Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2005., 03:06   #1
Arrow Psihofarmaci: Zoloft

Koliko ste dugo pili Zoloft,kakve ste nuspojave imali,jeli dao očekivani odgovor,koju dozu ste imali te sa kojim lijekovima ste ga kombinirali (anksioliticima).Dok sam ga ja koristio (otprilike 7 mjeseci izgubio sam 21 kg)i nije dao dobar odgovor pa sam prebačen zbog adolescentske krize na antipsihotike /zyprexa
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 19:03   #2
Čuo sam iz nekih med. krugova da je Zoloft OKej lijek, možda čak i bolji od legende - PROZACa!
Upozorenje onima koji tek počinju piti Zoloft: Nikada nemojte u prvih, recimo tjedan dana, piti cijelu tabletu. Možete osjetiti poprilične nuspojave! Recimo samo da ćete svoju kupaonu i WCeje dobro upoznati, naručito školjku A i svijet oko vas će dobiti neke nove obrise, što se izgleda tiče... Da i ne spominjem vertigo, tremer i mantanje...
Pozdrav!
P.S.
Zoloft, navodno, doista dobro djeluje, da me ne bi krivo shvatili. Samo treba postepeno povećavati dozu. A ne na 1. loptu smazat punu dozu...
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 00:10   #3
Ja ne znam, al' bas ne volim taj Zoloft, ma koji god pacijent je to uzimal, uspjeha bas nije bilo.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 17:09   #4
trebam hitan savjet-ZOLOFT

Momak mi vec 3 mjeseca pije Zoloft. Psihijatar mu ga je prepisao zbog ucestalih paranoja i napada nervoze. Pije svaki dan po jednu. Stanje mu se pocelo popravljati, ali on zadnjih 20 dana ucestalo pije alkohol (4-5 piva i par casa vina). Stanje mu je sada gotovo isto kao prije tretmana. Sto mislite da li je to zbog mijesanja Zolofta sa alkoholom ili je to normalan stadij za vrijeme terapije sa Zoloftom.
Doktorica mu je rekla da ih treba piti 9 mjeseci.
Molim vas pomozite mi. Ja mu pokusavam objasniti da nije dobro da mijesa te tablete sa alkoholom, ali onda ga uhvati nervoza i ne zeli o tome razgovarati nego mi samo kaze da je njegov prijatelj pio ko smuk dok je bio na istim tabletama i da mu nije nista bilo.
Da li alkohol utjece na djelovanje Zolofta? Ima li stetnih posljedica od konzumiranja tih tableta u kombinaciji sa alkoholom?

Zadnje uređivanje sibica2200 : 13.06.2008. at 18:04.
sibica2200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:01   #5
www.join-the-fun.com/zoloft-and-alcohol.html

http://www.depression.emedtv.com/zol...nd-zoloft.html
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 02:51   #6
Alkohol na neki način "poništava" djelovanje antidepresiva tj. simptomi zbog kojih pije lijek postaju izraženi ili se u potpunosti vrate. Alkohol i AD su vrlo nesretna kombinacija jer da bi da liječenje bilo uspješno potrebna je kemijska ravnoteža koju čak i jedno pivo može narušiti. Govorim iz vlastitog iskustva. Objasni mu to na lijep način i daj mu do znanja da radiš ZA njega, a ne PROTIV njega ako je slučajno tvrdoglav ili tako nešto. Ah, ti muškarci...
__________________
It`s all so fucking histerical.
poboznidjavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 17:59   #7
Pila sam Zoloft i znala sam da ga nikako ne treba kombinovati sa alkoholom. Bila sam jako oprezna iako mi je cesto dolazilo da popijem nesto. Izlazila sam i pila samo sokice.
Ipak, jako sam zelela da se izlecim i bila spremna da se zrtvujem tj. da neko vreme ne okusim alkohol.
Mislim da nije toliko stvar u alkoholu nego u njegovoj zelji i spremnosti da se resi depresije. Neki ljudi ne piju redovno prepisane lekove, neki ponistavaju njihovo dejstvo alkoholom ...
Kome god je muka od depresije koja traje godinama i svog tog pakla i ko je resio da se u potpunosti posveti izlecenju taj ce izdrzati bez alkohola.
Trebao bi razgovarati sa svojim psihoterapeutom i videti zasto se opire ...
lignja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 18:55   #8
Quote:
poboznidjavo kaže: Pogledaj post
Alkohol na neki način "poništava" djelovanje antidepresiva tj. simptomi zbog kojih pije lijek postaju izraženi ili se u potpunosti vrate. Alkohol i AD su vrlo nesretna kombinacija jer da bi da liječenje bilo uspješno potrebna je kemijska ravnoteža koju čak i jedno pivo može narušiti. Govorim iz vlastitog iskustva. Objasni mu to na lijep način i daj mu do znanja da radiš ZA njega, a ne PROTIV njega ako je slučajno tvrdoglav ili tako nešto. Ah, ti muškarci...
Ovako. A alkohol i AD-i ne cine ni jetru sretnom.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:36   #9
Zoloft

Nakon 3 mjeseca terapije Coaxilom (dijagnoza: mješoviti anksiozno-depresivni poremećaj) propisan mi je Zoloft jer sam se žalio da na mene Coaxil nema gotovo nikakvog učinka osim što mi je blago blago stabilizirao anksioznost. Zapravo nekog napretka nije bilo. I dalje me prala anksioznost i gotovo svaki dan sam se osjećao tužno. Nakon što sam sa novom dijagnozom došao kod svoje liječnice opće prakse rekla mi je da je ona na svom studiju učila da se antidepresivi trebaju uzimati 6 mjeseci prije promjene, odnosno da se uzimaju 6 mjeseci da se sa sigurnošću utvrdi da nisu počeli djelovati. Moja psihijatrica je rekla da su 3 mjeseca dovoljna za promjenu.

Što je sada od ovoga točno? Ja sad dva dana uzimam Zoloft i imam dojam kao da mi se stanje već blago popravilo. Ne znam je li to placebo efekt ili što, no ja se zaista već osjećam malo bolje. Situaciju mi jedino pogoršavaju roditelji koji me uvjeravaju da bi "svatko tko ode psihijatru dobio nekakve tablete" i majka koja mi tvrdi "da je i ona živčana i depresivna i da bi vjerojatno dobila dijagnozu i goru od mene i da nema čovjeka kojem psihijatri ne bi nešto utvrdili". Kad ih pitam znači li to da misle da sam umišljeni bolesnik i da ne podržavaju moje liječenje odgovaraju da ga podržavaju, ali da ne mislim da će tablete učiniti čuda već da se moram sam boriti protiv samog sebe ako sam spoznao što kod mene ne valja, a tablete ako pomognu onda je to samo plus. Užasno me iritira takvo njihovo stajalište jer sam siguran da misle da pretjerujem sa svojim stanjem.
__________________
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond
them into the impossible.
Arthur C.Clarke

Zadnje uređivanje Jovan_Hovan : 21.03.2009. at 15:45.
Jovan_Hovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:49   #10
pa trebao bi ic na psihoterapiju.
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 18:34   #11
Slažem se s ožujskom i tvojim roditeljima.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 18:35   #12
roditelji su mu kreteni.
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 18:51   #13
prema postu

Ne bi me začudilo da tvoji roditelji i jesu uzrok tvoje anksioznosti depresije ili čega već..
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:38   #14
Quote:
ožujska kaže: Pogledaj post
pa trebao bi ic na psihoterapiju.
Pa idem na psihoterapiju već tri i pol mjeseca. Dosad nijednom nisam svoje starce (a posebno mamu) čuo da je rekla "bravo, svaka čast, ja mislim da je tvoja psihijatrica u pravu", već samo neko sumnjičenje, propitivanje, pa onda izjave tipa "šta ona hoće reć da smo mi uzrok tog tvog stanja?", "pa ti ćeš sad za svako svoje ponašanje naći opravdanje u svojoj bolesti", "pa ja nikad nisam čula za tu psihijatricu", na što ja odgovorim da je mlada, a ona na to odgovara "pa onda nema iskustva". Ali što je najgore kad ih napadnem da ne misle pozitivno o mom liječenju onda se brane da to nije točno već ja sam moram djelovati na svoje ponašanje i moram se sam boriti, a ne se prepustiti tabletama da djeluju i govoriti da se "ne želim mijenjati", a to sam možda rekao jednom prije ne znam koliko godina za tko zna što nevezano uz ovo što mi se danas dešava. I sad mi to stari predbacuje i drži se te moje izjave kao pijan plota. Jednostavno me ne shvaćaju ozbiljno i cijelo vrijeme misle da preuveličavam i da svako svoje imalo lošije raspoloženje bezveze nazivam depresijom. A drže da je moje ponašanje zapravo odraz mog karaktera takvog kakav je i da sam ja jednostavno takav jer sam odmalena bio sramežljiv i nisam imao puno prijatelja i time misle da je sve u redu sa mnom i danas i da preuveličavam.

Ne znam što da mislim o tome no idući put ću to definitivno reći psihijatrici. Jučer sam imao razgovor od 45 minuta s njima koji nije skoro ništa promijenio u njihovom stavu. Dobro, malo možda i je jer mi je danas mama rekla "vidim da si ti debelo zagrizao da se izliječiš i onda se drži svojih odluka" kad sam joj se požalio kako da sad pijem alkohol a uskoro mi se bliži rođendan. Eto, prva pozitivna izjava od mog početka liječenja u 12. mjesecu.
__________________
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond
them into the impossible.
Arthur C.Clarke

Zadnje uređivanje Jovan_Hovan : 21.03.2009. at 19:46.
Jovan_Hovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 01:09   #15
mozda bi bilo najbolje da vise ne pricas s njima nego da se maknes od njih. nemos ih krstit, to su vec stari ljudi koji valjda vec pola stoljeca zive na jedan nacin i zasto bi oni to mijenjali? tak ti je to, sta ces.
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 01:20   #16
Quote:
ožujska kaže: Pogledaj post
mozda bi bilo najbolje da vise ne pricas s njima nego da se maknes od njih. nemos ih krstit, to su vec stari ljudi koji valjda vec pola stoljeca zive na jedan nacin i zasto bi oni to mijenjali? tak ti je to, sta ces.
Ne mogu se maknuti od njih jer živim s njima u kući. Isto tako imam potrebu nekom ispričati o svom sadašnjem stanju, napretku i djelovanju lijekova. Imam potrebu s nekim pričati o svojoj bolesti, a oni to ne žele i nikad me ništa o tome ne pitaju. Ja kad započnem tu temu oni je vješto izbjegavaju mjesecima dok u jednom trenutku ne nastane svađa kao jučer kad mi kažu sve (uglavnom negativno) što misle o tome. Imam i mlađu sestru s kojom, hvala Bogu, mogu o svemu razgovarati, no nekako se, budala, ipak prije njima idem povjeravati jer su me tako odgojili, a to mi se uvijek odbije od glavu. Prijateljima nisam, niti hoću priznati stanje u kojem se trenutno nalazim, jer nijednom ne vjerujem da bi to sto posto zadržao samo za sebe. Prevelik je to rizik da se pročuje, a znamo kakvo ljudi kod nas imaju mišljenje o bilo kakvim mentalnim poremećajima.

No, odlučio sam da s njima više ništa ne želim pričati o tome. Apsolutno ništa. Ako me išta i pitaju odgovarat ću im kratkim suhoparnim rečenicama tek toliko da nešto kažem, a sa sestrom ću pričati o tome.
__________________
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond
them into the impossible.
Arthur C.Clarke
Jovan_Hovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 16:51   #17
Coaxil je noviji lijek i pripada skupini SSRE antidepresiva tako da za razliku od inhibitora ponovne pohrane serotonona on pojacava ponovnu pohranu serotonina. Djelovanje tianeptina jos nije razjasnjeno i nema dovoljno istrazivanja o tom lijeku. Koristi se kod astmaticara, ovisnika o alkoholu, starijih ljudi. Ima i anksioliticko djelovanje. Maleni pomaci vide se u djelovanju vec nakon 3 do 4 tjedna, ali pravi nakon puno mjeseci koristenja. Ako nikakvog pomaka nema u mjesec dana lijek valja zamijeniti drugim antidepresivom.
Kod mene Coaxil isto ne djeluje nikako, pijem ga vec sloro 4 mjeseca i zapravo osjecam vecu anksioznost i strah. To sto psihicka ne zeli ga mijenjati ne kuzim njen stav. Znam da se kod anksioznosti i panike uz antidepresiv koriste i drugi lijekovi (cesto xanax). Za Zoloft znam da je odlican jer sam ga pila 6 godina i funkcionirala normalno. Coaxil je trenutno jedan od najslabijih antidepresiva i zbog brzog izlucivanja iz organizma i prestanka djelovanja daje se po tri puta u danu. No, kako kazem, imam samo lose misljenje o tom lijeku iz vlastita iskustva, sad od tebe, a i od nekoliko ljudi koje znam. Samo se ti drzi Zolofta.
Sto se tice obitelji, moja majka u nekim situacijama slicno reagira, ali u vecini mi daje potporu. Ako nemas potporu obitelji i ako ce ti oni stalno na taj nacin govoriti i rusiti samopouzdanje i ti ces upadati jos vise u depresiju.
Dobro je da ides na psihoterapiju, ali moras problem vezan uz obitelj tamo dobro razraditi.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 16:58   #18
ah muke po roditeljima......

roditelji i njihovi stavovi se promjenit nece ali kako postat imun na njihovo negativno misljenje i nezadovoljstvo....
i sam sam imao slicnu stvar sa roditeljima prije, a sad mi se zivo jebe sta misle o meni. ali do tog stava sam dosao postepeno.....

ako roditelji nisu zadovoljni s tvojim ljecenjem, jebiga to je onda njihov problem, odnosno oni imaju neki problem sami sa sobom............a i vjerovatno nece nikad rec da si bio u pravu, ili da radis dobro.uvijek ce tu biti neka propitkivanja, sumnje, svasta-nesto........ cak i da nakon ne znam cega to i kazu, mislit ce si svoje....
oni rade samo ono za sto smatraju da je dobro za tebe , ali ustvari nemaju pojma sta je dobro za tebe.....tako ti je to
zato fino razgovaraj sa sestrom.....

e pa sve je lako kad si mlad.......

Zadnje uređivanje Vrag_u_snjegu : 22.03.2009. at 17:14.
Vrag_u_snjegu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 17:03   #19
moji na primjer uopce ne znaju da idem jatru i tako neka i ostane. bas mi se njihovo njurganje ne slusa vise.
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:11   #20
Quote:
ožujska kaže: Pogledaj post
roditelji su mu kreteni.
Nisu baš 100% U nekim stvarima su u pravu. Prvo svaki će ti psihić dati em dijagnozu, em pilseve.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.