Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2010., 12:23   #81
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ponovit ću-Drugorazredni gerilac,kojeg je sjebao jedan agent CIA-e i par lokalnih vojnika...

U srednjoj sam nosio majicu s njegovim likom,ali više kao neki izraz bunta...

Kao neki borac nije nimalo značajan
Drugorazredni ? Uspio je na Kubi. Ali opet, u Kongu i Boliviji rezultat mu je bio čista nula.
Očito o njemu svak ima mišljenje već prema svojem političkom oprijedjeljenju. Ja se grozim komunista koji se oružjem pokušavaju dočepati vlasti. Dobro, grozim se i latinoameričke demokracije. U biti dvije diktature koje se bore za vlast na račun običnih ljudi. Ako ništa, lik je bar bio dosljedan, nije mu se omilila vlast kad je se dočepao. Fanatik od glave do pete. Ali takvi bolje da su pod zemljom.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 12:31   #82
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Da, oba nastavka su jako dobra.

Moje mišljenje je da se o njemu ne treba stvarati crno-bijela slika.
Nije niti junak a nije niti veći zločinac od nekih državnika demokratskog svijeta koji u "rukavicama" šire demokraciju.
Takva "demokracija" je Che Guevaru i pokrenula, njegove ideje su bile čiste, oslobodilačke, vidio je svu nepravdu američke hegemonističke politike, dok su njegove provedbe u određenim situacijama bile kompromitirajuće i nisu bile onakve kakve su bile njegove ideje i principi.
Isto tako kako je on vidio svu nepravdu kubanske demokracije, tako neki drugi ljudi vide svo zlo u današnjem kubanskom poretku.
Uvijek to stvar političkog oprijedjeljenja. Tebi je primjerice Guevara na “liniji”, pa ćeš u najmanju ruku napisati da ga ne treba promatrati crno-bijelo, a u biti biti njegov fan. Na drugoj strani nekog ustašu iz WW2 ćeš napasti svim oružjem i itekako oslikavati crno-bijelom tehnikom. Ma mislim, tako to ide…
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 12:36   #83
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Da, oba nastavka su jako dobra.

Moje mišljenje je da se o njemu ne treba stvarati crno-bijela slika.
Nije niti junak a nije niti veći zločinac od nekih državnika demokratskog svijeta koji u "rukavicama" šire demokraciju.
Takva "demokracija" je Che Guevaru i pokrenula, njegove ideje su bile čiste, oslobodilačke, vidio je svu nepravdu američke hegemonističke politike, dok su njegove provedbe u određenim situacijama bile kompromitirajuće i nisu bile onakve kakve su bile njegove ideje i principi.
Gle Che je kao vojskovođa beznačajan, bitna je ta ideja slobode i mladenački idealizam...

A onda se sve to pretvorilo u industriju majica
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 12:49   #84
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Isto tako kako je on vidio svu nepravdu kubanske demokracije, tako neki drugi ljudi vide svo zlo u današnjem kubanskom poretku.
Uvijek to stvar političkog oprijedjeljenja. Tebi je primjerice Guevara na “liniji”, pa ćeš u najmanju ruku napisati da ga ne treba promatrati crno-bijelo, a u biti biti njegov fan. Na drugoj strani nekog ustašu iz WW2 ćeš napasti svim oružjem i itekako oslikavati crno-bijelom tehnikom. Ma mislim, tako to ide…
Pa u načelu se slažem s tobom. Politika je u očima promatrača
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 13:07   #85
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Gle Che je kao vojskovođa beznačajan, bitna je ta ideja slobode i mladenački idealizam...
Ma bio je uspješan na Kubi. Tako je to kad ti sve ide na ruku. Pa si je malo umislio da može neznam što postići. Nakon toga u Kongu i Boliviju nije uspio apsolutno ništa. Čista nula. Na kraju je zaglavio da gore nije mogao. Lunjao je okolo po planinama Bolivije progonjen ko životinja dok ga na kraju nisu koknuli. A imao je tek par sljedbenika. Šaka jada. Lokalno ga je stanovništvo totalno odbilo, na kraju su ih i cinkali.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 09:12   #86
che- dobar marketing
player1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 05:42   #87
Quote:
Engelbert kaže: Pogledaj post
Ernesto Guevara de la Serna je iz gore navedenog očigledno teški zločinac koji je višestruko zaslužio pasju smrt koja ga je snašla.
Kakvu pasju smrt ? Borio se do zadnje ! I eto izginuo !
Sta je treba da nas maltretira Castro 50 godina ?

Meni slici on na ove nase (PRAVE=manjina) branitelje ... koji su mislili da se bore za neke vise ciljeve bolje sutra i neke ideale postenije okruzenje "za Rvacku" kad na kraju boril ise oni za razne Suskice,Tudjmanice,Todorice, Mamice, Mesice, Kerumice i slicne... Pa na kraju . .gdje sam bio sto sam radio ! Svate da su napravili kontraefekat !

Pa mozemo reci da je Che umara u "balzenom neznanju" a ne pasjon smrti !

Meni Che izgleda ko neka novija verzija, mix Prljavoh Harry-a i Don Kihota !

+ cisto mi nedostaje ... neki takav "tip" u ovome svijetu preplavljenim raznim "neo-Ghandijima" !

Zadnje uređivanje O_D_E_Z : 23.01.2011. at 06:12.
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 13:03   #88
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Gle Che je kao vojskovođa beznačajan, bitna je ta ideja slobode i mladenački idealizam...

A onda se sve to pretvorilo u industriju majica



http://www.allamericanblogger.com/wp...ploads/280.png

Doista ne znam cemu toliki hype oko njega....
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 07:43   #89
Quote:
Zalac kaže: Pogledaj post
nisam primjetio da je netko prije mene postavio ovo pitanje. idol mnogih mladih ljudi, u današnje vrijeme postao je mit iako malo ljudi zapravo zna nešto više o njemu. većinom ljudi pričaju o njemu jer su pročitali sa wikipedie pa im onda on odjednom postane idol. za desnicare obican gerilac, a crveni su ga se odrekli i prije nego je ubijen u Boliviji.
sigurno netko od vas zna poneku priču anegdotu o njemu pa bi mogli i njega ocijeniti.
za mene predstavlja tri karakteristike koje najviše cjenim: odanost, hrabrost i volju... tolko od mene za sada.
Che Guevara je bio za komuniste, ono što je Osama bin Laden za islamiste.

Slično ih percipiraju i Uncle Sam i sinovci...

Njegovo pretvaranje u simbol, svojevrstan fenomen pop-kulture u širem smislu - djelo je francuskih ljevih romantičara i američkih desnih kapitalista.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:50   #90
Oni koji nose te majice bi umrli da im se sruši Facebook,a ne da bi otišli u džunglu boriti se potiv kapitalizma
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 09:07   #91
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Oni koji nose te majice bi umrli da im se sruši Facebook,a ne da bi otišli u džunglu boriti se potiv kapitalizma
haha, veoma tačno.

To se može nazvati i "kapitalistička amortizacija revolucionarnog duha".
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 19:07   #92
zločinac!
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 19:10   #93
Quote:
Vanya83 kaže: Pogledaj post
zločinac!
Mrtvac?
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 20:39   #94
I revolucionar i zločinac što je i dokazano tako da tu nema rasprave
Ajmonaprid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 21:16   #95
mrtvi revolucionar,beznačajno je o njemu pričat uopće
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:00   #96
http://www.therealcuba.com/MurderedbyChe.htm

Preporučujem svima i fantastičan Garsijin film Lost City koji govori o revoluciji...
paosmarsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:16   #97
za tu gnjidu vriedi, sto je trazio to je i dobio.
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:29   #98
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Isto tako kako je on vidio svu nepravdu kubanske demokracije, tako neki drugi ljudi vide svo zlo u današnjem kubanskom poretku.
Uvijek to stvar političkog oprijedjeljenja. Tebi je primjerice Guevara na “liniji”, pa ćeš u najmanju ruku napisati da ga ne treba promatrati crno-bijelo, a u biti biti njegov fan. Na drugoj strani nekog ustašu iz WW2 ćeš napasti svim oružjem i itekako oslikavati crno-bijelom tehnikom. Ma mislim, tako to ide…


Kubanske demokracije????? Za vrijeme Batistine diktature.

E ovako, da ti kažem nešto - Kubancima je dosta Castrovog komunizma, i žele promjene ali zadnje što u životu žele je povratak na predrevolucionarno stanje kad su bili bijeda po kojoj su američki turisti i bogataši brisali noge, besplatno jebalište za svaku fukaru koja bi se tamo dovukla.
Danas su bijeda ali sa barem nekakvim nacionalnim dostojanstvom.
Blagodeti latinoameričkog kapitalizma imaju prilike da vide svuda oko sebe i vjeruj mi bolji je njihov socijalizam nego kapitalizam Salvadora, Haitija, Gvatemale i sličnih banana država Srednje Amerike i Kariba.

Oni žele promjene i dosta im je Catra ali ne žele povratak na vremna Fulgenzia Batiste i sličnih vucibatina.
Ali bojim se da ih se neće mnogo pitati kad ih ponovo pruzme moćni gazda sa sjevera.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:37   #99
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Isto tako kako je on vidio svu nepravdu kubanske demokracije, tako neki drugi ljudi vide svo zlo u današnjem kubanskom poretku.
Uvijek to stvar političkog oprijedjeljenja. Tebi je primjerice Guevara na “liniji”, pa ćeš u najmanju ruku napisati da ga ne treba promatrati crno-bijelo, a u biti biti njegov fan. Na drugoj strani nekog ustašu iz WW2 ćeš napasti svim oružjem i itekako oslikavati crno-bijelom tehnikom. Ma mislim, tako to ide…


Kada vidim ko sudjeluje u raspravi i sa kojih pozicija, jasno mi je da je jadni Che kolateralna žrtva unutarhrvatskih ustaško-partizanskih rasprava i opredjeljivanja.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:42   #100
Komunistički bandit.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.