Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2007., 21:32   #261
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
joj lunalu .... u Zaprešiću kod Novih Dvora .. ima jedna kapelica ... možda se možeš raspitati možeš li u toj kapelici imati vjenčanje .... inače tamo mladenci koji imaju pir u Trajbaru su imali na otvorenom crkveni obred .. možda se možeš raspitati možeš li imati crkveni obred u toj kapelici (nije crkva kao recimo Crkva na ksaveru) ali je kapelica.... i onda po izlikom da ti je kapelica baš prelijepa probati tražiti odobrenje da se održi ispred kapelice jer da u kapelicu stane svega 30 ljudi (što je istina)

a tamo u novim dvorima možeš prekrasan fotosession obaviti ... probaj možda upali
Počeli su i tamo raditi probleme, navodno je svećenik mojoj frendici izjavio da kapelica nije sakralni objekt ili tako nešto.. joooj, izgleda da i to ovisi o svećeniku, a ne o pravilima
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 14:29   #262
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Počeli su i tamo raditi probleme, navodno je svećenik mojoj frendici izjavio da kapelica nije sakralni objekt ili tako nešto.. joooj, izgleda da i to ovisi o svećeniku, a ne o pravilima
od proslog ljeta su nova pravila da svecenik ne izlazi na teren, a sto se kapelica tice, to ovisi od svecenika do svecenika
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:52   #263
vjencanje na planini

Bok svima
Moja cura i ja smo se odlucili smo se za vjencanje na jednom planinskom vrhu,ali imamo problem! kada sam to spomenuo svom sveceniku ideja mu se bas nije svidjela i rekao mi je da je to nemoguce! ustvari moguce je jedino ako na tom vrhu postoji kapelica.Mi smo htjeli vjencanje na samom vrhu planine na kojem naravno nema kapelice ali smo nasli vrh sa krizem i bozjim zapovjedima,ali ni to nije adekvatno.

Moje pitanje je zna li netko jeli moj svecenik konzervativan i nefleksibilan ili stvarno nije moguce napraviti takvo crkveno vjencanje?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:07   #264
treba ti posebna dozvola nadbiskupije, koja se ne dobiva baš lako... pisali smo ti o tome na nekom topicu. hm, sad ne znam na kojem, pa malo potraži Mislim Crkva - protokol
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:12   #265
Kitty Kat ne može se više uopće izvan crkve!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:14   #266
ma da?! a onda je jedino rješenje vjenčanje u građanskom obliku. matičari izlaze van, ali mislim da to nije jeftino...
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:15   #267
Mozes vuc maticara van ureda, placas po kilometru
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:42   #268
Puno cijene taj svoj izlazak: mi smo pitali za mjesto udaljeno cca 200 metara od maticnog i teta nam je rekla da je to 2000 kuna
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:47   #269
PRAVILNIK
o mjerilima za određivanje iznosa naknade za sklapanje braka izvan službene prostorije

(NN 202/03)


Članak 1.

Ovim se pravilnikom utvrđuje mjerila za određivanje iznosa posebne naknade koja se plaća za sklapanje braka izvan službene prostorije (u nastavku teksta: naknada).

Članak 2.

Zahtjev za sklapanje braka izvan službene prostorije podnosi se matičaru matičnog ureda nadležnog za mjesto u kojemu se brak namjerava sklopiti.

Članak 3.

Mjerila za određivanja iznosa naknade su:

– udaljenost mjesta sklapanja braka od službene prostorije;

– vrijeme sklapanja braka;

– sklapanje braka nedjeljom, na blagdane i neradne dane što su utvrđeni Zakonom o blagdanima, spomendanu i neradnim danima u Republici Hrvatskoj ("Narodne novine" broj 33/96,96/01 i 13/02).

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/3221.asp
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:48   #270
Članak 5.

Ako je mjesto sklapanja braka od službene prostorije udaljeno do 10 km, naknada se plaća u iznosu od 10% osnovice.

Ako je mjesto sklapanja braka od službene prostorije udaljeno više od 10 km, naknada se plaća u iznosu od 20% osnovice.

Članak 6.

Ako se brak sklapa u vremenu:

– od 8.00 do 16.00 sati, naknada se plaća u iznosu od 10% osnovice;

– od 16.00 do 20.00 sati, naknada se plaća u iznosu od 20% osnovice;

– od 20.00 do 22.00 sata, naknada se plaća u iznosu od 30% osnovice.

Članak 7.

Ako se brak sklapa u nedjelju, na blagdane i u neradne dane, naknada iz članka 6. ovog pravilnika uvećava se za 100%.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:19   #271
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
ma da?! a onda je jedino rješenje vjenčanje u građanskom obliku. matičari izlaze van, ali mislim da to nije jeftino...
o tome se pisalo na valjda vec 5 tema. nije jeftino a nije bas sad ni tak skupo, ako si zacrtas neko mjesto u glavi da si to neces priustiti. nama je maticar izasao na teren. bio je petak u 17 sati 15 km od njegovog ureda, i platili smo 1500 kn. tj 20% od osnovice radi kilometraze (uzeo nam je u obzir kao da se zenimo u radnom vremenu) + 300kn koje uvijek placas kad sklapas gradjanski brak bilo gdje
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 22:24   #272
Vjencanje u planini

Ako dobro kuzim nema sanse da nas svecenik vise zeni van crkve, ali maticar to teoretski moze za odredenu naknadu! samo sta se na brdo koje mi planiramo ne moze doci autom nego bi trebalo hodati svojih 8sati.Ako cemo po kilometrima i nije teko daleko ali neznam koju ce tarifu naplatiti za 8 sati hodanja?
 
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 10:39   #273
Quote:
marko-ri kaže: Pogledaj post
Ako cemo po kilometrima i nije teko daleko ali neznam koju ce tarifu naplatiti za 8 sati hodanja?
Ako za auto prijevoz od nekih 15min traže cifru od koliko sam skužila cca 3000kn ne želim ni pomislit koliko bi tražili za takvo što Mislim da ispod 10000kn ne bi prošla, ako bi ti uopće došli... ali šta ćeš ti hodat u vjenčanici 8 sati do mjesta gjde ćete se vjenčat i onda šta, ćete ići još 8 sati do prve civilizacije na večeru Sorry ne kužim
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:33   #274
Smile CRKVENO VJENČANJE NA OTVORENOM!!!MOLIM POMOĆ!

Dakle dragi moji,dala sam si truda i sve stare postove pregledala ali nigdje nemrem naći nešto novije o iskustvu s dolaženjem svećenika na vjenčanje na otvorenom,to nam je strašno bitno jer smo sve organizirali osim toga, pa molim dobru dušu ako ima saznanja o nekom svećeniku ili župi koja bi to napravila,da mi ako ne želi ovdje,pošalje privatnu poruku.
LIJEPO MOLIM!!!
efzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:35   #275
hej efzg .. od ljeta prošle godine svećenici više ne izlaze na otvoreno već crkveno vjenčanje možeš imati samo u crkvi ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:39   #276
Znam to,ali čula sam da postoje ipak oni koji dolaze,ali dragi i ja ne znamo niti jednog,pa se nadam da će mi netko iz osobnog iskustva znat preporučit nekoga!!
A i to im je prebezobrazno,jer kolko znam Božji hram nije samo crkva kao zgrada već sve oko nas,ali kaj možeš,oni odrđuju sve!!
efzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:42   #277
niti ja ne znam nikoga .... a gledaj .. ni Nina Badrić se nije uspjela vjenčati na otvorenom zbog tog pravila .... a gdje biste se htjeli vjenčati?
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:49   #278
Vjenčanje i svadba će biti u Zaprešiću u onom konjičkom klubu,imate vi kaj u planu ili već organizirano?
efzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:51   #279
hej efzg ja sam imala pir u Trajbaru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:56   #280
A di ste vi imali vjenčanje ili vam je došao matičar?Ja čula da oni kakti imaju svećenika nekog svog koji dolazi ali nama ništa nisu rekli!I daj mi please nekaj reci kak ste bili zadovoljni,malo mi napiši ak ti ne bi bio problem,ali mi ćemo imati šator na onoj livadi!
efzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.