Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2011., 14:17   #261
Ovakav bum Laburista je samo dokaz da su se ljudi zaželjeli nečeg novog i nekompromitiranog. Osobno ne vjerujem da Lesar ima kapaciteta da nešto promijeni, ali dobro.

Glas HSLS-u ne smatram uzaludnim, pokušao sam glasati objektivno na temelju onoga što sam u kampanji čuo i vidio, neću više nikada glasati protiv nečega već hoću glasati za nešto. O Kosoru čak i nemam neko posebno mišljenje kao političaru, ali čovjek je pokušao napraviti rez i krenuti drugim putem. Možda malo presamouvjereno jer je sada očito da je uteg koji je ostavila Adlešićka ipak bio pretežak.

Zanima me šta će se dalje dogoditi sa strankom, smatram da na hrvatskoj političkoj sceni ima itekako mjesta i za HSLS i za HSS i za HSP, ali te stranke bi konačno trebale naći svoje mjesto pod Suncem i voditi politiku u skladu s imenima i programima. Koliko im još treba da to shvate?
Ian_C is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 14:30   #262
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, nije. On je izišao iz te koalicije.
2009. je bio na istoj listi s Jasenom Mesićem na lokalnim ZG-izborima: http://hr.wikipedia.org/wiki/Gradska..._Grada_Zagreba

Vjerujem da je ta zajednička lista jedan od razloga zašto je HSLS loše prošao u Zagrebu (a koji je ključni grad za liberalnu stranku). Mislim, 2009. si ne u koaliciji, nego na zajedničkoj listi, a onda 2010. rušiš državnu koaliciju, kao da se sada nešto HDZ puno promijenio tih godinu dana?

Slični autogol je Kosor napravio prije godinu i pol dana - kada je tražio "porez na bogate", tj. porez na dohodak od 50%, a onda se pojavio prošlog ljeta s idejom flax-tax, što je potpuno, ali potpuno oprečan model...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 14:54   #263
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
tu ne bi pomogli ni sv.Kuzma i sv.Damjan zajedno dok god je ona nesreća od Bludiše u blizini
džaba Darinko onoliku lovu potrošio
Ma ne bi im pomogli niti sv John Stuart Mill, niti sv. Voltaire a niti Milton Friedman sa blaženikom Keynesom, kad taj funkcijoner djevojačkiog prezimena - Kosor, nije prepoznao preveliku sličnost tog odbjeglog Smradanera s Budišom koji je simpatičan samo zbog svoje šepavosti.
Taj tumplek spuštene donje usmine kroz koju fufla nevješto nabubane parole s kraja 1968. godine, ne pokazuje osnove poznavanja liberalizma kao intelektualno civilizacijske vrijednosti. Samo ime, bez sadržaja, boje, okusa i mirisa. Fuj,

Dobro, Darinka ionako zabole, kad se je našalio.

On se naime, jako voli šaliti na tuđi žiro--račun.

Ali moram navesti i ovdje izvrsni sažetak jednog občitelja:
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Znači važno je biti na listi SDP-a da bi dobio glasove, nije važno tko je i kako tu završio, Bandić je čisti dokaz Po tome se SDP-ovi glasači ne razlikuju od HDZ-ovih, čak dapače.

Nadam se kako je Bandić završio svoj politički put, i sada se još nadam samo kako će se kroz sljedeće godine i u Zagrebu profilirati prava oporba.

Malo mi je žalosno da je Lesar ispred Sriće recimo, ali to je izgleda hrvatska politička realnost - socijalističke populističe parole.
__________________
Ama ljudi smo, dogovor't ćemo se. :) Ja sam svoje odradio. Nounari, vi dobro to znate, vozio sam uvijek u petoj brzini!
Petobrzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 15:02   #264
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Slični autogol je Kosor napravio prije godinu i pol dana - kada je tražio "porez na bogate", tj. porez na dohodak od 50%, a onda se pojavio prošlog ljeta s idejom flax-tax, što je potpuno, ali potpuno oprečan model...
Upravo tako, s tim porezom na bogate su sebi dali bespotreban autogol. Na hrvatskoj političkoj sceni postoji prostor za kapitalističku i time dijelom elitističku političku opciju koja se može oslanjati na gradove i obrazovanije/imućnije, ali to zahtijeva snažnu profilaciju i konzistentnost. Na prostoru populizma i socijalizma je puno veća gužva...
__________________
Guggenheim: Mala, u zapadnom svijetu uglavnom prezirana polubalkanska drzava, izabrala je "ustogljenog" i mirnog predsjednika, koji je najvjerojatnije, po sveukupnom akademskom obrazovanju, najjaci predsjednik na svijetu.
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 15:33   #265
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Upravo tako, s tim porezom na bogate su sebi dali bespotreban autogol. Na hrvatskoj političkoj sceni postoji prostor za kapitalističku i time dijelom elitističku političku opciju koja se može oslanjati na gradove i obrazovanije/imućnije, ali to zahtijeva snažnu profilaciju i konzistentnost. Na prostoru populizma i socijalizma je puno veća gužva...
Iznimno veliki autogol... Kosorov pokušaj populizma, kao da Hrvatska već nema dvije velike populističke stranke. HSLS već dugo ima vrlo glup stav da bi liberalna stranka trebala prikupljati razočarane birače dvije velike stranke (poglavito HDZ-a), što jednostavno ne prolazi.

Ono što je u kampanji vrijedilo, gospodarski program, djelo je Josipa Budimira.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 16:47   #266
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
...Ono što je u kampanji vrijedilo, gospodarski program, djelo je Josipa Budimira.
Taj čovjek mi je zapeo za oko jer je u jednoj od posve negledljivih emisija kod Hloverke, uspješno parirao njoj i Popijaču, koji su se svojski trudili da emisiju pretvore u svinjariju, a ne koliko toliko suvislu raspravu.

Bilo bi dobro da takav čovjek ostane u politici, makar u nekom think tanku.

Može neki dodatni info o njemu? Tko je i od kud dolazi? Iz znanosti ili iz prakse?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 16:54   #267
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
nije stvar u pristupu, već sadržaju.
hsls je za kapitaliste - laburisti za narod
Daj mi molim te konkretno reci što znači biti za kapitaliste ili narod? Jel' biti za narod znači još više lihvarskog nameta na poduzetnike i plaće? A biti kapitalist smanjiti poreze i liberalizirati tržište, smanjiti birokraciju?
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 16:55   #268
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post

Može neki dodatni info o njemu? Tko je i od kud dolazi? Iz znanosti ili iz prakse?

pametan je taj google, evo što je izbacio ....ma žao mi je što je u sabor ušao jedan Kerum, a ne ovakvi ljudi ...

Quote:
Josip Budimir, dugogodišnji pomoćnik ministra obrane za financije i proračun, novi je direktor ekonomike tvrtke Franck. Budimir je prošlog tjedna razriješen dužnosti u MORH-u na vlastiti zahtjev, a već je u petak odradio prvi dan na novom poslu. Više od šest godina Budimir je bio prvi čovjek obrambenih financija, najduže od svih dosadašnjih pomoćnika ministra. Na tu je poziciju došao još 2000. godine za vrijeme ministra Radoša, no iako je u raspodjeli funkcija ovu dobio kao dio HSLS-ove kvote, razilaženjem SDP-a i HSLS-a i dolaskom nove ministrice Željke Antunović, Budimir je ostao na istoj poziciji. Preživio je čak i smjenu vlasti, pa je posljednje tri godine radio za ministra Rončevića. J. Budimir je zadovoljan prelaskom u Franck: “Državna uprava je takva da možete raditi najbolje na svijetu, ali to radite ili za slavu ili zato što ste takva osoba. Tamo smo napravili kvalitetan pomak, konsolidirali smo Ministarstvo koje je danas možda i najugledniji primjer uzornog proračunskog korisnika”, kaže Budimir, dodajući da je od Francka dobio ponudu “koja se ne može odbiti”. Budimir, koji je prije MORH-a četiri godine proveo u Saponiji, a pet u Vinkovačkoj banci, u Francku je preuzeo mjesto direktora sektora ekonomike u koji spadaju kadrovska služba, računovodstvo, financije i informatika. Na tom je mjestu bio Miljenko Živaljić, koji je u rujnu prešao u Zagrebačku banku na mjesto direktora za financijsko upravljanje Banke i Grupe te je postao član Uprave nadležan za financije.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:00   #269
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Može neki dodatni info o njemu? Tko je i od kud dolazi? Iz znanosti ili iz prakse?
Evo, kolega je već gore linkao...

Pomalo tih i uglađen gospodin, odmjerenog nastupa. U politici mu je jedini problem što ne zna držati govor "za mase", no kada se govori o ekonomiji nastupa argumentirano, jednostavno i jasno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:00   #270
dao sam im glas u IV. jedinici, glasao sam zbog programa i čovjeka na listi, ne radi Kosora. Kosor je odradio program, koji možda drugi u hslsu nisu mogli. Bit ce im teško sad kad nemaju mandata, mislim da se moglo uz bolji marketing do kojeg mandata. Kosor je bio glavni u cijeloj priči i to je odbilo glasače, a možda i njegovo prezime .

Inače smatram da bi i liberali koji zastupaju liberalne svjetonazore uvijek trebali preći prag u HR , jer imaju svoje glasače. No eto naša politička klika je napravila sprdnju na političkoj sceni, pa nam Kerum sa sekom sjedi u saboru, a ljudi poput Sriće i ovog gradonačelnika Kutine plaćaju ceh tuđih političkih igara!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 20:35   #271
Quote:
Ian_C kaže: Pogledaj post
Zanima me šta će se dalje dogoditi sa strankom, smatram da na hrvatskoj političkoj sceni ima itekako mjesta i za HSLS i za HSS i za HSP, ali te stranke bi konačno trebale naći svoje mjesto pod Suncem i voditi politiku u skladu s imenima i programima. Koliko im još treba da to shvate?
Čuj, za HSP postoji najmanje 15 posto glasova koje bi sutra dobili da se ujedine. HSS po meni nema nikakvog smisla, možeš tako napravit i Hrvatsku stranku ugostitelja. Nek lobiraju, ne treba im stranka.

Što se liberala tiče, dajem im 20 posto šanse da prežive. Eno ga Žmegač prvi kao razočarana mlada pljuje po biračima (malo grubo rečeno da poanta bude jasnija).

Tko će nakon Kosora voditi HSLS?

Kosor je previše zagrebio i to mu se obilo o glavu. No, što god on napravio, teško je mogao dobiti nekog u sabor. Jednostavno, prošlo je premalo vremena otkako je Adlešička napravila to što je napravila, a i što je Budiša napravio to što je napravio. Kosor, po meni, nije imao izbora osim napustiti koaliciju. da je nisu napustili, umjesto tri posto sad bi imali 0,004 posto.

Međutim, sad je pitanje koliko su preostali HSLSovci spremni progutati poraz, jer većina njih smatra se, možda i opravdano, velikim fajterima koji su dali sebe u ovoj kampanji, a svejedno su popušili. To nije lako prihvatiti.

Oni imaju sindrom bivših moderatora. Bivši moderatori znat će o čemu govorim.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:38   #272
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
. Eno ga Žmegač prvi kao razočarana mlada pljuje po biračima (malo grubo rečeno da poanta bude jasnija).
Nije grubo, nego krivo! Ja mu skidam kapu, da barem ostali tako "pljuju po biračima", pa izlaze iz stranke i javno obznanjuju da se neće više kandidirati za gradonačelnika... Uglavnom tko ga želi shvatit, će ga shvatit, tko ne želi, neće!
Čovjek ima pravo, osvrnuo se na glasanje svojih sugrađana, a ne cijele izborne jedinice.

http://www.jutarnji.hr/davor-zmegac-...--jer-/991757/

Građani Kutine dali su meni 2.060, a Kukuriku koaliciji 4.917, iako sam, ja jedini kandidat Kutinačanin, kao prvi na listi HSLS-a imao realne šanse da uđem u Sabor i borim se za interese Kutine. Očito Kutinjani misle da će interese Kutine bolje zastupati Marina Lovrić Merzel iz Siska ili Šime Lučin iz Trogira nego ja njihov gradonačelnik.

Mislim da je to vrijedna pobjeda i da govori koga građani ovoga grada žele na vlasti. To je meni znak da se više ne treba kandirati za gradonačelnika Kutine. Čestitam SDP-u na pobjedi, ali oni nisu imali nikoga iz Kutine na svojoj listi, a ja mislim da Moslavina i Kutina trebaju imati saborskog zastupnika i da to treba biti gradonačelnik Kutine. Stoga dajem priliku nekom drugom da se izbori za to mjesto, i sigurno se neću kandidirati za gradonačelnika Kutine na lokalnim izborima 2013. godine - rekao nam je Davor Žmegač.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:44   #273
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
2009. je bio na istoj listi s Jasenom Mesićem na lokalnim ZG-izborima: http://hr.wikipedia.org/wiki/Gradska..._Grada_Zagreba

Vjerujem da je ta zajednička lista jedan od razloga zašto je HSLS loše prošao u Zagrebu (a koji je ključni grad za liberalnu stranku). Mislim, 2009. si ne u koaliciji, nego na zajedničkoj listi, a onda 2010. rušiš državnu koaliciju, kao da se sada nešto HDZ puno promijenio tih godinu dana?

Slični autogol je Kosor napravio prije godinu i pol dana - kada je tražio "porez na bogate", tj. porez na dohodak od 50%, a onda se pojavio prošlog ljeta s idejom flax-tax, što je potpuno, ali potpuno oprečan model...
Hvala - zaboravila na to!

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ono što je u kampanji vrijedilo, gospodarski program, djelo je Josipa Budimira.
Apsolutno se slažem - HSLS mi je sa strane gospodarskog programa zvučao najkompetentnije. Moram priznati da mi je žao što su umijesto pokojeg zastupnika ovog programa u Sabor ušli Kerum&Kerumija .
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 05.12.2011. at 21:51.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:03   #274
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
...Građani Kutine dali su meni 2.060, a Kukuriku koaliciji 4.917, iako sam, ja jedini kandidat Kutinačanin, kao prvi na listi HSLS-a imao realne šanse da uđem u Sabor i borim se za interese Kutine. Očito Kutinjani misle da će interese Kutine bolje zastupati Marina Lovrić Merzel iz Siska ili Šime Lučin iz Trogira nego ja njihov gradonačelnik....
Opasno je kad ljudi pomisle da su najbolji izbor. Mislim, opasno po njih same.

Što se tiče poraza HSLS-a... Riječ je o duboko podijeljenoj stranci. U Dalmaciji je ekipa po svjetonazoru uvijek bila slična HSP-u, a na sjeveru su prevladavali liberali (iako je ostala ekipa koja se samo želi dobro uhljebiti).
Simpatizeri u Dalmaciji im ne mogu oprostiti suradnju sa SDP-om, a ovi na sjeveru suradnju s HDZ-om. Nema tu sreće....
Šteta.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:19   #275
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Nije grubo, nego krivo! Ja mu skidam kapu, da barem ostali tako "pljuju po biračima", pa izlaze iz stranke i javno obznanjuju da se neće više kandidirati za gradonačelnika... Uglavnom tko ga želi shvatit, će ga shvatit, tko ne želi, neće!
Žmegaču svaka čast! Dobio je najviše glasova i prvi dao ostavku na položaje u stranci radi "zapovjedne odgovornosti". Za razliku od njega Darinko, koji je nakon 21 godine učinio stranku vanparlamentarnom, čini se ni ne pomišlja na to nego se poziva na "demokratsku proceduru".
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:29   #276
Gdje je sada Jack Daniels i njegovo propagiranje Budiše ? Razočaran sam ovim rezultatom HSLS-a.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:44   #277
Quote:
dj108 kaže: Pogledaj post
Opasno je kad ljudi pomisle da su najbolji izbor. Mislim, opasno po njih same.

Što se tiče poraza HSLS-a... Riječ je o duboko podijeljenoj stranci. U Dalmaciji je ekipa po svjetonazoru uvijek bila slična HSP-u, a na sjeveru su prevladavali liberali (iako je ostala ekipa koja se samo želi dobro uhljebiti).
Simpatizeri u Dalmaciji im ne mogu oprostiti suradnju sa SDP-om, a ovi na sjeveru suradnju s HDZ-om. Nema tu sreće....
Šteta.
on ne misli da je on osobno najbolji izbor, nego vjeruje da netko iz Kutine mora biti najbolji izbor za građane Kutine. Pošto vidi da on nije dobio glasove svojih građana, otvara mjesto nekom novom čovjeku koji bi predstavljao njihov grad i borio se za interese svojih građana!

Zamisli da Bandić ovako postupi, bi ga netko popljuvao?
Ovo je primjer moralnosti u političara, a ne Bandić ili Jaca koji se drže vlasti koda im je dodjeljena od Boga!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:51   #278
Žmegač ima pravilno posložene prioritete, a to su: kraj iz kojeg dolazi, Hrvatska, stranka i onda tek on sam! Dok kod moralnog monstruma Jacike prioriteti su očiti: Jaca, HDZ, pa Hrvatska ako dodje na red!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:11   #279
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Žmegaču svaka čast! Dobio je najviše glasova i prvi dao ostavku na položaje u stranci radi "zapovjedne odgovornosti". Za razliku od njega Darinko, koji je nakon 21 godine učinio stranku vanparlamentarnom, čini se ni ne pomišlja na to nego se poziva na "demokratsku proceduru".
Jel ti govoriš o Hrvatsko socijalno-liberalnoj stranci? Ako na tu stranku misliš kad spominješ HSLS, dopusti sljedeće - U Bjelovaru je glasove nosila Adlešička, u Varaždinu Čehok. To su ta dva mandata zahvaljujući kojima je HSLS ostao parlamentarna stranka 2007. godine. Njih dvoje su izišli iz stranke.

Drugim riječima, mogao je Churchill bit predsjednik HSLS-a nakon Đurđe, požnjeo bi sličan rezultat.

Kosor je napravio par dobrih i par loših stvari otkako je predsjednik. Bilo bi dobro za HSLS da raspišete nove izbore, a bilo bi još bolje da se na njima netko uopće kandidira za predsjednika, jer baš i ne vrvite kadrom. Štoviše, u ovom trenutku HSLS nema ama baš ništa što bi mu omogućilo političku budućnost.

A ako će se za to okriviti Kosor, to je onda blago rečeno pojednostavljenje situacuje.

Također, Žmegač je mnogo ljepše, pristojnije i mudrije mogao najaviti svoju ostavku na stranačke dužnosti, a u ovom trenutku spominjati da se neće kandidirati za gradonačelnika Kutine za dvije godine je, opet blago rečeno, bespotrebno.

Jer, mislim, ako ćemo iskreno, koga boli kita hoće li se neki Žmegač kandidirati za gradonačelnika?

Dakle, nastupio je malodušno, kao uvrijeđena mlada, i uspio indirektno izvrijeđati birače. Jako loš i emotivan nastup. Nešto slično Jaci. Ja nad tim ne likujem, dapače, žao mi je što je političar Žmegačeva ranga spustio na taj nivo.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 00:10   #280
A i ta ostavka je na šta točno? Prestaje biti član Velikog, ili kog već vijeća vanparlamentarne stranke. Wow, zaista ostavka od formata Nije baš dao ostavku na neku iole bitniju funkciju, tipa gradonačelničke, dapače. Nego napušta funkcije u stranci koja nakon debakla na izborima praktički više ne postoji, kao dokaz nekog morala. Tragikomično.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.