Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2009., 10:14   #41
Sam jedna info vezana za kazne za neplaćeno parkiranje. S obzirom da je to protuustavno od nagodinu se ukidaju kazne za parkiranje, a uvodi se dnevna karta od (iznos koliko je bila kazna) za one koji ne plate parkiranje. Tako sam čuo... Eto ti države... Mi im izgradili parkirališta svojim novcem i onda nam masno naplaćuju!

Evo i link, al ja sam za to znao već par mjeseci...

Zadnje uređivanje simba_m : 11.12.2009. at 11:22.
simba_m is offline  
Old 11.12.2009., 10:16   #42
Tu novinu treba dat na na reviziju prema ustavu.Tko mene može natjerat da ja kupim dnevnu kartu? Nitko.
SEILON is offline  
Old 11.12.2009., 10:25   #43
Quote:
SEILON kaže: Pogledaj post
A zašto Zagreparking ne odgovara za krivo iscrtana parking mjesta koja nemaju dozvoljene zakonske gabarite?

A PU zagrrebačka je rekla da je upozorila grad Zagreb da ne smije označavati parkirna mjesta koja su pored zebre.Da nije smješno bilo bi žalosno!
.pero vragec is offline  
Old 11.12.2009., 10:35   #44
E u tome je problem.Zašto upozorit nekog tko radi namjerno i svjesno prekršaj?

I nakon upozorenja Zagrebparking nije ispravio,tj. napravio praking mjesta prema gabaritima?Nikakvo upozorenje,prekršajna prijava Zagreb Holdingu,odnosno Zagrep parkingu.

Pa na sud,pa povrat kazni građanima + povrat plaćenih karti za mjesto koje je neadekvatno za automobile + nakanada evenutalnih šteta za oštećenje autmobila,osovina-rinzoli.
SEILON is offline  
Old 11.12.2009., 10:49   #45
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
A PU zagrrebačka je rekla da je upozorila grad Zagreb da ne smije označavati parkirna mjesta koja su pored zebre.Da nije smješno bilo bi žalosno!
Ovo nije slučaj samo s parkirnim mjestima koja se naplaćuju (zgparking), nego je cijeli grad pun uredno označenih parkirnih mjesta (dakle i onih besplatnih) koja su neposredno do zebre. Tu nije riječ o pohlepi (da se stvori što više naplativih mjesta) nego o nečijem kretenizmu. Tko to iscrtava, pretpostavljam ZGceste... I sad nedajbože netko zgazi kakvog malca koji zaklonjen od uredno parkiranog automobila prelazi zebru... baš me zanima tko bi bio kriv.
štenac is offline  
Old 11.12.2009., 12:09   #46
Quote:
simba_m kaže: Pogledaj post
...uvodi se dnevna karta od (iznos koliko je bila kazna) za one koji ne plate parkiranje. ...
Nije govno nego se neko posro.


... što je bilo i za očekivati.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 11.12.2009., 12:24   #47
Ljudi moji, meni samo nije jasno kako ste vi čak dva puta izabrali tog debila za gradonačelnika, a ne vidite kaj vam radi iz glavnog grada...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 11.12.2009., 12:27   #48
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, meni samo nije jasno kako ste vi čak dva puta izabrali tog debila za gradonačelnika, a ne vidite kaj vam radi iz glavnog grada...
Tri.

Al trebaš znat TKO ga je izabrao. Ko po dobrom starom običaju - teror glupe većine nad pametnom manjinom.
CDRW is offline  
Old 11.12.2009., 12:35   #49
Ni ja to ne razumijem.No to nije ni bitno.Bitno je to da ne treba prihvaćat gluposti ma tko ih god nameće.Ono što Zagreb parking radi je većinom nezakonito,odnosno nezakonito urađeno.Oni se neće zadovoljit da naplate kaznu za neplaćanje parkinga isto onliko koliko ona košta po satu,niti će oni iscrtat sva mjesta za parking koja su podobna za to,nego iscrtavaju neka parking mjesta koja nisu podobna za to.E,pa stoga neću ni ja plaćat njima takve gluposti koje meni nameću i nitko me ne može natjerat da kupim dnevnu kartu,jer me nitko ne može natjerat da kupim nešto što ne želim-to je moj slobodan izbor kao fizičke osobe.
SEILON is offline  
Old 11.12.2009., 12:39   #50
Moril, nije to pravo pitanje.Pravo pitanje je zašto se dopušta zakonski da na mjestu gradonačelnika ista osoba može konkurirati i bit više od 2 mandata.

Zadnje uređivanje SEILON : 11.12.2009. at 12:46.
SEILON is offline  
Old 11.12.2009., 12:46   #51
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Nije govno nego se neko posro.


... što je bilo i za očekivati.
Upravo tako, klasična hrvatska priča.


Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Tri.

Al trebaš znat TKO ga je izabrao. Ko po dobrom starom običaju - teror glupe većine nad pametnom manjinom.
Krivo, izabrala ga je većina onih koji nisu izašli na izbore. Ako se ne varam odaziv na zadnjim izborima za gradonačelnika je bio oko 30%. Znači ako je ta velika većina od 70% htjela promjenu gradonačelnika trebali su izaći na izbore...
simba_m is offline  
Old 11.12.2009., 12:58   #52
Kaj bu sad sa kaznama koje su nedugo odmjerene, da li platiti ili ne???

Imam ja jednu, furam u pretincu za rukavice već par mjeseci i mrsko mi je platiti toliku lovu banditosu...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 11.12.2009., 13:04   #53
Tvoja prosudba.Ali ako je nešto dokazano da je neustavno i ako mnogi pravni stručnjaci su to ustvrdili,da li znaš koji je logičan zaključak?
SEILON is offline  
Old 11.12.2009., 13:06   #54
Da živimo u Hrvatskoj!

Koju najviše volim, da je drugačija ne bi valjala
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 11.12.2009., 13:07   #55
Quote:
SEILON kaže: Pogledaj post
Tvoja prosudba.Ali ako je nešto dokazano da je neustavno i ako mnogi pravni stručnjaci su to ustvrdili,da li znaš koji je logičan zaključak?
Hm, poznavajući naše sudstvo ( na žalost!) očiti logičan zaključak je da moraš platiti kaznu ( unatoč svemu ) jer ćeš još platiti i sudske troškove...

Na žalost...
Smotani2 is offline  
Old 11.12.2009., 13:11   #56
Ako je nešto dokzano da je neustavno,a kolega spominje kaznu koja je stara par mjeseci,znači i tad se nazivala kazna,a ne po novome "dnevna karta"...onda zašto na sudu dotični ne bi dobio spor (ako dođe do suda)?Kako sud može nešto pobit na lokalnoj razini,što je na višoj donesno kao neuustavno?
SEILON is offline  
Old 11.12.2009., 13:13   #57
Da, ali ako dođe do suda, sud se u svojoj odluci mora vezati za pravilo da ako je u međuvremenu došlo do promjene kaznenih odredbi, da mora primjeniti kaznu koja je povoljnija za okrivljenika...

Barem je tako u kaznenom i prekršajnom pravu, mislim da bi to trebalo i ovdje igrati
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 11.12.2009., 13:17   #58
Da,ali ti si dobio kaznu tada,a sada ne postoje kazne ,nego "dnevne karte".Najbolje da se posavjetuješ s pravnim stručnjakom.Ali isto tako ako je nešto prije bilo nešto neeustavno ,onda ne može sad bit ustavno,onda se ne radi o istoj pravnoj materiji.

Zadnje uređivanje SEILON : 11.12.2009. at 13:24.
SEILON is offline  
Old 11.12.2009., 13:26   #59
Ja nisam pravnik ali po nekoj logici to bi ovako islo:
Ti si dobio kaznu u vremenu kad je ustavni sud ocjenio takvu naplatu kao neustavnom, po meni je dovoljno ako i dode do suda tamo se pozvati na ustavnu odluku koja tu kaznu proglasava nistavnom.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 11.12.2009., 13:35   #60
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Ja nisam pravnik ali po nekoj logici to bi ovako islo:
Ti si dobio kaznu u vremenu kad je ustavni sud ocjenio takvu naplatu kao neustavnom, po meni je dovoljno ako i dode do suda tamo se pozvati na ustavnu odluku koja tu kaznu proglasava nistavnom.
Koliko ja znam, grad je dobio vremena do 31.12.2009. da promijeni način naplate kazni, a do tada je sadašnji način valjan. To je po meni logično.
frANZi50 is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.