Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2005., 21:20   #1
Question Grčevi, kolike - združeni topic

Dakle, pretražio sam cijeli forum i nisam naišao nigdje na temu grčeva.
S obzirom da sam novi tata i nemam vremena pročitati sve topice dajte ljudi par savjeta kako djetetu ublažiti grčeve???
Ili pomoči nema?

P.S. kapi Sab simplex ne pomažu
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 21:21   #2
Nisam mama, al sam teta

moj necak je imao grceve jer mu nije odgovaralo majcino mlijeko. cim je presao na kupovno, proslo je. ista stvar je bila i s klinkom od prijateljice.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 21:30   #3
mislim da majchino mlijeko nikako ne mozhe biti uzrok - ako se majka primjereno hrani.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 21:40   #4
moj Junior je patio od pravih dojenachkih grcheva. mogla sam sat navijati po njemu, svaku vecher u isto vrijeme.


prvo vrijeme sam muchila i njega i sebe pokushavajuci ga natjerati da podrigne, hraneci ga manje ili vishe, drzhala ga na povishenom i snizhenom, okretala na trbuh, izbacivala iz svoje prehrane sve i svashta, pojila ga kojekakvim chajevima i kapima i na kraju ustanovila da pomazhe samo - njezhnost.

nosala sam ga, prichala mu, pjevala mu, masirala trbushchic, izvela u to vrijeme u shetnju - ako je bilo moguce, jer ga je truckanje u kolicima umirivalo, ili bih ga u stanu drzhala u kolicima i tresuckala rukom. od tada mi je ostao 'tik' pa tresem i kolicima u billi
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 21:41   #5
grcevi kod beba su nezgodna stvar, pogotovo ako nisi siguran sto je sad kad se sjetim, mislim da je grceve imao mozda pet puta, tad mi se cinilo da su staaalno
nama je pomagalo da ga skinem do pelenice i naslonim na golu kozu, odmah bi se smirio. ili da ga nosim okrenutog na trbuh, s dlanom na tibici. ili grijanje trbuha. kad sam naucila skuzit kad grcevi dolaze, pocela sam odmah primjenjivat neku metodu pa ne bi ni doslo do suza.

btw, ima nekih kriticnih stanja kod klinca: moj je znao biti jako nervozan, a jednom je i dobio prave grceve, kad je doslo puno ljudi u stan vidjet ga.
za utjehu - prodje do 3. mjeseca
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 21:45   #6
Quote:
magic kaže:
moj Junior je patio od pravih dojenachkih grcheva. mogla sam sat navijati po njemu, svaku vecher u isto vrijeme.


prvo vrijeme sam muchila i njega i sebe pokushavajuci ga natjerati da podrigne, hraneci ga manje ili vishe, drzhala ga na povishenom i snizhenom, okretala na trbuh, izbacivala iz svoje prehrane sve i svashta, pojila ga kojekakvim chajevima i kapima i na kraju ustanovila da pomazhe samo - njezhnost.

nosala sam ga, prichala mu, pjevala mu, masirala trbushchic, izvela u to vrijeme u shetnju - ako je bilo moguce, jer ga je truckanje u kolicima umirivalo, ili bih ga u stanu drzhala u kolicima i tresuckala rukom. od tada mi je ostao 'tik' pa tresem i kolicima u billi

kod mene ni danas nema voznje, samo dodje do mene i digne rukice da ga nosim. ja sam prvih 5-6 mjeseci provela noseci ga na rukama stalno. pjevala sam, mazila, masirala, svasta. zapravo, cim sam se ja navikla da ima grceve, prestali su. valjda tu i mamina nervoza igra ulogu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 21:45   #7
Quote:
magic kaže:
mislim da majchino mlijeko nikako ne mozhe biti uzrok - ako se majka primjereno hrani.
pa caka jest da je zbog prehrane bilo. a nisu uspjeli skuzit sta to smeta. pa su odustali od pokusavanja da se dijete doji i grcevi su prestali.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 21:55   #8
izgleda da zbilja samo strpljenje i nježnost može pomoći.
Evo naoružao sam se čajem od komorača, još jednim kapima Babynos ali sve mi se čine da će se sve svesti na gore navedeno.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 22:25   #9
Quote:
cuki75 kaže:
izgleda da zbilja samo strpljenje i nježnost može pomoći.
Evo naoružao sam se čajem od komorača, još jednim kapima Babynos ali sve mi se čine da će se sve svesti na gore navedeno.
samo budi miran i sjeti se da je njemu veci bed odjednom iz maminog trbuha aterira u cudan svijet gdje je sve veliko, frka covjece
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 23:45   #10
dodo, vjerujem da je i to moguce, tko zna u kakvom je mama psihickom stanju bila te na kakvoj ishrani

btw grcevi ne prestaju svima do 3. mjeseca, mogu trajati i dvostruko duze
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 23:51   #11
koliko ja znam, razlikuju se vrste grcheva kod beba. ovi grchevi kojima nema pomoci, zapravo nemaju bash jasan uzrok a specifichni su po tome shto uglavnom napadaju u isto doba dana, neovisno o podoju i probavi.

za razliku od grcheva uzrokovanih problemima s dojenjem/majchinom prehranom ili njenim psihichkim stanjem, koji uglavnom nastupaju kratko nakon svakog podoja.


ispravite me ako se doznalo shtogod novo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 00:04   #12
moja je imala one iza klope te najace izmedu 17 i 19 h, ta 2 sata su nam bila mjesecima nocna mora

cak je imala pojacanu pojavu grceva jednom na promjenu okoline, otisli smo za produzeni vikend na more, ona je sva 3 dana provela u plakanju,grcenju i prduckanju, a imala je oko 4 mjeseca

ali moja je nedonosce, takva djeca znaju biti previse senzibilna
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 11:41   #13
Quote:
magic kaže:
koliko ja znam, razlikuju se vrste grcheva kod beba. ovi grchevi kojima nema pomoci, zapravo nemaju bash jasan uzrok a specifichni su po tome shto uglavnom napadaju u isto doba dana, neovisno o podoju i probavi.

za razliku od grcheva uzrokovanih problemima s dojenjem/majchinom prehranom ili njenim psihichkim stanjem, koji uglavnom nastupaju kratko nakon svakog podoja.


ispravite me ako se doznalo shtogod novo.
u principu to je to.
kolike su ti slavni dojenacki grcevi koji se javljaju svaki dan u isto vrijeme, najcesce navecer. pomoci NEMA. nisu opasni, ne mogu bebi nikako nastetiti, najvise stradaju roditelji koji brinu. pedijatri misle da je to zbog previse podrazaja tijekom dana koje bebin mozak jednostavno ne moze procesuirati - beba se jednostavno navikava na svijet i to je to.

oni drugi grcevi uglavnom su RIJETKI. javljaju se nakon podoja, a mozes biti siguran da beba ne jede dobro (mama nema dovoljno mlijeka, a ne da je mlijeko nekvalitetno ili rijetko - svako majcino mlijeko je dobro jer si beba uzme sve sto joj treba, moze problem biti jedino u tome da ga nema dovoljno) ako je stolica zelenkasta ili crna. zdrava bebina kakica je zlatno zuta.

u principu, mislim da grcevi nisu razlog za prestanak dojenja. kolike prodju same od sebe, a grcevi od klope, ako se i jave, prodju kad se beba navikne na hranu.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 12:07   #14
sad mi je lakshe : brisheznojsachela:


mislim, mozhda skoro dodje i unuchad, pa da budem apdejtana


al ochito se kod kolika nish novo nije izmislilo.
vjerujem ni kod izbijanja zuba.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 12:18   #15
Quote:
cuki75 kaže:
izgleda da zbilja samo strpljenje i nježnost može pomoći.
Evo naoružao sam se čajem od komorača, još jednim kapima Babynos ali sve mi se čine da će se sve svesti na gore navedeno.
evo samo da ti potvrdim ovo za strpljenje i nježnost

i mi smo kupovali čaj od komorača, simplex kapi, draga strogo pazila što jede, bebina stolica stalno zlatnožuta... i svejedno je imala grčeve, a najviše je pomagalo kad bih je ja uzeo u naručje i lagano njihao

za utjehu, naša princeza sad ima 5 mjeseci a grčevi su prestali negdje nakon 3. mjeseca...

...al sad mislim da slijedi veselje s izbijanjem zubića
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 12:39   #16
Quote:
Baan Dar kaže:

...al sad mislim da slijedi veselje s izbijanjem zubića
ne mora značiti
ja nisam ni osjetila izbijanje zubiju svojim klincima

mada sad, sinu koji ima 6 godina, izbijaju šestice i jako ga boooliii

a glede grčeva ne znam niš, ni to nisu imali
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 12:50   #17
mozda vishe nema problema sa savjetima zabrinutih baka, tetaka, susjeda i sl. , ali ja bih kao 'stara mama' koja ih je proshla dala jedan mali savjet - ne slushajte previshe svoju okolinu, koja - iako sigurno dobronamjerno - mozhe josh vishe pojchati vashu zabrinutost.

ukoliko je stolica normalna, beba se inache uobichajeno ponasha, a grchevi nastupaju uvijek otprilike u isto doba dana i traju odredjeno vrijeme - beba nije ni gladna, ni zhedna, ni nepodrignuta ni bolesna.

za svaki sluchaj, posavjetujte se s pedijatrom. pa ako ne postoji nikakav fizichki uzrok, mazite ih, pazite i prodjite s njima kroz to razdoblje naoruzhani strpljenjem i njezhnoshcu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 13:05   #18
Quote:
magic kaže:
mozda vishe nema problema sa savjetima zabrinutih baka, tetaka, susjeda i sl. , ali ja bih kao 'stara mama' koja ih je proshla dala jedan mali savjet - ne slushajte previshe svoju okolinu, koja - iako sigurno dobronamjerno - mozhe josh vishe pojchati vashu zabrinutost.

ukoliko je stolica normalna, beba se inache uobichajeno ponasha, a grchevi nastupaju uvijek otprilike u isto doba dana i traju odredjeno vrijeme - beba nije ni gladna, ni zhedna, ni nepodrignuta ni bolesna.

za svaki sluchaj, posavjetujte se s pedijatrom. pa ako ne postoji nikakav fizichki uzrok, mazite ih, pazite i prodjite s njima kroz to razdoblje naoruzhani strpljenjem i njezhnoshcu.
e ja sam sve to znala, al sam svejedno trcala pedijatru
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 13:40   #19
problem je što je stolica uglavnom svijetlozelena. Što će reći da je beba pregladnila ili mlijeko nije kvalitetno. Nisam stručnjak ali rekao bih da jede dovoljno i dovoljno često. Znači ostaje mi kvaliteta mlijeka.
Kako onda to poboljšati kad žena jede samo kuhanu piletinu,rižu i ciklu???
P.S. Leonarda je stara 14 dana , možda još treba vremena da se sve izregulira....
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 14:02   #20
problem je što je stolica uglavnom svijetlozelena. Što će reći da je beba pregladnila ili mlijeko nije kvalitetno. Nisam stručnjak ali rekao bih da jede dovoljno i dovoljno često. Znači ostaje mi kvaliteta mlijeka.
Kako onda to poboljšati kad žena jede samo kuhanu piletinu,rižu i ciklu???
P.S. Leonarda je stara 14 dana , možda još treba vremena da se sve izregulira....
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.