Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 18:04   #261
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Jel ti imas macku ili psa?
Mačke. S time da je jedna mezimica koja zna "pričati". Postaviš joj pitanja i ona na svako drugačijim glasanjem odgovori. Zna i "galamit" kad je cijeli dan ostaviš zatvorenu jer voli šetat vani. Službeno ime joj je Lily, a nadimak joj je Maca. Ima 7 i pol godina.

Nažalost nemam uvjeta za imat psa, a ne želim ga patiti. No, kao dijete sam ga imao. Odrastao sam uvijek okružen zivotinjama - mačke, psi, zečevi, krave, ovce, kokoši, pure, svinje,... S konjima jedino nisam imao bliski susret i to mi je žao.

Ti imas psa?
mužjak is offline  
Old 07.10.2017., 18:16   #262
Nemam nista. Nemam uvjete.
Za moj pojam zivotinje trebaju bit slobodne i imat prostora plus sto moras imat vremena da se brines o njima.
Ja sam ti gradsko djete.
Ove zivotinje koje se mogu drzat po kucama (ptice, papige, hrcci, kornjace....) mislim da je to tesko mucenje za njih.
Pogotovo ptice. To nikad nisam, i najvjerojatnije nikad necu skuzit.
Ljudi koji tvrde da ih obozavaju a drze ih zatvorene po kavezima. Uzas.

EDIT: Ja sam ti veliki pobornik protiv zoloskih vrtova.
Da imam moc, svaki bih zatvorio i probao sve te zivotinje stavit u neke rezervate i probat im vratit, kakav-takav osjecaj slobode.
jamesbond is offline  
Old 07.10.2017., 18:24   #263
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Nemam nista. Nemam uvjete.
Za moj pojam zivotinje trebaju bit slobodne i imat prostora plus sto moras imat vremena da se brines o njima.
Ja sam ti gradsko djete.
Ove zivotinje koje se mogu drzat po kucama (ptice, papige, hrcci, kornjace....) mislim da je to tesko mucenje za njih.
Pogotovo ptice. To nikad nisam, i najvjerojatnije nikad necu skuzit.
Ljudi koji tvrde da ih obozavaju a drze ih zatvorene po kavezima. Uzas.
Slažem se s tobom. Ili ribice u onim malim akvarijima.

U stanu nemam mjesta, ali kod roditelja imam puno prostora. No, psa ne mogu imati jer smo svi cesto odsutni, a ne zelim da se netko drugi brine o mojem psu.

Ljudi misle samo na sebe. Meni je prije 3 godine dolutao stari mačak, šepao je, bio bolestan. Jedva smo ga oporavili, i dan danas je živ. Veterinar kaže da je zivio u stanu/kuci, a to se vidi i po nj navikama. Npr traži pijesak u wcu. Dakle, netko ga je bacio pod stare dane jer je procjena bila da je, kad je došao kod nas, imao između 12 i 15 godina.
mužjak is offline  
Old 07.10.2017., 18:45   #264
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom. Ili ribice u onim malim akvarijima.

U stanu nemam mjesta, ali kod roditelja imam puno prostora. No, psa ne mogu imati jer smo svi cesto odsutni, a ne zelim da se netko drugi brine o mojem psu.

Ljudi misle samo na sebe. Meni je prije 3 godine dolutao stari mačak, šepao je, bio bolestan. Jedva smo ga oporavili, i dan danas je živ. Veterinar kaže da je zivio u stanu/kuci, a to se vidi i po nj navikama. Npr traži pijesak u wcu. Dakle, netko ga je bacio pod stare dane jer je procjena bila da je, kad je došao kod nas, imao između 12 i 15 godina.
Pojedini tzv. 'ljubitelji zivotinja' to rade. Iz grada voze do nekog prigradskog naselja i onda izbace svoje 'ljubimce' pse/macke na ulicu kad im vise ne sluze svrsi ili kad im postanu skupi da se brinu o njima, a racunaju u selu ljudi imaju imanje pa ce se te zivotinje same snac. WTF?!
Ili kad jadni psi laju po cijele dane zatvoreni u stanu u iscekivanju da se gazde vrate s posla. Onda ih izvedu na jednu pis-pauzu, bace im lopticu da malo trce za njom i kazu za sebe da vole zivotinje.
Cisti BS.
jamesbond is offline  
Old 07.10.2017., 18:52   #265
To su oni trendovski ljubitelji životinja. U ZGu ih ima mnogo kao i trendovskih navijača. Ku'iš, svi su gore, svi su tamo, svi imaju.

Ajmo promijenit temu, premučno mi je o tome više razmišljat.
mužjak is offline  
Old 07.10.2017., 19:41   #266
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ili kad jadni psi laju po cijele dane zatvoreni u stanu u iscekivanju da se gazde vrate s posla. Onda ih izvedu na jednu pis-pauzu, bace im lopticu da malo trce za njom i kazu za sebe da vole zivotinje.
Cisti BS.
Ajme da
Ovo je i meni koma i ne mogu se načuditi takvima
Zbog istog razloga nisam nabavila psa, iako je dijete htjelo, al šta kad većinu dana nismo doma.

Al' kako prema životinjama, tako i prema ljudima...pomisliš, desila ti se ljubav a kad ono....šipak....i završiš na ovakvoj temi.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 08.10.2017., 01:30   #267
Plavi-Safir <3
Alexa is offline  
Old 08.10.2017., 03:17   #268
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Plavi-Safir <3
<3
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 08.10.2017., 20:36   #269
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ja sam introvert. San mi je bio imati mačku koja mi leži u krilu dok čitam. Dobila sam hiperaktivno čudovište.

Moram nešto promijeniti. Dosadi isti obrazac. Igra mačke i miša i sl. pizdarije. Mačke su jednostavno kronično not into you. Ne možeš se vezati uz takvu živinu ako si iole zdrav. Meh.
prije svega ispričavam se za "saobraćajku" na tvojoj temi... al jbg - sigurno ni tvoj mačak ne voli da ga vuku za rep.

ak planiraš nabaviti psa vjerujem da će se vrlo brzo dogovoriti s macanom tko ima pristup na a tko ispod kreveta.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 09.10.2017., 00:00   #270
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
prije svega ispričavam se za "saobraćajku" na tvojoj temi... al jbg - sigurno ni tvoj mačak ne voli da ga vuku za rep.

ak planiraš nabaviti psa vjerujem da će se vrlo brzo dogovoriti s macanom tko ima pristup na a tko ispod kreveta.
Sve ok, pinokio. Ja sam uvijek za dobru zabavu.

A i tema je mrtva, case closed.

A ne, ne bi mačak dopustio psu da spava na krevetu.
ex anais is offline  
Old 09.10.2017., 08:37   #271
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
JMačke su jednostavno kronično not into you. Ne možeš se vezati uz takvu živinu ako si iole zdrav. Meh.
onda sam ja opako bolestan
i moj macak takoder


jamesbond,
imao sam kanarince i papigice i nisu bile zatvorene u gajbu, ni divlje ni splasene
to je letilo okolo, zafrkavalo, igralo se, kralo rezance i mrvice kruha...
ZgSash is offline  
Old 09.10.2017., 08:40   #272
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
onda sam ja opako bolestan
i moj macak takoder


jamesbond,
imao sam kanarince i papigice i nisu bile zatvorene u gajbu, ni divlje ni splasene
to je letilo okolo, zafrkavalo, igralo se, kralo rezance i mrvice kruha...
Ovo je samo potvrdilo moj predosjećaj....svi soleri imaju mačke
Probudite se
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 09.10.2017., 08:49   #273
macka je jednostavno prakticna zivina za zivot u stanu
ptice trebaju svjetlo, psi trebaju setnje i istrcavanja...
uz danasnji ritam zivota je to cesto tesko sve skupa organizirati da bi se zivotinju moglo kvalitetno drzati
macka nema problema ni s mrakom ni s wc-om, ni s hranom
bar ovaj moj nije zderonja, pa si mogu priustiti ostaviti ga s punom posudicom hrane i on ce jesti kad hoce i koliko mu treba
a kad dodem kuci, obavezno ide i red mazenja i druzenja i igranja, natjeravanja, hrvanja...
ZgSash is offline  
Old 09.10.2017., 09:42   #274
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovo je samo potvrdilo moj predosjećaj....svi soleri imaju mačke
Probudite se
A što ćeš? Čovjek se zezne, uzme mačku, navikne na dobro pa je poslije teško naći partnera koji je bar približno dobar kao mačka.
KurtTank is offline  
Old 09.10.2017., 09:54   #275
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovo je samo potvrdilo moj predosjećaj....svi soleri imaju mačke
Probudite se
macke su zabavne neovisno o statusu osobe.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 09.10.2017., 11:33   #276
Quote:
KurtTank kaže: Pogledaj post
A što ćeš? Čovjek se zezne, uzme mačku, navikne na dobro pa je poslije teško naći partnera koji je bar približno dobar kao mačka.
A i mačka te neće ugrist za srce pa zbrisat, dodatan plus.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 09.10.2017., 12:52   #277
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovo je samo potvrdilo moj predosjećaj....svi soleri imaju mačke
Probudite se
Zivotinje ti neće zabit nož u leđa.
mužjak is offline  
Old 09.10.2017., 14:04   #278
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
macka je jednostavno prakticna zivina za zivot u stanu
ptice trebaju svjetlo, psi trebaju setnje i istrcavanja...
uz danasnji ritam zivota je to cesto tesko sve skupa organizirati da bi se zivotinju moglo kvalitetno drzati
macka nema problema ni s mrakom ni s wc-om, ni s hranom
Moze se i sa psima. Kad se manje trabunja po forumu stigne se i psa kvalitetno istrcati. Stvar prioriteta.
Mikkiko is offline  
Old 09.10.2017., 14:16   #279
Quote:
Mikkiko kaže: Pogledaj post
Moze se i sa psima. Kad se manje trabunja po forumu stigne se i psa kvalitetno istrcati. Stvar prioriteta.
Mislis umjesto jedne, priustis mu dvije pis-pause i da trci za lopticom ili komadom drveta?

Psima nije mjesto u stanu ma koliko da se 'ljubitelji' zivotinja s time ne slazu.
Macke su druga prica. Ako imaju mogucnost da mogu same uci i izac iz stana, to je ok. Sve ostalo je i njima luksuzni zatvor.
jamesbond is offline  
Old 09.10.2017., 14:18   #280
Quote:
Mikkiko kaže: Pogledaj post
Moze se i sa psima. Kad se manje trabunja po forumu stigne se i psa kvalitetno istrcati. Stvar prioriteta.
hajde se rade pravi pametna negdje drugdje, moze?
ZgSash is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.