Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2011., 12:42   #21
Poligraf nije odlican, tocka. Zato ga se i ne koristi kao dokaz. Postoji istrazivanje iz '90. i neke koje je pokazalo da je tocnosto poligrafa oko 60%, sto je skoro eci, peci, pec metoda.

Ima pravo odbiti, kao sto je mogao i sutjeti o svemu.

Nadam se da je Antonija ziva i da on laze, iako su male sanse.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 12:52   #22
Našao sam i ja to istraživanje ali o ona koja pokazuju daleko veću točnost. Bez osobnih iskustava možemo se samo prikloniti negacijskoj ili afimacijskoj skupini. Jedni prodaju DVD kao prevariti poligraf, a drugi se bore za svoj posao. Međutim ako je to tako zašto uopće koriste poligraf? Očito da u kombinaciji sa drugim istraživanjima može biti od pomoći.

Što se tiče Antonije iz tvojih usta u božje uši.

Zadnje uređivanje Katrin : 01.07.2011. at 13:06.
izic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 13:08   #23
Pomaze kao indicija u zbroju ostalih inidicija i/ili dokaza, a ima i psiholosku ulogu. Da se vratimo na temu...

Sumnjivo mi je da je ubio Antoniju kad mu to do sad nije bio MO.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 13:15   #24
kako nije
a sto je s onom Slovakinjom
i povezuju ga s onom nestalom Slovenkom Tejom
onaj ko nije uspio pobjec biva ubijen
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema

Zadnje uređivanje Kuzerica : 01.07.2011. at 13:23.
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 13:16   #25
Meni je još uvijek u sjećanju spominjanje onog crnog mercedesa. Možda je u pitanju kakva igra sa trgovinom ljudima, a Paravinaj ne želi svjedočenjem ugroziti svoju ženu i djecu(valjda toliko ima ljudskosti). Radije će odguliti 40 godina nego da mu obitelj ima posla sa međunarodnim lancom krijumčara.
izic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 13:21   #26
Slovakinja mi je promakla

Ma ne vjerujem da on ikoga stiti, osim sebe. Takav monstrum nema ljudskosti niti ce biti pozrtvovan.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 13:25   #27
upravo tako

al zamislite u kakvoj je situaciji obitelj i ostali da se nada da ne isla u roblje

samo da nije mrtva
pa to je grozno ali istinito
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 14:53   #28
Što je,sad sa njegovom ženom,koja ga je navodno štitila,prikrivajuć tragove,...nju se više baš nekako i ne spominje,hoče li i ona odgovarati možebitno, ako malu nestalu pronađu?

Pozdrav!
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 16:08   #29
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post

Ma ne vjerujem da on ikoga stiti, osim sebe. Takav monstrum nema ljudskosti niti ce biti pozrtvovan.
Nedavno je jedan uzoran suprug i roditelj iz Srbije transportiran u Hag. Tak da nisam bas siguran da se ne brine za potomstvo.
izic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 19:51   #30
moja neka luda teorija je da je cura žrtva trgovine ljudima u bijelo roblje a svi znamo na šta se to odnosi kad su mlade cure u pitanju
zatim trgovina organima
da li je vama ova preintezivna potraga malo,bar malo sumnjiva
naime ,možda nekima odgovara da se zabavljamo ovim svakodnevnim praćenjem potrage,a znamo tko može eventualno stajati iza toga jer nije baš jednostavno svaki dan angažirati svo ovo ljudstvo i tehniku......netko daje naredbu za taj posao
samo da pripomenem jedan bubreg na crnom tržištu dosiže cijenu i oko 50 tisuća eura.....
zašto se ne traži ovako intezivno momak iz Rijeke koji je nestao isto prije mjesec dana
meni ovo sve užasno smrdi,daj Bože da imam bujnu maštu
i šta mislite koliko dugo će ovakva potraga trajati
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 14:21   #31
Mislim,.sada već malo bedasto je za reći,ali bolje za nju i sve ostale da je mala pokojna.
Sada ako pođemo od pretpostavke,da su našli truplo u stanju poluraspada,zanima me,može li se na njemu DNK metodom ustanoviti da li je malena bila silovana?
I kolike su mogučnosti,ako se tijelo nikada ne pronađe,da Paravinju osude samo na osnovu priznanja,kojega na sudu može i poreči,te indicija,koje i nisu baš neki veliki dokaz?
Mislim,onoliki teritorij,teško da če i za mjesec dana s tolikom ekipom detaljno pretražiti i konkretnoga štogod za pronaći,što nebi garantirala ni jedna gardijska brigada u pronalaženju.
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 15:31   #32
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
može li se na njemu DNK metodom ustanoviti da li je malena bila silovana?
A kako bi se to utvrdilo u tom stanju?

Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
I kolike su mogučnosti,ako se tijelo nikada ne pronađe,da Paravinju osude samo na osnovu priznanja,kojega na sudu može i poreči,te indicija,koje i nisu baš neki veliki dokaz?
To smo vec pisali gore.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 20:36   #33
ma ako ga osude bez tijela kao dokaza sjetit će se on da je rekao da ju je ubio jer je bio prisiljen na to,da mu je psovala po nacionalnoj osnovi,ma još će izjavit da je bilo u samoodbrani
odakle ovome liku sve ove cake????
meni nikako nije jasno kako ga je mogla psovat po nacionalnoj osnovi,pa zar ga je tako dobro poznavala????
smrdi ovo do pakla sve ovo
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 15:32   #34
Ovo je ludo kako voza citav sustav
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 19:25   #35
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Poligraf nije odlican, tocka. Zato ga se i ne koristi kao dokaz. Postoji istrazivanje iz '90. i neke koje je pokazalo da je tocnosto poligrafa oko 60%, sto je skoro eci, peci, pec metoda.
Poligraf je jedan primitivan uređaj kojeg se vrlo jednostavno prevari. Metoda za varanje poligrafa je izuzetno jednostavna. Na svako pitanje odgovoriš kak god hoćeš i pri tom stisneš anus - s obzirom da su oko anusa velike krvne žile, to uzrokuje lagani porast tlaka koji je jedna od indikacija "laži" na poligrafu.

Detalji o tome kako radi poligraf i kako ga prevariti su vrlo živopsino opisani ovdje: http://www.milkandcookies.com/link/171307/detail/



Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nadam se da je Antonija ziva i da on laze, iako su male sanse.
Nema šanse da je živa. Vjerojatno će je u bližoj ili daljoj budućnosti naći slučajno neki slučajni prolaznik, ratar, planinar ili ribar...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 00:31   #36
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
odakle ovome liku sve ove cake????

smrdi ovo do pakla sve ovo
-Kao lik je malo obitavao po zatvorima,pa nije stigao naučiti raznorazne cake,nevjerojatno ali istinito da zakon i paragrafe najbolje od struke,znaju upravo krimići.
Inače je poznat "sindrom nevinosti" u zatvoru, koga god da pitaš, zašto je ovdje ,svi su nevini ili ne znaju.
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 22:05   #37
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Kako policija i dalje ne može naći tijelo A.Bilić sve mi se više čini da je Paravinja opet lagao, ovaj puta o mjestu gdje se nalazi tijelo. Ali zašto? Može li on na temelju toga što nema tijela i nema dokaza za eventualno kazneno djelo biti oslobođen optužbi za silovanje i ubojstvo? Mislim ako je lagao u iskazu onda je valjda i to nekakvo kazneno djelo. A policija ima samo dokaz da je ona bila u tom kamionu, i tu priča prestaje. Imaju nekakve indicije, pretpostavke o kaznenom djelu, i iskaz čovjeka koji je već lagao pravnim institucijama. Dali je moguće da on sve to zavlači samo kako bi se eventualno na kraju izvukao za ovo djelo? I u slučaju da se izvuče, bili bio izručen u RS na izdržavanje 4,5god zatvora na koje je ranije osuđen ili bi i dalje mogao ostati slobodan građanin RH?!
Ne ide mi u glavu da istragu temeljiš(iš uvjetno rečeno) na temelju njegovog iskaza ili psihološkog profila, umjesto da stvar gledaš u cijelini. Njegove izjave uzimaš s rezervom uvijek. Na prvom mjestu činjenica da je u 3 ili 4 navrata pušten iz zatvora ili pritvora nisam sigurna, susjednih zemalja? Zanima me koga bi od vas sudionika ove rasprave pustilo na slobodu za takva zlodjela? Lakoća transformacije u 'žrtvu' kad mu i supruga pomaže pri bijegu. Za koga bi od vas poslodavac platio 10.000 € jamčevine za puštanje na slobodu? Paravinja je marginalac, izvršitelj, šljam koji za novac radi sve (to mu daje na važnosti i zbog kojeg se osjećaja ne zaustavlja), oružje u rukama igrača 'velikih uloga'. Barem smo u RH svjedoci kako vozač može biti prosperitetno zanimanje. (Čast časnima) Sigurno je jedno da je svakog od njih imao ili ima u šaci i to je njegova viza preživljavanja. Oni njega isto tako, dakle di ćeš črvšćeg saveza od saveza balege jel? Podcijeniti njegovu inteligenciju, što se očito napravilo..pogrešno. Samo pogledajte današnji izraz lica iz sudnice, on je zadovoljan, miran. Sve se za njega odvija po planu. Osobno bih stisnula poslodavca jer činjenica kako se čovjek za vrijeme potrage za A. Bilić poziva na gubitke u firmi dovoljno govori o kakvom kalibru čovjeka je riječ. I on je žrtva, velika. Sve se to trebalo napraviti bez medijske pompe. Isto se odnosi na sve ostale bivše poslodavce. Negdje se nešto prelomiti mora.
Paravinja je lažnim iskazom kupio vrijeme, kupio tko zna što i za koga?
džin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 22:34   #38
budući su pronađeni dokazi da je nesretna djevojka bila u njegovom kamionu mislim da bi postupak sa "karlom" i letlampom bio potpuno opravdan da se dođe do istine. i sam imam kćer 17godišnjakinju i bio bih spreman osobno provesti "ispitivanje" u djelo da se o njoj radi.

ovo me podsjeća na onaj njemački slučaj od prije nekoliko godina kada je šef policije posegnuo za mučenjem da bi došao do informacije gdje su djeca (mislim da su dva dječaka bila u pitanju). svojim načinom iznude iskaza zakasnio je tek par sati. djeca su se podavila zatvorena u nekoj šahti a šef je zbog načina na koji je iznudio iskaz dobio suspenziju. ponekad pravda nije samo slijepa...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 08:38   #39
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
ovo me podsjeća na onaj njemački slučaj od prije nekoliko godina kada je šef policije posegnuo za mučenjem da bi došao do informacije gdje su djeca (mislim da su dva dječaka bila u pitanju). svojim načinom iznude iskaza zakasnio je tek par sati. djeca su se podavila zatvorena u nekoj šahti a šef je zbog načina na koji je iznudio iskaz dobio suspenziju. ponekad pravda nije samo slijepa...
Samo mali ispravak, taj njemački šef policije nije posegnuo za mučenjem, nego je samo prijetio mučenjem da dobije odgovor gdje je oteti dječak (bio je samo jedan) i nije zakasnio tek par sati, dijete je bilo ubijeno i prije nego sto je ubojica uhapšen. I za te prijetnje mučenjem šef policije je osuđen na sudu.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:02   #40
Još jedan mali ispravak. Taj slučaj se uči i u našoj školi, i uzima se kao primjer kako NE raditi. Naravno, mi bi to napravili malo drugačije (ne bi to priznali). Taj šef je osuđen, a policajci koji su mu pomogli, tj. postupili po njegovoj nezakonitoj zapovjedi su također kažnjeni. Pravno i profesionalno, i rebali ih je kazniti, ali ljudski, teško bi netko mogao postupiti drugačije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.