Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2006., 22:44   #61
Quote:
OkatoZlo kaže:
Gle miki, radije bi imala polomljeno rebro nego izletila kroz sajbu.
tvoj izbor moj je šajba

a ti prekršaji mali nejdu u dosje tj. ne znače da nemožeš dobiti potvrdu o nekažnjavanju
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 23:57   #62
Ocito ne znas kaj se dogodi ako izletis pri velikoj brzini kroz staklo. Blago tebi.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 10:21   #63
ma to je izbor pojedinca i to bi trebalo biti uostalom ugrožavam sebe a ne druge s time
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 16:07   #64
Quote:
katrin kaže:
jedno je prijava a jedno je zatvor...
Zakon o izvršavanju kazne zatvora, čl.170. stavak 3.:

Prijam kažnjenika provodi se u skladu s odredbama glave X., osim što se on neće fotografirati i od njega se neće uzeti otisci papilarnih crta.

Da li je to odgovor na tvoje pitanje?
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 16:15   #65
Quote:
Anton kaže:
Zakon o izvršavanju kazne zatvora, čl.170. stavak 3.:

Prijam kažnjenika provodi se u skladu s odredbama glave X., osim što se on neće fotografirati i od njega se neće uzeti otisci papilarnih crta.

Da li je to odgovor na tvoje pitanje?
ne
to nema veze s onim o cemu se prica
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 17:51   #66
Quote:
katrin kaže:
ne
to nema veze s onim o cemu se prica
Dakle, onda da ti skratim.
NE, neće imati nikakvih problema kad se bude zapošljavala, jer neće imati dosje zato što nije platila kaznu za pojas.
Jasnije?
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:20   #67
Quote:
Anton kaže:
Dakle, onda da ti skratim.
NE, neće imati nikakvih problema kad se bude zapošljavala, jer neće imati dosje zato što nije platila kaznu za pojas.
Jasnije?
samo sam rekla gore da je prekrsajna prijava jedna stvar a kazna zatvora ipak druga...
i jasan mi je bio i tvoj prosli post, samo se nije odnosio na ono o cemu sam pricala
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 19:39   #68
Nece imati nikakvih posljedica jer se odluke u prekrsajnom postupku brisu iz evidencije nakon 3 godine, ako nakon toga nije ponovo kaznjena.
Mrs.Solis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:39   #69
Quote:
ljenjivac kaže:
nevezano uz žalbe, procedure, bla bla... ne mogu vjerovat da ljudi idu u zatvor zbog pojasa u autu, a oni svi kriminalci koji su nas pokrali, silovatelji, ubojice slobodno šeću ulicama. žalosno i sramotno
nije mi jasno zašto se u ovakvim slučajima ne uvede neki postupak da kad se radi o manjim svotama jednostavno ne skine osobi s računa na banci (ako nije u minusu) i sve bi bilo puno jednostavnije. uostalom, ne bi bilo tolkih gužva po sudovima.
ma, samo se živciram kad razmišljam o svemu tome...
Kao prvo, ukoliko je netko pravomoćno osuđen i kazna je došla do izvršenja - u pravilu se ne šeta okolo.

Kao, drugo, demokratska smo država i ljudi imaju pravo mjesto plaćanja otići u zatvor. Ne može se netko prisliti da plati kaznu, zato i postoji alternativa.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:41   #70
Quote:
Ipanema kaže:
Odi u zatvor.
Prekršajna prijava i zatvorski staž će ti super izgledati kad se budeš javljala na oglase za posao koji traže "potvrdu o nekažnjavanju"
Potvrda o nekažnjavaju - jasno i jednostavno - ne postoji.

To je potvrda da nije podignuta optužnica ili kaznena prijava - a ako je netko pravomoćno osuđen, ta potvrda je prazna.

Izvod iz kaznene evidencije, prekršajne evidencije i evidencije izvršavanja kazne zatvora ima (uz neke rjetke izuzetke) samo MUP. Dakle, ako ide tamo raditi, da provjeriti će to i vidjeti da je kazna za pojas, što se baš i ne smatra nekim zločinom.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:44   #71
Quote:
KILLERDOG kaže:
ma to je izbor pojedinca i to bi trebalo biti uostalom ugrožavam sebe a ne druge s time
Apsolutno nije izbor pojedinca. Jer ako netko ostane invalid, ona je na teret društva. Ako mu obitelj ostane bez hranitelja - obitelj je na teret društva.

Eh, baš komplicirana radnja, stavit pojas...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:45   #72
Quote:
4roses kaže:
ono kaj vidis di ti se pol auta samelje pris udaru u nepomicnu pregradu( citaj kuca, drvo , stup) ti je pri 64 km/h a da ne velim da vozac u kabini pojede volan
Svojevremeno mi je otac pričao kako je kod svog limara vidio auto nakon manjeg gradskog sudara - na prednjem staklu su bili tragovi udarca glavom, a na prednjoj ploči udarca zubima.

Jer, eto, grad je pa se ne treba vezati...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 08:26   #73
Quote:
Vojky kaže:
Apsolutno nije izbor pojedinca. Jer ako netko ostane invalid, ona je na teret društva. Ako mu obitelj ostane bez hranitelja - obitelj je na teret društva.

Eh, baš komplicirana radnja, stavit pojas...
A ak ustanem iz kade poskliznem se i slomim kičmu?
Mislim shvaćam tvoj stav al nemogu znati što ak padnem u kanal i utopim se zbog pojasa(događalo se)
moja teta je imala dobru izreku (sarajlije) :"Ako trebaš umrijeti u kadi neće te pogaziti auto"
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 10:02   #74
Ma glupe si mi te spike neka svatko radi kaj hoce. Ajmo onda pustit i narkicima da se pucaju u venu i umiru po cesti.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 10:34   #75
Quote:
KILLERDOG kaže:
A ak ustanem iz kade poskliznem se i slomim kičmu?
Mislim shvaćam tvoj stav al nemogu znati što ak padnem u kanal i utopim se zbog pojasa(događalo se)
moja teta je imala dobru izreku (sarajlije) :"Ako trebaš umrijeti u kadi neće te pogaziti auto"
Pojas se otkopčava jednim potezom. A sve teorijske konstrukcije o situacijama gdje je pojas "otežavni" statistički su bitno, bitno rjeđe od onih gdje spašava glavu. A uostalom ni air-bag ne radi ni približno kako treba bez pojasa.

Mada, ono što na kraju primjećujem je da je zakonodavac trebao propisati bitno više kazne za prometne prekršaje. Jedno 3-4 puta, jer nema dovoljne promjene svijesti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 12:59   #76
Quote:
purgerka kaže:
prije godinu dana dosla kazna od 500kn za neimanje pojasa u voznji..
onda sam bila na sudu i potpisla nesto.. nisam platila, i sad mi dodje da moram u zatvor na 3 dana al da imam pravo na zalbu..
kakav je postupak?
Plati kaznu i drugi put gledaj sto potpisivas
__________________
La vita è bella
cindy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 18:35   #77
Quote:
Vojky kaže:
Pojas se otkopčava jednim potezom. A sve teorijske konstrukcije o situacijama gdje je pojas "otežavni" statistički su bitno, bitno rjeđe od onih gdje spašava glavu. A uostalom ni air-bag ne radi ni približno kako treba bez pojasa.

Mada, ono što na kraju primjećujem je da je zakonodavac trebao propisati bitno više kazne za prometne prekršaje. Jedno 3-4 puta, jer nema dovoljne promjene svijesti.

statistika je jedno život je drug

i ove su prevelike ak se ugledamo na europu onda neka kazne budu određene prema primanjima isto

ima li koji vatrogasac (ili neko tko poznaje) koji je sudjelovo u izvlačenju unesrećenih iz frontalnog sudara pa neka kaže to o pojasu
nek se prvo kažnjavaju policajci koji se ne vežu u službi i izvan nje kao pouka jel riba smrdi od glave
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 13:06   #78
500Kn = 3 dana zatvora? nije li to previse, mislim, 500kn je izlet do Cateza s kartama, benzinom i ruckom za dvoje, a 3 dana zatvora zvuci kao gadna trauma.

Osim toga za gadna ubojstva se ljude osudjuje uvjetno ili na po par godina, a u isto vrijeme za gluposti tipa voznje bez pojasa 50m od kuce i prodavanja sira uz cestu salje se ljude u zatvor na po par dana. Ocito nije zakon u ovoj zemlji isti za sve.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 13:28   #79
Quote:
KILLERDOG kaže:
statistika je jedno život je drug

i ove su prevelike ak se ugledamo na europu onda neka kazne budu određene prema primanjima isto

ima li koji vatrogasac (ili neko tko poznaje) koji je sudjelovo u izvlačenju unesrećenih iz frontalnog sudara pa neka kaže to o pojasu
nek se prvo kažnjavaju policajci koji se ne vežu u službi i izvan nje kao pouka jel riba smrdi od glave

da deda mi je vatrogasac (trenutno u mirovni) i on kaze da se nagledo takvih sranja i da pojas spasava zivot, bez pojasa pojedec volan i cijelu armaturu. a pojas se ionako razreze skalpelom u roku od 1 sekunde. molim te da prestanes pricati gluposti u vezi pojasa jer ce te neka budala jos i poslusati
4roses is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 17:14   #80
Quote:
4roses kaže:
da deda mi je vatrogasac (trenutno u mirovni) i on kaze da se nagledo takvih sranja i da pojas spasava zivot, bez pojasa pojedec volan i cijelu armaturu. a pojas se ionako razreze skalpelom u roku od 1 sekunde. molim te da prestanes pricati gluposti u vezi pojasa jer ce te neka budala jos i poslusati
ne to je bilo pitanje samo njihovo mišljenje me zanimalo neznam nikog

a tko se neće vezati to je njegov izbor ne vjerujem da ja previše utječem na njih

npr ja se skoro nikad ne vežem dok se moja cura veže svaki put kad uđe u auto to je jednostavno stvar navike ja se ni u atoškoli nisam vezo jer su tada bile smješne kazne (mislim 10 ili 20 kn) i vozio sam auto koji je bio oldtajmer (e moj spale gdi si sada ) i nije imo pojas tako da se nisam trebo vezat
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.