Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2009., 22:53   #21
što se tiče poklona za bebu,meni je najgore dobiti odjeću,jer i ja sama masu puta fulam veličinu.što maria kaže,razlikuju se veličine od proizvođača do proizvođača,a ljudi bebu ni ne vide nego kupe i propadne i lijepa robica i lijepa lovica.bolje pitati što treba, s novcem se neće pogriješiti,nekom igračkom i naravno pelenama,iako smo i mi tu dobili pogrešnu veličinu,propao jumbo pack pampersica
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:57   #22
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
sad mi je palo na pamet ako želiš neku ekskluzivu probaj naći dječji beštek, ali pravi ne plastikanere.

ja nemam pojma gdje toga ima za kupiti ali to bi mi bilo baš fora da to netko mom maleckom pokloni.
inače je sam imala takav beštek kao klinka sa urezanim max und moritzom.
Ja to vidjela prije par mjeseci u Lesnini u Rijeci. Baš mi se svidjelo, ali nisam imala kome pokloniti. No znam i da je cijena bila malo veća pa mi nije za neku "na baš blisku prijateljicu"

Inače, kad sam ja rodila dobila sam od par njih robice koje mi se nikako nisu sviđale a i veličine nikako da se potrefe s godišnjim dobima. OT: A i za rođendane od nekih dobije klinac redovito robice...Ma baš klinca od 2,3,4 god. briga za robu. (Još cure ajde). Ja jako volim kupovati svom klincu robu i sada i kad se rodio, pa je zbog toga ne volim dobivati. Em je imam previše tako i tako, a onda još o ukusima... Ma baš sam neka razmaženka nezahvalna! ,
A opet s druge strane često za poklon kupim robicu, uglavnom curicama jer imam dečkića pa se na taj način izguštam sa slatkušnim ženskim krpicama. Nadam se da mame to iznose klinkicama i da im se sviđa, i da potrefim veličinu.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:59   #23
Jastuk za dojenje, fina pamučna dekica... Ja dobila od šogorice i bila sam oduševljena
Lelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 23:08   #24
I jastuk i dekica super poklon, uz uvjet da već nemaš.
Zato najbolje pitati, ali ja iskreno na pitanje "Što vam treba?", odgovaram s "Ništa". Ne volim kad me se tako pita. Puno mi je draže lijepše kad netko ima neku ideju pa me pita da li mi možda "to" treba. Ili još bolje, kad ima na umu par stvarčica"za rezervu" pa kažem što mi paše. (Nitko tako ne pita!.)
Jer na pitanje: "što vam treba?" je tako nezgodno odgovoriti najviše iz razloga što ne znaš koliko netko misli i želi potrošiti.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 23:56   #25
duplo su kockice od lega za djecu 1,5-5 god.
http://http://duplo.lego.com/en-us/Default.aspx

ja svima koji baš inzistiraju i žele nešto kupiti (jer ja kažem ništa, stvarno sve imamo, e sad, netko na to moje ništa da pare, a netko baš hoće nešto kupiti), a stvarno imamo sve i ne znam što bih rekla, nemam ideje ali baš nikakve, ja kažem duplo, pa ljudi mogu kupiti neki set već prema svojim mogućnostima, ima od 10-50 eura.
btw, mi dobilii tri radosnice. robice koja eno stoji s etiketama brdo, plišanaca brdo...

što se tiče baby gyma, mi smo dobili fenomenalan http://www.fisher-price.com/fp.aspx?...rest&pid=38182 , ali to je bio dogovor s mojom frendicom koja ima iskustva i njoj se jako svidio. a kojoj smo ga sad i proslijedili, za njenu treću bebicu
a fakat ne bi imalo smisla da mi se netko pojavio na vratima s nekim tako skupim poklonom, pa da ga već imamo.

zato mislim da je najbolje pitati.

za mamu mislim da je dobar poklon neka krema za učvršćivanje.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.

Zadnje uređivanje MariaDelMar : 27.09.2009. at 00:01.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:33   #26
Pokloni im poklon bonove, pa neka si sami odaberu - ima ih Turbo Limač, ima ih C&A, mislim da ih ima svaki bolji dućan, a tam imaju stvarčice i za mamu i za bebu

Ili im u dogovoru daj neku lovu, bolje opet da sami odaberu neg da hitiš novce, da im nekaj stoji neupotrebljeno...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:40   #27
meni je sestrična rekla da mu kupim neku fensi šmensi igračku pa ću vidjet te dupliće i slično što ste rekli
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:19   #28
Što ste vi nosili prijateljičinoj bebi? Jeste li slagali nešto kreativno od pelena npr.tortu ili ste samo tako donijeli? Molim neke ideju, ili bar savjete što im najviše treba, pa onda nešto složim.
Što ste donijeli majci?
Kad ste išli prvi puta gledati bebu? Dva,tri, četiri tjedna???
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:26   #29
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
najbolje je pitati ... mislim, da to s kozmetikom/pelenama baš i nije najbolje rješenje ... s obzirom na ponudu i navike nije lako odabrati pravu marku koju preferiraju roditelji ...
kada su nama/njoj i njemu donosili poklone, ja bi rađe da su me pitali jer masu stvari nisu nam trebale, koristili smo nešto drugo ili mi je jednostavno nije sviđalo ... dok s druge strane trebali smo viper, baby gim, radosnicu ...

najbolje je pitati
Što je to troje? Takvi savjeti su super.
Gdje nabaviti te stvari? Na što obratiti pozornost?
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 17:51   #30
Los izbor su plisane igracke, a jako los izbor ogromne plisane igracke. Zauzimaju prostor, sakupljaju prasinu, a beba ih ne sljivi.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 09:48   #31
Poklon za novu mamu

Idem uskoro na rođendan prijateljici koja će kroz tjedan-dva postati mama.
Imate neki super prijedlog što joj kupiti za rođendan?
lambaša is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 08:41   #32
Quote:
lambaša kaže: Pogledaj post
Idem uskoro na rođendan prijateljici koja će kroz tjedan-dva postati mama.
Imate neki super prijedlog što joj kupiti za rođendan?
Kupi joj nešto samo za nju, znači da nema veze s bebom. Doći će iz todilišta, pucat će ju hormoni i bit će joj drago imati nešto što inače voli. Neku šminku, šal, knjigu... ti ju poznaješ, znaš što voli. Svi će joj poklanjati nešto za bebu.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 10:56   #33
super poklon!

Joj, ovakvi pokloni su mi uvijek zadavali muke , jer nikad ne znam tko kaj već ima za djecu, ko kaj nema i sl. Prošli tjedan sam bila kod sestrične koja je rodila i donijela kao poklon za novorođenče:

- pelene (jednokratne)
- bočicu
- dva slinčeka
- par čarapica
- igračku
....i čini mi se da su bile dvije tanke dekice/ prostirkice

Fora je u tome da sam to sve kupila u kompletu od jedne cure iz kvarta koja se bavi aranžiranjem, tako da se cijeli poklon složila kao da se ta žirafa vozi na motoru od pelena!
Uglavnom možda je teško za predočiti, ali nastojat ću čim prije nabaviti fotku i staviti ju.

Poklon je bio pun pogodak! Mame su se raspametile i nema koja se nije raspitala di sam to nabavila. Budući još nemam klince, nekak nisam ni bila svjesna kolko je to dobro , jer je fora da su sve stvari praktične i potrošne (pa nema dupliciranja poklona tipa hranilica, kadica...., a opet nije ni obleka koju poslije moram ići mijenjati jer nije dobra veličina, pa se dogodi da u pravoj veličini nema više tog modela....) , a samo je poanta u tome kak se zapakira.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 11:04   #34
Kad je moja kolegica rodila sinčića, ja sam joj snapravila motor od pelena dekica , slinčeka i svega prigodnog a način na koji sam radila sam skinula na netu. super ispalo , svi bili oduševljani a trebalo mi je ravno pola sata vremena , više za frkanje nego inspiraciju evo primjera i takvih imate hrpu.




Evo prigodnih poklončića http://www.pinterest.com/lacrosse10/diaper-cakes/
__________________
The light of morning decomposes everything

Zadnje uređivanje Little Floramy : 14.09.2014. at 11:13.
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 15:14   #35
meni su ti pokloni s pelenama prekrasni.
ali sam cula par friskih mama kako pricaju da su one od tih "torti" s pelenama iskoristile samo ono sto je bilo drugo osim pelena. pelene da su sve bacile, fuj, nehigijenski, prebiralo se po prstima, da im nije niti palo na pamet stavljati te pelene djetetu.

eto samo da znate
ja zato ako inace nosim pelene za poklon kupim paket pa orginal paket nosim.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 08:26   #36
Ne razumijem zasto su bacile... pa ne dira se unutrasnjost pelene koji se stavlja bebi na kozu. :nezna: a robica koju dotice vanjski dio koji je "kontaminiran" se pere.... ja te pelene vjerojatno nebi koristila samo zato jer bi mi bilo zao raskopati motor
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:56   #37
Odlično mi je ovo s motorom

Mi smo isto dobili tortu od pelena od moje kume, sama ju je radila i nisam ništa bacila. Šta će biti djetetu od toga??? Neke mame baš baš pretjeruju!

Hvala na ideji s motorom, uskoro će šogorica rodit i ako uspijem, ovo ću napravit!
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:20   #38
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
Kupi joj nešto samo za nju, znači da nema veze s bebom. Doći će iz todilišta, pucat će ju hormoni i bit će joj drago imati nešto što inače voli. Neku šminku, šal, knjigu... ti ju poznaješ, znaš što voli. Svi će joj poklanjati nešto za bebu.
ako nije prekasno, od mustele neku njegu za tijelo nakon poroda. predobri proizvodi, koristit će sigurno, a svaka novopečena mama svu lovu ulupa u bebu a ništa za sebe
ovo je meni, baš onako super, super poklon!
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:46   #39
Ja sam luda za sjajilima za usne ...i to nikada nisi mogao fulati kod mene sve bih trackala ...i kad smo išli prijaviti mališana mi je mm kupio, onako u prolazu i izvadio iz đepa,nasmijao se...evo ti, ovu boju nemaš ...da ti ne ostavlja trag previše

Motor nije kompliciran, ima ih raznih (a ona i mm su bili vozači motora) tako da je zaista bilo prigodno im to pokloniti.

Ja ne bi poklanjala baš nešto za mamu previše jer ju baš tad pucaju hormoni i možda ono što joj je bilo ok sad nije...rađe neka sitnica, svjeća, knjiga ili cd s uspavankama, baby radosnicu, ogrtač, mucatse papuče ili grudnjak za dojenje u nekoj boji...keksi neki.
...ako mama preferira kozmetiku za dijete određene marke ima za kupiti njihova torba s proizvodima npr.
Avene i ujedno su s podlogama za prematanje
__________________
The light of morning decomposes everything

Zadnje uređivanje Little Floramy : 17.09.2014. at 09:56.
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 07:29   #40
nemojte me sad sve ubit, al evo meni su ovi motori bzvz.
moram ih raskopati da bih dosla do korisnih stvari i pelena, a onda te pelene drzat u rinfuzi u nekoj vreci negdje... ocito ne znam cijenit umjetnicki dio price a i beba je jos premala da bi joj to ista znacilo.

draze bi mi bilo, bez zezanja, dobit te pelene u paketu.

meni je najbolji poklon bila vodonepropusna piknik dekica koja se super slozi u torbicu, moze se prati u masini... s nama je od par mjeseci kad smo sjedili na bundeku do sad s 4 godine kad ju nosamo na plazu. a nije ni skupa.

ali da idem na rockas od rodilje kupila bih nesto bas za nju, a ne za bebu. ako gleda TV dok doji, DVD sa serijom koju voli, ili knjigu, ili komad kozmetike (moze i make up), komad odjece...
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.