Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2010., 18:59   #41
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Ocito nisi cula za pojam multitaskinga. Ocito nikada nisi istodobno pekla palacinke, vodila ljubav i zvizdala Alla Turka....
čula sam,ali kažem da nije moguće aktivirati SVE (znači 100%) dijelove svog mozga.. a to ne znači da je neiskorišten..
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 13:29   #42
Quote:
Schef Andy kaže: Pogledaj post
znaci, mi ljudi koristimo 5-15% naseg mozga... kako to dovesti do 25% ili vise? tj.. kako da pocnemo koristiti cjeli nas mozak?
Dadeš da ti se kirurški odstrani tih nepotrebnih 85%. Tako će ti ovih preostalih 15% imat mjesta u glavi za radit sklekove, razrooko usmjeravat energije, savijat beštek i tako...
Smithee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 16:45   #43
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
to sa kapacitetom mozga je sranje. novinari krivo prtumače nešto što neki znanstvenik kaže i napišu veliku vijest o tome. mozak je naš iskorišten do kraja, samo što ti većinom radi dio po dio mozga..
A novinari to stalno rade.. redovito vidim nes u novinama i dobijem to na nekoj mailing listi, pa vidim do koje apsurdne granice novinari mogu krivo shvatit...

Dobro mi je bilo jednom, kad smo vec kod mozga, kad je novinar pisao o nekom istrazivanju i izmedju ostakog upotrijebio rije "korteks" i onda u zagradi napisao objasnjenje (dio kore mozga zaduzen za emocije)...

Zalosnije od toga je sto ljudi, kao sto se i vidi na ovom trheadu, tome nekriticki pristupaju...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 16:48   #44
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Ocito nisi cula za pojam multitaskinga. Ocito nikada nisi istodobno pekla palacinke, vodila ljubav i zvizdala Alla Turka....
Multitasking ne znaci aktivaciju kompletnog mozga... a i u multiraskingu postoje razne interferencije...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 11:55   #45
da i bi multi tasking podrazumjevao zaista podjelu paznje ili vrlo brzo skakanje paznje izmedju dvije (ili vise) djelatnosti?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.