Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 23:03   #41
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Čovjek kaže da ih je našao na otpadu, dobio na poklon, kupio od nekoga tko je vozio auto na CIOS... Ako mu ih i oduzmemo, dođu ljudi koji su prijavili krađu ratkapa i svađaju se čije su, jer ih nitko od njih nije označio. A bez potvrde sumnji se prodavaču ne može apsolutno ništa. Osim vratiti eventualno oduzete ratkape.
Znaš da se uz dobru volju sve riješi, druga je stvar što sam građanin drugog reda pa MUP ima izgovore zašto je to nemoguće dokazati.

S druge strane čovjek ukrade pelene i hranu za dijete pa ode u zatvor.
Dingo_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:32   #42
[QUOTE=drot13;31412471]Čovjek kaže da ih je našao na otpadu, dobio na poklon, kupio od nekoga tko je vozio auto na CIOS..

Ako već znaš unaprijed odgovore,možda bi pitanja mogla biti maštovitija...a da ti ja ne govorim kako će se sjetiti i onih što je sutra htio ukrasti
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 12:42   #43
Quote:
Dingo_HR kaže: Pogledaj post
Znaš da se uz dobru volju sve riješi, druga je stvar što sam građanin drugog reda pa MUP ima izgovore zašto je to nemoguće dokazati...
Znam da je lijepo pljuvati, ali kako bi mi to dokazali? Ne zajebavam te, nego bih stvarno želio naučiti neku novu metodu.


Quote:
Dingo_HR kaže: Pogledaj post
... S druge strane čovjek ukrade pelene i hranu za dijete pa ode u zatvor.
Da je tebi nešto ukrao, drugačije bi pričao.


Quote:
polki kaže: Pogledaj post
... Ako već znaš unaprijed odgovore,možda bi pitanja mogla biti maštovitija...
Nije to CSI da ti lopova, pogotovo takvog lopovčića koji zna da se radi o bagatelnom djelu (relativno), "slomiš" razgovorom. Može ti se nasmijati u facu i priznati da ih je ukrao, ali neće reći kada niti gdje. I što u tom slučaju? Njegovo usmeno priznanje policajcu nije dokaz, a nikakvog drugog dokaza nemaš.


Quote:
polki kaže: Pogledaj post
... a da ti ja ne govorim kako će se sjetiti i onih što je sutra htio ukrasti
Kako?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 13:25   #44
Quote:
mirkec_23 kaže: Pogledaj post
probaj stavit one pvc vezice drug put. Možda će si lopov razmislit hoće li maznuti tvoje il od susjeda. Sa ratkapama nikad ne znaš...
probano, i opet su ratkape otišle... postao sam već... dva puta sam mijenjao
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 14:33   #45
ma kakve šugave ratkape, staviš alu felge i super.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 18:29   #46
ne znam jel tema ali postavit ću ovdje pa admin neka prebaci:

prodajem 4 nove orginalne peugeot ratkape. u trgovini dođu 350 kn komad
sauruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 18:30   #47
sauruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:02   #48
Quote:
sauruss kaže: Pogledaj post
ne znam jel tema ali postavit ću ovdje pa admin neka prebaci:

prodajem 4 nove orginalne peugeot ratkape. u trgovini dođu 350 kn komad
Kolko muzike ? koja colaža
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:12   #49
uf, ne znam sad točno. Dingo će znat više o njima..
sauruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:44   #50
Dobar.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:49   #51
Dobar!
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:53   #52
ajd... živio
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:02   #53















sauruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:13   #54
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Znam da je lijepo pljuvati, ali kako bi mi to dokazali? Ne zajebavam te, nego bih stvarno želio naučiti neku novu metodu.
Mislim da službeno to zovete policijski izvid, mislim postoji osnovana sumnja u kriminalnu djelatnost i zatražite ime od koga je kupio sumnjivu robu, ako se ne sjeća postoji i prismotra koja bi bila opravdana u slučaju kompletne amnezije vezane uz poslovne partnere ?

Država svojim ponašanjem preko MUP-a aktivno promiče kriminal i nevezano direkno na temu ali očiti dokaz da politika upravlja policijom je i zašto se recimo tolerira romima vožnja na ložu (2 puta godišnje je glomazni otpad po kvartovima) ?
Dingo_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:46   #55
Quote:
Dingo_HR kaže: Pogledaj post
Mislim da službeno to zovete policijski izvid, mislim postoji osnovana sumnja u kriminalnu djelatnost i zatražite ime od koga je kupio sumnjivu robu, ako se ne sjeća postoji i prismotra koja bi bila opravdana u slučaju kompletne amnezije vezane uz poslovne partnere ?...
Krivo misliš. Da ne bi došlo do zabune, smatram da bi trebalo omogućiti policiji malo šire postupanje kod rješavanja ovakvih kaznenih djela (kao i ti), ali niti jedan sudac ne bi odobrio nikakve kompliciranije radnje (prismotra koju spominješ) iz jednostavnog razloga što naši zakoni nisu takvi.


Quote:
Dingo_HR kaže: Pogledaj post
... Država svojim ponašanjem preko MUP-a aktivno promiče kriminal i nevezano direkno na temu ali očiti dokaz da politika upravlja policijom je i zašto se recimo tolerira romima vožnja na ložu (2 puta godišnje je glomazni otpad po kvartovima) ?
Posao policije nije kontrola goriva. Postoje i druge službe u Lijepoj našoj.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 01:29   #56
Quote:
Dingo_HR kaže: Pogledaj post
Mislim da službeno to zovete policijski izvid, mislim postoji osnovana sumnja u kriminalnu djelatnost i zatražite ime od koga je kupio sumnjivu robu, ako se ne sjeća postoji i prismotra koja bi bila opravdana u slučaju kompletne amnezije vezane uz poslovne partnere ?

Država svojim ponašanjem preko MUP-a aktivno promiče kriminal i nevezano direkno na temu ali očiti dokaz da politika upravlja policijom je i zašto se recimo tolerira romima vožnja na ložu (2 puta godišnje je glomazni otpad po kvartovima) ?
Ajde bogati sad ga i ti malo tavrljaš...

Ajde se stavi u sljedeću situaciju, prodaješ nešto npr mobitel u oglasniku i neki laf ode u murju i prijavi krađu takvog... Onda tebe nazove i dođe pogleda kaže hvala doviđenja, ode ravno u najbližu postaju i prijavi TEBE za krađu njegovog mobitela...

I sad tebi u kuću upada SWAT i pita te imaš li račun za taj telefon i od koga si ga eventualno kupio kao polovnog prije 2-3g i ako neznaš onda te sljedi policija po cesti...

Jel ti izraz kršenje građanskih prava temeljenih na ustavu nešto govori?

Znam da si nadrkan što su ti skinuli ratkape s auta ali daj se malo saberi...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 01:40   #57
Quote:
Dingo_HR kaže: Pogledaj post
Mislim da službeno to zovete policijski izvid, mislim postoji osnovana sumnja u kriminalnu djelatnost i zatražite ime od koga je kupio sumnjivu robu, ako se ne sjeća postoji i prismotra koja bi bila opravdana u slučaju kompletne amnezije vezane uz poslovne partnere ?

Država svojim ponašanjem preko MUP-a aktivno promiče kriminal i nevezano direkno na temu ali očiti dokaz da politika upravlja policijom je i zašto se recimo tolerira romima vožnja na ložu (2 puta godišnje je glomazni otpad po kvartovima) ?
Kolega živimo tu gdje živimo i nema tu pomoći, meni su već skinuli nekoliko seta kromiranih kapica, pa čak i one plastične u boji iz trgovačkih centara, sad imam crne i nitko ih ne želi.

Kaj se tiče ratkapa, robaj kupiti one koje se montiraju na vijke kotača, tako da će vjerojatnost da ti ih ukradu biti puno manja.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 02:00   #58
meni su naljepnicu hr skinuli
jednom davno provalili su mi u auto i maznili privjesak s retrovizora,a jednom mi je lik provalio i izasao iz auta bez da je ista tako vjerovatno jer je u autu bila hrpa smeca i gluposti pa mu se nije dalo rovat
da se samo malo potrudio mogo je 200kn po pretincima skupit
nemojte ni pomisljat da stavite alu jedan moj prijatelju je ostao bez kotaca a i susjed u blizini
__________________
bacam i skidam uroke
lord varg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 03:34   #59
susjedu prije 2 dana maznuli sve 4 sa novog fiat brava, meni s mog auta isto sve 4 prije par godina, jednom smo mi zvali policiju jer se neki sumljivi tip motao oko sestrinog auta, dok su oni došli ovaj je zgibo, i rekli su nam da ima neki lokalni policajac koji kao je zadužen za naš kvart, ja ga nikad nisam vidio i nakon 3 mjeseca sestri maznu auto!

Neki dan ostao sam duže budan i čujem nešto struže u hodniku haustora, pogledam na špijunku neki frajer i treba idu pješice u 2 sata u noći po haustoru i zastaju na svakom katu di netko ima nešto ispred vrata, nešto gledaju i produže dalje. Da sam zvao muriju isti odgovor bi dobio!

toliko o kvartovskom policajcu na kojeg se murija stalno poziva

najjači su mi oni koji kradu one ratkape iz getroa koje koštaaju 20 kn komad, te stvarno žalim!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:19   #60
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
... Neki dan ostao sam duže budan i čujem nešto struže u hodniku haustora, pogledam na špijunku neki frajer i treba idu pješice u 2 sata u noći po haustoru i zastaju na svakom katu di netko ima nešto ispred vrata, nešto gledaju i produže dalje...
Provale u stanove se događaju tijekom dana (kad su ljudi uglavnom na poslu/školi/faksu i kada je većina stanova prazno, a baš kako ne bi bilo svjedoka i kako nitko ne bi čuo buku.

A ne mogu ti niti opisati koliko žurimo na intervencije koje se tiču mogućih provalnika u stan, budući da ih je jako teško uhvatiti, a kada ih se uhvati, riješe se desetine njihovih prijašnjih djela.


Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
... Da sam zvao muriju isti odgovor bi dobio!...
Da si zvao policiju, policajci bi došli i legitimirali ih. Mi izlazimo na sve intervencije koje se zaprime, a mogli bi razgovarati o tome koliko je to dobro.


Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
... toliko o kvartovskom policajcu na kojeg se murija stalno poziva...
Ne pozivamo se na nikoga. Ako zatražiš intervenciju, policija će doći relativno brzo. Nećemo te upisati u rokovnik i doći idući mjesec.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.