Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 09:22   #121
Evo kako se i mi borimo sa problemom neplodnosti; azoospermijom, neprohodnim jajovodima, čitamo sve moguće tekstove i prikupljamo informacije osim od liječnika tako i po netu pa mislim da bi bilo zgodno uputiti ljude i na ovaj portal sa kvalitetnim informacijama na koji smo naišli: plodnost.hr
Semisviđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 21:17   #122
nalaz spermiograma

Pozdrav ekipa,
Novi sam na forumu i na ovoj temi općenito. Dosta sam čitao na temu nalaza spermiograma ali i dalje mi neke stvari nisu jasne. Ako mi netko može pomoći u analizi mojih nalaza bio bih vam jako zahvalan.

Volume (ml) - 1.000
Apstinencija: 4 dana
pH -7,7
sluz ++
St.spermatog - 1,0
Leuk. (mil/ml) - 2,0
Vitalnost % 63
HOS % 52

COUNT SUMMARY
CELLS COUNTED, SAMPLE, CONCETRATION, PERCENT
TOTAL: 1135 , 111.5, 111.5 , 100
MOTILE: 678 , 66.6 , 66.6 , 60
PROGRESSIVE: 379 , 37.2, 37.2 , 33

WHO usporedbu vjerujem da ne moram slati

Na istoj stranici doktor je kemijskom napisao da analiza morfologije spermija % nije bila moguća zbog tehnički lošeg preparata ??

Na slijedećoj stranici imam slijedeće;

MEAN VALUES
PARAMETAR VALUE UNITS STANDARD DEVIATION
PATH VELOCITY - 51.1 um/s 24.2
PROG.VELOCITY - 41.3 um/s 23.3
TRACK SPEED - 77.3 um/s 34.0
LATERAL AMPLITUDE - 3.4 um 1.6
BEAT FREQUENCY - 24.4 Hz 14.4
STRAIGHTNESS - 80 % 19
LINERARITY - 54 % 20
ELONGATION - 70 % 17.2
AREA 3.8 um sq 1.6

VELOCITY DISTRIBUTION
CATEGORY , CELLS COUNTED, SAMPLE (M), CONCETRATION, PERCENT
RAPID 4 , 588 , 57.8, 57.8 , 52
MEDIUM: 3, 90, 8.8 , 8.8, 8
SLOW: 2 , 184, 18.1 , 18.1, 16
STATIC 0-1, 273 , 26.8 , 26.8, 24

SORT RESULTS
16 FRAMES MIN CELLS COUNTED: 658, SAMPLE: 64.6 CONCENTRATION: 64.6 , PERCENT: 76

Uh umorio sam se od prepisivanja ovog nalaza ..
btw: ja i supruga radimo na trudnoći više od godinu dana i ovo je moj prvi nalaz.

Hvala unaprijed ...

Zadnje uređivanje marboo : 08.07.2015. at 21:28.
marboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 15:40   #123
Pozdrav,
nova sam na forumu i na ovoj temi. Muž je radio spermiogram, nalaz je oligoasthenozoospermia. Je li imao netko slična iskustva i što napraviti?
sillvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 09:25   #124
Sillvy, moj muž ima istu dijagnozu , svaki je nalaz do sada bio isti sa malim odstupanjima, dok je sa mnom sve ok. Već nakon prvih konzultacija rečeno nam je da smo sa takvom dijagnozom isključivo kandidati za IVF/ICSI, što se nekako i pokazalo točnim, ipak oni imaju iskustva.
Mi smo do sada imali 5 postupaka i jedino je ICSI nažalost donio neke rezultate, čak ni klasičan IVF nije bio dovoljan, to jest nisu se uspjele jajne stanice oploditi.
Naravno, sve ovisi koliko je teška dijagnoza OA kod tvog muža, o tome ćete morati popričati sa svojim mpo doktorom.Postoji mogućnost da ste granični slučaj i ukoliko je sa tobom sve ok možda će vam biti predložena inseminacija za početak, što mislim da vrijedi pokušati ako ste još mladi, prije nego krenete na IVF.
Uglavnom, mislim da vam je slijedeći korak otići na konzultacije ako već niste bili jer samo sa takvom dijagnozom će vrlo teško, da ne kažem nemoguće, biti ostvariti trudnoću prirodnim putem.
Patkica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:43   #125
silly, mi smo sa oligosatheno išli čak na inseminaciju i uspjeli.
Drugi put sa samo 4.5% (sa 23% progresivnih u godinu dana došli na 4.5%) smo običnim ivf-om imali 8oplođenih od 12js.
Tako da, ne brini, dok je morfologija dobra, nemaš brige.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 20:37   #126
Curke, hvala vam puno! Totalno smo u bedu... Spermiogram je pokazao tek 5,21% ukupno pokretnih spermija (0,47% progreivno pokretnih i 4,74% neprogresivno pkretnih). Nepokretnih 94,79%. Što se tiče morfologije - 3,36 urednih morfoloških oblika i 41,54% živih spermija. Ukupan broj spermija 1,06.
Volumen 0,50, pH 8,5.

Muž je radio i UZV i doktorica mu je rekla da ima začepljenje zbog kojeg navodno sperma ne može van. Bio je i na nekim terapijama kod liječnika alternativne medicine i sad u srijedu idemo ponovit spermiogram. Nakon tog sprmiograma ćemo na konzultacije. Znate li šta o tom začepljenju? Ima li šanse da nakon tog spermiogram bude bolji?
sillvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 23:34   #127
silly, nalaz sam po sebi je loš, no za mpo, vjerojatno ICSI je dobar, spermija ima dovoljno i imaju sa čime raditi.
Držim fige da uspijete.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 08:19   #128
Silvy - ni naš nalaz spermiograma nije baš puno bolji, ali moram ti reći da naš mpo dr ne smatra to toliko značajnim za ishod postupka.
Iako nam je odmah rečeno da će se ići na ICSI, bilo bi šteta riskirati išta drugo ako se u stimulaciji dobiju dobre stanice.

U ovakvim slučajevimma kao što je naš biolozi imaju puno posla i zapravo je njihov rad presudan.

U svakom slučaju sretno!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 10:21   #129
Quote:
sillvy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
nova sam na forumu i na ovoj temi. Muž je radio spermiogram, nalaz je oligoasthenozoospermia. Je li imao netko slična iskustva i što napraviti?
Draga, pogledaj moj potpis.
Muž ima istu dijagnozu kao i tvoj.
5 postupaka, treći icsi bio je dobitni.
Samo hrabro i bez straha.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 13:50   #130
Pozdrav,može pomoć i informacija da li je netko uspio popraviti nalaz spermiograma ako je dijagnoza TERATOZOOSPERMIA,
morphplogy:2 i kako?
Ginekologica mi je preporučila da MM uzmem profertil,pa me zanima da li je kome sa tom dijagnozom pomogao.
Naručena sam na Sv.Duhu na prvi pregled za mjesec dana pa ćemo vidjeti što dalje,pa sam malo nestrpljiva i zanima me da li možemo to kako popraviti.
tina.tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:39   #131
Quote:
tina.tina kaže: Pogledaj post
Pozdrav,može pomoć i informacija da li je netko uspio popraviti nalaz spermiograma ako je dijagnoza TERATOZOOSPERMIA,
morphplogy:2 i kako?
Ginekologica mi je preporučila da MM uzmem profertil,pa me zanima da li je kome sa tom dijagnozom pomogao.
Naručena sam na Sv.Duhu na prvi pregled za mjesec dana pa ćemo vidjeti što dalje,pa sam malo nestrpljiva i zanima me da li možemo to kako popraviti.
Moj savjet ti da napravite mikrobiološku analizu ejakulata, da ne postoji neka beštija koja ubija spermije i da TM ode kod nekog urologa/androloga na pregled.
Tamo će dobiti savjete kako poboljšati spermiogram.
Između rađenja spermiograma je potrebno proći 3 mjeseca, radi spermatogeneze, ukoliko će ti muž početi uzimati kakve preparate.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:13   #132
nama je profertil popravio sp s dijagnozom oligoastenozo...
LemonK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:06   #133
Curke hvala na odgovoru ,probati ćemo onda sa Profertilom i pričekati da vidimo što kažu na sv.Duhu,
možda ga oni pošalju na neke dodatne pretrage,ako ništa probamo ponoviti spermiogram za 3 mjeseca .
tina.tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 20:46   #134
Quote:
sillvy kaže: Pogledaj post
Curke, hvala vam puno! Totalno smo u bedu... Spermiogram je pokazao tek 5,21% ukupno pokretnih spermija (0,47% progreivno pokretnih i 4,74% neprogresivno pkretnih). Nepokretnih 94,79%. Što se tiče morfologije - 3,36 urednih morfoloških oblika i 41,54% živih spermija. Ukupan broj spermija 1,06.
Volumen 0,50, pH 8,5.

Muž je radio i UZV i doktorica mu je rekla da ima začepljenje zbog kojeg navodno sperma ne može van. Bio je i na nekim terapijama kod liječnika alternativne medicine i sad u srijedu idemo ponovit spermiogram. Nakon tog sprmiograma ćemo na konzultacije. Znate li šta o tom začepljenju? Ima li šanse da nakon tog spermiogram bude bolji?
Moj muž je imao puno goru dijagnozu, uopće nije bilo spermića. Isto su sumnjali u začepljenje pa je išao na TESA zahvat, izvukli spermu i bez ikakvih problema odradili IVF.
Ako želite prirodnu trudnoću teško - treba baš imati sreće da se spoje ali za IVF nikakvih problema! Dakle, ne brini, sve bude ok!
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 11:56   #135
Pozdrav
Imam 33 godine i već godinu dana pokušavamo začeti bebu, ali za sada ne uspjevamo. Napravio sam spermiogram i mikrobiološke pretrage (mikro je bilo sve u redu), a rezultati spermiograma pokazuju određene slabosti (6 dana apstinencije).
Volumen 4,5 ml
pH 9
Koncentracija 13,8/ml
Ukupan broj spermija 61,9
Likvefakcija normalno
Vitalnost 67
Pokretljivost (od brzih prema nepokretnima) 49-8-3-40
Građa: normalni 44, patološki oblik glave 35, vrata 4, repa 17
Za sada sam radio samo jedan spermiogram, a sada slijede daljnje pretrage, no zanima me koliko je ovaj nalaz loš? Hvala
demaraveo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 09:06   #136
demaraveo ako sam uspjela dobro protumačiti, brojevi su u postocima.
Sa spermiogramom je sve u redu osim što ti je ph povišen.
Normalne vrijednosti su do 8.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 13:41   #137
Da, u postocima su podaci.
Ma ženina ginekologinja je dala dijagnozu asthenoteratozoospermia jer imam manje spermića od 20x10na6/ml i vitalnost je ispod 75. Koliko sam vidio, mislim da je moj nalaz ipak dosta bolji od takve dijagnoze, osim što sam nešto ispod normalne granice. Ph ne znam zašto je toliki, mikrobiologija je pokazala da nemam bakterija. Možda jer sam morao 6 dana čekat, a nije bilo lako
demaraveo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:25   #138
Quote:
demaraveo kaže: Pogledaj post
Da, u postocima su podaci.
Ma ženina ginekologinja je dala dijagnozu asthenoteratozoospermia jer imam manje spermića od 20x10na6/ml i vitalnost je ispod 75. Koliko sam vidio, mislim da je moj nalaz ipak dosta bolji od takve dijagnoze, osim što sam nešto ispod normalne granice. Ph ne znam zašto je toliki, mikrobiologija je pokazala da nemam bakterija. Možda jer sam morao 6 dana čekat, a nije bilo lako
6 dana je puno previše.
Može biti od toga.
Kad je muž radio stermiogram uvije su mu rekli 2-4 dana apstinencije.
Nije nalaz za terato.
Imate još kakvih drugih problema? Koliko dugo pokušavate?
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:34   #139
Za spermiogram 2-5 dana apstinencije maksimum.
Dalje, ako si pio neke antbiotike protiv neke upale (eventualno prostate) postoji mogucnost loseg nalaza.

Svakako otiđi urologu, moguce je da imas problema sa prostatom, a uradi i nalaze hormona. Mozda fali testosterona.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:25   #140
Meni su rekli minimalno 5 dana, a onda je ispalo 6. Pokušavamo godinu dana. A moguće je i da mi fali testosterona s obzirom da dosta trčim
demaraveo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.