnu stranu razumjeti neko ko je bezbrizan ili kome stres predstavlja neka teska glupost? s druge strane, zivot je kratak i zasto bi neko bio s nekim ko ima nerazjasnjene traume iz djetinjstva ako ih i sam na neki nacin nije dozivio?
Plutonci se manje više drže zajedno jer onaj tko ga ima ima traume a teško je opstati s nekim tko bar slično nije iskusio. Trauma uvijek privlači traumu..da si olakša...

Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
kod sunce plutona taj izbor se najcesce vrti oko oca, autoriteta, moci, samopouzdanja. do poremecaja ega dolazi najcesce jer se ti ljudi vrlo rano susretnu sa nekom mocnom figurom u svom zivotu koja zbog svoje snage i sveprisutnosti, ugleda koji uziva, bolje receno strahopostovanja, osoba koja priznaje samo dominaciju, djeluje porazavajuce za mali ego koji se mora razvijati a od straha i respekta ne moze. tada takva osoba ili svjesno imitira oca i radi sve poslusno kako on oce pa onda to kompenzira tako sto ugnjetava druge, to je bezuvjetna ljubav ili odanost prema ocu ili se pobuni protiv oca i napravi nesto kao revoluciju, kao svjesno radi sve da ne bude ista ko i otac, izabere skroz drugo zanimanje itd., dok nesvjesno se opet na neki nacin ponasa kao otac, iz otvorene mrznje prema ocu. znaci, kao sto si rekla, problem je u osvijestenju.
naravno da ne mora uvijek biti ovakav scenarij, to je ono sto ja znam. bilo bi mi drago da neko napise druge scenarije vezano uz taj aspekt jer ga stvarno zelim razumjeti. te osobe razmisljaju otprilike ovako: ako ja ne povrijedim, biti cu povrijedjen, ako ja ne dominiram i manipuliram, biti cu izmanipuliran i sa mnom ce dominirati. u biti to je jedan sado mazo aspekt jer se osoba tamo di se uspije nametnuti ponasa kao sadist a tamo di se boji "jacih" ega od sebe kao mazohist koji pristaje na manipulaciju jer misli da je to the way of the world. ovo "jacih" je u navodnicima jer naravno sunce pluton losi aspekti, radi se o psihicki nezdravom i labilnom egu jer je bio ugrozen u nekoj fazi svog razvoja.
Razmišljala sam o ovome, ne znam kako bih ja to sebi objasnila što se tiče odnosa s ocem..osim da je bio solidan...traume su nastale zbog njegovog odlaska u rat, kasnije teška bolest i smrt...
Nije pluton samo manipulacija...već i transformacija...pa osoba doživi neke tragedije koje kasnije olakšaju da se skroz promijeni po pitanju stvari tamo di sunce i pluton vladaju...Kod mene je to totalna tranformacija odnosa prema hrani...od teškog mesožderstva preko bolesti do vegetarijanstva...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 21:02   #32
Dobro, može li mi netko ukratko objasniti kako ja vidim u svojoj natalnoj konjukcije, kvadrate, sekstile i ostalo?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 21:40   #33
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Kako ti je saturn u djevici pretpostavljam da imaš oko 28,29 god. Gdje god je saturn tu su blokade do saturnovog ciklusa (tranzit saturna na natalni saturn). Radi mjeseca u ribi u 2. si darežljiva, prihoda može biti mnogo pa ništa i obratno, radi mjeseca zarađuješ, a odliv ti je kroz 8.kuću dakle krediti dugovi i sl. Što se tiče nasljedstva zavisi od kud su došli saturn i jupiter. Zasigurno nešto je, a što točno reći će kuće di vladaju jupiter i saturn. Mjesec saturn opozicija znači da trebaš paziti da novac koji zaradiš odmah ne potrošiš, ili da ti ga netko ne oduzme, pa onda uloži i štedi.
S obzirom da mjesec-ribe i saturn-djevica rade opoziciju, da li njihovi vladari jupiter/neptun sa merkurom rade kakav aspekt?
Spominješ blokade gdje je saturn. Meni je strašan period bio kad mi je saturn radio tranzit na sunce (u blzancima), apsolutno mi ništa nije išlo (a najviše obiteljski i poslovni problemi). To mi je bio najgori period u životu, a sad kada uđe u djevicu, ako se to ponovi ima da izludim! Saturn mi je na 8 stupnju djevice.

E, sad, spominješ kuće di vladaju jupiter i saturn, nisam sigurna jel znam to protumačiti. Kako mi je asc strijelac a cijeli jarac također u praznoj 1 kući (to je ono o čemu smo već prije pričali), opet se susreću jupiter i saturn kao njihovi prirodni vladari. U mom natalu oni su oba ponavljam u 8 kući.

Merkur mi radi trigone s mjesecom i uranom, sekstil sa saturnom i kvadrat s plutonom. Nema aspekata s jupiterom i neptunom.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 21:51   #34
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
inace su venerini aspekti jako bitni za odnos ljudi prema hrani, za metabolizam. ne uzrokuje samo venera uran oscilacije u glukozi vec i venera pluton i venera saturn, losi aspekti. kod venere plutona je stanje u koje ih takve oscilacije dovedu prilicno gadno, ti ljudi se mozda duze mogu kontrolirati nego vener uran al kad jednom planu eksplodiraju i to zna biti prilicno grozno. kod venere saturna nema takvog gubitka kontrole ali isto imaju neku metabolicku gresku zbog koje im hrana djeluje tako da brze stare, sto se izgleda tice barem. ustvari svi ovi teski aspekti sa venerom, od strane urana, plutona i saturna, su pomalo destruktivni za izgled pogotovo zena bilo radi toga sto su neuskladjeni sa hranjenjem bilo radi toga sto je to ambiciozan aspekt za zene pa lako zanemare izgled. nema veze s ljepotom koju dobijes nego kako se brines o svojoj ljepoti. stresni aspekti, ne dozvoljavaju mir i opustanje i uzivanje pa i to utjece. prisutnost bika i vage moze jako pomoc odnosno aspektiranje venere od strane blazih planeta.

Baš je zanimljivo ovo o hrani. Posebno zato jer mi je venera dosta problematična po aspektima - radi kvadrate s mjesecom i saturnom ali sekstil s jupiterom
Zasad stvarno nisam primijetila da mi neka hrana izaziva metaboličke probleme, posebno ne da mi izaziva ubrzano starenje. Izgledam zapravo jako mladoliko za svoje godine, zato me ovo tumačenje i iznenadilo. Vjerojatno postoje još neki pozitivni faktori tu.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 21:57   #35
Tko mi može objasniti što u natalnoj karti mi može pokazati nešto o budućem bračnom partneru (ili više njih )? Znam ono da se gleda 5 i 7 kuća, vladari i planeti u njima. Ne mogu se baš snaći...
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 02:22   #36
Koja planeta ti je vladar 7-me kuće,u kom se polju nalazi i da li pravi neki aspekt sa nekom planetom?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 11:03   #37
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Tko mi može objasniti što u natalnoj karti mi može pokazati nešto o budućem bračnom partneru (ili više njih )? Znam ono da se gleda 5 i 7 kuća, vladari i planeti u njima. Ne mogu se baš snaći...
Po meni, 5. nema veze sa bračnim partnerom. A inače, gleda se 7. za prvog, 9. za drugog, 11. za trećeg

Klasika, prvo provjeriš da li je neka planeta u kući, nakon toga znak na vrhu kuće i planetu koja je vladar tog znaka.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 15:40   #38
Evo, nadovezujem se na raspravu od Saradonije i Betiboop makar mi nije lako izraziti se, teška mi je tema jer se njena nit provlači kroz moj život, ne volim pričati o ocu, ni sa osobama kojma nisam bliska, tj. dugo se poznajem.
No, osjećam da bi bilo nekome korisno da prenesem svoja iskustva radi dobrobiti veće slagalice.
Blesavo mi je reći da sa ocem imam loš ili dobar odnos jer je on prije svega jako složen i vjerovatno samo nama u potpunosti shvatljiv. Činjenica je da je on mene odredio i postavio na noge.
On je osoba koja u mojim očima prije svega zaslužuje poštovanje. Imao je teško djetinjstvo, prehranjivao je obitelj dok je deda bio u zatvoru, u ratu je bio odgovoran za druge života, općenito cijeli život mu je borba... Spomenut ću i njegove aspekte; pluton(u lavu) u konjukciji sa marsom i jupiterom, kvadrat sa asc (i asc mu je škorpionski) sa one koji razumiju.
Nije osoba koja pokazuje osjećaje, no ja ih na jednoj određenoj 'frekvenciji' stalno kupim od njega. Sugerirao (čitaj nametnuo) mi je određene životne odluke koje su mi nanjele dosta štete i problema. Bila sam ljuta, ogorčena, izgubila sam svoj put po kojemu ipak opet koračm. Njie on naravno za sve sam kriv, puno sam si i sama odmogla.
Ono što bi željela reći jest da je naš odnos danas sasvim druga priča. Bila je potrebna smrt mog dede da bi progledala. Njih dvoje do dedine smrti nisu pričali. Ja sam tek tada i saznala tatinu prošlost, vidjela njega čovjekom koji on je i koji jednostavno nije znao za drugčije. Ja međutim znam za bolje i nisam željela ponoviti tatinu grešku. Vidio je u meni sebe te ono što mu je ostalo nedovršeno od dede pokušavao je preko mene rješiti. tek tad sam se osjetila njegovom kćeri i ponovo posadila pozitivne emocije između nas. Ništa nije jednostavno, no danas rastemo na ispravan način.
Drago mi je što imam kvadrat, a ne trigon ili sekstil jer za ono što je tati trebalo skoro 50 godina, meni je 20 bilo dosta. On te gura u teške situacije dok ne progledaš i vidiš istinu kakva ona je, teška ali osobađajuća. Sad znam da je takvih situacija bilo i prije pogreba, no ja sam tada željela ostati slijepa, neshvaćena i teška.

Naravno da te privlače 'plutonci' jer tražiš kad i sam jesi takva, osobe koje preziru banaliziranje i površnost, voliš viriti iza fasade i ne bojiš se dotaknuti dno da bi opet bila jača dok se dižeš sa njega. ako i ti ljudi imaju osviještenu tu stranu nude novu dimenziju i napredak. Ako je samo jedan svjestan sebe druga strana bi mogla parazitirati na njemu (energetski vampirizam) dok (i ako) postane svjesna svoje greške. Obje neosvještene strane su zajedno samo jače destruktivne. oprosti na generalizaciji al' to je moje iskustvo tijekom razvoja kratko sažeto.
__________________
Futva mofda bit će kafno
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 16:40   #39
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
inace bi voljela vise naci nekog tipa s tim aspektom koji uvijek bira svjetlo umjesto tame i eros umjesto thanatosa, dobro a ne zlo. taj bi tip valjda trebao imati jako, jako naglasenog neptuna. jer ti su tipovi (sunce los aspekt pluton) okrenuti prema zaradi, dobri manageri i jako strastveni i duboki a to mi se svidja.
Sretno u potrazi Neznam (bar tako mislim) muškarce sa lošim aspektom plutona i sunca, ali nažalost dobro su mi poznati oni da dobrim (trigon), čak je jedan imao naglašenog neptuna (opozicija sa suncem i venerom, kvadrat sa merkurom).
Inače jedan elokventan blizanac (i sa venerom u duplićima) koji me je brzo fascinirao, pogotovo svojim područjem zanimanja (kriminalist-sexualni prijestupi) dok nisam shvatila njegove namjere i odbila ga jer za mene nevjera ne dolazi u obzir. Tad sam vidjela koliko daleko njegova manipulacija seže jer je pokušao navest mog dečka na prekid veze te okrenuti neke prijatelje protiv mene. I za to vrijeme i dalje tajno isticao svoj interes. mogu reći da sam jednostavno zadivljena tako dobro ukomponiranom dvoličnošću i manipulacijskom strategijom koja ne preže ni pred ucjenom. Koliko je voljan uložiti vremena u istraživanje neke osobe i njene prošlost te je percipirati na svoj iskrivljen način.
Izrezala sam ga koliko sam uspijela iz svog života. Inače istražila sam i ja njega te znam da nisam jedina 'žrtva' tijekom njegove sretne,7-godišnje veze koja treba uskoro bit okrunjena brakom.
Znam da generaliziram ali treba sa muškarcima sa tim aspektom bit na oprezu i dobro ih upoznat.
Možda je situacija drugčija sa lošim aspektom plutona, a dobrim neptuna
I opet ponavljam puno sreće
__________________
Futva mofda bit će kafno
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 23:30   #40
Quote:
Dajana7 kaže: Pogledaj post
Naravno da te privlače 'plutonci' jer tražiš kad i sam jesi takva, osobe koje preziru banaliziranje i površnost, voliš viriti iza fasade i ne bojiš se dotaknuti dno da bi opet bila jača dok se dižeš sa njega. ako i ti ljudi imaju osviještenu tu stranu nude novu dimenziju i napredak. Ako je samo jedan svjestan sebe druga strana bi mogla parazitirati na njemu (energetski vampirizam) dok (i ako) postane svjesna svoje greške. Obje neosvještene strane su zajedno samo jače destruktivne. oprosti na generalizaciji al' to je moje iskustvo tijekom razvoja kratko sažeto.
ovo je super sve stoji, moje iskustvo takodjer

hvala za jos jedan plutonovski scenarij poznat mi je, ja nemam taj aspekt nego trigon al moja frendica ima i ima isti takav scenarij ko ti, ko da nju slusam o toj prevaznoj figuri oca i o tom postovanju i odanosti. da, tata u tom slucaju uopce ne mora biti losa osoba ali kod curica to cesto zavrsi tako sto toliki utjecaj poslje traze i u partneru a to je onda lutrija jer ne mora taj utjecajni partner nuzno biti dobar.

i ja imala slican scenarij s blizancem. al cudi me da je ovaj tvoj sa trigonom. moj je imao kvadrat sunce pluton i zato me manipuliranje i vrebanje o kojem pricas kod njega sad ne iznenadjuje. ali cudno za tog tvog s trigonom bice da je sunce venera opozicija s neptunom kriva, zvuci narcisoidno. al mora valjda negdje imat smrdljiv utjecaj plutona?

no, zasto mi migas kad mi zelis srecu u potrazi za mojim plutonovskim managerom iz snova a ne iz nocne more? jel zato sto trazim nemoguce, spajam nespojivo

uf, ipak mi je drago biti medju ljudima koji znaju o cemu pricam

i da pojasnim drakuljici: plutonci su ovakvi kakve ih je dajana u citatu gore opisala a imaju tezak aspekt sunce pluton, ili su skorpioni ili u podznaku ili mjesec skorpion, ili plutona u 1. ili 10., u konjukciji sa asc ili mc ili u kvadratu ili opoziciji sa asc, ili plutona u 5. ljudi koji imaju mjesec, veneru ili marsa u losem aspektu sa plutonom se isto djelomicno ubrajaju ali oni su ako imaju samo to blazi plutonci i cesto ne toliko osvijesteni. al da im se sranja dogadjaju to definitivno
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.