Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2005., 11:16   #81
K vragu, koliko ja kasnim. Sad sam poceo drugu knjigu...
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 11:18   #82
Jel može meni konačno neko, tipa, napamet govorim, DREN?! posudit barem prvu od tih knjiga?

Thanks
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 14:10   #83
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Jel može meni konačno neko, tipa, napamet govorim, DREN?! posudit barem prvu od tih knjiga?

Thanks
Ja ju imam samo u elektronskom obliku.
Ak imaš dobar printer i... recimo papirnicu moš sprintat.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 16:03   #84
Quote:
Dren:
ali IMHO karsa bu zajebo kripla
Teško.
I to samo zato jer će se zadnja knjiga zvati "The Chained God", a čisto sumnjam da će Karsa preživjeti do zadnje knjige.

Quote:
da,da legenda je taj decko
Eeee..taj je zajeban.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 11:04   #85
Evo me na kraju druge knjige, ali jos uvijek se sve odvija izmedju smrtnika. sto mi i nije lose.
Chain of Dog mi je zakon i najbolji dio druge knjige. Coltaine je faca
Ludilo je dio kada Duiker odlazi da povede izbjeglice..

Nekako imam osjecaj da se erikson sporo pali.. duze mu treba da se zalaufa.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 12:26   #86
ufff, kako je prejebeno dobra 3. knjiga!! Ko prve dvije zajedno pa jos na kvadrat! A prve dvije su bile super!

Mada mi je cudno da vi pricate vec 5 stranica o likovima koje ja jos nisam upoznao ni u 3. knjizi. BTW, meni radnja nije toliko nepovezana. Ipak je tu jedan "globalni plan" koji se provlaci kroz sve knjige i postoje likovi koji se pojavljuju iznova. Bridgeburnersi koji su mi zakon. WJ, quick ben, paran.. meni su mnogo bolji od ovih nadrkanih i nabudzenih ascendanta.

Jedno pitanje u vezi njih. Kako neki koji "ascenduju" zavrse kao bogovi (shadowthrone), a neki, hm, ne zavrse nigdje? Npr. coltaine-a je postao ascendant na kraju druge knjige i sta se sad sa njim desava? Caladan Brood je isto ascendant, pa koji onda moj se bakce sa ljudima i ima posla sa njima?

I kako je chained one tako mocan i snazan?
Mislim da je i neph vec pisao negdje.. Erikson ima sjajne rase, ali ne samo rase nego, kako da se izrazim sve "klase" koje su pobrojane u knjigama su specificne i zanimljive... npr. grey swords i njihova furka su mi super
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 13:01   #87
Quote:
Kako neki koji "ascenduju" zavrse kao bogovi (shadowthrone), a neki, hm, ne zavrse nigdje?
Upitno je božanstvo svih tih ascendanta kad ih bilo koji pripadnik rase koja koristi Elder Warren može smlaviti kao mrava.
Misliš li da bi Shadowthrone kao bog preživio jednu milisekundu u hand to hand combatu sa Anomanderom koji je sin Mother Dark ili pak sa onom bonecastericom Kilavom ?

U biti glavni bogovi su Mother Dark i Father Light a onda dolaze oni Elder Gods.
Ovi bogovi nižih Warrena su u biti besmrtni magic useri.

Quote:
Npr. coltaine-a je postao ascendant na kraju druge knjige i sta se sad sa njim desava?
Ako se na varam, Coltaine nije postao ascendant nego se reinkarnira.

Quote:
Caladan Brood je isto ascendant, pa koji onda moj se bakce sa ljudima i ima posla sa njima?
Caladan Brood je champion majke zemlji ilti Elder Goddess Burn. Njegovo bakćanje s ljudima je savim jasno. Njemu je dana zadaća. da onog dana kad se Chained God oslobodi. razvali svojm Warhammerom po zemlji i tako uništi cijeli svijet i sav život na njemu..uključujući i Chained Goda. Nakon toga bi trebao krenuti novi životni ciklus iz početka.

Quote:
I kako je chained one tako mocan i snazan?
Jednostavn razlog..ona je magičnim ritualom pozvan iz druge dimenzije i njegovo samo postojanje uništava svijet. To je kao da si doveo antimateriju u svijet sačinjen od materije i pokrenuo lančanu reakciju anihilacije.


A vidim da te dojmila treća knjiga.
Totalna boleština..ali baš totalna.
Tenescowri armija i Child Of the Dead Seed...mrak...
Pa ona ona jebena Lady Envy i tri Seguleh killera.
Lady Envy i Spite su kćerke Elder Goda Draconusa zatočenog u Anomanderovom maču....
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 13:51   #88
Quote:
A vidim da te dojmila treća knjiga.
Totalna boleština..ali baš totalna.
Tenescowri armija i Child Of the Dead Seed...mrak...
Pa ona ona jebena Lady Envy i tri Seguleh killera.
Lady Envy i Spite su kćerke Elder Goda Draconusa zatočenog u Anomanderovom maču....
Vise nego dojmila! Sad sam u onoj fazi frenzy citanja.. svaki slobodan trenutak koristim za citanje.

heheh, stvarno je mastovit Eriskon, mislim, Tenescowri, Child Of the Dead Seed.... brrr
I Segulehsi.. kaznena ekspedicija protiv Panion Domina od TRI vojnika!

Nego nisam siguran za Tenescowrije.. jesu oni pod nekom magijom (pa rade to sto rade), ili su oni jednostavno rulja bijednika koji su totalno prolupali.. od gladi ili cega vec..
I zasto "poste"? Tj. nece da jedu nista drugo osim, hm, ljudi...

T'Lan Imassi su isto kuleri zestoki...

Za coltainea sam skoro 100% siguran da su rekli kako je "ascendovao".. hmm, oke, nije toliko bitno.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 18:52   #89
Tenescowri su obična rulja koja je totalno prolupala...to je ono najstrašnije.
Stotine tiusića kanibala...
Panion Seer ih je tako istlačio i izgladnio da ih glad za ljudskim mesom tjera naprijed.
Brrrrr...užas..

Quote:
I Segulehsi.. kaznena ekspedicija protiv Panion Domina od TRI vojnika!
Ali ta trojica rasturaju!!!!!
Si skužio spiku kako je Anomander prije brdo godina kad je bio u fazi kurčenja
odlučio postati Seguleh champion..ali nije imao šanse sa običnim mačem i bez magije... Ni Tiste Andii grdosija od tri metra nije imala šansi...

Quote:
I zasto "poste"? Tj. nece da jedu nista drugo osim, hm, ljudi...
Znaš i sam...tko jednom proba ljudsko meso....

Quote:
T'Lan Imassi su isto kuleri zestoki...
Totalno...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 19:10   #90
ma od kud vama te knjige?????????
gdje ih kupujete/posudjujete????
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 21:08   #91
Ja sam ih kupio u Algoritmu u Puli.
One koje nisu bili na policama, naručio sam u Algoritmu...i čekao mjesec dana.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 21:31   #92
E, daj mi recite, dakle Erikssonove knjige se rade o tim nekim... bogovima. Dakle, oni su glavni likovi ili šta? Ili se radi o mikromizernim malim ljudićima koji se mogu napušavat kite, jer je sve puno bogova i ascendanta i svačeganečega?
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 22:03   #93
Gnothi:

Ovako..
Jedna knjiga se bavi vojnom pojstrojbom zvanom Bridgeburners. Svi normalni ljudi od krvi i mesa.
Jedna knjiga se bavi "revolucijom" na Seven Cities continents i tzv. Chain Of Dogs. Chain Of Dogs je kolona izbjeglica duga kilometre i kilometra koja bježi preko cijelog kontinenta i koju štite Wickan Klan na čelu sa zapovjednikom Coltaineom koji uspije u misliji ali na kraju tragično završi.
Jedna knjiga se bavi ratom proitv evil empirea na čijem čelu je Jaghut Pannion koji ne znajući, postaje samo marioneta u rukama Chained Goda i stvara kraljevsto gladnih kanibala koji prožiru grad za gradom.
Jedna knjiga se bavi gušenjem one revolucije na Seven cities continent.
Jedna se seli na dijametralno suprotnu stranu svijeta u opisujuje pad Letheras kraljevstva ljudi pod inavazijom rase Tiste Edur iz koje stoji Chained God.

Gro radnje se dešva među običnim ljuidma.
Iza ovih radnje čita se o još gomili drugih stvrai.
Bivši car Malazan imperije Kellanved i njegov assasin Dancer ubijeni su tijekom prevrata ali su ascendirali. Prvi je postao Shadowthrone ili Amannas...God of Shadow relam..drugi je postao Rope ..Patron Of Assasins.
Prije tog ubojstva i prvere od stren carice Laseen njih nije bilo dvije godine. Nitko ne zna gdje su bili i što su radili ali se zna da je Kellenved našao Beast throne iliti tron čiji gospodar vlada T'lan Imassima.
A tko su T'lan Imassi? T'lna Imassi su preci svih ljudi u ovom svijetu. Rasa jako slična neandertalcima koja je živjela stotinama tisuća godina prije ljudi i nazivali su se Imass.
A zašto se sada zovu T'lan Imass?
Pazi sada..Imassi su imali rasne neprijatelje Jaghute...3 metra visoka besmtrna ljudska bića zelene kože sa kljovama. Imassi su koristili magic warren Telann . tj. vatru, a Jaghuti Omtose Phellac..iliti warren leda.
Jaghuti su bili superirona rasa koja j vladala nad Imassima. Svako toliko bi se bio pojavio jedan Jaghut tyrant kojega bi Jaghuti i Imassi sklupa srušili sa valtai sve dok ne nije došlo do situacije otvorenog rata između Jaghuta i Imassa..Imassi znajući da ne mogu pobijediti ratu prolaze krot Telann ritual..tj. svi su se skupili u ritual i putam njega postali undead rasa.
I tako su umjeto ljudi postali T'lan Imassi..hodajuća vojska mumija koju Telann magija održava na životu...kako se ti T'lna Imassi kreću? Jednostavno se razgrade u prašinu i poslije se opet skupe u tijelo.
Uglavnom..nakon stotina tisuće godina T'lna Imassi još uvijek postoje..a Jaghuti su svedin na par skrivenih pojedinaca...


A to je sve samo jedan mali djelić radnje u knjigama...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 22:09   #94
Da hmhmhmh... zvuči zanimljivo ali na momente čudno. Jedino što sam čitao tako da ima zajedničku pozadinu i setting a brdo zapravo zasebnih a sve kvalitetnih priča, a da se eventualno pojavljuju tako neki ubermoćni pojedinci tek kao neka poveznica i dio "scenografije" u dvije ili nekad više knjiga, je Culture series of Iaina M. Banksa i moram priznat da mi je super. To je SF naime.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 22:10   #95
Kaj je "warren"?
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 22:21   #96
Pa recimo da je koncepcija Eriksonovog fantasy svijeta jako slična Banksovoj koncepciji Culture svijeta..
Što je najvažnije..obojica znaju jako dobro pisati.

Warren?
Warren je jedna vrsta mini paralelnog svijeta odakle magic useri crpe svoju magiju.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 22:37   #97
Znači li to "Amerika na steroidima"?

Cultureeee.... CULTUUUUUREEEE!!!!

Culture! Fuck yeah! Cuuulture! Fuck yeah!



Ne dobro, zezam se. Velim, Culture series mi je kul. Pogotovo Umovi. I divne razlike u stupnju i snazi, ali i u karkateru GSV-ova, GCU-eva, ROU-a i Orbitala. Pretpostavljam da bi to bili nešto a la bogovi u Eriksonovom svijetu?
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 13:01   #98
Jos pitanja za Roose Boltona. Nisam siguran koliko se sjecas 3. knjige, ali sta se desilo sa bogom Grey Swords-a? Fener? Receno je da je uvucen mortal realm i da je on sada nesto kao, mrtav? Ali nisam shvatio zasto i kako je on "umro"? btw, Itkovian je jedan od boljih likova.. psiholoski mozda i najvise obradjen od svih do sada.

mind you, gnothi, da erikson ne posvecuje toliko karakterizaciji likova, sigurno ne kao kod martina.
Kroz warrene takodje moze da se putuje. Ja ih zamisljam nesto kao crvotocine, kroz koje mozes da prolazis, ali samo u okviru ovog svijeta. Meni su bili pomalo zbunjujuci u pocetku, ali sada mi je jasan koncept.

Inace ja sam knjige narucivao sa amazona.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 13:15   #99
Fener je povučen iz svog warren i smrtni svijet a na njegov mjesto je došao Treach.
Tako da Fener nije ništa više od nekog vepra koji luta po šumama.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 12:51   #100
Quote:
Roose Bolton kaže:
Ako se na varam, Coltaine nije postao ascendant nego se reinkarnira.
slažem se.

Quote:
Ali ta trojica rasturaju!!!!!
Si skužio spiku kako je Anomander prije brdo godina kad je bio u fazi kurčenja
odlučio postati Seguleh champion..ali nije imao šanse sa običnim mačem i bez magije... Ni Tiste Andii grdosija od tri metra nije imala šansi...
ak se dobro sjećam rake je dogurao do 7-og u hijerarhiji, ne sjećam se je li onda rečeno da je otišao ili zbrisao.

Quote:
...3 metra visoka besmtrna ljudska bića zelene kože sa kljovama
mala ispravka, nisu besmrtni i nisu ljudi, ali ljudskog su oblika (humanoids as star trek would tell us)

Quote:
tyler kaže:
ali sta se desilo sa bogom Grey Swords-a? Fener? Receno je da je uvucen mortal realm i da je on sada nesto kao, mrtav? Ali nisam shvatio zasto i kako je on "umro"?
kao što je roose rekao, fener je povučen u mortal realm kada je heboric dotaknuo jade statues
nije mrtav, ali sada je smrtan(mortal realm nije dobro mjesto za bogove), a mjesto boga rata je umjesto njega zauzeo treach aka tiger of summer
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.