Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2007., 17:07   #41
Što kupiti kad si kuma na krizmi???


Ajmo, pomozite mi jer nemam pojma šta ću. Bit ću kuma 16-godišnjoj klinki i ništa mi pametnog ne pada na pamet, osim toga imam još jedan problem a to je lova....da kupim nešto što ne bi bilo preskupo a da se klinki bude svidjelo.
Unaprijed zahvaljujem
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 17:15   #42
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ajmo, pomozite mi jer nemam pojma šta ću. Bit ću kuma 16-godišnjoj klinki i ništa mi pametnog ne pada na pamet, osim toga imam još jedan problem a to je lova....da kupim nešto što ne bi bilo preskupo a da se klinki bude svidjelo.
Unaprijed zahvaljujem
i moja će kćer za 2 tj imati krizmu...kuma joj je ona koja joj je bila i krsna...ne radimo od toga svadbu...sitnica kao znak pažnje...imaš sad i mp3 (mojoj bi to bilo ok) za 200ak kn...kozmetika uvijek dobro dođe...zlatni privješćić nije skup...nemoraš dati bogatstvo...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 17:28   #43
Quote:
Mr.Marino kaže: Pogledaj post
Baš me bolu kurac za kršćanstvo i crkvu općenito. Ja sam ateist a krizmu ću iskoristiti da pokupim lovu i zlato.
tebi treba za krizmu kupit kilu naranči i bibliju.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 19:19   #44
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
i moja će kćer za 2 tj imati krizmu...kuma joj je ona koja joj je bila i krsna...ne radimo od toga svadbu...sitnica kao znak pažnje...imaš sad i mp3 (mojoj bi to bilo ok) za 200ak kn...kozmetika uvijek dobro dođe...zlatni privješćić nije skup...nemoraš dati bogatstvo...
Hvala ti, sad si me smirila. Znaš, mnogi mi govore kako je sramota ako se ne kupi zlatna lančuga....a meni nije lako izdvojiti na to nekih tisuću i više. Jednostavno nisam u situaciji, a kumstvo mi je sramota bilo odbiti.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 19:23   #45
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Hvala ti, sad si me smirila. Znaš, mnogi mi govore kako je sramota ako se ne kupi zlatna lančuga....a meni nije lako izdvojiti na to nekih tisuću i više. Jednostavno nisam u situaciji, a kumstvo mi je sramota bilo odbiti.
samo da znaš...i prstena zlatnih imaš po 350kn...tanki i mali,taman za curu...ma svašta se može i sa malo love...samo treba mašte...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 19:32   #46
Bibliju! Bibliju! Bibliju!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 20:05   #47
Mlade cure danas vole bijelo zlato, ne bi bilo loše to malo ispitati u konkretnom slučaju! Onak, naokolo.

Moja je dobila žuto zlato, ali najradije nosi srebro i bijelo zlatko koje je kasnije prikupila
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 21:07   #48
Quote:
Mr.Marino kaže: Pogledaj post
Pa, hoćeš da ti ja kažem?
Ja se krizmam u subotu. 21 travnja u 11 sati
Zanima me skladanje i 3d modeliranje te bi mi novac super došao za kupnju jedne gige rama , zvučne kartice i polovnog pianina.Ako misliš da sam sebičan, e bogami nisam.Ja zaslužujem svaki peni koji ću dobit.Ne očekujem od nokoga 3000 kuna ali ipak, supač će se najesti škampi na buzaru, brancina na gradelami, sira sa tartufima, odličnog pršuta od 9 kila i još pun kurac priloga ne brojeći kolače i deser, a sve domaće i ne kao svi ostali u nekom restoranu nego u kućnoj udobnosti.Pa zašto bi kupili nešto što košta 400? Ako ne misliš i ti tako, onda idi u neki agroturistički restoran da jedeš sve navedeno.1500 kn po osobi minimalno.Baš me bolu kurac za kršćanstvo i crkvu općenito. Ja sam ateist a krizmu ću iskoristiti da pokupim lovu i zlato. A imao sam i nekoliko neugodnih epizoda sa kršćanima...
Ćasna me cijelo vrijeme trača pred prijateljima pa me sad zovu "ateist luđak" buduću da su svi veliki vjernici i nisu navikli u svojoj sredini imati nekoga tko ne vjeruje u boga.Neki misle da sam zbilja lud, da sam sklon suicidu i čak im je rekla da me se klone Kuja!!! To je tipično ponašanje kršćana. čak mi je radila probleme za krizmu i morao sam raditi koliko oćeš ludosti da već jednom prestane srati.Nakon krizme NIKAD ME VIŠE U CRKVI NEĆE VIDJETI!! ja to ne želim u životu, pa makar to stvarno postojalo i morao ići u pakao.Kršćani, slobodno me quotajte i kritizirajte, bilo bi to totalno tipično za stav i prihvaćanje tuđih mišljenja većine od vas.
čuj ako si se ti prodao za 3 i pol soma tvoj problem. te si novce mogao sam zaradit u to vrijeme koje si potrosio na vjeronauk. možda bi malo više poštivao neke stvari
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 21:30   #49
Ja sam isto kuma i namjeravam potrošiti nekih parstotinjak kuna. Neće biti velikog razmetanja, mala feštica i skromni ljudi i to je to. Mene je dijete samo odabralo i to mi je veliko iznenađenje, pa tako i čast. Obzirom da puno dolazi kod mene, znam njene interese. U dogovoru s njenom mamom i njom dobit će sat jer ga nema i već neko vrijeme želi si kupiti. Otići ćemo zajedno da si ga sama odabere, neka cifra od 200-300 kn maksimalno bit će joj zadovoljavajuća, još se dvoumim oko dvije knjige - ili Religije (voli čitati, a o tematika je u skladu s prigodom) ili neka kvalitetnija knjiga o digitalnoj fotografiji (jer se bavi i fotografiranjem).

Ispeći ću joj tortu, kupiti buketić cvijeća i platiti slikanje poslije krizme. I mislim da ću još složiti neki kompletić kozmetičkih sitnica koje joj se sviđaju ( i to mi je lako jer sam distributer za jednu kozmetičku kuću pa znam šta joj se sviđa kad kod mene prelistava kataloge). I to je više za moj gušt, ona bi osobno bila zadovoljna samo sa satom.

Sve skupa kreće se oko cifre od 600 - 700 kn i to mi je gornja granica pristojnosti za ovakvu prigodu.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:29   #50
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Bibliju! Bibliju! Bibliju!
Stvarno si poberlavila SMS!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:45   #51
pa, ja mislim da je to prikladan dio poklona za krizmu, ako je dijete već nema.
(pod uvjetom da je vjernik, naravno. )
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 03:08   #52
ja nemam blage veze sta sam dobila za krizmu. al imam punu kutijicu zlatnih krizica pa bitce da su od sakramenata. nekako mi se ekipa nije koordinirala, jel
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 10:40   #53
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Stvarno si poberlavila SMS!
Naravno, i onda kao kuma je barem jednom tjedno moraš pitati koliko je već pročitala i želi li da dođeš pa da zajedno čitate...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 11:28   #54
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Naravno, i onda kao kuma je barem jednom tjedno moraš pitati koliko je već pročitala i želi li da dođeš pa da zajedno čitate...
Zi ovdje mene zajebaješ a ja te mrtva ozbiljna pitam. Ali, svašta sam i sama doživjela u životu! Meni je moja kuma donijela na krizmu Bibliju i ja sam umalo šiznula kad sam to vidjela jer sam naslutila da me indirektno izruguje.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:01   #55
E ček, sad sam zbunjena. Ako je to sakrament kojim završavamo kršćansku inicijaciju i nakon kojega mladi i sami mogu biti birani za kumove - znači drugima za uzor i podršku u vjeri - što može biti prikladniji dar od Biblije?!!! Štoviše, ako do tada još nema Bibliju, krajnji je čas da je dobije... Sa posvetom od kume na prvoj strani 'za daljnji rast u vjeri - ovo je tek početak' ili nešto slično... To ne samo da se od kume očekuje, to bi bila i obaveza. Zante li da ako kum savjetuje kumče nešto protivno crkvenom nauku to je kumu težak grijeh? Savjeti tipa: upiši etiku, vjeronauk je glup. Pobaci dijete, pa premlada si da rodiš. Ne idi na ispovijed, idemo radije u birtiju..
I kako Biblija, u kojem kontekstu, može biti izrugivanje?!!!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:06   #56
ja sam isto kuma.. sad, 6.5.
po cetvrti put.
i kupujem kameru, zlato (komplet), sminku, odjecu, novcanik, lova..
to je kod mene tradicionalno.
buraz je bio tri puta kum i kupio im je motore.

po meni je to bolesno.
ja tako nebi darivala, ali nisu moji novci, starci placaju, a oni ne zele niti cuti da se manje kupuje jer tradicija tako nalaze.. do 10 000 ako ne potrosis- los si kum.
kazem, meni je to uzasno, moja kuma meni nije toliko dala, i onda je siroticu bilo sram jer je normalna..?!
bezveze..

ali slazem se, ima lijepih lancica i prstena za par stotina kuna.
ovo sa mp3 om je ok, ali ipak mi nije za kumovinu.. jebes mp3. riknut ce joj i kaj onda? kupi joj nesto za sjecanje. ili zlatnik, tako nesto..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:10   #57
Quote:
Adonia kaže: Pogledaj post
ja sam isto kuma.. sad, 6.5.
po cetvrti put.
i kupujem kameru, zlato (komplet), sminku, odjecu, novcanik, lova..
to je kod mene tradicionalno.
buraz je bio tri puta kum i kupio im je motore.

po meni je to bolesno.
ja tako nebi darivala, ali nisu moji novci, starci placaju, a oni ne zele niti cuti da se manje kupuje jer tradicija tako nalaze.. do 10 000 ako ne potrosis- los si kum.
kazem, meni je to uzasno, moja kuma meni nije toliko dala, i onda je siroticu bilo sram jer je normalna..?!
bezveze..

ali slazem se, ima lijepih lancica i prstena za par stotina kuna.
ovo sa mp3 om je ok, ali ipak mi nije za kumovinu.. jebes mp3. riknut ce joj i kaj onda? kupi joj nesto za sjecanje. ili zlatnik, tako nesto..
isuse bože...toliko para....???
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 13:30   #58
kazem ti, da sam ja kuma kupila bi onaj srebrni novcic, lacic i privjesak o d bijelog zlata, napravial tortu () i donijela cvijece.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 17:16   #59
Adonia, oprosti, ali gdje ti to živiš? Meni te fore o tradiciji nisu jasne jer ako tako gledamo, onda kum može biti samo netko jako, jako debelog novčanika.

Ja uz najbolju volju takvu tradiciju ne bih mogla poštivati niti slijediti jer ja i moj muž zajedno mjesečno ne zaradimo taj poklon, a imamo troje djece i kredit za kuću, minuse na računu... kao i većina ljudi oko nas. Po tome nitko od nas ne bi mogao biti kum.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 17:32   #60
ja se sjećam da sam od svoje dobila parfem i nešto nakita (lančić i naušnice)
osobno, parfem mi je bio sasvim dovoljan, uz to bi mi pasa jedan križić od bijelog zlata (to mi NITKO nije poklonio i na to sam šiznila, a svi su dovukli neke pločice i neko prstenje - zato sam križić dobila od svojih za 25 rođendan - nikad nije kasno )
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.