Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 11:00   #1
Komarci i turistička sezona?

Izgleda da Povjerenstvo za zaprašivanje komaraca smatra da turistička sezona i najezde komaraca idu skupa.
Prije tjedan dana sam bila u jednom elitnom mjestu Šibensko kninske županije, komarci su me uboli prosječno 6 puta po danu. Pobjegnem brže bolje u Zagreb i nakon šetnje po kvartu skupim još par uboda.
Ne znam kako se na takav način misli zadržati turiste da dođu ponovo? Meni su komarci eliminacijski faktor.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 11:08   #2
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Izgleda da Povjerenstvo za zaprašivanje komaraca smatra da turistička sezona i najezde komaraca idu skupa.
Prije tjedan dana sam bila u jednom elitnom mjestu Šibensko kninske županije, komarci su me uboli prosječno 6 puta po danu. Pobjegnem brže bolje u Zagreb i nakon šetnje po kvartu skupim još par uboda.
Ne znam kako se na takav način misli zadržati turiste da dođu ponovo? Meni su komarci eliminacijski faktor.
kakvo povjerenstvo?

neka dođu u slavoniju. seoski turizam.
sušna godina. komaraca ni za lijek.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 11:14   #3
Ne vidim u čemu je problem, lijepo svaki grad pošalje uplatnice građanima na 15 kn (ali naravno svatko može ako želi uplatiti i više)i problem financija(ako je u tome problem)riješen.

Ili na graničnim prijelazima turistima naplatimo tih 15 kn.

Objasniš ljudima kako je u njihovom interesu da plate ako ne žele biti izloženi nemilosrdnim rojevima komaraca(naravno ne tonom mafijaša, nego na fin, turistički friendly način).
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 11:25   #4
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Objasniš ljudima kako je u njihovom interesu da plate ako ne žele biti izloženi nemilosrdnim rojevima komaraca(naravno ne tonom mafijaša, nego na fin, turistički friendly način).

ljudi već stvarno previše plaćaju svašta ( završava u džepovima odabranih ).
da pritisnemo lopine ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 11:43   #5
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ljudi već stvarno previše plaćaju svašta ( završava u džepovima odabranih ).
da pritisnemo lopine ?
Mislis da bi oni platili?

Stvarno je smijesno kako si ljudi zamisljaju da to funkcionira
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 12:35   #6
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
kakvo povjerenstvo?

neka dođu u slavoniju. seoski turizam.
sušna godina. komaraca ni za lijek.
svaka županija ima svoje povjerenstvo za zaprašivanje komaraca, odnosno, prije par godina sam upoznala lika koji je bio član povjerenstva za zaprašivanje komaraca u Zagrebu. onda mi je to bilo smiješno, danas više nije, obzirom da lik nije imao nikakve veze s ičim što ima veze s komarcima osim što su ga tu i tamo uboli.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 14:49   #7
možda bi mogli napravit intervenrni uvoz onih ogrlica iz The Way Back
sceletroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 16:29   #8
forumašicu upikne 6 komaraca i sad se stvori tema na politici oko toga i maltene je cijela sezona upitna radi tih subjektivnih 6 uboda iz Solarisa ili Primoštena.
pa na moru je uvijek bilo komaraca,špricalo se ili ne....gustirne zapuštene,otpadi autoguma.dobro je do poslije rata bilo je i malarije.

autan u ruke i maži se,bijelu odjeću nosi i pij vitamina B...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:18   #9
Čemu služe komarci?Ima li kakve koristi od njih osim što su hrana za žabe i muka za ljude?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:28   #10
Došla maca na kolica a?

A dosad ste šutili svi ko...

E sad vidite kako je nama preko puta kopačkog rita

Vama avioni služe za kurtoaziju, a nama antonovi svake godine prouzroče pukotine na zidovima kad eskadrila zapraši Osijek..

Ponekad pocrkaju i vrapci,i manji glodavci, od jačine...smrdi na kilometre...

A za par dana eto ti malih vragova opet...

Mrežice na prozore...

Dipterol u džep...pa ko ostane živ..

Grizu komarci...

Ma nek grizu....

moraju i oni nešto jest.....

__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:48   #11
o cemu vi to? ja po cijele dane u polju, komarca nisam ni vidla a kamoli da me piknuo. i komarac nije nikoga ubio. ocete da vam nahvatam za mjesec dana strsljene pa da vidite kaj boli dok pikne? i zakaj bi komarci unistili sezonu? koje ste vi mimozice nemrem vjerovat
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:20   #12
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Izgleda da Povjerenstvo za zaprašivanje komaraca smatra da turistička sezona i najezde komaraca idu skupa.
Prije tjedan dana sam bila u jednom elitnom mjestu Šibensko kninske županije, komarci su me uboli prosječno 6 puta po danu. Pobjegnem brže bolje u Zagreb i nakon šetnje po kvartu skupim još par uboda.
Ne znam kako se na takav način misli zadržati turiste da dođu ponovo? Meni su komarci eliminacijski faktor.
Jesu li ti cvrčci puno glasni? Borovina puna smole?
sidrun is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:23   #13
kakva mimoza? imam ubode svud po sebi i onda netko kaže da sam mimoza?

da ne velim kako mi ubodi komarca znaju trajat po 6 mjeseci, ne znam jel sam alergična ili kaj?

s druge strane, komarci su vrlo nehigijenske životinje, jer danas grizu mene, sutra mog susjeda peru, treći dan njegovog psa, a četvrti dan opet mene.

da ne velim da mi mali od pol godine izgleda ko da ima kozice, a njega nemam s čime mazat jer ne daju ništa za tako male bebe.

I još jedna stvar, u Istri nikad, ali nikad nisam vidjela komarca, nisu me uboli ni kad sam bila usred najdublje Motovunske šume, tako da smatram da je postojan je komaraca isključivo odgovornost onih koji odlučuju o njihovim zaprašivanju.

Da mi nije kuće mojih pradjedova ne bih se više nikad pojavila na ljeto u Šibensko kninskoj županiji i ovo ljeto sigurno ne idem tamo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:31   #14
ima li komaraca na moru,ja ih nikada nisma doživio niti ih se sječam u djetinstvu?

Crikvenica,Makarska,Dubrovnik,Umag,Poreč, nigdje se ne sječam komaraca
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:42   #15
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
ima li komaraca na moru,ja ih nikada nisma doživio niti ih se sječam u djetinstvu?

Crikvenica,Makarska,Dubrovnik,Umag,Poreč, nigdje se ne sječam komaraca
pa i nema ih baš toliko ko kod nas u Slavoniji,konkretno ja sam iz Osijeka i zna ih bit stvarno puno u ljeto.
__________________
"Srce mi otpuhao ko maslačak, ko bi rekao, tko bi rekao..."
cro-pro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:44   #16
Quote:
cro-pro kaže: Pogledaj post
pa i nema ih baš toliko ko kod nas u Slavoniji,konkretno ja sam iz Osijeka i zna ih bit stvarno puno u ljeto.
dođi kod nas u Vukovar brale, da vidiš pošast biblijskih razmjera
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:48   #17
Michael, nije ti nitko u Dalmaciji nudio onu spravicu što se upikne u struju , pa topi onu tabletu?

Inače to ubija komarce koji lete po sobi oko tebe.

Kad se najedu.

Mislim da se nije stekla navika mrežica na prozorima.Za razliku od Slavonije.

Kad se naručuje stolarija za kuću imamo 2+1 trošak.Prozor, roletna , mrežica.Skoro isto koštaju.

Prevelik posao u Dalmaciji... ...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 23:06   #18
Quote:
cro-pro kaže: Pogledaj post
pa i nema ih baš toliko ko kod nas u Slavoniji,konkretno ja sam iz Osijeka i zna ih bit stvarno puno u ljeto.
Ma šta puno, imamo ih i previše, čak i za izvoza. Osijek je kao stvoren za njih - komarce privlači upravo ovako mjesto - ravnica, sve ravno kao tepsija, brda na vidiku ni za lijeka, ima puno vode.....

Ja se spasim tako što preko ljeta odem u svoju Hercegovinu, tamo ih nema, ne pamtim kada me je tamo komarac ugrizao, možda i jest ali se ne sjećam, ako i jest onda je to samo jednom ili dva-tri put
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 23:36   #19
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
Michael, nije ti nitko u Dalmaciji nudio onu spravicu što se upikne u struju , pa topi onu tabletu?

Inače to ubija komarce koji lete po sobi oko tebe.

Kad se najedu.

Mislim da se nije stekla navika mrežica na prozorima.Za razliku od Slavonije.

Kad se naručuje stolarija za kuću imamo 2+1 trošak.Prozor, roletna , mrežica.Skoro isto koštaju.

Prevelik posao u Dalmaciji... ...
Ma je li samo vi u Slavoniji imate mrežice na prozorima i raznorazne apartiće sa i bez tableta protiv tih napasnika.

Inače ako vam se da recimo sad za Sv. Antu skočite do Padove pa će vam ovi naši komarci bit smijurija.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 08:26   #20
http://en.wikipedia.org/wiki/Mosquito_net djetetu kupi ovo. dođe 300kn i traje ti više godina. u nekim zemljama to je standard.

nije stvar samo u zaprašivanju jer ono pobije i pčele,potruje žabe ptice etc...kog izbodu komarci sam je najviše kriv jer nije napravio prevenciju...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.