Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 19:54   #161
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
...informativno koliko bi bilo "ok" izdvojiti za krizmani poklon od kuma???
Mislim da su ocito ti obicaji malo otisli predaleko, pa se usporedjuje koliko je dao ovaj ili onaj...imo iznos ovisi o tome koliko se ima u novcaniku. Nije isto nekome dati 100 eura ako ima placu 3000kn ili 10000kn...tako da ...sve ovisi o tome - dakle iznos koji nece opteretiti kucni budjet i za koji nece trebati podici kredit.
Nekome je to 200kn, a nekome 1000...iznosi preko toga su imo stvarno puno pretjerani.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 23:18   #162
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
...informativno koliko bi bilo "ok" izdvojiti za krizmani poklon od kuma???
Mislim da sam već napisao: 32.235,33 kn.

Koliko detaljan upit, toliko kvalitetan odgovor.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 00:24   #163
Mene nitko ne bude uzeo za kumu jer kada mu doletim s biblijom mislim da će se svijet srušiti svima - vrijeme će stati, svi će zavrištati od zgražanja nad mojim činom
Slušam danas razgovor majke i kćeri u busu..pita kćer mamu - ej mama pita me taj i taj kaj da mi kupi za krizmu - ja bi sat kaj ti misliš?
Mama mrtvo hladno odgovara - pa da jedan sat od 1000 kn nije puno..
Jedva sam zadržala jezik za zubima..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 00:27   #164
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Mene nitko ne bude uzeo za kumu jer kada mu doletim s biblijom mislim da će se svijet srušiti svima - vrijeme će stati, svi će zavrištati od zgražanja nad mojim činom
Pa i ja bih se zgrozila...pa valjda netko tko je do krizme dogurao to vec ima.
Quote:
Slušam danas razgovor majke i kćeri u busu..pita kćer mamu - ej mama pita me taj i taj kaj da mi kupi za krizmu - ja bi sat kaj ti misliš?
Mama mrtvo hladno odgovara - pa da jedan sat od 1000 kn nije puno..
Jedva sam zadržala jezik za zubima..
Uff...i onda kazu da su djeca bahata, razmazena i da puno traze... a dijete bi bilo sretno (mozda) i sa satom. (koji ide i lijep je)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 00:32   #165
Pa kaj onda ako ima. S ovom si može podupirati recimo nogu od stola
Ne, ozbiljno - ovo su već pretjerivanja i to sam već pisala. Tu se već bira kum prema imovinskom statusu a ne prema prijateljstvu.
Kako sada stvari stoje mene jaaakkoo dugo nitko neće tražiti za kumu
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 00:38   #166
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Pa kaj onda ako ima. S ovom si može podupirati recimo nogu od stola

Quote:
Ne, ozbiljno - ovo su već pretjerivanja i to sam već pisala. Tu se već bira kum prema imovinskom statusu a ne prema prijateljstvu.
Kako sada stvari stoje mene jaaakkoo dugo nitko neće tražiti za kumu
Sva sreca, mene ni ne moze. (do prije mjesec dana...tj. dok nisam ovu temu otvorila nisam pojma imala ...)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 14:36   #167
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mislim da sam već napisao: 32.235,33 kn.

Koliko detaljan upit, toliko kvalitetan odgovor.
Moje stanjerosjecna hrv.obrtnicka obitelj(nenaplacenih racuna pun kufer, stanje na racunu najcesce oko 0. Krizmanikova obitelj u dugovima preko glave(pa i meni) a djeca su u adidasu,benetonu,fosilu i tako to. Jos bi im tribao iPhone ili laptop sad ce u srednju skolu pa to ka triba imat. Ne pada mi napamet ni mojoj djeci to uzet. Neki poklon tribam kupit al do neke razumne cjene. Samo koja je to cjena
caja2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 14:40   #168
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
Samo koja je to cjena
Koverta, u koverti neka svota novca, i to je to.

E, sad, kolika je to svota novca? Ajmo ovako: možeš li zamisliti neki malo veći jednokratni trošak na svoj, ženin ili dječji hobi (ili nešto drugo: važno je da je trošak na zadovoljstvo, a ne na popravak autpomobila ili već nešto "obveznoga"), takav da ga ne otplaćuješ stoljećima, ali da se taj mjesec ipak morate neznatno "stisnuti"?

To je ta svota .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 16:01   #169
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
Samo koja je to cjena
onoliko koliko možeš i želiš dati
ljudi, to je poklon, a ne pristojba da postoji tarifa po kojoj se plaća
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 17:20   #170
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
Moje stanjerosjecna hrv.obrtnicka obitelj(nenaplacenih racuna pun kufer, stanje na racunu najcesce oko 0. Krizmanikova obitelj u dugovima preko glave(pa i meni) a djeca su u adidasu,benetonu,fosilu i tako to. Jos bi im tribao iPhone ili laptop sad ce u srednju skolu pa to ka triba imat. Ne pada mi napamet ni mojoj djeci to uzet. Neki poklon tribam kupit al do neke razumne cjene. Samo koja je to cjena
Meni je to 1000 kn
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 17:15   #171
bicikl, skuter.
luka_2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 19:14   #172
Quote:
luka_2910 kaže: Pogledaj post
bicikl, skuter.

1000,00-10000,00 kn za krizmu...ili i vise (nemam pojma koliko skuter kosta)...cime je netko tko je slusao vjeronauk 7-8 godina zavrijedio ni manje ni vise nego - skuter?
( u drzavi gdje je prosjecna placa koliko ono? oko 5000kn, a socijalna kosarica je vec odavno 7, a sada nakon poskupljenja vjerojatno i vise os 8 tisuca kuna)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 21:40   #173
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post

1000,00-10000,00 kn za krizmu...ili i vise (nemam pojma koliko skuter kosta)...cime je netko tko je slusao vjeronauk 7-8 godina zavrijedio ni manje ni vise nego - skuter?
( u drzavi gdje je prosjecna placa koliko ono? oko 5000kn, a socijalna kosarica je vec odavno 7, a sada nakon poskupljenja vjerojatno i vise os 8 tisuca kuna)
Ih, ali si ti naivna
Primjetih da oni koji žele takve poklone ne biraju kumove po prijateljstvu nego po imovinskom statusu koji prelazi ove cifre koje si ti navela...nema veze što je to netko koga nisi vidio godinu dana, što toj osobi nije bilo ni u peti da će biti kum, što poslije tog "vrijednog" čina neće se vidjeti opet godinu dana.
Sam cilj je bitan a kumstva se jel - ne odbijaju
A poslije - kud koji mili moji..
Samo je potrebno sada već malo tražiti i znojiti se da nađeš takve kumove jer kasice prasice su sve već praznije a počet će još malo i otimanje kumova
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:06   #174
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ih, ali si ti naivna
Priznajem, kriva sam.
(niti bi bila kuma takvima ...cak i kada bi to bilo moguce, niti bih ja, a ni moje dijete biralo takve kumove i takve cifre)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 00:36   #175
pa kaj nije obicaj da kumovi kupuju satove???Kupi neki sat tipa nauticu ili invictu i eventualno stavis jos 100evrica u koveru
fico19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:12   #176
Moj je od kuma, koji mu je ujedno i stric, dobio laptop.
Stric bi mu ga ionako kupio, a izabrao ga je za kuma sin sam jer mu je "dosta kumova sa kojima nemamo kontakte".
Po meni je to za kuma preskup poklon, ali ako je od strica ok.
Lady Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 13:45   #177
Evo nakon 10- ak dana od mog kumstva da podjelim dojmove i s vama. Nakon dugo razmisljanja za poklon uzela sat, kameru, neku prikladnu knjigu,tortu i nesto eurica u kuvertu da se nade za pice. Potrosila oko 3300 kn. Po dolasku kod njih prvi 5min s kumcetom. Predan poklon i prva se otvara knjiga( najveci paket), otvara sa dna do pola(ni naslov nevidi) vraca u kesu, otvara kameru-komentira da sad moze u sminatelje. Otvara sat-dobar je. Zahvaljuje i odlazi i sobu, a majka komentira" a sta ste to uzimali......Drugi pet minuta s kumcetom u crkvi u redu cekajuci dolazak pred biskupa. Jedina fotografila je mi sa biskupom. Treci pet minuta sa kumcetom navece kad smo se pozdravljali uz pozdrav najavljuje se da ce doci na more 10-15dana kad skola zavrsi.
caja2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 14:49   #178
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
Evo nakon 10- ak dana od mog kumstva da podjelim dojmove i s vama. Nakon dugo razmisljanja za poklon uzela sat, kameru, neku prikladnu knjigu,tortu i nesto eurica u kuvertu da se nade za pice. Potrosila oko 3300 kn. Po dolasku kod njih prvi 5min s kumcetom. Predan poklon i prva se otvara knjiga( najveci paket), otvara sa dna do pola(ni naslov nevidi) vraca u kesu, otvara kameru-komentira da sad moze u sminatelje. Otvara sat-dobar je. Zahvaljuje i odlazi i sobu, a majka komentira" a sta ste to uzimali......Drugi pet minuta s kumcetom u crkvi u redu cekajuci dolazak pred biskupa. Jedina fotografila je mi sa biskupom. Treci pet minuta sa kumcetom navece kad smo se pozdravljali uz pozdrav najavljuje se da ce doci na more 10-15dana kad skola zavrsi.
Ja bih rado da podjeliš sa nama kako se ti osjećaš?
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 17:03   #179
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ja bih rado da podjeliš sa nama kako se ti osjećaš?
A, šta će reć...
Osijećala bih se u najmanju ruku, posrano...
Da sad može u snimatelje...Isuse Bože, svašta na svijetu ima...
Dokaz da je istina sve što si ti, Ribež, u onom gornjem postu rekla...

Čak mislim da bi se tako kumče ponašalo i da si mu kupila iPhone4...
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 14:01   #180
Smile

Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ja bih rado da podjeliš sa nama kako se ti osjećaš?
I danas sam razocarana kad se sjetim svega. Zalosno je da je danas bit kumstva poklon. Ja sam za krizmu od kume dobila prsten koji i danas nosim a s njom sam u kontaktu vise nego sa blizom rodbinom. Sad kad gledam nema tog iPhona , ili novca za koji bi mijenjal jedan razgovor s njom kad mi je bilo tesko. A sto se tice mog kumceta zao mi je samo sto nisam narucila tortu na iPhone
caja2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.