Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2012., 14:33   #1
Sportska natjecanja i navijači - pravna pitanja

Pozdrav, nisam nasao nista slicno u ovom dijelu foruma pa da vas upitam ako netko ima iskustva.

Znaci prije tekme, drustvo se skupilo u gradu i naletili su policajci i pretresli neke decke ujedno i mene. Nasli su mi baklju, uzeli dokumente i odvezli u stanicu. Znaci nisam unesao baklju na gledaliste, niti sam bio uhvacen u toj namjeri. Maloljetan sam i u stanici su mi pozvani roditelji jer se nesmije imat pirotenicko sredstvo 2 SATA prije utakmice. Naglasavam ovo 2 sata jer je po meni to totalna glupost. Dobio sam papir za privremeno oduzimanje predmeta i potpisao ga.

Posto mi je prvi put na policiji, zanima me oce li doci do bilokakve kaznene prijave ili neceg slicnog? Oce li se to odraziti na moj dosje?

Tko ista zna o ovome molim za savjet, dobro bi mi dosao.

P.S To se desilo prije tjedan dana.
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:13   #2
Može bit samo prekršaj ako i bude.Nema klasičnog dosjea i neće ti nigdje smetat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 21:08   #3
Hvala na odgovoru
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 22:00   #4
I jos jedno pitanje, oprostite na double postu. Posto je privremeno oduzet predmet, jeli to znaci da ce mi ga vratiti i kad?
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 10:28   #5
Neće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 11:50   #6
Predmet je oduzet privremeno, jer se tako zove formalni postupak ("privremeno oduzimanje predmeta"). U nekim slučajevima se vraća u nekoj fazi (ili na kraju) postupka (ovisno o čemu se radi), a u tvom slučaju oduzeti predmet će biti odmah uništen (ako se radi o propisima zabranjenom predmetu) ili će sud donijeti odluku o trajnom oduzimanju i uništenju (obzirom da je njime počinjen prekršaj, iako je predmet inače sam po sebi dozvoljen).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 12:01   #7
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
(obzirom da je njime počinjen prekršaj, iako je predmet inače sam po sebi dozvoljen).
Pa kakav je dečko napravio prekršaj?
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 12:10   #8
Pitaj njega, on će bolje znati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:51   #9
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Pa kakav je dečko napravio prekršaj?
Članak 2.
Članak 4. mijenja se i glasi:
»(1) Protupravnim ponašanjem u smislu ovoga Zakona smatra se:

– posjedovanje ili konzumiranje alkoholnih pića i drugih pića koja sadrže više od 6% alkohola, droga te posjedovanje pirotehničkih sredstava, oružja i drugih sredstava pogodnih za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja,

Članak 18.
Članak 39. mijenja se i glasi:
»(1) Novčanom kaznom od 2.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju do 30 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja:

1. posjeduje ili konzumira alkoholna pića i druga pića koja sadrže više od 6% alkohola, droge ili posjeduje pirotehnička sredstva, oružje i druga sredstva pogodna za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja (članak 4. stavak 1. podstavak
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 14:34   #10
Ja sam pocinio prekrsaj po clanku 4. znaci imao sam baklju u gradu 2 sata prije utakmice. Pretresla nas je interventna i odvela.

Dobio sam taj papir za oduzimanje i pusten sam. U stanici su rekli da je prvi put pa vjerojatno nece biti prijave al tko ce njima vjerovati pa sam pitao tu malo. Hvala na odgovorima.
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 03:01   #11
Koliko si bio daleko od stadiona? I kako su znali da ideš na utakmicu?

I pitanje za upućenije.Ako nekome tko ne ide na utakmicu nađu baklju je li to svejedno neki prekršaj, tj. treba li za posjedovanje baklje imati recimo nekakve papire da imaš neki brod pa ti treba za tu svrhu? Ili je to prekršaj samo ako si navijač i ulove te s bakljom bilo gdje u gradu 2 sata prije neke utakmice, a ako ne ideš na utakmicu nema kazne?
cantona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 20:46   #12
Na drugom kraju grada sam bio, a valjda su shvatili po navijanju. U svakom slucaju su mogli opomenut i samo ih uzet, bez daljnih postupaka. Al bili su nadobudni pa eto...
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 20:50   #13
Pa da ih tužiš za protuzakonito postupanje.Sve radnje trebaju bit pokrivene zakonom i papirno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 10:54   #14
Necu se uopce upustat u to jer je u vecini slucajeva nemoguce im dokazat krivnju. Nista jos nije doslo postom ili bilo kakav poziv pa mozda imam srece.
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 11:58   #15
Mislio sam da bi ih mogao tužit za nezakonito postupanje da su ti kako kažeš dali opomenu i uzeli baklju bez potvrde.
Još je rano da ti bilo što dođe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 13:36   #16
Dali su mi potvrdu za oduzimanje, ako na to mislis.
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 13:39   #17
Quote:
bluz12 kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju su mogli opomenut i samo ih uzet, bez daljnih postupaka.
napisao si da si je dobio.Na boldano sam mislio da ih uzmu bez potvrde.Potvrdu slijede ostali pisani materijal tj.prijava.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 13:45   #18
Ma ja se nadam da nece ic dalje od oduzimanja posto mi je prvi put i nije bilo u blizini stadiona.

Mislio sam da si ih mogli uzet na licu mjesta(baklje) i opomenut nas usmeno da krsimo zakon a ne nas vodit u postaju.
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 13:46   #19
Maloljetan si i zato je drugačije postupanje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 20:41   #20
Takodjer jedno slicno pitanje,zavrsio na muriji jer su mi nasli nekakvo sredstvo kojim je moguce upotrijebit za: samoozljedit se,napad bijeg itd, itd. i privremeno mi je oduzet, i receno mi je da cu dobit poziv na sud radi se o prekrsajnom zakonu cl. 174., pa me zanima koje su moguce kazne, posto mi je prvi prekrsaj kakva ce kazna vjerojatno bit(ako neko vec imo iskustva takvog) i da li ce mi to ostat u dosjeu?
EDIT: punoljetan sam
Sky-line is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.