Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2012., 06:35   #21
Po čl.174 prekršajnog zakona samo su ti privremeno oduzeli taj predmet.Prekršaj je iz zakona o oružju, kazna bi mogla bit 5-15 000 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 17:10   #22
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Po čl.174 prekršajnog zakona samo su ti privremeno oduzeli taj predmet.Prekršaj je iz zakona o oružju, kazna bi mogla bit 5-15 000 kn.
Nije o oruzju ovako pise otprilike:
na temelju clanka 58. zakona o policijiskim posloivima i ovlastima a u svezi s clankom 59 istog zakona....nesto konkretnije ti mogu napisat na pm ako bi znao rec kaj da ocekujem ili bilo tko drugi
Sky-line is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 20:59   #23
Pa napiši a mogao si i tu.Veća je ekipa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 19:36   #24
Nisam htio otvarati novu temu, nadovezujem se na prvi post. Danas sam dobio poziv na prekrsajni sud. Maloljetan sam i vjerojatno cu morat jos i novcanu kaznu platit. Trebam li angazirati odvjetnika za taj sud? Moze li sudac ponistiti kaznu i bilo kakve sankcije. Nisam nikad imao problema s policijom niti prekrsaja, prvi put u zivotu mi je ovo. Posto nemam prihode mogu li zbog toga odustati od kazne? Sto mi slijedi na sudu i kakve je uobicajena kazna?
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 21:43   #25
Molim vas odgovor. Mlađi sam maloljetnik ocu dobit novcanu kaznu? Ulazi li sudski ukor u dosje?
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 23:59   #26
Quote:
bluz12 kaže: Pogledaj post
... Trebam li angazirati odvjetnika za taj sud?...
O ovome bi trebao raspraviti s roditeljima. Na prekršajnim sudovima je uzimanje odvjetnika često bacanje novaca, ali nitko od nas ne može imati potpuni uvid u tvoj slučaj, tako da bi bilo dobro da potražite barem plaćeni savjet odvjetnika. Njemu će tada biti poznate sve okolnosti i najbolje će vas tako savjetovati.:top.


Quote:
bluz12 kaže: Pogledaj post
... Moze li sudac ponistiti kaznu i bilo kakve sankcije...
Može.


Quote:
bluz12 kaže: Pogledaj post
... Posto nemam prihode mogu li zbog toga odustati od kazne?...
Mogu, ali nije moguće smo tako prognozirati.


Quote:
bluz12 kaže: Pogledaj post
... Sto mi slijedi na sudu i kakve je uobicajena kazna?
Što ti se točno stavlja na teret?


Quote:
bluz12 kaže: Pogledaj post
… Ulazi li sudski ukor u dosje?
Ti ćeš i dalje imati čistu potvrdu o nekažnjavanju, ako te to brine, ali da, ako će te policajci provjeravati, vidjet će i ovu situaciju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 10:07   #27
Quote:
bluz12 kaže: Pogledaj post
Posto nemam prihode mogu li zbog toga odustati od kazne? Sto mi slijedi na sudu i kakve je uobicajena kazna?
Mogu naplatit od roditelja ako si stariji maloljetnik (16-18 g).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 10:39   #28
Znaci terete me po članku 4. stavku 1. Znaci imao sam pirotehnicko sredstvo kod sebe 2 sata prije utakmice.

Dobio sam papire i poziv na prekrsajni sud. Mlađi sam maloljetnik, 15 godina.

Nisam nikad prije imao nikakvih problema sa policijom. Inace se ni ne bavim tim stvarima ali na krivom mjestu u krivo vrijeme.

Najvise me zabrinjava novcana kazna, posto sam si sam kriv za to, nebih zelio da mi starce oderu nerealnim svotama sto se cesto dogada. Ocu li dobit zabranu utakmica(ulovljen sam daleko od stadiona)?

Vidim da se mlađim maloljetnicima mogu samo odgojne mjere davat na sudu, pa eto bar mi je drago da cu moc dobiti potvrdu o nekaznjavanju.
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 11:05   #29
Da dobit ćeš odgojnu mjeru ili ukor ili će te jedno vrijeme nadzirat.
Potvrda o nekažnjavanju se dobiva za kaznena djela a ne za prekršaje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 12:34   #30
A zabrana? Drot13 mozes mi i ti malo pojasnit
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 14:00   #31
a zabrana ovisi o sucu...ja znam ljude koji su dobili zabranu, a ulovili su ih na naplatnim kućicama s pirotehnikom...nema ti veze di su te uhvatili
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 20:12   #32
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
a zabrana ovisi o sucu...ja znam ljude koji su dobili zabranu, a ulovili su ih na naplatnim kućicama s pirotehnikom...nema ti veze di su te uhvatili
1 godina zabrane?

U izvjescu pise da sam dragovoljno predao predmet, nisam pio niti radio nikakve probleme. Ima li ikakve sanse da prodem bez zabrane?
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 03:57   #33
a naravno da imaš šanse, pošto si toliko mlad vjerojatnije je da nećeš dobiti zabranu...
ali sve ti ovisi o sucu i tvojem odvjetniku (ako ga imaš)...
ima ljudi koji su tražili da im se pokaže snimka sa stadiona (kad su "uhvaćeni" u paljenju pirotehnike na stadionu) gdje se vidi da oni pale...odbillo im se pokazati i svejedno su dobili zabranu...nema tu neke univerzalne prakse baš kod nas...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 11:07   #34
Nisam uzimao odvjetnika. Neznam ni dali bi trebo, posto sam pito dosta ljudi koji su isli na prekrsajni sud bez odvjetnika. Nadam se da nece doc do zabrane al eto sam sam si kriv
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 11:35   #35
Nećeš dobit zabranu ako prije toga nisi pravio takve prekršaje.S tim se i sam možeš branit.
»Članak 34.a

(1) Osobi za koju postoje saznanja da se već ranije protupravno ponašala za vrijeme dolaska, održavanja ili odlaska s nekog športskog natjecanja prekršajni sud na prijedlog policijske uprave nadležne za mjesto održavanja športskog natjecanja ili policijske uprave nadležne za područje na kome se nalazi prebivalište takve osobe može izreći zabranu prisustvovanja određenom športskom natjecanju ili zabranu prisustvovanja športskim natjecanjima za vrijeme koje ne može biti kraće od šest mjeseci niti duže od godinu dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 20:50   #36
Stavit cu to sve na jedan papir kad budem iso dole, makar mislim da bi sve trebalo proci uredu

Hvala
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 20:20   #37
Rezultiralo zabranom na godinu dana.
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 01:55   #38
nisam ni znao da po zakonu maloljetnik može dobiti zabranu...

ali zbog čega si dobio to je zaista nevjerojatno i ne znam što da kažem...ti si znači bio u gradu i nisi imao nikakve veze s utakmicom i na temelju čega su ti oni udrili godinu dana zabrane?


a jel se sada ti osobno moraš javiti u policijsku postaju za vrijeme utakmica ili tvoji roditelji moraju zvati pošto si maloljetan?
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 09:38   #39
Može
Članak 65.
(1) Prema osobi koja je prekršaj počinila kao maloljetnik, kao prekršajnopravne sankcije primjenjuju se odgojne mjere, zaštitne mjere i kazne (novčana kazna i maloljetnički zatvor).

Nema zvanja mora osobno pristupit.

Čudna presuda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:07   #40
Neznam sta da kazem, sutkinja rekla da mi nezeli dat odgojnu mjeru nego zabranu. Moram se javljat u policijsku svaku utakmicu. Jos neznam jeli se zabrana odnosi samo na klub ili i na reprezentaciju.

Da imam veze s utakmicom su vjerojatno vidjeli po šalu, makar sam ja mogao sa njim i u kafic ic.


Da pitam, naprimjer idem na skijanje u 3 mjesecu... Utakmica se odigrava za vrijeme dok sam ja u npr. Italiji. Kako se ja mogu javit njima, kome moram to opravdar ili poslat zahtijev za tim putovanjem?
bluz12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.