Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2012., 14:53   #41
Hvala Vam svima na podršci
Stvarno mi to puno znači, pogotovo kad sma ovako nikakva
Mirtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 04:40   #42
Pijem zoloft jednu tabletu dnevno.
Hoce li biti ikakvih nuspojava sa creatinom monohidratom? Takodjer pijem i whey protein.
STII is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 01:13   #43
UP!
NEKO?
STII is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 08:00   #44
Quote:
STII kaže: Pogledaj post
UP!
NEKO?
http://www.ehealthme.com/ds/zoloft/b...nase+increased
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 09:54   #45
Quote:
poboznidjavo kaže: Pogledaj post
Alkohol na neki način "poništava" djelovanje antidepresiva tj. simptomi zbog kojih pije lijek postaju izraženi ili se u potpunosti vrate. Alkohol i AD su vrlo nesretna kombinacija jer da bi da liječenje bilo uspješno potrebna je kemijska ravnoteža koju čak i jedno pivo može narušiti. Govorim iz vlastitog iskustva. Objasni mu to na lijep način i daj mu do znanja da radiš ZA njega, a ne PROTIV njega ako je slučajno tvrdoglav ili tako nešto. Ah, ti muškarci...
Jako često se postavlja pitanje o kombinaciji antidepresiva i alkohola što je nesumnjivo nesretno, štetno i opasno spajanje, ali nigdje još nisam pročitao kako je s istodobnim uzimanjem antidepresiva i pušenjem marihuane?
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 11:15   #46
ja ću iz iskustva na temu alkohol i ad. pila sam zoloft,sada prozac, a alkohol pijem par puta godišnje i to je obično prst vina nakon obroka ili ako sam vani (vrlo rijetko) votka tonik i sl. znači, u pitanju su skroz male količine alkohola.
primijetila sam da mi alkohol (čak i najmanja količina) za nekoliko nijansi smanjuje učinak ad i da mi izranja sve ono zbog čega jesam na ad-u i pt-u. zato sam odlučila da više neću niti kap do kraja terapije, jer mi je daleko ugodnije ovo stanje koje su mi terapije omogućile od bilo kakve zdravice. bit će vremena za zdravice, samo da dovedem terapiju do kraja

Aal_Mahmud, za marihuanu ne bih znala
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 11:53   #47
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
Jako često se postavlja pitanje o kombinaciji antidepresiva i alkohola što je nesumnjivo nesretno, štetno i opasno spajanje, ali nigdje još nisam pročitao kako je s istodobnim uzimanjem antidepresiva i pušenjem marihuane?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...3&postcount=36

https://www.forum.hr/showthread.php?p=25114347

"Marihuana je psiho stimulans, i negativno utjece na bilo koji AD i opcenito psihoterapiju. "
http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=1645
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 14:38   #48
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
Jako često se postavlja pitanje o kombinaciji antidepresiva i alkohola što je nesumnjivo nesretno, štetno i opasno spajanje, ali nigdje još nisam pročitao kako je s istodobnim uzimanjem antidepresiva i pušenjem marihuane?
Marihuana je psihoaktivna supstanca (isto kao i alkohol, isto kao i psihofarmak, isto kao i kokain, isto kao i lsd...). Da skratimo priču: ne ide skupa.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 09:11   #49
pijem luxetu (to je hrvatska verzija zolofta) vec godinu dana. prvih par dana san uzima jednu tabletu ujutro, a nakon par dana san presa na dvije. i tu prvu vecer san se probudia cili u znoju sa suicidalnim mislima prvi put u zivotu. osjecaj je bia grozan. gleda san noz na stolu i bilo me strah da cu se ubit. otisa san nazad u krevet i zabija glavu jako u jastuk i malo mi je bilo lakse te san uspia zaspat. ujutro san nazva psihicku koja mi je rekla da odma popijen xanax koji mi je i dala u slucaju potrebe, ali ja nisan shvatia to. proslo me to i vise nije bilo tako.

meni je luxeta dosta pomogla. digla mi je samopouzdanje te san odma nasa posa, iman vise volje nego prije, iman vise snage, otvoreniji san sa osjecajima. i tu je nasta problem jer ne mogu kontrolirat svoje rijeci. gotovo sve sta mi je u mislima izgovorin. tako mi je reka jedan prijatelj da je sexa tudu zenu, a ja to svima izlaja osim njenom muzu. tako da mi se ljudi ne povjeravaju jer se boje da cu izlajat.

osim toga sve pozitivno za luxetu
petko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:54   #50
Quote:
@call kaže: Pogledaj post
Dok sam ga ja koristio (otprilike 7 mjeseci izgubio sam 21 kg)
Ja sam deblja nego ikad, sigurna sam da zbog Zolofta.

Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
Jako često se postavlja pitanje o kombinaciji antidepresiva i alkohola što je nesumnjivo nesretno, štetno i opasno spajanje, ali nigdje još nisam pročitao kako je s istodobnim uzimanjem antidepresiva i pušenjem marihuane?
Nemoj, nikada. Ja sam 1.napad panike u životu, koji je trajao oko 2 sata, imala pod utjecajem marihuane. A pušila sam je više puta, bez ikakvog učinka. Do tada. Kasnije sam se sjetila da sam u to vrijeme pila prirodni, blagi antidepresiv- gospinu travu. Pitam se kakav tek učinak ima kombinacija sa tableticom



Moja oda Zoloftu:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=168540&page=152
__________________
I sad kad se sjetiš htjela bi vrijeme vratiti
sofija999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:35   #51
Pila sam Zoloft 3-4 god, prvo kombinacija sa tabletama za spavanje (normabell, prazine) nakon toga zoloft +xanax + moditen + nešto na r -neki antipsihotik(najgora kombinacija -bila sam zombi)

što reč o zoloftu - super štaka (za hodanje ), kad razgovor ne pomaže, zoloft je tu.. Kod mene su nuspojave bile te da se nisam mogla koncentrirat na ništa, na film, na knjigu, sve mi je brzo dosadilo. Znala sam bit pre altruistična - nešto crtkaram u vlaku i onda poklonim liku kraj mene crtež, lol..

Ugl , dobar je za početak, uzimala sam pola tablete prvih tjedan dana, nakon toda po jednu, pa onda 2 ujutro i 1 popodne čini mi se...

Pred kraj sam bila baš frik od njega pa sam prestala s tim.
bluepill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 23:25   #52
Pijem zoloft 2 tjedna. Promijenila sam već hrpetinu antidepresiva. Sad sam na zoloftu.
A uz njega pijem još dosta toga.
Nakon kolko treba početi djelovati?
I sad sam u jako teškoj fazi života i ne znam da li mi uopće i može pomoći.
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 08:51   #53
Dali ima koja mama da je dojila i pila Zoloft...negdje pise da se smije..negdje da se ne smije..jos povremeno dojim,mali je vec 16 mjseci star i neznam bi li imalo kakvopg ucinka po njega?Evo sto sam nasla na netu:

Dojenje
Sertralin se distribuira u mlijeko. Veoma nizak nivo sertralina i/ili N-desmetilsertralina (< 2 ng/mL) je otkriven u plazmi dojenčadi koja su dojila majke koje su uzimale sertralin. Ipak, nisu uočene neželjene reakcije dojenčadi u kratkom periodu u kojem su praćena (< 2 godine).
Nisam depresivna nesto...ali primecujem da se budim nocu sa nekim nemirom i to traje vec neko vrijeme...mozda blago uzdruzena sa nekom anksioznoscu
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 09:26   #54
Zoloft se daje djeci ispod 18 godina. A za sve ostalo pitati liječnika.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 09:48   #55
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Zoloft se daje djeci ispod 18 godina. A za sve ostalo pitati liječnika.

Pila sam ga u jednom periodu prije 8 godina al nisam dojila ni nista...
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 10:27   #56
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Dali ima koja mama da je dojila i pila Zoloft...negdje pise da se smije..negdje da se ne smije..jos povremeno dojim,mali je vec 16 mjseci star i neznam bi li imalo kakvopg ucinka po njega?Evo sto sam nasla na netu:

Dojenje
Sertralin se distribuira u mlijeko. Veoma nizak nivo sertralina i/ili N-desmetilsertralina (< 2 ng/mL) je otkriven u plazmi dojenčadi koja su dojila majke koje su uzimale sertralin. Ipak, nisu uočene neželjene reakcije dojenčadi u kratkom periodu u kojem su praćena (< 2 godine).
Nisam depresivna nesto...ali primecujem da se budim nocu sa nekim nemirom i to traje vec neko vrijeme...mozda blago uzdruzena sa nekom anksioznoscu
sigurno da je bolje ne uzimati dok se doji. mame dojilje kad moraju uzimati neki lijek malo duže vrijeme, obično prestanu sa dojenjem. mislim, ne kažem da prestaneš dojit (i sama sam dojila dijete do 3. godine), ali ako više ne možeš bez zolofta, ne znam zašto bi riskirala išta, jer nije to mala bebica koja ne može preživjeti bez majčinog mlijeka
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 12:00   #57
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
sigurno da je bolje ne uzimati dok se doji. mame dojilje kad moraju uzimati neki lijek malo duže vrijeme, obično prestanu sa dojenjem. mislim, ne kažem da prestaneš dojit (i sama sam dojila dijete do 3. godine), ali ako više ne možeš bez zolofta, ne znam zašto bi riskirala išta, jer nije to mala bebica koja ne može preživjeti bez majčinog mlijeka
Nije da nemogu..radije ne bih pila ako je to cijena da mu uskratim dojenje...mada smo vec veliki i ne doji se puno
Ponekad cu popiti koji Normabel(po potrebi) zasada i to je to.Ako mogu trudnice na odrzavanju trudnoce do 16 mg na dan bez stetnosti po plod mogu i ja valjda nekih 2,4 ili 5 mg(nije bitno)...povremeno
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 18:49   #58
normabel je nešto sasvim drugo, a ako možeš još malo bez zolofta onda odlično
da mi stanje nije jako loše i ja bih isto radije još neko vrijeme držala lijekove po strani (iako, ne zaboravi - i stres se isto prenosi preko mlijeka, pa svakako treba gledati svaki slučaj zasebno i odvagnuti što je manje štetno)
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 11:14   #59
Ja od zolofta nisam imala nikakve nuspojave a pomogao mi je puno. Imala sam užasne napadaje panike, straha, plača (natečene oči) a sada i da želim zaplakati više ne mogu. Svaka osoba individualno reagira na ljek, ako je meni neki lijek dobar ne znači da će biti i vama ili obrnuto. A da vam antidepresiv počne djelovati treba 40 dana. Tako da ne gubite nadu ako prvi tjedan ne vidite poboljšanje, dajte vremena lijeku
andela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 13:28   #60
Quote:
andela3 kaže: Pogledaj post
Ja od zolofta nisam imala nikakve nuspojave a pomogao mi je puno. Imala sam užasne napadaje panike, straha, plača (natečene oči) a sada i da želim zaplakati više ne mogu. Svaka osoba individualno reagira na ljek, ako je meni neki lijek dobar ne znači da će biti i vama ili obrnuto. A da vam antidepresiv počne djelovati treba 40 dana. Tako da ne gubite nadu ako prvi tjedan ne vidite poboljšanje, dajte vremena lijeku
sve potpisujem do- 40 dana, predugi period za čekanje. sada se u u.s.a. već nakon 2 tjedna mijenja ad ako nije sjeo. no, to je u.s.a.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.