Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2013., 15:53   #121
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Netočno.Samo je on u prekršaju jer si ti parkirala prije njega i nisi bila u prekršaju ni u jednom trenutku.
Kud lijepe sreće! Nažalost i ja sam u prekršaju, rekli su mi na prometnom redarstvu, jer na asfaltu (neću ga nazvati kolnik jer je to samo nekakvo proširenje kraj ceste a nije prava cesta) ne postoje bijele ili plave crte za parking. To je njihovo objašnjenje.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 16:40   #122
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Kud lijepe sreće! Nažalost i ja sam u prekršaju, rekli su mi na prometnom redarstvu, jer na asfaltu (neću ga nazvati kolnik jer je to samo nekakvo proširenje kraj ceste a nije prava cesta) ne postoje bijele ili plave crte za parking. To je njihovo objašnjenje.
Lako što oni govore, poznavajući prometno redarstvo grada Rijeke.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 17:26   #123
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Kud lijepe sreće! Nažalost i ja sam u prekršaju, rekli su mi na prometnom redarstvu, jer na asfaltu (neću ga nazvati kolnik jer je to samo nekakvo proširenje kraj ceste a nije prava cesta) ne postoje bijele ili plave crte za parking. To je njihovo objašnjenje.
kako oni mjenjaju objašnjenje tako će se i promjenit ono da je prekršaj minilaman i da će bit samo opomena.Ako nisi izjavila pismenu žalbu na krivo utvrđeno činjenično stanje prekršaja onda se u nastavku može dogosit svašta.Samo muljanje o razlozima dobivanja obavijesti o prekršaju i usmena njihova objašnjenja govore o mutnim stvarima.

"a redar je dao kaznu i njemu i meni pod ovim obrazloženjem:
na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 metra" to je njihovo obrazloženje prekršaja i na to se žali u zakonskom roku.

Sasvim je normalno da ne postoje na proširenju pored ceste bijele i plave crte jer bi se onda naplaćivalo parkiranje a površina bi se zvala javni parking.Na proširenju pored ceste smiješ parkirat ako ne kršiš točke iz ZSPC-a o zabrani parkiranja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 17:53   #124
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Lako što oni govore, poznavajući prometno redarstvo grada Rijeke.
Ovo mi je prvi put da imam posla s njima pa sam još uvijek optimistična kao i svi naivci.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 17:56   #125
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
to je njihovo obrazloženje prekršaja i na to se žali u zakonskom roku.
Hoću. U prometnom redarstvu su mi to sami predložili, pa sam već ispunila nekakav list papira i predala im ga. Sad moram čekati da mi oni pošalju nešto, pa onda imam 8 dana vremena da ja njima pošaljem iscrpan opis događaja viđen mojim očima. A onda je valjda na sudu da odluči tko je u pravu.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 17:57   #126
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ovo mi je prvi put da imam posla s njima pa sam još uvijek optimistična kao i svi naivci.
Oni imaju specifično tumačenje prometnih pravila. Na način, da utvrde prekršaj sukladno odredbi koja se njima u njihovom tumačenju Zakona čini primjenjivom. Srećom tu je prekršajni sud.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 18:19   #127
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
pa sam već ispunila nekakav list papira i predala im ga.
Drugi put čitaj što ispunjavaš i potpisuješ i kad sljedeći put dobiješ papirić za brisač od bilo koga slikaj iz blizine i daljine svoj auto da se sve lijepo vidi.Svi imaju mobitele koji slikaju a minut izgubljena vremena spašava tone živaca i novčanik.

I neće bit opis događaja viđen tvojim očima nego očima ZSPC-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 18:28   #128
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Drugi put čitaj što ispunjavaš i potpisuješ i kad sljedeći put dobiješ papirić za brisač od bilo koga slikaj iz blizine i daljine svoj auto da se sve lijepo vidi.Svi imaju mobitele koji slikaju a minut izgubljena vremena spašava tone živaca i novčanik.

I neće bit opis događaja viđen tvojim očima nego očima ZSPC-a.
Ovo je jako koristan savjet. Potpis u potpunosti.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 18:36   #129
@Marina Fiume -

mene bi baš zanimalo da odeš slikati taj teren i pokažeš nam tu što to majstori zovu hidrantom

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 18:53   #130
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@Marina Fiume -

mene bi baš zanimalo da odeš slikati taj teren i pokažeš nam tu što to majstori zovu hidrantom

...
Nakon mog razgovora sa šefom prometnih redara ispostavilo se da hidrant o kojem piše u obrazloženju kazne nije razlog kazne i nema veze s prekršajem.

Odnosno, u okolici ne postoji nikakav hidrant.

Vjerojatno se hidrant spominje samo zato što je u kazni naveden cijeli tekst članka po kome sam kažnjena, a slučajno je blizina hidranta (3 metra od hidranta) jedna od opcija tog članka. Drugim riječima, koliko sam skužila, taj članak obuhvaća nekoliko mogućih razloga za kažnjavanje, od kojih je blizina hidranta samo jedan od tri moguća razloga, a ja sam kažnjena samo po jednom (od tri) moguća razloga.

To bi bilo otprilike kao da u članku piše: "kažnjava se jer je vozio prebrzo ili je pričao na mobitel ili nije bio vezan" pa te kazne samo zato jer si pričao na mobitel a ne zato jer si vozio prebrzo ili nisi bio vezan, ali članak je takav da u sebi obuhvaća tri nepovezane opcije, pa isti članak navode u objašnjenju kazne za sva ta tri slučaja. Tako to bar meni izgleda, kao laiku.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 18:57   #131
aha ali zgodno dođe za zbunjivanje protivnika nešto si sigurno skrivila, naći će se

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 07:37   #132
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se hidrant spominje samo zato što je u kazni naveden cijeli tekst članka po kome sam kažnjena, a slučajno je blizina hidranta (3 metra od hidranta) jedna od opcija tog članka. Drugim riječima, koliko sam skužila, taj članak obuhvaća nekoliko mogućih razloga za kažnjavanje, od kojih je blizina hidranta samo jedan od tri moguća razloga, a ja sam kažnjena samo po jednom (od tri) moguća razloga.
U kaznama se uvijek točno navodi članak, stavak i točka određenog propisa.Napiši točno po čemu bi te kaznili.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 12:21   #133
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U kaznama se uvijek točno navodi članak, stavak i točka određenog propisa.Napiši točno po čemu bi te kaznili.
Piše da je počinjen prekršaj iz članka 82. stavak 1. točka 12., kažnjiv po članku 82. stavak 4. ZSPC-a.

I imaš pravo, malo si me zabrinuo kad si rekao da nije pametno ništa potpisivati dok se pažljivo ne pročita, a ja nisam pročitala ono što su mi dali da ispunim i potpišem jer sam zaključila da je to standardna procedura i na brzaka potpisala bez da sam pročitala. Ali na tom dokumentu ni nije ništa specijalno pisalo već se samo tražilo moje podatke. Skoro da ni nije bilo teksta. Ipak mi je muka da sam tako nabrzaka potpisala bez da pažljivije pročitam.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 12:35   #134
Članak 82.

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:
1) na obilježenome pješačkom prijelazu i na udaljenosti manjoj od 5 m od tog prijelaza i na prijelazu biciklističke staze preko kolnika,
2) na prijelazu ceste preko željezničke ili tramvajske pruge u istoj razini,
3) na željezničkim ili tramvajskim prugama i u blizini tih pruga ako se time sprječava promet vozila koja se kreću po tračnicama,
4) na raskrižju i na udaljenosti manjoj od 5 m od najbližeg ruba poprečnog kolnika,
5) u tunelima, na mostovima, u podvožnjacima i na nadvožnjacima te na udaljenosti manjoj od 15 metara od mosta, tunela, podvožnjaka i nadvožnjaka,
6) na dijelu ceste u blizini vrha prijevoja i u zavoju gdje je preglednost ceste nedovoljna i gdje se vozila ne bi mogla obići bez opasnosti,
7) na mjestu na kojem bi vozilo zaklanjalo postavljeni prometni znak ili uređaj za davanje znakova prometnim svjetlima,
8) na biciklističkoj stazi, odnosno traci,
9) na dijelu kolnika koji je kao stajalište za vozila javnog prijevoza putnika obilježen oznakama na kolniku ili prometnim znakom,
10) na nogostupu i pješačkoj zoni,
11) ispred kolnoga ulaza u zgradu, sklonište, dvorište ili garažu, iznad priključka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizaciju ili drugu komunalnu mrežu te na mjestima rezerviranim za vozila opskrbe ili na mjestima namijenjenim i obilježenim kao mjesta za odlaganje kućnog otpada, ispred i na vatrogasnim i drugim komunalnim i javnim prolazima i prilazima,
12) na mjestu rezerviranom za parkiranje vozila osoba s invaliditetom.
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, na mjestima iz točke 10. ovoga članka, zaustavljanje je dopušteno ako je za kretanje pješaka ostavljeno najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim da ta površina ne može biti uz rub kolnika. Pod istim uvjetima može se i parkirati ako je to dopušteno prometnim znakom.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama stavka 1. točke 12. ovoga članka.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama stavka 1. točke 1. do 11. ovoga članka.

eto da se nađe, pripaziti na horizontalne i vertikalne oznake.
I imaš sreću što su ti napisali 300 kuna, trebalo je 700 ili da su pozvali pauka. A možda su pogriješili pa su i to bubnuli krivo.
Ako nije mjesto pravilno označeno ili je krivo napisano, žali se odmah.

Zadnje uređivanje saugaro : 17.02.2013. at 12:43.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 14:13   #135
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Članak 82.

...
Hmmm... taj članak 82 je jako dug. Čitam ga i vidim da nisam prekršila niti jednu od ovih navedenih stavki.

U obrazloženju kazne uopće nije spomenuta niti jedna od gore navedenih stvari, već samo tri uvjeta:

1) širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti ne smije biti manja od 3 metra (za ovo me se tereti, mada u trenutku kad sam tu parkirala širina je bila veća od 3 metra, točnije oko 4 metra)

2) širina do suprotnog ruba kolnika ne smije biti manja od 4 metra (kolnik ne postoji jer to ni nije cesta, ali svejedno, širina jest oko 4 metra)

3) vozilo ne smije biti parkirano u krugu od 3 metra od posebnim oznakama na kolniku označenog podzemno nadzemnog hidranta (to me uopće ne kači jer nema hidranata u blizini)

Već sam prije objasnila da je u trenutku mog parkiranja širina do "neke zapreke na cesti" bila veća od 3 metra, ali se onda kraj mojeg vozila parkirao jedan auto (na prolazu koji bi trebao biti bar 3 metra širok) i svojim činom parkiranja na tom mjestu smanjio moju "udaljenost do zapreke" sa 4 metra na 30-tak centimetara, jer je taj novoparkirani auto postao zapreka na cesti o kojoj govori članak.

Čudno je da tekst članka 82 kojeg si naveo ne sliči onome što su meni napisali u kazni, tj. uopće se ne spominje hidrant ili 3 metra širine.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 14:35   #136
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Piše da je počinjen prekršaj iz članka 82. stavak 1. točka 12., kažnjiv po članku 82. stavak 4. ZSPC-a.
Ok ako si im dala samo podatke.Piši prigovor da nisi počinila prekršaj jer na i oko mjesta gdje si parkirala nema označenih mjesta za invalide.One fora sa 3,4 metra i hidrantima neka zaborave ili neka probaju kod nekog drugog.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 15:47   #137
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ok ako si im dala samo podatke.Piši prigovor da nisi počinila prekršaj jer na i oko mjesta gdje si parkirala nema označenih mjesta za invalide.One fora sa 3,4 metra i hidrantima neka zaborave ili neka probaju kod nekog drugog.
Okej, hvala na informacijama.

Imam još samo jedno pitanje. Na prometnom redarstvu su mi rekli da napišem prigovor tek nakon što dobijem nekakvu obavijest (od njih ili od prekršajnog suda, ne znam točno), i da imam 8 dana vremena od trenutka kad dobijem tu obavijest. Samo hoću provjeriti da li je to istina da ne bi kasnije ispalo da nisam napisala prigovor na vrijeme.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:07   #138
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Hmmm... taj članak 82 je jako dug. Čitam ga i vidim da nisam prekršila niti jednu od ovih navedenih stavki.

U obrazloženju kazne uopće nije spomenuta niti jedna od gore navedenih stvari, već samo tri uvjeta:

1) širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti ne smije biti manja od 3 metra (za ovo me se tereti, mada u trenutku kad sam tu parkirala širina je bila veća od 3 metra, točnije oko 4 metra)

2) širina do suprotnog ruba kolnika ne smije biti manja od 4 metra (kolnik ne postoji jer to ni nije cesta, ali svejedno, širina jest oko 4 metra)

3) vozilo ne smije biti parkirano u krugu od 3 metra od posebnim oznakama na kolniku označenog podzemno nadzemnog hidranta (to me uopće ne kači jer nema hidranata u blizini)

Već sam prije objasnila da je u trenutku mog parkiranja širina do "neke zapreke na cesti" bila veća od 3 metra, ali se onda kraj mojeg vozila parkirao jedan auto (na prolazu koji bi trebao biti bar 3 metra širok) i svojim činom parkiranja na tom mjestu smanjio moju "udaljenost do zapreke" sa 4 metra na 30-tak centimetara, jer je taj novoparkirani auto postao zapreka na cesti o kojoj govori članak.

Čudno je da tekst članka 82 kojeg si naveo ne sliči onome što su meni napisali u kazni, tj. uopće se ne spominje hidrant ili 3 metra širine.
onda su krivo napisala to je član 84.

Članak 84.

(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
1) na mjestu rezerviranom za zaustavljanje i parkiranje vozila osoba s invaliditetom,
2) na obilježenome pješačkom prijelazu, pješačkom otoku i pješačkoj zoni,
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm),
4) na prijelazu ceste preko željezničke ili tramvajske pruge u istoj razini ili u blizini tih pruga ako se time sprječava promet vozila koja se kreću po tračnicama,
5) na raskrižju i na udaljenosti manjoj od 5 m od najbližeg ruba poprečnog kolnika, ako smanjuje preglednost prometa,
6) u tunelu, na mostu, u podvožnjaku, na nadvožnjaku te na dijelu ceste ispod mosta i nadvožnjaka,
7) na dijelu ceste u blizini vrha prijevoja i u zavoju gdje je preglednost ceste nedovoljna i gdje se vozila ne bi mogla obići bez opasnosti,
8) na mjestu na kojem bi parkirano vozilo onemogućilo pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu i ispred kolnog ulaza u zgradu, garažu ili dvorište,
9) na biciklističkoj stazi ili traci, ili na prijelazu biciklističke staze, odnosno trake preko kolnika,
10) na dijelu kolnika koji je kao stajalište za vozila javnog prijevoza putnika obilježen oznakama na kolniku ili postavljenim prometnim znakom,
11) na mjestu na kojem bi vozilo zaklanjalo postavljeni prometni znak ili uređaj za davanje znakova prometnim svjetlima,
12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti, bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 metra.
(2) Vozilo koje je nepropisno zaustavljeno ili parkirano na mjestima iz stavka 1. ovoga članka ne može se blokirati na tome mjestu u smislu odredaba članka 5. stavka 1. točke 8. ovoga Zakona.
(3) Prije izdavanja naredbe za premještanje vozila po stavku 1. ovoga članka, položaj nepropisno zaustavljenog ili parkiranog vozila utvrđuje se fotografijom, skicom ili video zapisom.

Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
..

Imam još samo jedno pitanje. Na prometnom redarstvu su mi rekli da napišem prigovor tek nakon što dobijem nekakvu obavijest (od njih ili od prekršajnog suda, ne znam točno), i da imam 8 dana vremena od trenutka kad dobijem tu obavijest. Samo hoću provjeriti da li je to istina da ne bi kasnije ispalo da nisam napisala prigovor na vrijeme.
piši prigovor i pazi da ne prekoračiš rok, mislim 8 dana od primitka, dakle kada ti pošalju obavijest koju ćeš primiti! Znači od dana primitka, potpisati ćeš na kuverti povratnicu. tek tada ćeš znati na što se možeš žaliti ili prigovoriti.
Znam kako sam negdje imao nešto oko hidranta, ne vidim tu. Mora da su nešto izmjenili.
U svakom slučaju jedini lijek je prigovor na vrijeme, za početak. A onda ćeš na sudu riješiti sve.

Zadnje uređivanje saugaro : 17.02.2013. at 16:15.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:09   #139
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Piše da je počinjen prekršaj iz članka 82. stavak 1. točka 12., kažnjiv po članku 82. stavak 4. ZSPC-a.
treba gledati u vazeci zospc, pa tebe kaci ovo:
(i nitko ti nije nista podmetnuo, krivo napisao i sl.)

Članak 82.
(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:

1) na obilježenome pješačkom prijelazu i na udaljenosti manjoj od 5 m od tog prijelaza i na prijelazu biciklističke staze preko kolnika,
2) na prijelazu ceste preko željezničke ili tramvajske pruge u istoj razini,
3) na željezničkim ili tramvajskim prugama i u blizini tih pruga ako se time sprječava promet vozila koja se kreću po tračnicama,
4) na raskrižju i na udaljenosti manjoj od 5 m od najbližeg ruba poprečnog kolnika,
5) u tunelima, na mostovima, u podvožnjacima i na nadvožnjacima te na udaljenosti manjoj od 15 metara od mosta, tunela, podvožnjaka i nadvožnjaka,
6) na dijelu ceste u blizini vrha prijevoja i u zavoju gdje je preglednost ceste nedovoljna i gdje se vozila ne bi mogla obići bez opasnosti,
7) na mjestu na kojem bi vozilo zaklanjalo postavljeni prometni znak ili uređaj za davanje znakova prometnim svjetlima,
8) na biciklističkoj stazi, odnosno traci,
9) na dijelu kolnika koji je kao stajalište za vozila javnog prijevoza putnika obilježen oznakama na kolniku ili prometnim znakom,
10) na nogostupu i pješačkoj zoni,
11) ispred kolnoga ulaza u zgradu, sklonište, dvorište ili garažu, iznad priključka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizaciju ili drugu komunalnu mrežu te na mjestima rezerviranim za vozila opskrbe ili na mjestima namijenjenim i obilježenim kao mjesta za odlaganje kućnog otpada, ispred i na vatrogasnim i drugim komunalnim i javnim prolazima i prilazima,
12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenoga ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 m, odnosno u krugu od 3 m od posebnim oznakama na kolniku označenog podzemnog ili nadzemnog hidranta,
13) na mjestu rezerviranom za parkiranje vozila osoba s invaliditetom.
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, na mjestima iz točke 10. ovoga članka, zaustavljanje je dopušteno ako je za kretanje pješaka ostavljeno najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim da ta površina ne može biti uz rub kolnika. Pod istim uvjetima može se i parkirati ako je to dopušteno prometnim znakom.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama stavka 1. točke 13. ovoga članka.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama stavka 1. točke 1. do 12. ovoga članka.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 19:25   #140
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
onda su krivo napisala to je član 84.
Još jednom sam provjerila što piše na kazni i piše članak 82. Krivo su napisali


Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
piši prigovor i pazi da ne prekoračiš rok, mislim 8 dana od primitka, dakle kada ti pošalju obavijest koju ćeš primiti! Znači od dana primitka, potpisati ćeš na kuverti povratnicu. tek tada ćeš znati na što se možeš žaliti ili prigovoriti.
Hvala, znači točno su me informirali. Mislim si, bolje da provjerim.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.