Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 07:58   #41
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Mene je sada najviše strah što mi se količina mlijeka drastično smanjila. Konstantno opada, a ja ne znam da li ću da uspjeti bar malo povećati kad ona ne želi efektivno da doji. Nakon 6h sam iz lijeve sise izdojila 60ml. Znači 10ml po satu. Užas. Ja ne znam koliko ona pojede i od čega piški. Bocu nikako ne prihvata i sada me je uhvatila užasna panika.
Našla sam na internetu da je ovo dojenačka ili infantilna anoreksija.
ajde, smiri se. nema panike ako redovito piski i kaka.
ne moze ti mlijeko samo tako nestati.
ja bi ga i danas, nakon 3 godine bez problema navukla kroz dan-dva
izdajanje nije nikakav pokazatelj, ja nikad u zivotu nisam odjednom mogla izdojiti vise od 20 ml i to nakon pol sata pumpanja. a dojilacki staz mi se broji u...puno godina.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:48   #42
da, izdajanje ti nije nikakav pokazatelj.. ja nikad u dvije godine dojenja, pa čak ni one prve dane kad curi samo od sebe nisam mogla idojiti skoro ništa.. tako da ti prati bebu, težinu i mokre pelene. izdajanje stvarno nije mjerilo
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:24   #43
Ja sam se izdajala s prvom i mogla sam dosta izdojiti.
2 podoja nocas i do podne 2 vrlo vrlo kratka. Jednostavno nece da proguta. 10ml na kasiku i jos manje na bocu. Dudu je prihvatila i sisa ju, znaci da nije do sisanja nego gutanja. 2 mokre pelene i 1 ukakana.
Mlijeka je sve manje, a nemam se kad izdojiti i navlaciti.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:27   #44
Baš me je uhvatila neka panika, da će dehidrirati...
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:02   #45
Ako ne želiš da ti se smanji količina mlijeka, posljedično moguće i izgubi, preporučam ti da nađeš vremena za što češće izdajanje. I to u što točnijim intervalima, npr. svaka 2 ili 3 sata.
Na tvom mjestu i sama bih paničarila.
Svatko je drugačiji, evo ja mogu izdajanjem iz jedne dojke izvući po obroku u prosjeku 125 ml, ali proizvodnju treba održavati, a ako dojke ne dobivaju signal da mlijeka treba i koliko ga treba neće se po mom mišljenju i iskustvu proizvoditi. Ako ti cica samo jednu dojku po obroku drugu izdoji. Nije lako i još je vremenski zahtjevnije, ali bojim se da nema drugog načina.
Sretno.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:47   #46
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Ja sam se izdajala s prvom i mogla sam dosta izdojiti.
2 podoja nocas i do podne 2 vrlo vrlo kratka. Jednostavno nece da proguta. 10ml na kasiku i jos manje na bocu. Dudu je prihvatila i sisa ju, znaci da nije do sisanja nego gutanja. 2 mokre pelene i 1 ukakana.
Mlijeka je sve manje, a nemam se kad izdojiti i navlaciti.
A da probas s micanjem dude jer tako sise u prazno pa mozda nema toliku potrebu za dojkom?
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:30   #47
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
A da probas s micanjem dude jer tako sise u prazno pa mozda nema toliku potrebu za dojkom?
Dudu je prvi put dobila prije 2 dana.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:35   #48
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Ako ne želiš da ti se smanji količina mlijeka, posljedično moguće i izgubi, preporučam ti da nađeš vremena za što češće izdajanje. I to u što točnijim intervalima, npr. svaka 2 ili 3 sata.
Na tvom mjestu i sama bih paničarila.
Svatko je drugačiji, evo ja mogu izdajanjem iz jedne dojke izvući po obroku u prosjeku 125 ml, ali proizvodnju treba održavati, a ako dojke ne dobivaju signal da mlijeka treba i koliko ga treba neće se po mom mišljenju i iskustvu proizvoditi. Ako ti cica samo jednu dojku po obroku drugu izdoji. Nije lako i još je vremenski zahtjevnije, ali bojim se da nema drugog načina.
Sretno.
Hvala.
Izdajam se koliko stignem. Nažalost, ne u tačnim intervalima, nego kako stignem..
Izdojim do kraja onu dojku koju je dojila, i druge malo.. sljedeći podoj ta druga dojka, pa izdojim do kraja i druge malo. Probala sam juče i power pumping, pa mi se čini da je malo djelovalo na povećanje.
Inače, ona doji samo u snu. Isto tako i bočicu.
Sutra idemo gastroenterologu pa da vidimo šta kaže je li to tihi refluks. Isto mi je bilo i sa starijom. Do 6mj je pila mlijeko samo u snu.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:09   #49
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Sutra idemo gastroenterologu pa da vidimo šta kaže je li to tihi refluks.
Čini mi se da je taj refluks podosta zanemaren sa strane pedijatara, a djeca s time imaju često problema.
Moja je u početku znala svaki puta tijekom hranjenja jako zaplakati, a onda i poslije. Ponekad više nije htjela nastavit jest. Doduše, jelo nije odbijala, ali je bljucala pa i povraćala par puta. I uvijek jela manje obroke, a češće.
Tražeći uzroke našli smo dosta o tome refluksu.
Otkad je počela jesti u što povišenijem položaju, nosi se nakon svakog obroka obavezno 15-ak minuta i onda je još stavimo na povišeno nema više tih problema. Lijepo pojede normalno i nema više plakanja. Ne povraća više, a bljucne jako rijetko i to skroz malo, bez plakanja.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:21   #50
tražim nešto na pdf pa slučajno naletila.
samo sam htjela reći, identično mi je bilo s mojim pizdekom. isplakala galone suza, milju puta sam se posvađala s mužem jer '' dramatiziram''.
Lijek isti, pilates lopta i uspavati. isto nije bilo šanse da ga pustim dok ne ogladni, jednostavno nije bio gladan. najgore od sveg - mislila sam da odbija sisu ( a ne hranu općenito) pa smo prešli na ad, a tu isto sranje počeo je jesti s nekih 8 mjeseci tek. sad je opet u fazi štrajka ( 2 god 8 mj) i opet se stare rane otvaraju.
ne znam kaj reći- izdržite
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:52   #51
Moj je bio presmiješan u toj cicačkoj dobi.
Od prvog dana taj valjda nikad nije bio gladan. Ono, ako mu ne bih sama ponudila cicu mogao je on valjda cijeli dan bez nje. Pa sam ga dojila na svaka 4 sata. Morala ga buditi noću da mi ne nestane mlijeka. A onda kad bi se uštekao, ispraznio bi cicu kao da je više nikada neće vidjeti.
Rekao dr da je ljenjivac kad je klopa u pitanju i da mu redovno nudim ako sam ne traži.
Kad smo krenuli s krutom hranom bilo je perioda kad je odbijao sve živo i morala sam se na trepavice nasaditi da pojede nešto.


Takav je i sada s 6 godina. Relativno nezainteresiran za hranu. Ali odavno se ne brinem oko toga. Hoće jesti, dobro. Neće jesti, isto dobro. Zdravo je i živahno dijete. A to je najbitnije. Je da je mali mršavko, ali takva mu je genetika i bioritam.
Moji su uvijek stresirali oko mog nejedenja kad sam bila dijete (isto sam slabo jela) pa sam razvila totalno nezdrav odnos prema hrani. Ne želim to svom djetetu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:58   #52
Evo mene opet sa mojom brigom oko jela. Beba sada 2 i po mjeseca i dalje istj problem. Odbija flasicu kao da joj se gadi, a doni svega po par minuta. Nikad ne pokazuje zbake gladi tako da joj dajem da sisa na svaka dva sata ali od toga samo par puta uspije nesro pojesti. Luda sam vise. Isli smo tri puta doktoru...uradiki uvz abdonebe...sve ok. Prije par dana smo je vagali i za mjesec je dobila samo 500 grama. Tj. Od rodjenja do danas je dobila ukupno kilogram. Ne znam vise stabda radim. Jedan doktor kaze da to nije medicinski problem jer je beba zdrava, drugi kaze da samo pratomo koliko dobova na kilazi i da joj dam ad. Ja bih bila presretna kada bi beba prihvatila flasicu ali jednostavno ne zeli kao da joj se gadi.
Postavljala sam.vise puta pitanja na grupi roda sos dojenje ali one savjetnice jedno te isto stalno ponavljaju i ja sam probala sve ali beba i dalje ne zeli da jede.
Kako da je bar privolim da prihavti flasicu?
Nudila na flasicu ad, moje mlijeko, caj, vodu zasecerenu, zasecen ad... jednosavno nista nije od koristi...
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:04   #53
Hurmasica, sta niti ne place?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:13   #54
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Hurmasica, sta niti ne place?
Place beba ali iz drugih razloga zeli da se nosa ili joj je dosadno ili je pospana. Na svaki plac joj guram sisu u usta ali ona jos vise pocne da place. Uglavnom je uspijem podojoti kafa je u polusnu...ali i to je muka pogoditi kad je pravi trenutak.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:25   #55
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
Place beba ali iz drugih razloga zeli da se nosa ili joj je dosadno ili je pospana. Na svaki plac joj guram sisu u usta ali ona jos vise pocne da place. Uglavnom je uspijem podojoti kafa je u polusnu...ali i to je muka pogoditi kad je pravi trenutak.
Moj je imao frenulum lingue pa nije mogao uloviti sisu zato nije jeo dok nismo to skuzili, ali vec prvih dana, a kada smo cvaknuli odmah se prihvatio sisanja.
Samo nabacujem ideje, da nije mozda tako nesto.
Ili neuroloski. Od jedne poznanice mala je imala neuroloskih problema oa je zato bila po cijeli dan na sisi ali nije uvlacila.
Doktori nisu zabrinuti?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:51   #56
I
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Mene je sada najviše strah što mi se količina mlijeka drastično smanjila. Konstantno opada, a ja ne znam da li ću da uspjeti bar malo povećati kad ona ne želi efektivno da doji. Nakon 6h sam iz lijeve sise izdojila 60ml. Znači 10ml po satu. Užas. Ja ne znam koliko ona pojede i od čega piški. Bocu nikako ne prihvata i sada me je uhvatila užasna panika.
Našla sam na internetu da je ovo dojenačka ili infantilna anoreksija.
Slucajno naletjeh na naslov teme. Zaintrigiralo me jer je odbijanje jedenja bio jedan od najstresnijih i tezih perioda u mom zivotu.

Pocelo je s 2 mjeseca. Ali on je bio ogromna beba koja je pri tome u ta prva 2 mjeseca jos dobila i 3 kg.
Jednostavno je odmicao glavu nakon sto je dva puta povukao mlijeko. Zaronio bi mi se na dojku halapljivo i odmah ispustio.
Sve smo prosli: razna testiranja gljivica, promjena rezima moje prehrane, gastroenterologiju....I usput tesko su mi vjerovali da toliko dijete ne jede. Cak su mi govorili da bih ja zeljela da on previse jede.
Uz sve to imao je i intoleranciju na laktozu, zamjenske formule na bazi algi nikako nije prihvacao.
Nakon pretraga na gastroenterologiji , danima sam ga tamo dovodila na promatranje i vaganje, u ta 3 mjeseca odbijanja nije dobio niti izgubio niti gram. Niti je dojio.
Uzas.
Sos telefon za dojenje, svi moguci savjeti nisu pomagali.
Naposlijetku , vec u kriticnoj fazi s mlijekom ( kojih je naravno bilo puno) izdojila sam jadnih 10ml na hodniku bolnice i dala mu iz flasice. Pojeo je to za sekundu i trazio jos.
Nudila sam mu izdojeno na flasicu do tada stotinu puta, ali tad ju je prihvatio.
Otpusteni iz bolnice s napomenom: "Doslo do spontanog poboljsanja stanja"
Znam da je pakleno. Gledas vlastiti dijete kako gladuje.
Ali sve dok ne gubi na kilazi i nije dehidrirano, moras to nekako prihvatiti.
I ja sam godinu poslije nasla da se radi o dojenackoj anoreksiji. Nikad nisam saznala sto je bilo.
Za mlijeko ne brini.
Iz faza od doslovno niti kapui, nakon dva dana izdajanja pumpicom opet se stvori respektabilna kolicina.
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:29   #57
@tagorescy hvala na postu...lijepo je procitati da je neko ovaj problem. Koliko je bebi bilo kada je pocela da jede?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:36   #58
Uf, ja bih mogla napisati svašta na ovu temu, ali i dan danas mi je loše kad se sjetim tog pakla u vezi nejedenja.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:57   #59
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Uf, ja bih mogla napisati svašta na ovu temu, ali i dan danas mi je loše kad se sjetim tog pakla u vezi nejedenja.
Pomozite nam, kako ste rijesili problem
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:16   #60
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
Pomozite nam, kako ste rijesili problem
Nikako. On ni dan danas nije ljubitelj hrane i nikad nije gladan (slatkiše bi mogao non stop jesti ). Doktori su rekli da je on jednostavno takav.
Počeo je odbijati nakon što je napunio mjesec dana. Sve slabije i slabije je jeo. Rođen kao prematurus s kilu i pol.
Obišli doktore, sve ok.
Jeo je samo u snu, i to samo onda kad bi tek zaspao, minutu nakon toga bih mu dala izdojeno mlijeko. I tako svaki obrok. Em je jeo manje nego što su bile preporuke, em bi često sve izbljucao (refluks), ali je uredno dobivao prvih mjeseci po kilu. To me jedino tješilo.
Čitala sam sve i svašta, mnoge knjige kupila, ništa nije polučilo neki uspjeh.
Požurila nas i pedijatrica s dohranom, ma kakvi. Neće pa neće. Par puta je čak htio pastrnjak, ali to je bilo to.
Željezo i hgb su mu bili u komi nakon 8-9 mjeseci, jer je bio samo na mom mlijeku, pa sam mislila da će kad to sredimo sve ći na bolje. Nije išlo.
I tako smo se mi godinu i pol dana mučili, animirali ga, izvodili svakakove gluposti ne bi li ga privolili da samo proba bilo što, samo što nisam na glavi dubila (a možda i jesam, tko će ga znati, bili su to teški mjeseci ).
Izdajala sam se bjesomučno, svih godinu i pol je on jeo isključivo izdojeno mlijeko i samo u polusnu.
Probala sam mu jednom dati čokoldani puding i kao da mu se malo svidjelo. Sljedeći dan ga je nevoljko pojeo, BUDAN!! Dan nakon sam ubacila malo pire krumpira unutra, pojeo je, također nevoljko, karakter je to.
A onda sam počela voće i povrće davati i tako je on NEVOLJKO, jel, počeo jesti i druge stvari.

Za 2 mj. će 4 godine. Ubio bi za slatkiše, kolače, ali ne damo mu baš.
Mršavac je, 104 cm visok i 16 kg ima, ali ništa mu ne fali.
Bit će teško, neću lagati, ali bit će bolje.
Nadam se da će trajati kraće nego što je kod nas. Ako te još što zanima, samo pitaj.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.