Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2010., 23:47   #1
Lightbulb Noći punog Mjeseca

Znamo da mjesec utječe na plimu i oseku, a također na sve ostale vode planeta Zemlje.
Otprilike 75% ljudskog tijela čini upravo voda, no ne znam koliki postotak čini u tijelima ostalih živih bića.

Vrlo često čujemo o nesanicama za vrijeme punog mjeseca, zatim čudnim raspoloženjima poput ljutnje ili bijesa; a rijetko da je netko baš dobre volje.

Neki stari poganski običaji i rituali su bili održavani upravo za punog mjeseca, a neki današnji koji spadaju pod religijske mogu se također vidjeti u vrijeme određenih razdoblja mijena i mladog Mjeseca kao npr. početak Ramazanskog posta u Islamu čemu je cilj pročišćavanje tijela i duha.

Moderna znanost vrlo malo govori o fenomenima i utjecajima mjesečevih faza, pa ovo valja razmotriti i sa alternativnih aspekata.

P.S.
Dvojim spada li ovo pod Rub znanosti ili Magiju i Mistiku, pa ostavljam odluku moderatoru.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 00:46   #2
Da, mjesecom su se rukovodili u vezi sjetve, branja itd, , poznata je povezanost mjeseca sa trudnoćom, mjesečnicom...
pa nek tema ostane ovdje
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 12:44   #3
Evo NASA objavila da i na sjevernom polu Mjeseca ima leda. Već znamo da ima na južnom jer su to objavili prošle godine. Dakle, nije sve prašina.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 15:42   #4
ja sam nervozan i imam nesanice kad je pun mjesec
__________________
Nije bogat onaj tko nema nego onaj tko ima.
ravencrow88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:09   #5
Evo usput nekih linkova za praćenje mjesečevih faza iako znam da je svima lako za pronaći na netu.

http://www.calculatorcat.com/moon_ph...now.php?tcv=28

http://www.google.hr/url?sa=t&source...9s9ZYW1e3OkHeQ

Ako na bilo kojem kalendaru sa označenim fazama provjerite datume najrazornijih potresa u zadnje vrijeme, zaključit ćete slijedeće:

Sumatra; 30.09.2009.
- četiri dana prije punog mjeseca u čijem je vikendu između ostalog zabilježeno prilično nasilnog ponašanja, a u Hrvatskoj nad životinjama

Haiti; 12.01.2010.
- mlađak pred mijenom

Čile; 27.02.2010.
- pred pun mjesec čiji je utjecaj i sa današnjim danom iako je izašao

Zadnje uređivanje Matt : 03.03.2010. at 23:16. Reason: edit
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:32   #6
mjesec jako utječe na ljude,naprimjer. kad mjesec raste tada tekucina u tijelu je gore i ne silazi ne morate ici na wc-ponoci , ali se znate ujutro cesto probuditi punog,napetog mjehura, dok kad mjesec se spusta ide prema mraku tako se i voda u nasem tijelu spusta pa cesto za to vrijeme idete na wc-ponoci... probajte malo pratiti ali samo ako ste zdravi odnosno nemate problema sa mjehurmo i zdravljem, jer to vrijedi i za osobe losijeg zdravlja ali necete moci primjetiti ,..
ivanzlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:10   #7
Quote:
ravencrow88 kaže: Pogledaj post
ja sam nervozan i imam nesanice kad je pun mjesec
ne samo ti nego svi ,najveći broj samoubistava i kriminalnih radnji se događa upravo za vrijeme punog mjeseca,a i svi ostali polude
mtopi78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 00:16   #8
Mislim da konzumirati alkohol također nije pametno za punog mjeseca. Pošto sam pratitelj ( pokušavam ) neobičnih prirodnih pojava, primijetio sam da inače potencijalno agresivne osobe izazovu šoru i slične gluposti ako su pod utjecajem cuge u ovim razdobljima.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 12:56   #9
a neznam,kad e pun mjesec,ja se niceg nesjecam i sljedece se jutro probudim u lokvi krvi..el mi moze ko poasnit :S

ravencrow nemo pricat gluposti,cim ti vidim sliku sve mi je jasno,,evo da ti odma kazem,mozda te razocaram ali...

NISI VUKODLAK...znam znam sad ces dozivit tesko razodoblje ali takav je zivot...
kolak22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.