Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 13:03   #381
Citaj tutleka audista, svako malo nova tema, dok i njega ne posive...
Inace nije mi skroz jasno prica o sigurnosti, komforu i udobnosti potreban policiji, pa nije bas da provedu cijelu smjenu u autu, nisi to kamiondzije...


Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:12   #382
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post

Da li će Citroen to preživjeti, bumo videli.
Punto II u MUPu Srbije je nakon 3 godine koristenja bio za reciklazu. Ovaj Citroen je ista klasa, tako da ne treba ocekivati bolje.
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 14:08   #383
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ak je nesto u tvom vlasništvu ti biraš mehaničara pogotovo nakon garancije...
Zašto ne čitaš, pa napisao sam ti, ne može se kod neovlaštenih servisera kod nas u RH održavat MUP-ova vozila i nakon isteka garancije.

Naša politika ne želi to riješiti da bude kao u Njemačkoj da svaki privatnik koji plača državi PDV, je isti na tržištu, nema Zubaka, Tomića i sličnih.

Zadnje uređivanje VW BUG : 22.03.2017. at 14:23.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 14:14   #384
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
zašto?
ako se kombiji hitne pomoći uredno servisiraju kod lokalnih seoskih obrtnika, zašto bi policija bila posebna?
kombiji hitne pomoći su pod županijom i ona određuje gdje će se servisirati saniteti (opet politika). Saniteti u tvojoj županiji u nekom manjem gradu, gdje vozila idu na servis? U centar županije, zar ne ?

MUP je država i postoje intereni lobiji koji se guraju da dobiju održavanje, isto kao kod tebe u županiji.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 14:14   #385
Quote:
Zvek kaže: Pogledaj post
Punto II u MUPu Srbije je nakon 3 godine koristenja bio za reciklazu. Ovaj Citroen je ista klasa, tako da ne treba ocekivati bolje.
Punto II je bio i kod nas u muriji ... pa se poslije s njima vozilo pola hrvatske. I to nakon 5 godina.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 14:30   #386
To onda više govori o onima koji su ga vozili nego o samom autu.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 14:34   #387
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

dojam je da spadaš u grupu ljudi koji vide leteće krampuse kud god se okrenu. takvima nijedan sistem nije dobar, svugdje vide krađu i prevaru a sami su savršeni.

ne, ne bi policija nabavljala dijelove s otpada ali bi ti našao problem ako kupe sachs kvačilo a ne luk, ako bi kupili ATE kočnice a ne ferodo, ako bi vozili na sava gumama a ne na kineskom snowproxu ili bilo koju drugu odluku u vezi tih auta.

jer na kraju, uopće nije problem u autima, dijelovima, održavanju i nabavi.
problem je drugdje. pogodi gdje.
sistemi uglavnom nisu dobri a krađe i pronevjere ima na sve strane....i to je činjenica, ali ide to polako naprijed,recimo pokazalo se da ne mora baš biti isključivo oktavija ,već može i fokus ,mada je u tom segmentu ušteda zanemariva,ali već kod citroena je ušteda značajna....ostaje nam da vidimo kavim će se pokazati novoizabrana vozila,i koja će biti na idučim natječajima...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 16:20   #388
Quote:
Zvek kaže: Pogledaj post
Punto II u MUPu Srbije je nakon 3 godine koristenja bio za reciklazu. Ovaj Citroen je ista klasa, tako da ne treba ocekivati bolje.
Dva moja susjeda imaju Elysee, jedan benzinac a drugi je dizel. I kažu da su jako zadovoljni s njima. Ovaj koji ima dizela je već i popriličnu kilometražu sa svojim napravio jer se dosta vozi, bliži mu se 200.000 km i auto još uvijek izgleda kao nov, ja ne znam o kakvim se to stalno raspadanjima metilja i da neće izdržati

Pa ako se samo malo informira taj Elysee je primarno i napravljen da bude robusniji, za tržišta gdje ima puno loših cesta, a i prašine (Bliski istok, Afrika) tako da smatram da je to samo plus.
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:29   #389
Ja bi stvarno volio da uzmu Alfu Mito. Pa šef pošalje Mileta po Mito a on se vrati s par tisuća kn u koverti
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:49   #390
https://www.vecernji.hr/vijesti/mup-...easing-1184064

Škoda Octavia Combi – vozila s policijskim obilježjima – koje je Ministarstvo tijekom ožujka, travnja i svibnja bilo vratilo jer im je istekao operativni leasing policija je uzela natrag u najam od tvrtke TRCZ automobili koja ih je bila otkupila. Dnevni trošak najma za svaki automobil iznosi 13,47 eura, bez PDV-a. Znači, mjesečno svako to vozilo stoji oko 3700 kuna, ukupno nešto manje od 1,5 milijuna kuna.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/mup-...easing-1184064 - www.vecernji.hr

bilo kakvo iznajmljivanje ili lizing je pušing
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:31   #391
upravo ono sto sam ja pricao prije cca mjesec dana...
dok su pod najmom sve troskove odrzavanja, servisiranja i popravaka snosi mup cini mi se =) navodno je takav ugovor
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 08:45   #392
O jbt!
Znaci trcz je od njih otkupio vozila pa im sada iznajmljuje ista. Sad ce trcz prakticki BESPLATNO na kraju dobiti vozila od MUP a.

Sent from 'The Beast' using Tapatalk
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 09:56   #393
pa mogao je i mup sad imati vozila besplatno, da nisu dosli do genijalnog rjesenja kako je lizing jeftiniji i isplativiji
(nekome vrlo ocito i je)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:04   #394
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa mogao je i mup sad imati vozila besplatno, da nisu dosli do genijalnog rjesenja kako je lizing jeftiniji i isplativiji
(nekome vrlo ocito i je)
pa to ti je isto kao i ideje outsourcanja spremacica i cistacica u vanjsku firmu kojoj je to temeljna djelatnost kao usteda. mozda da ak imas malu firmicu pa cistacica dodje 2x tjedno pocistiti na 2-3 sata. No ak imas velike ustanove (bolnice, upravne zgrade i slicno) gdje cistacice ciste svaki dan po 8 sati onda ti je jeftinije da ih ti zaposlis za 3000 kn neto nego da nekom placas da im on da 3000 kn neto i jos da zaradi. A raji prodaju fore da ce tako ustedjet.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:25   #395
Problem MUP-a je taj što "ne smiju" imati ništa u svojem vlasništvu jer sve što su dosad imali su devastirali zato im je jeftiniji leasing i roba se pazi i čuva jer sve što se ošteti ili uništi se naplaćuje.

Sad su im auti svakim istekom leasinga uščuvaniji nego prvih godina.

Pogledaj im one četvorke kaj su dobili od zubaka prije nešto manje od 20 godina. Malo koja je izašla iz MUPa da je kompletna i da ima motor.

A ovo da se nastavi rentat dalje rabljeno je vjerojatno jer se pere lova .... ili nisu imali love za plaćat dalje pa je netko im uskočio ali zato će kasnije dobit duplo više.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:51   #396
ja bi rekao da se prije na g4 mešetarilo s dijelovima jer je to održavao mup preko svojih radiona,tj uposlenika...a danas s lizingom moraš u ovlaštene iči + što je teško razvaliti auto u 3g i 100 000km.

i dalje smatram da bi im najjeftinije bilo uzeti aute u vlasništvo bar koliko traje i garancija,dakle 5 ili 7g i onda prodaja

ko kaže da mup ne smije imat ništa u svom vlasništvu (aute) ?

kako može vojska,vatrogasci,prva pomoć?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 13:03   #397
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ja bi rekao da se prije na g4 mešetarilo s dijelovima jer je to održavao mup preko svojih radiona,tj uposlenika...a danas s lizingom moraš u ovlaštene iči + što je teško razvaliti auto u 3g i 100 000km.

i dalje smatram da bi im najjeftinije bilo uzeti aute u vlasništvo bar koliko traje i garancija,dakle 5 ili 7g i onda prodaja

ko kaže da mup ne smije imat ništa u svom vlasništvu (aute) ?

kako može vojska,vatrogasci,prva pomoć?
Pa baš zato što sam ti gore napisao ... zato jer se sve poništi i pokrade. Kad je tuđe vidiš kako se pazi.

Prave si našao voze se u starim drtinama koje su na klocnama .... Zašto bi leasing bio loš. Ako ga koriste privatne firme znači da je isplativo pogotvo kad se često mijenja vozni park. A mijenjaš ga zato da bi imao ispravan i kvalitetan isti. A ne kad počne gorit onda vade stare truljave IMVove sa trulim cijevima i hrđavim pumpama. OK jesu to DVD-a di rijetko gori ali opet kad lovu troše na pizdarije bolje da ulože u sredstva za rad. Ovako te pare namijenjene za održavanje voznog parka rastale ili pojedu i popiju .... a kad je leasing onda su prisiljeni to održavat i to se mora platiti.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 13:05   #398
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Pa baš zato što sam ti gore napisao ... zato jer se sve poništi i pokrade. Kad je tuđe vidiš kako se pazi.

Prave si našao voze se u starim drtinama koje su na klocnama ... sve kaj je novije je na leasingu. Zašto bi leasing bio loš. Ako ga koriste privatne firme znači da je isplativo pogotvo kad se često mijenja vozni park. A mijenjaš ga zato da bi imao ispravan i kvalitetan isti. A ne kad počne gorit onda vade stare truljave IMVove sa trulim cijevima i hrđavim pumpama. OK jesu to DVD-a di rijetko gori ali opet kad lovu troše na pizdarije bolje da ulože u sredstva za rad.
Zalosno je da policija koja mora biti stup drustva i borba protiv lopova sama pokrade.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:30   #399
Kolega e2s pročitaj ovo (puno će ti stvari biti jasnije):

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ke/981793.aspx
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:06   #400
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Kolega e2s pročitaj ovo (puno će ti stvari biti jasnije):

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ke/981793.aspx
jedan šef na tri policajca....

al glavno da se ima za lizinge ( što je po meni ,ozakonjeno pranje naovca,jer ako se to isplati privatnicima ,treba imat na umu da mup nije privatna firma ,već državna) a što ljudi rade za malo više od minimalca,to nema veze...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.