Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 13:05   #81
Quote:
luda100/h kaže: Pogledaj post
Jedino moj dragi s kojim bi pa nebi...

A on nije zvao.

Ma zanima me samo to,za tog pravnika...
Predstavio se kao pravnik foruma,pa me zanima kak se taj striček ak postoji uopće zove,nebi sad htjela tu govorit jer nu ispalo da ga i silujem ili kaj...
Meni je reko samo cijenjeno ime...
čekaj čekaj, on te zvao na telefon

ma daj lažeš, nema šanse, uostalom odkud mu broj telefona
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:11   #82
Quote:
JožaBistranski kaže: Pogledaj post
čekaj čekaj, on te zvao na telefon

ma daj lažeš, nema šanse, uostalom odkud mu broj telefona
Pa to ja i pričam...kaj se događa??

Ne kužim jedino da se nije išlo prek IP adresa kompova,al tak daleko da se ide zbog jednog posta za otkaz?????
luda100/h is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:16   #83
Quote:
luda100/h kaže: Pogledaj post
Pa to ja i pričam...kaj se događa??

Ne kužim jedino da se nije išlo prek IP adresa kompova,al tak daleko da se ide zbog jednog posta za otkaz?????
da može se doći do tvog identiteta preko IP-a ali jako jako teško

ovako ti to nekako ide , administrator foruma.hr zna tvoj IP, ali nezna ko se nalazi iza tvog IP-a, da bi to saznao treba pitati tvog internet-providera (t-com, iskon...), a to nemože bez sudskog naloga. IP od internet providera može dobit samo policija, a mislim da je policiji tvoj post o otkazu u kojem ne navodiš niti jedan detalj potpuno neinteresantan

dakle dok te neko ne tuži nemože dobiti IP

tako da je zaključak ili

1. Lažeš

2. Netko ko ima pristup tvom računalu te zafrkava, ili ako je šefica u pitanj uonda ti prijeti i to ti je to
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:22   #84
Fakat je zaje.... situacija pa se i može reć da lažem (sad bum još i zbog toga dobila sudsku tužbu),al eto kaj se dogodilo,to je istina,samo kaj mi niko nemože reć jel forum ima pravnika,ili nema i kak se zove,pa ću po tome znat jel me neko dobro debelo zaje....ili je ova moja koza popiz.... do kraja!

Al svejedno hvala!
luda100/h is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:30   #85
Moj ti je savjet da se ne obazireš na to, pošto još nitko nije zbog ovakvih stvari dobio sudsku tužbu. Relax...nemaš zime!!!
Krle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:37   #86
Quote:
JožaBistranski kaže: Pogledaj post
E sada ako je to što si napisala neistina tada je to uistinu kleveta
Nije svaka neistina kleveta.

luda, daj nemoj uopce brinuti, ovo je totalna besmislica. Ili ti zezas nas ili netko zeza tebe. U svakom slucaju, nista ti nece biti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 14:44   #87
A dobrog trolla! Ili te netko dobro zaj...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:20   #88
Ma da bar jesam troll,nebi se žalila,al vjeruj nebi mi htjela bit u koži,al sad sam puno mirnija kad znam da mi se ništa ne može dogoditi!
__________________
JA NE ODUSTAJEM!
bebimicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 17:06   #89
Quote:
bebimicica kaže: Pogledaj post
Ma da bar jesam troll,nebi se žalila,al vjeruj nebi mi htjela bit u koži,al sad sam puno mirnija kad znam da mi se ništa ne može dogoditi!
Ha ha, ne znam jesi li troll, al da si klon to vidim!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 01:17   #90
Tužba zbog klevete

Dakle, problem je slijedeći...Preko godine živim u studentskom domu i kao cimericu sam posljednjih mjesec dana imala stranu studenticu na međunarodnoj razmjeni. Njeno ponašanje je i za vrijeme boravka bilo ispod nivoa, soba je stalno bila neurenda, puna smeća i zaista je zaudarala, ja sam čistila kad sam bila u sobi. Prije nego je odselila lijepo sam je zamolila da opere moje suđe koje je koristila i da očisti svoj dio sobe, baci smeće i ostalo. Međutim, po povratku s vikenda zatekla sam zbilja odvratan nered u sobi koji sam poslikala. Na moje pitanje zašto nije počistila odgovorila je "znala sam da ćeš ti", a nakon što sam joj rekla da ću sve njeno ponašanje prijaviti njenom matičnom sveučilištu i organizaciji koja ju je dovela na razmjenu, počela me vrijeđati i prijetiti mi da će o meni izmisliti priče, osramotiti me i slično. Te sam poruke, naravno, sačuvala.
Nakon što sam zaista i obavijestila njeno sveučilište i ostale nadležne, poručila mi je da me tužila jer sam bez ijednog dokaza narušila njen dobar ugled. Sad mene zanima je li to uopće moguće, budući da sam priložila fotografije i transkripciju sms-ova (dakle, postoje dokazi) i budući da je niti u jednom trenutku nisam uvrijedila?
Isto tako, zanima me koji je postupak ako je ta tužba zaista podignuta, moram li ja ići u njenu zemlju ili ona dolazi ovamo i sve ostalo? Bilo kakva pomoć bit će mi dobrodošla...hvala
Aura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 14:09   #91
Ako je ona digla tužbu u svojoj zemlji može se slikati Naša zemlja ne izručuje svoje državljane. Nemoraš ići tamo. Ako je digla tužbu zbog klevete u našoj zemlji imaš dokaze, pa ćeš moći osporiti njenu tužvbu i tražiti otštetu.
Nisam pravnik. Volio bi da ti na to pitanje odgovori Vojky.
Young1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 15:55   #92
Quote:
Aura kaže: Pogledaj post
... poručila mi je da me tužila...
...Sad mene zanima je li to uopće moguće, ....
Isto tako, zanima me koji je postupak ako je ta tužba zaista podignuta, moram li ja ići u njenu zemlju ili ona dolazi ovamo i sve ostalo? Bilo kakva pomoć bit će mi dobrodošla...
za sada imas samo njenu "poruku" da te tuzila i nista drugo, sto moze, a ne mora biti i istina..

to je itekako moguce, jer danas svatko svakoga moze tuziti i tuzi za sve i svasta..
o postupku ti nista ne mozemo reci konkretno, jer nista konkretno niti ne znamo..
mozemo samo nagadjati sto ce biti ako bude..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 16:52   #93
Ona te moze tuzit samo u hrvatskoj, strani sud nije nadlezan.
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 17:21   #94
Quote:
zzz_zzz kaže: Pogledaj post
Ona te moze tuzit samo u hrvatskoj, strani sud nije nadlezan.
Znači, da bi podnijela tužbu morala je doći u Hrvatsku ili ju je mogla podnijeti u svojoj zemlji pa bi oni to nekako proslijedili našim sudovima?
Aura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 17:51   #95
ma ne zamaraj se time
99% da te nije tuzila a ako je onda ces sve dobit putem poste na kucnu adresu.
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 17:59   #96
Quote:
Aura kaže: Pogledaj post
Znači, da bi podnijela tužbu morala je doći u Hrvatsku ili ju je mogla podnijeti u svojoj zemlji pa bi oni to nekako proslijedili našim sudovima?
Morala je podnijeti tužbu nadležnom sudu, prema mjestu tvog prebivališta ili boravišta, to je mogla i preko svog punomoćnika - mogla je angažirati odvjetnika u Hrvatskoj da ju zastupa, jesi ti sigurna u to da je po tim da te je ona TUŽILA mislila da je podnijela sudsku tužbu.
Možda je mislila da te prijavila tvojem fakultetu ili organizaciji koja vodi postupak studentske razmjene.....
Ako imaš dokaze poruke i fotke, mislim da možeš biti mirna.
Požali se na faksu nadležnim ljudima i raspitaj što možeš učinit..

Ona svoje tvrdnje ipak mora dokazati a ako ti imaš protudokaze ne bi trebalo biti problema.
Al općenito mi se čini jako teško da se bi ta djevojka odlučila tužiti pred hrvatskim sudom, sve to treba platiti i usluge zastupanja, ona je ipak studentica, sve mi to čudno zvuči
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 01:15   #97
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Morala je podnijeti tužbu nadležnom sudu, prema mjestu tvog prebivališta ili boravišta, to je mogla i preko svog punomoćnika - mogla je angažirati odvjetnika u Hrvatskoj da ju zastupa, jesi ti sigurna u to da je po tim da te je ona TUŽILA mislila da je podnijela sudsku tužbu.
Možda je mislila da te prijavila tvojem fakultetu ili organizaciji koja vodi postupak studentske razmjene.....
Ako imaš dokaze poruke i fotke, mislim da možeš biti mirna.
Požali se na faksu nadležnim ljudima i raspitaj što možeš učinit..

Ona svoje tvrdnje ipak mora dokazati a ako ti imaš protudokaze ne bi trebalo biti problema.
Al općenito mi se čini jako teško da se bi ta djevojka odlučila tužiti pred hrvatskim sudom, sve to treba platiti i usluge zastupanja, ona je ipak studentica, sve mi to čudno zvuči
Ne, ne, sigurno nije riječ o faksu nego o pravoj tužbi, spominjala je da je bila na policiji (ne razumijem kakve veze policija ima s optužbama za klevetu) i da je s roditeljima digla tužbu..Da, i ja bih inače mislila da je teže odlučiti se na tužbe sutdentima, ali ona je na doktoratu, ima nekakva primanja, a i roditelji su poprilično utjecajni i bogati u svojoj zemlji...
Mene samo zanima, ako ja imam slike, ako sam sačuvala sve poruke gdje mi prijeti i gdje me nemilice vrijeđa, ako su i nadležne osobe u domu vidjele stanje u kojem je soba bila, gdje je tu kleveta i po kojoj osnovi će ona mene tužiti?
Aura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 23:56   #98
vidim da ova tema jako dugo nije otvarana ali imam potrebu da opet otvorim....naime...zanima me i molim vas za pomoć sve...odvjetnike,građane....i one koji su se nasli u slicnoj situaciji da mi daju nekakav savjet ili bilo sto da radim....
imam veliki problem u obitelji...moja vlastita sestrina s kojom sam djestinjstvo provela me optuzuje kako se ja upucavam sad vec njenom vjencanom muzu.....izmislila je neke stvari da sam se ja na pocetku njihove veze mjesala i da ja njima zelim razoriti brak....sve je počelo prije mj.dana ugl jako je duga prica dali da je skratim....prije nekim godinu i par mj.pozvala sam je na moj rodendan...kako me odbrusila i nesto me uvrijedila ja sam joj u afektu i ljutnji odbrusila da se goni u 3 pm....i tu se ona na mene naljutila...nakon toga mj dana poslije dosla sam joj se ispricati i ona je rekla da ja nemam sta radit u njenoj kuci i da bolje da nisam dolazila....tada sam se pokupila i otisla..skupa sa majkom...tu je usljedilo njeno vjenčanje prosle godine u ljeto i sve je bilo super....u meduvremenu jos sam pricala s njom ali mi se uvijek cinilo da je na poslovnom nivou...otisla joj u svatove i sve ....njena mama po selu pricala kako sam je poslala u pm....poslije toga zadnji puta smo se vidjele drugi dan bozica gdje je opet sve bilo super bajno krasno...i napokon ovo sto želim cijelo vrijeme reci....prije mj dana dobijem upucavajuce poruke od njenog muza nakon koji sam kao i većina sestricna poludila i rekla mu da sta mi to pise i jel normalan uopće...sve je to moja majka od početka znala od prve por.koju mi je napisao....u njima je govorio kako bi on vezu samnom kako sam mu lijepa kako on ne zeli da nitko sazna za to....i na tome je stalo jer je moja mama obavjestila njenog brata koji je otac moje sestricne ali cini se da on bas i nije reagirao....drugi puta nakon par dana opet mi se počeli prijetiti.....da bi na kraju saznala da mi se ona osvecuje zbog toga sto sam je u afektu poslala u pm rekla je SVE SE VRAĆA SVE SE PLAĆA( kao da sam joj ubila nekoga a ne poslala obicno u pm).....mislim ja bi to vec davno zaboravila...i cijelo vrijeme mi podmetala njenog muza...cak su i novi face napravili....počela mi govorit kako da se maknem od njega i da ne diram njenog muza i uvrijede....opet sam presla preko toga dok jucer me nije dodao na face neki njihov prijatelj i izvrijedao me do bola i rekao da se ja mjesam u brak i kako mi to neće uspjeti.....ja sam totalno razocarana s njom ....da bi na kraju jos taj treci lik neki njihov izmislio da sam ja s njim brijala i da sam bila pijana i neznam ja vec sto....sto naravno nije istina...i na kraju moj ujak ...otac od nje zove moju majku danas i kaze joj da mu je puna kapa svega i da i ja prikocim jer sam ja od početka se uplitala u sve....i meni sad nije jasno zasto oni mene napadaju....niti decka gledam pravo niti sam popricala s njim dvije rečenice u zivotu niti me on zanima ni po privlačnosti ni nista....ja sam stvarno ne razumijem sta je u njenom umu i zasto mi to sve radi...i neznam na cemu sam jer sam pukla totalno....dode mi da plačem....zelim ih tuziti i bila sam na policiji gdje su mi rekli da nadem privatnog odvjetnika....sad me zanima sto ja dobivam s time kad bi ja njih tuzila...dokaze sve imam preko mobitela,facebooka a i pozivima su me uznemiravali...sto je najgore umjesali jos ljudi za koje nikad nisam cula....uzela bih odvjetnika i zelim na sud....jer ovo si ponasanje ne zelim dopustiti jer to je cista laz...da jesam priznala bi i nebi trazila odvjetnike ali ovo je koma sta oni meni rade...ja vise nemogu ni funkcionirat normalno...da nekazem da sam pod stresom i opcenito...sta su se na mene nakačili ja stvarno neznam....molim vas za pomoć....znam da ima puno za procitati i skuziti neke stvari ali ja vise neznam sta da radim....sto bi ja dobila s time kad bi ih tuzila i kad bi dosli na sud??? ne zelim uzalud potrosit novac na odvjetnike a ni ne zanima me ni njihov novac...samo zelim istjerat pravdu pravnim putem.....dali ja dobivam zabranu pristupa ili neku novčanu kaznu ili sto god već.....molim za pomoć....tesko je zivjeti s tim kad te netko uvjerava i naprica ti obitelji da je a nije....jos cu ja u cijeloj obitelji ispast crna ovca a to ne zelim dopustiti....samo da navedem da ja imam 19 a njen muz 20 i ona ce uskoro 20......hvala na razumjevanju i oprostite zbog ovako dugačkog posta
sunset056 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 00:04   #99
Quote:
(3) Ako uvrijeđeni uzvrati uvredu, sud može oba počinitelja osloboditi kazne.

Ovo je jedna od najpravednijih odredbi bilo kojeg zakona što sam u posljednje vrijeme pročitao!

Trebalo bi se primijenjivati i na Forume

uzvratila sam uvredu da sam i ja njima nesto spustila kad su me vrijedali i ostalo ali nisam ih ni jednom uznemiravala niti sam izmisljala neke stvari neistinite kao i oni meni... :SSSS....zapravo kad sam im uzvraćala uvredu na neku poruku branila sam sebe jer su oni prvi počeli a ja ne zelim da mene netko vrijeda...
sunset056 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:33   #100
kleveta i tužba - što zakon kaže

trenutno sam usred jedne rasprave o tome da li je kleveta i da li je kažnjivo ako za nekoga javno iznesem istinite tvrdnje jer me oštetio, jer mi je nešto ukrao i slično.

na poslovnom forumu piše da je kleveta svjesno iznošenje neistine s ciljem narušavanja ugleda toj osobi. moj cilj jest narušiti ugled, a za to si je ta, inače jako jako cijenjena osoba sama kriva.

ne iznosim nikakve neistine nego činjenice. problem je što nemam nikakav dokaz o tome, a želim i moram upozoriti druge na tu korumpiranu osobu jer sve što radi je trulo i ugled koji ima je tako i tako falsifikat.

Zadnje uređivanje nenad jebivi : 31.03.2011. at 15:45.
nenad jebivi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.