Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 16:38   #1
Exclamation Prijevara

Ovo moram reci i ne znam gdje i kako se dalje obratiti. Naime, moje dijete zaželjelo se fotoaparata, te je tako pronjuškalo na "njuskalo.hr" i naravno našlo lijep,jeftin i kao "kvalitetan" fotić. Kontaktirali smo osobu koja prodaje fotić star 8 mj. s garancijom i bla bla. Pa tako osoba iz okolice Slavonskog Broda, tj. Gornje Beberine kaže; uplatite mi pola iznosa tj.250 kn. na žrn.2484008-1500153223 s pozivom na br.75099067 u raiffaisen banci.Ok. Pitam zašto ne može pouzećem preko pošte na što dortični odgovara da nema nikakvih problema jer ,dao mi je svoju "adresu, ime i prezime". Ajde, mislim si neće valjda biti zaj... Sutradan odem u navedenu banku, uplatim taj iznos a firma koja sve to pokriva je PAC NET d.o.o. Prošla su tri dana, niti aparata, niti se više itko javlja na br. mob. Kako ne volim da me vuku za nos,(a eto povukli me),kontaktiram informacije, i dobijem br.fiksnog tel. s te adrese,a kad tamo starac koji tvrdi da sam treća osoba koja ga uznemiruje iz istog razloga itd.itd...Dakle poduzeće Pacnet ,osim što je kladionica prikriva prijevare i pljačke te daje ulsge žrn.za takvu vrstu "poslovanja" To je to, moja priča, ako itko ima slično iskustvo, može li me uputiti šta dalje? kako takvim podlacima stati na rep?
naivna mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 17:04   #2
itko?
naivna mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:02   #3
Prijavi policiji.

Nek ureduju.

Zato ih i imamo.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:36   #4
Quote:
naivna mama kaže: Pogledaj post
kako takvim podlacima stati na rep?
plaćati s pouzećem
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 10:27   #5
niste jedini naivni, i ja sam nasjela baš u vrijeme kad i vi. meni je taj prevarant kao prodavao mobitel. danas idem na policiju, ali sumnjam da ću išta moći napraviti, čak nisam ni pričala s njim, samo smo preko maila komunicirali. bravo ja!
možda možemo zajedno nešto bolje postići pa mi se javite na pp
u svakom slučaju, ode naš novac u vjetar...
aniloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:13   #6
nažalost popušili ste foru
liku neće biti ništa (zato i traži mali iznos kao kaparu )
evo vam i članak o tome
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...zu/422169.aspx
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 23:30   #7
Question

ja sam imala slučaj od firme da platim nešto što nemoram platiti ito jako puno love da bude još gore na ovrhu za njih sve legalno i nemam se što buniti pošaljem prigovor i evo baš sam danas dobila rješenje od suda da se rješenje stavlja izvan snage i da se sada automatski vodi postupak protiv njih:
nevenka.sostar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 11:48   #8
Daj mene je sad isto taj tip prevaril... csss... nisam mogla vjerovati čitajući ovaj članak dok sam shvatila da imam isti žiro račun i onaj drugi broj kao što ovdje piše... ma nisam mogla k sebi doći shvaćajući da sam prevarena.. ufff... a neznam šta da radim, jel se može što uraditi protiv njih? Doduše ja sam isto s njime kontaktirala prek mailova i smsova nije me zvao... i sve to imam uredno spremljeno čekajući bolje dane... heeeh... kaj da radim??? help help
cujesTi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 11:54   #9
Policija. Idite u policiju, sačuvajte sve majlove i sms-ove.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 11:55   #10
A kaj mislite kaj da radite?
Pa ima vas vec troje, dogovorite se i odite svi zajedno u policiju.

Obozavam ove koji unaprijed znaju da ne mogu nista napraviti....tipicni rvati. Zato i opstaju takve gnjide od sitnih lopova..
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 17:20   #11
250 kn < 1000 kn, znači nema tužbe po službenoj dužnosti. Šta mislite zašto svi kradu do 1000 kn?
Danas je imao oglas za fotić, sutra za mobitel, prekosutra za koverte i živi od naivaca. Nažalost. Jedino da ga tužite za prijevaru. Ali kako ju dokazati? Mogli ste i meni uplatiti novce na račun
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 19:50   #12
i neće ispasti nažalosti ništa od toga
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 20:35   #13
Quote:
naivna mama kaže: Pogledaj post
Ovo moram reci i ne znam gdje i kako se dalje obratiti. Naime, moje dijete zaželjelo se fotoaparata, te je tako pronjuškalo na "njuskalo.hr" i naravno našlo lijep,jeftin i kao "kvalitetan" fotić. Kontaktirali smo osobu koja prodaje fotić star 8 mj. s garancijom i bla bla. Pa tako osoba iz okolice Slavonskog Broda, tj. Gornje Beberine kaže; uplatite mi pola iznosa tj.250 kn. na žrn.2484008-1500153223 s pozivom na br.75099067 u raiffaisen banci.Ok. Pitam zašto ne može pouzećem preko pošte na što dortični odgovara da nema nikakvih problema jer ,dao mi je svoju "adresu, ime i prezime". Ajde, mislim si neće valjda biti zaj... Sutradan odem u navedenu banku, uplatim taj iznos a firma koja sve to pokriva je PAC NET d.o.o. Prošla su tri dana, niti aparata, niti se više itko javlja na br. mob. Kako ne volim da me vuku za nos,(a eto povukli me),kontaktiram informacije, i dobijem br.fiksnog tel. s te adrese,a kad tamo starac koji tvrdi da sam treća osoba koja ga uznemiruje iz istog razloga itd.itd...Dakle poduzeće Pacnet ,osim što je kladionica prikriva prijevare i pljačke te daje ulsge žrn.za takvu vrstu "poslovanja" To je to, moja priča, ako itko ima slično iskustvo, može li me uputiti šta dalje? kako takvim podlacima stati na rep?
Pa odmah ti treba biti jasno skim nije htio preko pošte, da je to muljaža, ja sam i playstation slao preko hp expresa.
On je tebi trebao poslati poštom i ti si trebala otkupiti taj paket i nema šanse da on ostane bez love.
Zato oko prodavač ne pristane na to vi se ljepo zahvalite i bok.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:07   #14
Prijevara s mobitelom

Naime, na jednom mobi oglasniku(u bosni) sam nasao mobitel koji mi se svida. Covjek je rekao da je u dubrovniku jedan dan, pa si mozemo busom poslati mobitele, on meni svoj i ja njemu svoj koji mu dajem u zamjenu. On meni nije nista poslao, ja sam njemu poslao 3000 kn vrijedan mobitel. Imam samo njegov e-mail koji je na besplatnom servisu. Sto mogu poduzeti? On je jos u dubrovniku.
AutoMax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:15   #15
ajme sto te prijevare peru..

prijavi policiji... sta da ti ljudi kazu? nemas sta tu puno ocekivati, vjerovatno neces vidjeti mobitela, ali imas neke male nade da ce ga policija uhvatiti.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:14   #16
Ma ima ovdje mjesta kaznenom progonu i te kako. Lik je ovdje počinio jedno tzv. "produljeno kazneno djelo" pa mu se u tom slučaju "zbroje" narodski rečeno sve prijevare i dobijete jedno produljeno kazneno djelo za koje se može progoniti po SD.
A ako ste uspjeli doći do njegovih podataka na temelju kojih ga možete identificirati gonite ga po privatnoj tužbi. Čak možete tražiti od istražnog suca nadležnog županijskog suda da vam prije podnošenja privatne tužbe poduzme pojedine istražne radnje.... - u tome slučaju gonite svatko za sebe, a ako hoćete za produljeno KD onda podnesite kaznenu prijavu državnom odvjetništvu prema mjestu počinjenja KD-a (a to je tamo gdje je počinitelj "radio ili bio dužan raditi"), a to je kontam Slavonski Brod. Kaznenu prijavu ne morate podnijeti osobno, možete i telefonom, a u vašem slučaju najbolje svi zajedno napišite prijavu i potpišite se i kontaktirajte Općinsko D.O. u Brodu pa im sve fino fax-om pošaljite....

Zadnje uređivanje law_os : 11.01.2010. at 22:20.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 14:57   #17
Moze li se slip koji se od americana vratio prijaviti policiji kao cek bez pokrica i za to se teretiti vlasnika za prijevaru
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:10   #18
Baka od 84 godine potpise ugovor za nesto sto joj ne treba

dakle... djelatnici jedne nase tk firme, dodju na vrata gospodji od 84 godine, i uvale na potpis ugovor o necemu o cem baka pojma nema sto je uopce. baka potpise, i onda joj netko objasni da joj to uopce ne treba ali da ce to morati placati 2 godine. ima li ikakvog protulijeka za te protuhe koje to rade?
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 16:19   #19
nedati baki da potpsuje i otvara vrata?
jedino ako dokažete da je baka psihički bolesna bila u tom trenu
jel ima baka kakvu nekretninu,da mi nekej potpiše
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 16:21   #20
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
nedati baki da potpsuje i otvara vrata?
jedino ako dokažete da je baka psihički bolesna bila u tom trenu
jel ima baka kakvu nekretninu,da mi nekej potpiše


iako... kako bi baka mogla znati sto je to maxtv? to je vec pitanje morala osoba koje dolaze na vrata takvim ljudima. legalna prijevara. i super je to za imidz takivh firmi. ne bi od njih kupio ni kilu kruha poslije ovakvih stvari.

i nije moja baka. moja baka zna sto je maxtv!
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.