Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 22:23   #141
Ne vidim zašto bi trebalo pojednostavljivati činjenicu da je BIC kod adresa iliti identifikator banke? Samo se zbunjuje ljude netočnim činjenicama.
A drugi dio uopće nije pojednostavljivanje.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:47   #142
Istina. Vidi se da smo bankari.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:36   #143
na temi Pravila podforuma u drugom postu, dala sam si truda i još davnih dana stavila podatke svih banka

IBAN možete dobiti u svojoj banci
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 06:50   #144
Question Uplata na racun - znalci pomozite

Zanima me kako idu uplate na racun iz inozemstva (u Hrvatskoj se to radi uplatom na tekuci racun, zar ne)?

Dakle, prvo sam mislio otvoriti si moneybookers account, ali kao i rezervu, mislio sam da stavim i broj racuna za izravo uplacivanje, nesto kao ovo:

Quote:
Direct deposit

The Wikimedia Foundation has a bank account that accepts money transfers. If you require any assistance, please email donate(at)wikimedia.org.

US Bank
Wikimedia Foundation
SunTrust Bank
300 1st Ave South
St Petersburg, Florida 33701
United States
+1.727.892.3955

Account numbers:
US Domestic Wires
ABA/ACH# 061000104
A/C# 1000072775314

International
SWIFT code SNTRUS3A
A/C# 1000072775314

European Union Bank
Wikimedia Foundation
Banque Dexia
44, bvd Pacheco
1000 Bruxelles
Belgium

Account number:
IBAN BE43 0689 9999 9501
BIC GKCCBEBB

National Belgian account number: 068-9999995-01 (For transfers inside Belgium or from countries not supporting the IBAN system)

Moneybookers

We have an account at moneybookers.com. Please send donations to donate(at)wikimedia.org.
(Inace, to je stranica Wikimedija fondacije - http://wikimediafoundation.org/wiki/.../WaysToGive/en)

E, sad imam jedan problem - ovdje se vidi da uz broj racuna mora biti navedeno i ime, a nisam bas lud za navodjenjem vlastitog imena na internetu, tako da ako netko zna postoji li nacin da se to ime ne mora navesti; takodjer, sto su SWIFT, IBAN i ostalo te gdje se to dobiva (pretpostavljam u banci)?

Inace, imam racune u Zabi (tekuci i ziro); sad, odem tamo, oni mi daju te dodatne brojeve i sto onda?

Hvala
ArkinAardvark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:11   #145
Ti hoćeš sa stranog računa uplaćivati na svoj račun u Zabi? To nema problema, Zaba je u tom međunarodnom sustavu, tako da odeš u stranu banku (ja sam to radila iz usa), ispuniš uplatnicu (a oni ti ispune Ibane i Swiftove), jedino što transakcija košta. Ne sjećam se više točno, ali mislim da su meni napraćivali 30 $ po prebacivanju.
A ima i druga opcija, da šalješ čekove na račun u Zabi, to naplate mislim oko 20$ po čeku.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:18   #146
Mislim da je bilo već barem 3 teme o ovome.
Ajde malo pogledaj po ovom podforumu i naći ćeš što ti sve treba za plaćanje.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:18   #147
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ti hoćeš sa stranog računa uplaćivati na svoj račun u Zabi? To nema problema, Zaba je u tom međunarodnom sustavu, tako da odeš u stranu banku (ja sam to radila iz usa), ispuniš uplatnicu (a oni ti ispune Ibane i Swiftove), jedino što transakcija košta. Ne sjećam se više točno, ali mislim da su meni napraćivali 30 $ po prebacivanju.
A ima i druga opcija, da šalješ čekove na račun u Zabi, to naplate mislim oko 20$ po čeku.
Ne, necu to ja uplacivati vec netko drugi; znaci, dam toj osobi broj deviznog racuna i to je to (jedino sto treba, ne treba ime niti adresa; onda se ide u banku, uplacuje i proces je gotov)?

Hvala
ArkinAardvark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:30   #148
Dobro ti je Johny rekao, pročešljaj pdf, ovo sigurno negdje piše.
Ali okvirno (mislim, ne sjećam se, ali logično), nema šanse: iz jedne banke u jednoj državi, u drugu u drugoj državi, neće ići bez imena i adrese, to im je vjerojatno safety mehanizam
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:10   #149
lakše je otvoriti novu temu nego malo potražiti ...

a za Moneybookers pitanja postavljati ovdje
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:30   #150
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Već imaš nekoliko threadova o tome, ali evo opet:
moraš mu poslati svoj IBAN (broj tvoga računa u formatu HRxx 2407 000x xxxx xxxx x - pitaj u banci neka ti ga napišu ako ga ne znaš) i BIC kod OTP banke (mislim da je OTPVHR2XXXX, ali za svaki slučaj pitaj u poslovnici). bilo bi dobro dati i tvoje podatke (ime, prezime, adresu) za slučaj da ne prođe automatska obrada.
Ok, Ok, ispricavam se zbog nerabljenja searcha ... Samo jos jedno pitanje (jer zelim biti siguran, ne zamjerite) - znaci podaci (ime, prezime, adresa) nisu apsolutno nuzni/moze se bez njih (iako je˝rizik˝ - ne znam kako da nazovem - mozda veci ali se moze), znaci samo treba IBAN i SWIFT? Ako netko ima iskustva s tim neka napise i jos jednom hvala ekipa
ArkinAardvark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:02   #151
ime i adresa su nužni i ne može se bez njih
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:04   #152
Jako su nužni zbog sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:55   #153
rodjak iz 58. koljena prolupao i želi mi doznačivati devize na moj devizni račun. novac je legalan.

da li me netko nešto pita o tome (banka,porezna uprava)? iznosi bi bili redovni.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:27   #154
ako se radi o manjim iznosima, u principu ne ako je poznat osnosv priliva ... čak i kad je poznat, banka pita: što on tebi šalje te pare (samo da nije s osnova honorara, iznajmljivanja i drugih uplata koje trebaju ići na devizni žiro)
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 17:35   #155
Question Zagrebačka Banka ( UniCredit Group) trensfer deviza

Ovako,
imam otvoreni devizni racun u zabi, da li je moguce vrsit uplate ili primat novce na taj racun iz Srbije?( primjer; zelim poslat 100€ na devizni racun iz Srbije).I da je taj devizni racun od njihove UniCredit Group banke .
Nekada Hrvatska i Srbija nisu imale platni promet, jel se to prominilo sad?

Hvala
token_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 19:28   #156
na taj devizni raxcun u zaboi mozes primiti uplatu iz srbije dovoljno je da uplatiocu u srbiji posaljes ime i adresu banke (zabe) IBAN kod i tvoje ime i prezime kada ZABA primi uplatu na tvoj devizni uzme ti proviziju od 7,50 kn.

za gradjanstvo neko jeftinije slanje novca unutar unicredit grupe mislim da nema
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:33   #157
aha, znaci ja posaljen tamo svoj IBAN kod, ime i adresu banke ( adresu bilo koje poslovnice ili one u koju ja idem? ) i svoje ime i prezime.

jel provizija od 7.50kn ista za bilo koju svotu novca?
token_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 00:03   #158
Trebaš poslati i BIC kod ZABA-e, a ne samo adresu (šalje se adresa centrale, a ne poslovnice).

Koliko ja znam, naknada za priljeve fizičkih osoba ne ovisi o primljenom iznosu.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 13:55   #159
Zagrebačka banka d.d. Zagreb
Paromlinska 2
10 000 Zagreb -HR

Tvoje ime prezime adresa grad

IBAN HR172360000tvoj br deviznog
SWIFT/BIC : ZABAHR2X

Za fiziče osobe se naplaćuje jednokratno 7,50 kn priljev iz iznozemstva bez obzira na iznos bilo 1 eur ili mil eura uvijek je 7,5 kuna
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 08:48   #160
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Zagrebačka banka d.d. Zagreb
Paromlinska 2
10 000 Zagreb -HR

Tvoje ime prezime adresa grad

IBAN HR172360000tvoj br deviznog
SWIFT/BIC : ZABAHR2X

Za fiziče osobe se naplaćuje jednokratno 7,50 kn priljev iz iznozemstva bez obzira na iznos bilo 1 eur ili mil eura uvijek je 7,5 kuna
Nemoj zbunjivati čovjeka! Ovo što sam boldao je varijabilan dio (to su kontrolne znamenke). Za točan IBAN treba pitati u banci!!!
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.