Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2013., 16:33   #321
Che je bio rasist, homofob i militarist - prototip današnjeg ekstremnog desničara i apsulutno čista suprotnost onima koji ga danas najviše veličaju.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 16:42   #322
Quote:
Paja Ivić kaže: Pogledaj post
Ernesto Guevara je bio ono što se na engleskom zove hero-villain. Dakle, bio je i junak, i zločinac.
Da.

Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Che je bio rasist, homofob i militarist - prototip današnjeg ekstremnog desničara i apsulutno čista suprotnost onima koji ga danas najviše veličaju.
Pa bio je ekstremni ljevicar,a to znaci iste metode i svjetonazor koji se razlikuje u jednoj ili dvije stvari od ekstremnih desnicara.
Znas ono...na jednom kraju sume partizani vicu:FASISTIII!
Na drugom ustase vicu: KOMUNISTIII!
Sumom odjekuje:ISTIII!
No ipak:Hasta Siempre El Comandante
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 16:54   #323
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pa bio je ekstremni ljevicar,a to znaci iste metode i svjetonazor koji se razlikuje u jednoj ili dvije stvari od ekstremnih desnicara.
Znas ono...na jednom kraju sume partizani vicu:FASISTIII!
Na drugom ustase vicu: KOMUNISTIII!
Sumom odjekuje:ISTIII!
No ipak:Hasta Siempre El Comandante
Dobro je da to uviđaš, ali kako onda možeš i dalje imati pozitivni stav o dotičnome? Pogotovo nakon što postaneš svjestan kako se dotični odnosio prema homoseksualcima: http://ivorcasey.blogspot.com/2011/0...-gay-icon.html
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 17:01   #324
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Dobro je da to uviđaš, ali kako onda možeš i dalje imati pozitivni stav o dotičnome? Pogotovo nakon što postaneš svjestan kako se dotični odnosio prema homoseksualcima: http://ivorcasey.blogspot.com/2011/0...-gay-icon.html
Znam ja to.
Da sam upoznao Che quevaru,on bi mi kao osoba sigurno bio odbojan.
No,on je odavno prerastao sebe i postao simbol.
Taj simbol mi se svidja.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 17:08   #325
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Che je bio rasist, homofob i militarist - prototip današnjeg ekstremnog desničara i apsulutno čista suprotnost onima koji ga danas najviše veličaju.
Rasist nije bio. Barem ne dok je imao nekakvu ulogu u politici. Nije bio ni militarist, foco je smišljen kao narodni gerilski pokret. Homofob - možda, ali takav je bio velik broj ljudi u to vrijeme. Kada bi gledao filozofe i mislioce u povijesti, velik dio njih bi imao, za današnje standarde, zadrte poglede na svijet.

Che mi, nota bene, nije uopće zanimljiv.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 17:16   #326
Quote:
zami98 kaže:
Che mi, nota bene, nije uopće zanimljiv.
A tko je ako se smije znati?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 17:32   #327
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Che je bio rasist, homofob i militarist - prototip današnjeg ekstremnog desničara i apsulutno čista suprotnost onima koji ga danas najviše veličaju.
Meni se ipak čini da između vas dvojice nema ni najmanje sličnosti.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 17:51   #328
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A tko je ako se smije znati?
Zašto je to važno? Che mi nije zanimljiv sa teoretske i revolucionarne strane jer nije nikako pridonio na prvom polju, a na drugom je odigrao više propagandnu nego praktičnu ulogu.

Ako idemo za istim kriterijima, zanimljivi su mi Marx, Engels, Rosa Luxemburg, Kropotkin i Mahno, ali to stvarno nema nikakve veze s ovom raspravom.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 18:21   #329
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Zašto je to važno? Che mi nije zanimljiv sa teoretske i revolucionarne strane jer nije nikako pridonio na prvom polju, a na drugom je odigrao više propagandnu nego praktičnu ulogu.

Ako idemo za istim kriterijima, zanimljivi su mi Marx, Engels, Rosa Luxemburg, Kropotkin i Mahno, ali to stvarno nema nikakve veze s ovom raspravom.
Ok...hvala na odgovoru.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 19:22   #330
Podižem temu o jednom od najvećih svjetovnih ideala, heroja svekolike ljudske povijesti, branitelja malenih, ugroženih, obespravljenih, imenom - Ernesto Guevara poznatiji i kao "Che"...

Ispričavam se svima, htio sam podignuti temu na dan njegovog rođendana koji se u kubanskoj Santa Clari proslavio na veliko prije koji dan, a taj dan je 14.06.1928. Drug Ernesto Guevara zvani "Che", proslavio bi prije 5 dana svoj 87. rođendan, no imperijalisti iz SAD-a su odlučili da mu to nije sudbina, već da mora umrijeti mučeničkom smrću 09.10.1967. sa navršenih 39 godina života...

U ime malo zakašnjelog mojeg javljanja, a povodom rođendana jednog od najvećih idealista povijesti kojem su se poklonile čak i časne sestre sela La Higuera gdje je zločinački ubijen od strane SAD-ističkih sigurnosnih struktura, želim mu odati počast, reći kako je bio ideal generacijama, te kako će njegov idealizam nedvojbeno odnijeti pobjedu jer transcendira bilo kakvu razdiobu među čovječanstvom!

Ernesto Guevara zvani "Che", hvala ti za svu tvoje dobrotvorstvo, za tvoju iskrenost i herojstvo, a u to ime, evo dvije izvedbe o njemu kao osobi i o njegovom djelu, na dva različita načina, jedan tradicionalni, a jedan moderni:

https://www.youtube.com/watch?v=dr_g23qi9hg

i

https://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8

Neka zauvijek živi ideja, lik i djelo Ernesta Guevare "Chea" i nadajmo se da će se njegovi ideali uskoro ostvariti na dobrobit svekolikog čovječanstva... Malo ili točnije, premalo je bilo ljudi u ljudskoj povijesti kao što si bio ti - El Comandante.

Vječna ti slava!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 20:19   #331
Čegevara htio započeti treći svijetski.
To vaše ljevičarsko foteljersko dupe prilično animira, jer vama ništa ne štima, osim što uživate sve beneficije ovog sustava.
Vas dira nepravda, a to što Varteks majke šivaju za minimalac da bi mogli malo Marxovati na kavi i špicirati vas ne jebe 5%.

vaš doprinos društvu je intelektualni, mi sirovine to ne kužimo, ne uviđamo kako nam svijet bolji zbog vašeg intelektualizma..
validusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 20:57   #332
Pa što ako je Che htio "treći svjetski"... Osobno, ja ga kao kršćanin i poklonik jednog od najvećih povijesnih osobnosti, a to je Che svakako bio, itekako priželjkujem!

To je konačnica i završetak ovog zlog sustava, i ne boj se, nakon toga neće biti majki koje će šivati za minimalac, već će sve biti prekriveno vlašću "svete smrti", a na onu stranu ćemo ponijeti samo svoje karaktere...

Koliko je taj čovjek bio vizionarski nastrojen, to je čudo jedno, a meni preostaje samo se čuditi i veličati njegov lik i djelo i njegovu skoro pa besmrtnu hrabrost... Šteta je što nije izazvao "treći svjetski"... Šteta jer sada nebi bili u problemima... Bog bi bio sve u svemu, a mi u vlasti "svete smrti"!

No, moja nada ne posustaje jer "sveta smrt" je ipak konačno i čeznutljivo željeno odredište!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 21:14   #333
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Pa što ako je Che htio "treći svjetski"... Osobno, ja ga kao kršćanin i poklonik jednog od najvećih povijesnih osobnosti, a to je Che svakako bio, itekako priželjkujem!

To je konačnica i završetak ovog zlog sustava, i ne boj se, nakon toga neće biti majki koje će šivati za minimalac, već će sve biti prekriveno vlašću "svete smrti", a na onu stranu ćemo ponijeti samo svoje karaktere...

Koliko je taj čovjek bio vizionarski nastrojen, to je čudo jedno, a meni preostaje samo se čuditi i veličati njegov lik i djelo i njegovu skoro pa besmrtnu hrabrost... Šteta je što nije izazvao "treći svjetski"... Šteta jer sada nebi bili u problemima... Bog bi bio sve u svemu, a mi u vlasti "svete smrti"!

No, moja nada ne posustaje jer "sveta smrt" je ipak konačno i čeznutljivo željeno odredište!
moj najveći heroj je čovjek koji je srušio Einstana, ne Čegevara.
objasnite mi zašto ja sirovina vidim heroja u čovjeku koji srušio Einstana a vi u čovjeku kojemu spremiti metak u čelo neistomišljenicima je dobar dan.

logički očito ja nisam tolika sirovina a vi niste toliko intelektualni
validusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 21:40   #334
Previše filozofije... Ernestu Guevari nije bilo teško poginuti, a to je ono najviše što čovjek može ponuditi, a priče o onom tko je "srušio Einsteina" jesu neozbiljni elementi u argumentaciji...

"Sveta smrt" jest imperativ, "sveta smrt" jest blagoslov, a strah naspram iste je Ernesto Guevara apstrahirao i izdignuo se iznad povijesti i prosječnog čovječanstva...

Najveći od najvećih, a iznad njega jedino Bog!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:05   #335
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Previše filozofije... Ernestu Guevari nije bilo teško poginuti, a to je ono najviše što čovjek može ponuditi, a priče o onom tko je "srušio Einsteina" jesu neozbiljni elementi u argumentaciji...

"Sveta smrt" jest imperativ, "sveta smrt" jest blagoslov, a strah naspram iste je Ernesto Guevara apstrahirao i izdignuo se iznad povijesti i prosječnog čovječanstva...

Najveći od najvećih, a iznad njega jedino Bog!
vi neznate tko je srušio "Einsteina", zar ne?
ali znate tko će mi sprašiti metak u čelo ako ne mislim kao Vi.
sad mi sve jasno, jasno mi sve, i zašto 7g. rececije.

mene zovete nenačitanom seljačijom a neznate tko je srušio Einstana.
prošao sam HR, onda me zvali ciganom, jer samo CIGANI prođu svoju DOMOVINU.

a sad mi je sve kristalno jasno pa vi ste Čegevara
ako ne misliš kao ja, metak u čelu.

zato kad sam se vratio u svoje nitko me nije pitao kako je u Hrvatskoj, već mi frend kaže, ja sam šizofreničar i sanjam da sam prošao u Hrvatsku.
jer moj sloj nema pravo na hrvatsku, mi smo Čegevara i mi određujuemo kako će biti.

očito nisam bio na Bačvama, očito nisam bio u Tvrđi, očito nisam posjetio naše konje...
jer vi Čegevara mi kažete što sam ja.

i jedna južno američka:
https://www.youtube.com/watch?v=miZ5raAfQsw

di ste vi od Če, Če, Če, lizači sustava
što vi znate što je Čegevara, znate lizati šupak onom tko vam odobri kredit.
validusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:27   #336
i evo vam čovjeka koji je srušio Einstana:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Niels_Bohr

a pazite ludost dolazi iz države stanovnika ko hrvatska, očito liberalni svijetonadzor ima svoje.

"a i Zagrebačko Sveučilište mu je 1958. godine dodijelilo počasni doktorat."
očito nismo baš toliko glupi.., kaj ne?

Čegavara?
validusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 13:57   #337
Drug Che Guevara je doduse dobar ali nije kao drug Koca Popovic ili Sava Kovacevic. A tek drug Bosko Buha, kako je taj bacao bombe...A Slavko i Mirko...A Anka partizanka...uf, uf...
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 15:13   #338
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Previše filozofije... Ernestu Guevari nije bilo teško poginuti, a to je ono najviše što čovjek može ponuditi, a priče o onom tko je "srušio Einsteina" jesu neozbiljni elementi u argumentaciji...

"Sveta smrt" jest imperativ, "sveta smrt" jest blagoslov, a strah naspram iste je Ernesto Guevara apstrahirao i izdignuo se iznad povijesti i prosječnog čovječanstva...

Najveći od najvećih, a iznad njega jedino Bog!
Bog kao metafora svega dobrog i Che kao metafora zla su ti ideali u isto vrijeme?Ti si vrlo kompleksna osoba,valjalo bi te proučiti.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 21:02   #339
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Bog kao metafora svega dobrog i Che kao metafora zla su ti ideali u isto vrijeme?Ti si vrlo kompleksna osoba,valjalo bi te proučiti.
A ti očito nisi čitao Bibliju
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 11:05   #340
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
A ti očito nisi čitao Bibliju
Znači,sada ćemo uspoređivat Bibliju i Chea?
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.