Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2011., 17:58   #21
kod nas u gradu je sve puno iscrtanih biciklističkih staza. voziti se po njima je opasnije nego da vozim Ivanja Reka - Ivanić Grad na biciklu. staze su grbavo asfaltirane zbog ulaza u dvorišta (nisu to neke grbice, već izbočenja i uleknuća po pol metra), usko je tako da se 2 pješaka ne mogu mimoići, auti izlijeću iz dvorišta ko muhe, pješaci po stazama... ali se je Đurđa po svakoj toj stazi provozala kad ju je otvarala.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 17:59   #22
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Čuvajmo Hrvatsku (od poludjelih biciklista).
jadno je ovo zbog čega su kažnjavali(da je na cesti vožnja u krivom smjeru, složio bih se)

ukratko, popis situacija koje vidim redovito u gradu:
-vožnja preko pješačkog prijelaza(često "prelijetanje", a ponekad i kroz crveno)
-paralelna vožnja
-vožnja bez svjetala
-vožnja u krivom smjeru u jednosmjernoj

prvi slučaj je prije desetak dana netko platio glavom, a par dana poslije klinac skoro podletio pod auto... ja sam isto unutar zadnjih 2 tjedna nekoliko puta skoro pokupio grupice koje u 22-23 neosvjetljene voze paralelno,,, jebogapas, sjedite na klupicu ako hoćete pričat, ne treba mi da me netko guzi 10 godina zbog vaše komocije i bahatluka i ja sam bio biciklist, ali nekih pravila se moraš pridržavati
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 18:08   #23
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post

Hehe, a kako su zaplijenili bicikl? Odvezli se na njemu?
Ipak je javna nabava za MUP RH opravdala ciljano (veliki bunker).
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 18:11   #24
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post

Na Bundeku postoji staza za bicikliste i rolere i posebno za pješake. Ali glupe babetine se naseru na sred staze za rolanje i hodaju po njoj ko Smogovci. Dva puta sam se razbio s rola zbog njih, prvi put sam se zabio u koš za smeće, a drugi put u klupu pored staze - riskirao sam da si polomim noge, samo da se ne zaletim u glupu babu, što da joj pukne kuk, što ću onda!?
Ne znam gdje ti na Bundeku vidiš stazu za rolanje.Misliš na onu za bicikliste,a ta je ujedno i za rolere?Širina pločnika ne dozvoljava te dvije staze(za bicikliste i pješake) na toj širini.Nije mi jasno tko je izdao uporabnu dozvolu za tu stazu.Tamo se ne mogu dvije osobe prošetati jedna kraj druge jer onda nema mjesta za bicikliste.
vukojarac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 18:14   #25
Pa jebote ko malo dite san zna kako triba vozit biciklu i eto danas san živ.
Di ovaj svit ide u pičku materinu jel mi tolko zaglupljujemo da nam naplačuju kazne jer se ne vozimo na bicikli pazi bicikli po propisima ma kojim jebenim propisima valjda znaš da nećeš proći na crveno na semaforu i zabit se u pješake ili aute koji još propisi tribaju jebenoj bicikli

Što je najžalosnije ta banda te uvijeri da se stvarno trebaš držat nekih propisa za bicikle a kolko se sjećam čak su i nešto u škole uvodili neke vozačke za bicikle
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 18:16   #26
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Po Gundulićevoj pedaliraju kao da imaju raketu u guzici.
Nije im bed zaletiti se u grupu prolaznika, pa onda psuju ko kočijaši.


Hehe, a kako su zaplijenili bicikl? Odvezli se na njemu?
Podsjetio si me na zgodu u Gundulićevoj.Idem autom prema sjeveru(jasno,jednosmjerna ulica) kad u kontri prođe biciklist sa šeširićem veličine pivskog čepa na tikvi.Burek u jednoj ruci,a mobitel u drugoj.Ja stojim u koloni,prozor mi otvoren i ženi pokazujem ova pokretni ured za van kako se đira u kontra smjeru sa svim opisanim radnjama.Ne znam da li je biciklist prošao još auto iza mene kad čuješ bum,tres...Bože sačuvaj.Gledam u retrovizor.Biciklista nema,ali čujem glas"E ne mreš vjerovat kak sam se razbil."Pogledam prema podu,a ovaj s iskrivljenim volanom,burek na podu,ali još metilja na mob.Šeširić se nije ni pomaknuo.Valjda ga ljepi ljepilom koji koristi Duško Lokin za svoju sačekušu na glavi.
vukojarac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 18:50   #27
meni se jedan đubretar nedavno nasrao nasred trake i vozio bezobrazno sporo-ja trubim on ništa,turiram mu iza leđa on ništa, pa sam ga pustio da ode 20-ak metara ispred tako da sam mu lijepo iz prve (brzine) opalio škripu da je skočio skupa s biciklom desno na stranu...postaju pre bezobrazni kao diskriminirani su pa misle da se smiju ponašat kako hoće također obožavam ove pješake šta ti izlete na cestu iza autobusa ko muve bez glave pogotovo jedva pokretne babe sa 478365347564 boca u onim vrećama

evo jedna super ideja ako vam se ovo dogodi http://www.youtube.com/watch?v=pOnL2UNZyjU
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 19:25   #28
Cesto sam biciklist, i moram priznati da ni ja uglavnom ne silazim s bicikla na pjesackom, ali majku mu STANEM, pogledam lijevo desno ili stanem, oslonim se s nogom i cekam da me propuste, ne pada mi na pamet samo prozujati preko, kao racunajuci "nisam nista cuo, pa nicega nema" (pa me tesla ili XD pokupe ).

Ali ova sad preseravanja sa trakama i kaznjavanjima zbog istih su blago receno dubiozna, kao prvo ih valjda trebaju uvesti dovoljno i logicno rasporedene, ovako npr. za vrijeme spice niti jedan bicikl ne vidim na zelenom valu u trakama, nego skuterase i vece motore koji pored auta koji stoje idu i po 50 na sat, i skoro pokupe ljude koji prelaze cestu izmedu auta i nisu navikli da im odtuda mozda doleti harley sa onim bull/roll barovima i fino ih preuredi. Ne znam, opcenito mi se cini da vlada veca ludnica i netrpeljivost vozaca nego prije ljeta. Mozda sam subjektivan, ali nikad prije nisam vidio tipa u sarenim gejicama na specki koji vozi SREDINOM savske po liniji, svi u autima mu se razmicu i trube, on njima mase srednjakom.

Ludo vrijeme doslo u grad.

Zadnje uređivanje .shorty. : 26.09.2011. at 19:32.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 19:34   #29
i ja se slažem, biciklisti su većinom postali prebahati, pogotovo kad se na Jarunu voze po sredini ceste i neće se maknuti, ili, još gore kad nemaju nikakvo svjetlo po noći. Na to jednostavno poludim...

i da, skinuli su prednji kotač pa je bicikl stao u Octaviju (karavan)
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 19:40   #30
Quote:
E30 kaže: Pogledaj post
Pa jebote ko malo dite san zna kako triba vozit biciklu i eto danas san živ.
Di ovaj svit ide u pičku materinu jel mi tolko zaglupljujemo da nam naplačuju kazne jer se ne vozimo na bicikli pazi bicikli po propisima ma kojim jebenim propisima valjda znaš da nećeš proći na crveno na semaforu i zabit se u pješake ili aute koji još propisi tribaju jebenoj bicikli

Što je najžalosnije ta banda te uvijeri da se stvarno trebaš držat nekih propisa za bicikle a kolko se sjećam čak su i nešto u škole uvodili neke vozačke za bicikle
Prije se nisi trebao vezati u autu, pa eto, još smo živi.

Bicikl sudjeluje u prometu i biciklisti trebaju poštovati pravila.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 19:52   #31
biciklisti su prebahati jer se rađaju s biciklom među nogama, zato recimo automobilisti i pješaci nisu bahati...

kada bi se u zagrebu moglo govoriti o pravim biciklin stazama tada neka se govori i o biciklin kaznama,ovo sada u zagrebu su staze na razini ležečih policajaca na ostatku cesta, znači za k.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:37   #32
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Prije se nisi trebao vezati u autu, pa eto, još smo živi.

Bicikl sudjeluje u prometu i biciklisti trebaju poštovati pravila.
Da trebaju poštovat pravila ali u granicama normalnoga a ne da postanu još jedna kategorija za punit proračun oćemo za 2-3-5 godina uvesti i registraciju za bicikle
Pa će se neki guzonja sitit i da bicikla može ić 200km/h ako dovoljno zapedalaš pa će uvesti kacige i da se moraš vezat
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:38   #33
maloprije me skoro ženska opizdila s daskom za peglanje na biciklističkoj stazi
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:50   #34
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
meni se jedan đubretar nedavno nasrao nasred trake i vozio bezobrazno sporo-ja trubim on ništa,turiram mu iza leđa on ništa, pa sam ga pustio da ode 20-ak metara ispred tako da sam mu lijepo iz prve (brzine) opalio škripu da je skočio skupa s biciklom desno na stranu...postaju pre bezobrazni kao diskriminirani su pa misle da se smiju ponašat kako hoće također obožavam ove pješake šta ti izlete na cestu iza autobusa ko muve bez glave pogotovo jedva pokretne babe sa 478365347564 boca u onim vrećama

evo jedna super ideja ako vam se ovo dogodi http://www.youtube.com/watch?v=pOnL2UNZyjU
Imaš sreće da nisi to napravi meni jer bi pojeo obližnji koš za smeće, i svoj vjetrobran umjesto salate. A zatim bi ti izrezao sve 4 gume. Ako je biciklist sudionik u prometu za kojeg važi sve isto kao i za auto, onda ga pretekni ako možeš, a ne turirati i provocirati kao neki primitivac.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:58   #35
ne...bicikl nema pravo voziti po sredini prometne trake, kao ni skuter tako da bi i ja isto napravio kao i matko
__________________
..................................
zvonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:58   #36
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Imaš sreće da nisi to napravi meni jer bi pojeo obližnji koš za smeće, i svoj vjetrobran umjesto salate. A zatim bi ti izrezao sve 4 gume. Ako je biciklist sudionik u prometu za kojeg važi sve isto kao i za auto, onda ga pretekni ako možeš, a ne turirati i provocirati kao neki primitivac.

Aha ti si jedan od onih što voze bicikl i misle da su Boga za bradu uhvatili?

Članak 112.

(1) Vozači bicikla dužni su se kretati biciklističkom stazom ili biciklističkom trakom, a ako one ne postoje, što bliže desnom rubu kolnika.


Dakle što bliže desnom rubu kolnika, a ne po sredini prometne trake - tamo voze samo neotesane seljačine, koje pritom i krše zakon.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:03   #37
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Imaš sreće da nisi to napravi meni jer bi pojeo obližnji koš za smeće, i svoj vjetrobran umjesto salate. A zatim bi ti izrezao sve 4 gume. Ako je biciklist sudionik u prometu za kojeg važi sve isto kao i za auto, onda ga pretekni ako možeš, a ne turirati i provocirati kao neki primitivac.
LOL
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:12   #38
Da se vozim kroz šahtove? Imaš volan pa obiđi Ja vozim (uz bicikl) i auto i kombi, i nikada nemam probleme. Ako netko i radi probleme onda su to takvi (najčešće) vikend, i ne sposobni vozači.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:23   #39
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Aha ti si jedan od onih što voze bicikl i misle da su Boga za bradu uhvatili?

Članak 112.

(1) Vozači bicikla dužni su se kretati biciklističkom stazom ili biciklističkom trakom, a ako one ne postoje, što bliže desnom rubu kolnika.


Dakle što bliže desnom rubu kolnika, a ne po sredini prometne trake - tamo voze samo neotesane seljačine, koje pritom i krše zakon.
Znači, trebali bi vozit prek svih šahtova i rupa pa makar se raspali nasred ceste?

Uostalom, opasno je vozit skroz uz desni rub jer onda primitivci poput matka_gsi i zvonca imaju potrebu proći pokraj mene na udaljenosti od 2 cm, tako da me skoro pokupi retrovizorom, a ako se vozim malo dalje od desnog ruba bar se mogu skloniti na vrijeme. I ne znam da li su ti vozači koji ne znaju zaobilaziti na normalnoj udaljenosti svjesni da tako mogu ubit nekoga, ili im je naprosto svejedno, bitno da pokazu da su oni face jer voze auto?
Elessael is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:28   #40
tocno tako hasn.
obicno divljaju ljudi u prometu bas oni koji nemaju pojma o voznji.

ima nas svakakvih i u autu i na biciklu al ja ne vidim nikakav problem da se obidje biciklist i da se vozi po sredini ceste...

a gotovo sam siguran,da ti koji turiraju,trube i pizde obilaze biciklista na nekoliko centimetara
_dalas_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.