Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2011., 02:05   #61
Ne mogu konkretno kad nisam bio tamo, ali da nisi radio gluposti, ne bi bio priveden. Čak niti radi osobne (nije obavezno).
drot13 is offline  
Old 22.09.2011., 02:11   #62
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne mogu konkretno kad nisam bio tamo, ali da nisi radio gluposti, ne bi bio priveden. Čak niti radi osobne (nije obavezno).
Čak u djelu hrvatske di ja živim sam i to doživio, naravno tada sam bio mlađi nego sada i morao sam zajedno sa prijateljem cekati podosta dugo da mi utvrde indentitet
LisenSvihPrava is offline  
Old 22.09.2011., 10:37   #63
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Napisao si da su te vrijeđali "pitanjima" (množina), što baš nema nekog smisla. Dok si ti istovremeno njih pilio traženjem poziva (na koji nemaš pravo), pokušavanjem izlaska iz prostorije za privedene (višekratnim), lupanjem, traženjem brojeva znački (iako su bile istaknute), odbijanjem alkotesta (na svoju štetu) i odbijanjem potpisivanja (što je u biti svejedno). Pijan si radio gluposti i to je to.
Ako su ga tako pitali pogriješili su.Ako mu nisu objasnili da će oni obavjestit porodicu pogriješili su.Dužni su mu dati vode,omogućit wc ili liječnika.Ali..noćna,pijan,galami....

Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
N
Htio sam reći...da sam policajac pa da mi lupaš na vrata sat vremena u noćnoj smjeni...mogao si dobiti pendrekom a ne čašu vode....i još bi im rekao hvala.
Članak 31.

Policijski službenik dužan je poštivati dostojanstvo, ugled i čast svake osobe kao i druga temeljna prava i slobode čovjeka.

Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Konkretno bila su dva retorička i uvrijedljiva pitanja ! ?BTW uhićen sam bio u 3:45 moji su dobili obavijest u 10 ujutro
Zašto su napisali lažni iskaz? Ako su me priveli s razlogom zasto nisu mogli onda napisati istinu zasto sam zadržan na trežnjenju,uhićen,pritvoren? jel vidim da te tri riječi imaju isto značenje
Na retoričko pitanje se ne očekuje odgovor.12 sati je rok za obavijest.Priveli su te s razlogom.Vjerovatno jesu napisali da si zadržan na trežnjenu i zašto.Jer si bio pijan.

Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Provocirao nisam vjerujte mi ....ako je provokacija traženja svojih osnovnih prava s kojima ni nisam bio upoznat onda jbg....kada vam prešučuju namjerno onda nije provociranje.nego prosvjedovanje. Kada moliš vode i prave se gluhii nemaš više izbora,stjeran si u kut .... imali su razlog odvesti me u postaju da utvrde moj indentitet sve ovo ostalo je bilo maltretiranje ...
Kako sam čuo jedan od tih policajca koji me je najviše maltretirao je tri puta već bio suspendiran , tri ukora letiš , očito to tako nije u policiji
Nešto malđi jesam ali ne jako mlad dovoljno mlad da neodustajem od promjena
Nije provokacija traženje svojih prava nego bi provokacija bila da ti tražiš nešto na što nemaš pravo a misliš da imaš i onda dođe do komfuzije u kojoj jedan popuši.Imao si pravo na vodu.Tri ukora i letiš vrijedilo je u školi nekad.Nije tako u policiji.Moraš ovo pročitat
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_34_762.html

Ti bi mjenjao sistem ili nešto drugo?

Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
drustvo treba ici prema smanjivanju policijskih ovlasti a ne povečavanju u to sam siguran.Pogotovo jer nema nikakve kontrole a ako sam u krivu volio bi da mi netko objasni tko i na koji nacin kontrolira rad hrvatske policije.Covjek protiv njih nista ne moze, nema nikakvu zastitu, nije to mali problem a o njemu nitko ne razmislja
čl.5
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_34_762.html

Može i ima zaštitu ako nije kriv.

Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Nigdje nepise da zezancija u krugu svojih prijatelja i to ne glasno(već glasniji odgovor na prijateljsku zezanciju) remeti javni red i mir . To sto se doticni policajac naso uvrijeđenim nije moj problem . Ako sam doista remetio javni red i mir ..zasto nisam dobio nikavo upozorenje od njih (kao što piše u lažnom iskazu ) da to radim i zamolil me da prestanem ... nego su me odmah legitimirali i zamolil da pođem s njiama ( u njihovom iskazu piše da su me upozorili te da sam im jos jaće uzvratio ) te da su me zato priveli ?
Legitimirali su te da utvrde tko si, nisi imao osobnu i bio si pijan.Ispunjeni svi uvjeti za privođenje.Zamolili su te?Ti su bili kulturni i profesionalni.

Na sudu ćeš imat pravo iznosit svoju obranu kao i predložit svoje svjedoke a sudac će odlučit o krivnji i kazni.

A i pitanje je koliko si bio pod "gasom" i pri tome bio svjestan?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 22.09.2011., 17:22   #64
Hvala Sivkiću na kometarima.....
Promjena u smislu da nemožeš više puta biti suspendiran i dalje raditi taj posao nego da se njegov čin malo degradira ...ako me razumijete u smislu da recimo da ako si tri puta suspendiran nemožeš se vratiti odma u službu nego opet krenuti od malo "nižih" poslova policije recimo tako ...da bude prometni policajac neko vrijeme ovisno o prekršaju koji je počinio .... (mada nemislim da je to niže od običnog policajca)
Ovo budem pročitao nešto kasnije hvala vam na tome...Biio sam pod gasom ali sam i svega bio svjestan . NMisu rekli molim vas pođite s nama nego tipa "ajde s nama u auto "
Samo da napomenem da sam danas poslao svu dokumentaciju vezanu za taj slučaj Ministarstvu unutarnjih poslova odjel za unutarnju kontrolu pa neka oni istraže slučaj .
Nemogu se nadati nećem posebnom ali eto nada umire posljednja
LisenSvihPrava is offline  
Old 22.09.2011., 17:45   #65
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
... Promjena u smislu da nemožeš više puta biti suspendiran i dalje raditi taj posao nego da se njegov čin malo degradira...
A što ako je više puta suspendiran, ali se utvrdilo da su optužbe svaki put lažne? Znači, nije pogriješio i nevin je. Čemu ga onda degradirati?
drot13 is offline  
Old 22.09.2011., 19:38   #66
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
A što ako je više puta suspendiran, ali se utvrdilo da su optužbe svaki put lažne? Znači, nije pogriješio i nevin je. Čemu ga onda degradirati?
Vjerujem da policajčeva riječ vrijedi više nego građanska .....Ako je tako greška sudstva...Nevjerujem da bi se građani urotili protiv jednog policajca i lažno svjedočili ....A uostalom svaki policajac ima partnera koji mu čuva leđa
LisenSvihPrava is offline  
Old 22.09.2011., 21:37   #67
Vrijede jednako. Ne treba to miješati s činjenicom da policajci najčešće govore istinu, tj. da su najčešće bliže objektivnoj istini od sudionika događaja.

Što se tiče tvog vjerovanja, priveo sam lika koji je istukao ženu, a do suda su se "urotili" i dogovorili da sam ja sve izmislio (ona se slučajno udarila). Oslobođen je optužbe za nasilje u obitelji, budući da nije bilo svjedoka, a onda me privatno tužio za prekoračenje ovlasti, protupravno lišenje slobode i još 3-4 djela. Taj sud još traje.

Zašto bi partner vrijedio manje od tvojih svjedoka?


P.S.: Da, i nisi mi odgovorio na pitanje koje si kao citirao.
drot13 is offline  
Old 23.09.2011., 10:26   #68
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Članak 31.

Policijski službenik dužan je poštivati dostojanstvo, ugled i čast svake osobe kao i druga temeljna prava i slobode čovjeka.
A gle, dobivali su ljudi i pendrekom bez obzira šta u zakonu pisalo i vjerujem da si upoznat. Naravno, takve treba sankcionirati.
VDCOTO is offline  
Old 23.09.2011., 10:47   #69
Ne kažem da nisu ni prije ,sada a i ubuduće će.Normalno da ih treba riješit.Ali policijski službenički sudovi su jako spori i neučinkoviti sa malim kaznama (novčanim).Ako imaš dobrog branitelja (sindikalca) sve je moguće.Iz osobnog iskustva znam da prvostupanjski riješi predmet preko k...a i onda slijedi žalba drugostupanjskom koji na brzinu odere malu kaznu ili oslobodi jer su povrijeđene neke odredbe postupka i optuženikova prava jer prvi nisu previše zainteresirani za rad.Počnu oko 9-10 i završe oko 12-13 sati i onda kavica i bježi doma.Samo dobra i brza kazna će bar u nekom postotku spriječiti daljne nezakonite postupke.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 23.09.2011., 15:49   #70
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Vrijede jednako. Ne treba to miješati s činjenicom da policajci najčešće govore istinu, tj. da su najčešće bliže objektivnoj istini od sudionika događaja.

Što se tiče tvog vjerovanja, priveo sam lika koji je istukao ženu, a do suda su se "urotili" i dogovorili da sam ja sve izmislio (ona se slučajno udarila). Oslobođen je optužbe za nasilje u obitelji, budući da nije bilo svjedoka, a onda me privatno tužio za prekoračenje ovlasti, protupravno lišenje slobode i još 3-4 djela. Taj sud još traje.

Zašto bi partner vrijedio manje od tvojih svjedoka?


P.S.: Da, i nisi mi odgovorio na pitanje koje si kao citirao.
Ako su optužbe bile lažne na sudu je da se to onda i riješi i kazni one koje su lagali.....
U mojem slučaju "nevin je dok se nedokaže krivica" nije bilo bio sam kriv za nešto što su oni izmislili.
Eto tužna je vaša priča htijeli ste pomoć pa ste najebali ..."sto ljudi sto cudi "
Nasilje u obitelji je jedan opak problem jer žena možda i sama sebe krivi što ju je lupio muž....Kako i što vi mene pokušavate uvjerit da sam sam sebi kriv
Nekažem da partnerova riječ vrijedi manje nego više .... Siguran sam da sud više vjeruje policiji.
A ta vaša "činjenica" da je poličajčev iskaz više objektivno realan još nisam doživio nadam se da hoću

I da degradiro bi svakog policajca pa bar privremeneo koji je prekoračio svoje ovlasti više puta .... Jednom biti suspendiran ajde u redu , drugi put se isto može oprostiti ali treći ...onda nešto neštima

Zadnje uređivanje Katrin : 23.09.2011. at 16:10.
LisenSvihPrava is offline  
Old 23.09.2011., 17:42   #71
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Ako su optužbe bile lažne na sudu je da se to onda i riješi i kazni one koje su lagali...
Ali bi ti njega svejedno degradirao, samo zato što je suspendiran.


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
... Jednom biti suspendiran ajde u redu , drugi put se isto može oprostiti ali treći ...onda nešto neštima
Možda znači da čovjek kvalitetno radi svoj posao, pa ga šalju na teže i kompliciranije intervencije.
drot13 is offline  
Old 23.09.2011., 19:55   #72
Napominjem nebih ga degradiro radi jedne suspenzije..... nakon tri sigurno bi .....
Da čovjek radi kvalitetno svoj posao nebi bio suspendiran ...nevidim tu neke logike
LisenSvihPrava is offline  
Old 23.09.2011., 21:08   #73
Logika je u tome da ako je netko dobar u delikatnim intervencijama, njega će više slati na takve, pa će automatski imati i više onih koji će se na njega žaliti (opravdano ili neopravdano, nebitno). Moj kolega je suspendiran jer je službenim autom udario građanina, a kasnije se ispostavilo da je obostrana krivnja (znatno veća kod motorista). Drugi put je privodio čovjeka koji ga je prijavio da ga je istukao i nanio mu teške ozljede, pa je odmah suspendiran, da bi kasnije drugi kolega dobio otkaz za to premlaćivanje (istukao ga je onaj tko je prvi došao na intervenciju, a ne ovaj koji ga je vozio u stanicu, ali ih je čovjek zamijenio). Misliš li da ga treba degradirati radi ponovljenih suspenzija?
drot13 is offline  
Old 24.09.2011., 02:14   #74
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Logika je u tome da ako je netko dobar u delikatnim intervencijama, njega će više slati na takve, pa će automatski imati i više onih koji će se na njega žaliti (opravdano ili neopravdano, nebitno). Moj kolega je suspendiran jer je službenim autom udario građanina, a kasnije se ispostavilo da je obostrana krivnja (znatno veća kod motorista). Drugi put je privodio čovjeka koji ga je prijavio da ga je istukao i nanio mu teške ozljede, pa je odmah suspendiran, da bi kasnije drugi kolega dobio otkaz za to premlaćivanje (istukao ga je onaj tko je prvi došao na intervenciju, a ne ovaj koji ga je vozio u stanicu, ali ih je čovjek zamijenio). Misliš li da ga treba degradirati radi ponovljenih suspenzija?
Jedna suspenzija radi saobracajke koju vjerovatno nije nAmjerno nApravio.
Druga suspenzija radi premlacivanja koju nije on napravio (zasto je dobio suspenziju ako je nije on napravio),treba dobiti onaj ko ju je napravio a ne neduzni.premlacivanje na duznosti ili ne velika je razlika?
Treba degradirati svakoga ko svjesno i zlonamjerno upotrijebi svoj polozaj !Saobracajka jbg sigrno nije nAmjerna
Koliko sam procitao vidim da vise zastara nema ? Ali u dokumentu koji mi je sivkic pokazao vidim da postoje zastare za policajce koji su prekrsili svoje ovlasti ! Jeli to posteno ?
LisenSvihPrava is offline  
Old 24.09.2011., 11:01   #75
suspenzija nije kazna, nego zastitna mjera
mozes ti biti suspendiran 35 puta , ali ako nisi kriv - nikome nista
ZgSash is offline  
Old 24.09.2011., 12:14   #76
Ja sam podigao prijavu jednom policajcu (kriminalistu) jer nije htio preuzeti kaznenu prijavu od mene. Otišao kod zamjenika načelnika koji je to sve zapisao od mene i dobio odgovor u zakonskom roku da je dobio neku mjeru. Ima tih mjera protiv njih cijelo čudo a treba ih potražiti u nekom zakonu. Uglavnom, ja sretan.
Zbog njega sam izgubio cijeli dan u ODORHu.
pero3513 is offline  
Old 25.09.2011., 14:39   #77
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
... (zasto je dobio suspenziju ako je nije on napravio)
Jer je čovjek bio pijan pa su mu svi policajci bili isti.


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
... Treba degradirati svakoga ko svjesno i zlonamjerno upotrijebi svoj polozaj...
Ovo je već drugačije od onog što si prvo napisao i tu bi se mogli složiti (jedino što bih ja možda bio i oštriji u kazni).


Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
... Koliko sam procitao vidim da vise zastara nema ? Ali u dokumentu koji mi je sivkic pokazao vidim da postoje zastare za policajce koji su prekrsili svoje ovlasti ! Jeli to posteno ?
Pošteno kao i sve druge zastare.


Tema je zatvorena zbog otvaranja nove, skupne. Hvala na razumijevanju.

Zadnje uređivanje drot13 : 19.02.2012. at 21:09. Reason: zatvaranje teme
drot13 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.