Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 14:37   #1061
čula sam od jedne žene koja je imala 2 spontana i sad je treći put trudna, ovaj put je sve u redu, u 4. je mjesecu, kaže da kad drugi put zatrudniš, sve zaboraviš, kao da se ovo prije nije ni dogodilo
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:02   #1062
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
čula sam od jedne žene koja je imala 2 spontana i sad je treći put trudna, ovaj put je sve u redu, u 4. je mjesecu, kaže da kad drugi put zatrudniš, sve zaboraviš, kao da se ovo prije nije ni dogodilo
Nemoj se zavaravati ovim....Ja imala dva poroda, pa dva zaredom spontana, i kad ostala 5.put trudna, iz dana u dan, svih tih mjeseci strah bio iz dana u dan veći, pogotovo kad se bližio 11.tj., pa svaki pregled, svaki ultrazvuk, starh je bio tu, ni na tren nisam zaboravila kako može ispasti...al, ispalo je dobro, izgurala do kraja i onda na porodu skoro beba umrla, imao je pupčanu oko vrata, plavi se rodio, bez micanja i pokreta...al kako kažu 5 do 12 rodila...

Živ je, evo ga, vani u bazenčiću uživa...

A kad pr.god. opet ostala trudna, i to nakon 7 god. od zadnjeg bebača, strah je opet bio tu...ni mrvu manje... i dok prošla i 11. i 12. i 13.....tj. i sve bilo ok, odahnula sam malo...al ne dugo...sve do 17.tj.

Tako da, po mom iskustvu, bar ja, nikada neću zaboravit niti jednu trudnoću, ni porod ni spontani...

Zaboraviš bol, jer te u tom trenutku ne boli, al sječanje ostaje...

Da je bar to tako lako izbacit iz sebe, al nije...

Al živjet se dalje mora...i nadati se boljem sutra...ostaviti prošlost za sobom...misliti na budučnost....
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:36   #1063
I ja se pridružujem ovoj tužnoj temi.

Danas sam se vratila sa kiretaže - druge. Dijagnoza missed ab. po jednom liječniku tj. blighted ovum po drugom. Vjerujem da je prvi bio u pravu jer sam i sama vidjela malu mrvicu od 2mm u 6+4 (trebala je biti barem 4-5mm).

Prva kiretaža bila u početkom svibnja. Liječnik je rekao da treba odmah krenuti dalje jer će tijelo primiti trudnoću kad bude spremno i da nema smisla čekati par mjeseci - jajne stanice postaju samo sve starije.

Zatrudnila sam u srpnju i nitko nije bio sretniji od mene. Sad - ne znam što bih mislila. Tužna sam i prazna.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:41   #1064
drago mi je što imaš takve liječnike, ja sam isto nakon 2-3 mjeseca krenula dalje i za još 2 mjeseca smo uspjeli. normalno je da si tužna. sve su to faze. isplači se dan - dva i idemo dalje. jesi obavila kakve pretrage, briseve i to? ako ne, bilo bi pametno isključiti bakteriju kao uzročnika spontanih.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:42   #1065
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
I ja se pridružujem ovoj tužnoj temi.

Danas sam se vratila sa kiretaže - druge. Dijagnoza missed ab. po jednom liječniku tj. blighted ovum po drugom. Vjerujem da je prvi bio u pravu jer sam i sama vidjela malu mrvicu od 2mm u 6+4 (trebala je biti barem 4-5mm).

Prva kiretaža bila u početkom svibnja. Liječnik je rekao da treba odmah krenuti dalje jer će tijelo primiti trudnoću kad bude spremno i da nema smisla čekati par mjeseci - jajne stanice postaju samo sve starije.

Zatrudnila sam u srpnju i nitko nije bio sretniji od mene. Sad - ne znam što bih mislila. Tužna sam i prazna.
Oh, ne opet....i još jedna..isus.. ...ja ću ovdje otkaz dati ...čim više tješim, više vas dolazi...šic...

Šalim se malo, znam da vam nije sad do šale....nije ni meni bilo, al evo, prošlo je...ne možeš vratit to...i bolje ne vratit i ne zamarati se s tim...



EDIT:

Za sve cure koje žele i imaju volje a i koje vjeruju da postoji to, ima jedna metodica tipa gatanja za djecu...možete si ju same raditi, možete na mužu, dečku, mami......svima....kratka je, ne boli...

Ako koja želi nek mi se javi na PP, šaljem upute...možda vas utješi..al može i razočarati, rizik je u svemu...
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:07   #1066
joj,kolko jos plakanja? ja znam da je to sve jako frisko,al izludjuje me to....i kaj je sad najgore,bojim se dalje,a jedva cekam da imamo bebu...

kak se rijesiti straha i sumnje?jooooooooj ludilo...
__________________
JA NE ODUSTAJEM!
bebimicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 17:16   #1067
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
drago mi je što imaš takve liječnike, ja sam isto nakon 2-3 mjeseca krenula dalje i za još 2 mjeseca smo uspjeli. normalno je da si tužna. sve su to faze. isplači se dan - dva i idemo dalje. jesi obavila kakve pretrage, briseve i to? ako ne, bilo bi pametno isključiti bakteriju kao uzročnika spontanih.

Ne znam kakav će savjet biti nakon druge kiretaže. Nisam sigurna da će reći neka samo nastavimo.

Brisevi ok. Papa ok.

Imam već dvije kćeri, od četiri i od dvije godine. Sve školski i bez problema.

A sad - dva puta uzastopce kiretaža u tri i pol mjeseca - to mi je porušilo svako povjerenje u vlastito tijelo.

Imam 36 g.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 19:27   #1068
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post

Imam već dvije kćeri, od četiri i od dvije godine.
joj, ti barem imaš već djecu. Joj, znam nije utjeha, a zamisli kako je tek nama koje nemamo
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 14:36   #1069
Vjerujem da su osjećaji isti - bol, praznina, tupilo...

S time da imam tu dodatnu paniku dva uzastopna pobačaja - što, zaboga, nije u redu sa mnom? A liječnici - eto, nešto vas neće, to je jednostavno tako, najvjerojatnije prirodna selekcija, bolje sada nego kasnije, ma imati ćete još djecu, blablabla... dođe mi da vrištim od muke!

Nikakvog odgovora boljeg od "to vam je tako"? Ma fuck off! Koji k... si onda specijalizirao?
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 15:16   #1070
Oprostite zbog ovog gore, znam da mi je liječnik najmanje kriv zbog toga što mi se dogodilo i da je dao sve od sebe da mi pomogne najbolje što zna.

To je od frustracije i jada.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 18:45   #1071
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
Nikakvog odgovora boljeg od "to vam je tako"? Ma fuck off! Koji k... si onda specijalizirao?
to je nekak i dobro,dok ti ne veli mi stvarno neznamo sta vam je,i gdje se nalazi trudnoca.....eto,samo da pogledam u novcanik,mozda je tamo...

pa jeb.... pas mater!! e to nije normalno!!!

a izmedju ostalog,sve smo u banani i bijesne,na sve i na svakoga,a na kraju uvijek ispadne da tak to treba bit! nazalost!!!
__________________
JA NE ODUSTAJEM!
bebimicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 22:46   #1072
spontanuše drage, iskreno mi je žao što ova tema i dalje ima pridošlica
šaljem vam iskreni hag
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 23:05   #1073
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
Oprostite zbog ovog gore, znam da mi je liječnik najmanje kriv zbog toga što mi se dogodilo i da je dao sve od sebe da mi pomogne najbolje što zna.

To je od frustracije i jada.
razumijem te savršeno i ja sam ludila kad bi mi rekli - 'a znate, neke žene jednostavno prokrvare' ili 'to vam je rana trudnoća, događa se'

zašto se događa meni??? Zašto se događa ikome? Zašto se uopće to događa? A pogotovo onima koji žele imati dijete i trude se zanijeti???

i cijelo vrijeme mislim, mogli su učiniti više, mogli su spasiti plod...ali, svakih nekoliko dana išla sam na preglede, ležala, uzimala terapiju....sve sam radila po uputama i nemam koga okriviti - ni sebe, ni liječnike. Tri ginekologa su me pregledala i svi su rekli isto. Valjda je ovo sve bila sudbina...
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 14:19   #1074
Kod mene je stvar u tome što zapravo ne vjerujem da je bilo malformacija u plodu - nevjerojatno mi je da se to dogodi dva puta uzastopce.

Ono čega se bojim jest da nešto nije u redu sa mnom, da se nešto poremetilo u zadnje dvije godine - manjak progestorena ili nešto s gušteračom, ili takav nekakav razlog, što nisam uopće provjeravala, nije mi ni palo na pamet, s obzirom na to da već imam dvoje djece.

A misao da je moje tijelo zbog neke nefunkcionalnosti ubilo dvoje zdrave djece za redom me tjera u ludilo.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 14:24   #1075
moguće je chris....pričala je meni moja ginička (nakon mog spontanog) da je njena prijateljica imala 4 za redom i uvijek je bila "prirodna selekcija" i nakon toga troje djece za redom bez ikakvih problema
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 20:25   #1076
Postavila sam pitanje i na podforumu 'Posao', ali mislim da će mi ovdje žene sa sličnim problemima prije znat odgovoriti

1. kolovoza otvorene su mi komplikacije, nažalost, 11. kolovoza morala sam na kiretažu. Bila sam kod dr koja je rekla da se nakon kiretaže daje 14 dana bolovanja, a ako se ne osjećam dobro mogu produžiti još koji dan. Tih 14 dana ističe mi prekosutra (utorak 25. kolovoza) i sad se dvoumim da li mi se isplati vratiti na posao ili da počnem raditi 1. rujna, tj. da mi produži još par dana. Kolika je plaća ako si cijeli mjesec dana na bolovanju i ako si samo npr 25 dana na bolovanju, ima li razlike ili je isto?

Druga stvar, je li se komplikacije koje su kod mene trajale do 11.8. posebno obračunavaju od bolovanja koje bi trajalo 14 dana?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:42   #1077
Quote:
suzach kaže: Pogledaj post
moguće je chris....pričala je meni moja ginička (nakon mog spontanog) da je njena prijateljica imala 4 za redom i uvijek je bila "prirodna selekcija" i nakon toga troje djece za redom bez ikakvih problema
Četiri za redom je užas o kojem ne smijem ni misliti...

Koliko godina je imala?
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 09:27   #1078
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
Četiri za redom je užas o kojem ne smijem ni misliti...

Koliko godina je imala?
e sad,točno ne znam,al s obzirom da je moja ginička dosta mlada (ne vjerujem da ima više od 35 godina),vjerovatno joj je i ta prijateljica isto godište,a kad se to točno dogodilo,nemam pojma,jer tad sam bila u komi zbog svog spontanog,tako da me to nije previše ni zanimalo
meni je i ovaj jedan ostavio traumu za cijeli život,kako li je tek toj ženi sa 4
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 10:15   #1079
Mogu reći da osjećaji nakon drugog prelaze u smjeru tupila i praznine daleko više nego u smjeru pojačavanja boli...
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 11:39   #1080
imala sam spontani prije skoro pa 3 godine. kasnila mi je neka 2 tjedna , test bio pozitivan...za dva dana prokrvarim , odem kod ginekologa koji mi kaže da sam bila trudna i pobacila još k tome... nisam mogla doći k sebi. nisam se pomirila s tim da sam trudna, a onda još i pobačaj?! uglavnom, rekao mi je da nešto nije bilo u redu i da bolje da je onda tako završilo, da se ne brinem ništa i da mi neznam reć zašto se to dogodilo točno. godine poslije toga provodim u razmišljanju dali će mi se to ponovit opet, dali ću provest život pokušavajući zatrudnjet i boriti se s sjećanjima na silne spontane... voljela bih saznat dali imam neki problem ili je to samo bio taj jedan slučaj. bojim se ...
+KLEA+ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.