Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2004., 20:39   #41
Re: Re: Re: Re: Vrijeme za...

Quote:
Anastasia kaže:
Jer nećeš upoznati najveći i najnajnaj oblik ljubavi.


Ma ja poštujem tvoju odluku, i tvoje mišljenje. Ja sam takodjer izrazila svoje. Ali ovo što si rekla zvuči grozno. Egoistično i hladno. Ali kažem, samo mi tako zvuči.
ne. zvuci iskreno.

Taj luksuz si rijetki dopustaju. Luksuz iskrenosti. Pa onda mrze sebe jer su popustili pritisku pa im bude malo lakse kad uspiju nabaciti "krivnju" onima koji su ipak ostali vjerni sebi....

Onda im nabacvuju epitete kao grozno - egoisticno-hladno a da na to nemaju apolutno nikakvo pravo

Ananstasia nista osobno. Samo - NIJE smisao zivota svih ljudi postati roditelj. Samo nekih. Pokusaj shvatiti.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 21:38   #42
slažem se da nisu svi za roditelja...to su oni koji nisu dovoljno zreli ni da se o sebi brinu...

najgore je što takvi ljudi žele puno puta dijete...

a oni koji bi bili divni roditelji, ne žele...jer su svjesni kakva je to odgovormnost...

i tak...
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 21:50   #43
Quote:
Clea kaže:
slažem se da nisu svi za roditelja...to su oni koji nisu dovoljno zreli ni da se o sebi brinu...

najgore je što takvi ljudi žele puno puta dijete...

a oni koji bi bili divni roditelji, ne žele...jer su svjesni kakva je to odgovormnost...

i tak...
ma ne mora biti da samo nezreli ljudi nece djecu

ja znam tri para koji su u razlicitim zivotnim okolnostima, razlicitih godina i ne zele djecu - svjesno

meni je to posteno - bolje ih ne imati nego ih roditi pa poslije skuziti da to ipak nije bilo ono sto zelite

takva djecu su samo nesretna

i meni nije sebicno ne roditi djecu ako ih ne zelis

meni je sebicno roditi djecu iz neke socijalne inercije a ne stvarne zelje
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 21:58   #44
Quote:
Clea kaže:
slažem se da nisu svi za roditelja...to su oni koji nisu dovoljno zreli ni da se o sebi brinu...

Da, ali najcesce to ne znaju dok ne postanu roditelji......i obratno.
Naime, mnogi tvrde da nisu roditeljski tipovi, a kad jednom dobe svoju djecu stvarnost je potpuno drugacija.

Atlantis, kaj mislis da mene prije te najvaznije odluke nisu zivcirala tudja djeca (i dan danas mi se to dogadja) i da sam imala sto upitnika u glavi glede radjanja, bas zbog toga.
Ali ne mozes usporedjivat to sa vlastitim djetetom. Nikad!

Uvjerices se to jednog dana, bus vidla.

T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:02   #45
Re: Re: Re: Re: Re: Vrijeme za...

Quote:
Winona kaže:
ne. zvuci iskreno.

Taj luksuz si rijetki dopustaju. Luksuz iskrenosti. Pa onda mrze sebe jer su popustili pritisku pa im bude malo lakse kad uspiju nabaciti "krivnju" onima koji su ipak ostali vjerni sebi....

Onda im nabacvuju epitete kao grozno - egoisticno-hladno a da na to nemaju apolutno nikakvo pravo

Ananstasia nista osobno. Samo - NIJE smisao zivota svih ljudi postati roditelj. Samo nekih. Pokusaj shvatiti.
Sve je to ok.

Sad mene neshto zanima.

Ti si zatrudnila koristeci kontracepciju. Dakle, NISI zheljela i planirala dijete.

Sad si trudna.

Kako to sveskupa izgleda iz tog drukchijeg aspekta?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:07   #46
a onda je svizac odmotao cokoladu al ne daj se smetati. Maste ti ne fali

Svega ostalog - da.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:12   #47
Chuj, da si trudna ~ to izmedju redaka pishesh u svakomdrugom postu.

Isto tako, napisala si da su hormonalni flasteri sranje. a nisi odgovarala na pitanja o njihovom korishtenju i uspjeshnosti.

Mozhesh ti sad pisat shto hocesh.

Valjda necesh i dijete sakrit kad dodje

Ili ce i za dijete saznati samo odabrani, na pm ?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:14   #48
Pa cak sam i ja to skuzila, i cestitala joj, ali nije mi zahvalila

Nekaj tu smrdi
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:16   #49
najvise smrdi vasa zainteresiranost za tudje zivote, kako ne bi morale primjetiti vlastite.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:17   #50
Quote:
T@nja kaže:
Da, ali najcesce to ne znaju dok ne postanu roditelji......i obratno.
Naime, mnogi tvrde da nisu roditeljski tipovi, a kad jednom dobe svoju djecu stvarnost je potpuno drugacija.
Hm, evo ovo meni ljudi uvijek vele kad kazem da ne zelim djecu. Hm, a moje protupitanje: A kaj ak ne? Kaj vratis ga? Pravis se da ga nema? Sto?

Mislim, da idem kupit psa, dakle bice koje je definitvno manje zahtjevnije od djeteta u bilo kojem pogledu, trebla bi ga zeljeti, htjeti, racionalno razmisliti i kupiti ga, odvagnuti sve za i protiv prije neg ga idem kupit... jer sto, kupim ga vidim da to nejde i kaj? Bacim ga na cestu?

A pogotvo dijete...

Dosta ljudi kad slusam da pricaju o djeci to ispada ko neka segacina, kao sve mrak super, guci-guci, buci-buci... al ne znam, meni se to cini kao 24/7 posao 365 dana u godini... i to naporan posao.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:19   #51
Quote:
Winona kaže:
najvise smrdi vasa zainteresiranost za tudje zivote, kako ne bi morale primjetiti vlastite.
Dusho draga, da ne glumatash toliko savrshenstvo, ne bi morala skrivati svoju 'malu' greshkicu

Vec bi ju s ponosom isticala, kao druge mame.

Stvarno
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:27   #52
Quote:
T@nja kaže:

Atlantis, kaj mislis da mene prije te najvaznije odluke nisu zivcirala tudja djeca (i dan danas mi se to dogadja) i da sam imala sto upitnika u glavi glede radjanja, bas zbog toga.
Ali ne mozes usporedjivat to sa vlastitim djetetom. Nikad!
aaaaaa ne!

sorry... ali ja trenutno gradim jedan drugi dio svoga zivota i definitivno me djeca ne privlace...

isto tako previshe volim sebe da bih bila spremna posvetiti se djetetu i svemu sto je njemu potrebno... 24 sata dnevno, koliko god to bilo lijepo i prekrasno...

jednostavno trenutno nisam spremna za to... a ako ikada osjetim da imam potrebu, zelju i mogucnosti... tko zna...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:29   #53
Quote:
margarita kaže:
ma ne mora biti da samo nezreli ljudi nece djecu

ja znam tri para koji su u razlicitim zivotnim okolnostima, razlicitih godina i ne zele djecu - svjesno

meni je to posteno - bolje ih ne imati nego ih roditi pa poslije skuziti da to ipak nije bilo ono sto zelite

takva djecu su samo nesretna

i meni nije sebicno ne roditi djecu ako ih ne zelis

meni je sebicno roditi djecu iz neke socijalne inercije a ne stvarne zelje
margarita, oprosti, ali ti uopće nisi pročitala što sam ja napisala...

reci da nisi ...bolje za tebe
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:32   #54
Quote:
Clea kaže:
margarita, oprosti, ali ti uopće nisi pročitala što sam ja napisala...

reci da nisi ...bolje za tebe
hehe

malo sam prebrzo procitala

uglavno isto smo napisali

sorry
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:33   #55
Quote:
T@nja kaže:
Da, ali najcesce to ne znaju dok ne postanu roditelji......i obratno.
baš tako..ovi nezreli su toliko nezreli da nisu ni svjesni d ane bi bili dobri roditwlji...a ovi svjesni da je to odgovornost i gnjavaža (ponkead je i gnjavaža ) ne žele svjesno...

ne govorim o ničemu o čemu je margarita počela...o sebičnosti onih koji ne žele djecu...sebičnije je roditi dijete samo iz želje za djecom, bez razmišljanja o tome kakve su tvoje mogućnosti i kapaciteti
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:35   #56
Quote:
Clea kaže:
baš tako..ovi nezreli su toliko nezreli da nisu ni svjesni d ane bi bili dobri roditwlji...a ovi svjesni da je to odgovornost i gnjavaža (ponkead je i gnjavaža ) ne žele svjesno...

ne govorim o ničemu o čemu je margarita počela...o sebičnosti onih koji ne žele djecu...sebičnije je roditi dijete samo iz želje za djecom, bez razmišljanja o tome kakve su tvoje mogućnosti i kapaciteti
ma moj se komentar o sebicnosti nije odnosio na tvoj post nego sam sve zbrljala u jedan post - lijena sam
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:36   #57
Quote:
margarita kaže:
hehe

malo sam prebrzo procitala

uglavno isto smo napisali

sorry
pa da, to sam i ja primjetila
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:36   #58
Quote:
margarita kaže:
ma moj se komentar o sebicnosti nije odnosio na tvoj post nego sam sve zbrljala u jedan post - lijena sam
ma glavno da smo mislile na isto
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:38   #59
Quote:
dora kaže:
Dosta ljudi kad slusam da pricaju o djeci to ispada ko neka segacina, kao sve mrak super, guci-guci, buci-buci... al ne znam, meni se to cini kao 24/7 posao 365 dana u godini... i to naporan posao.
pa i je tako...naporan posao...

ali zašto misliš da ga ti ne bila sposobna dobro obaviti?
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:41   #60
Quote:
Winona kaže:
najvise smrdi vasa zainteresiranost za tudje zivote, kako ne bi morale primjetiti vlastite.
Ne bit zlocesta
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.