Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2012., 12:20   #81
Treba izgradit centralni zatvor za osuđenike a sadašnji da ostanu za pritvorenike i prekršajce pa bi u svima bilo mjesta.
A koliko vojarni stoji nepotrebno koje su samo osuđenici (kazneni i prekršajni) mogli preuredit svojim znanjem i radom a za nagradu dobit smanjenje kazne.
Očito se takvo što građevinskom lobiju u Vladi ne sviđa jer nema love ispod stola a i bolje im je kad pravna država ne radi kako treba jer su onda za njihov nerad krivi svi drugi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 20:14   #82
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako imaš na leasnig onda ćeš moći voziti.
Rekoh da su mogli drugačije izmjenit.Ako ne platiš zatvor ali ne na sadašnji način da ti šalju opomene pa dođu po tebe doma nego automatski gdje god se zatekneš.
Zašto bi osoba išla u zatvor za 100 kn ako taj dan može zaradit 500.Neće.Ali ako na dan zaradiš 100kn a dan zatvora je 300 ili 500 onda ideš na odmor.
Pa ekipa to doživi još ko nagradu - em odmor, em free gablec

A s druge strane, ako se dobro sjećam, kad su izbiflali brojke kol'ka je kazna "naplaćena" kod tih koji su odležali u odnosu na to kol'ko su koštali državu - mislim da je odnos bio 3 ili 4:1 u odnosu troškovi:kazne

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ovo je jedan veliki problem o kojem se uopće ne priča, sve dok se nešto ne dogodi. A da se počne pričati o povećanju kapaciteta, odmah bi bila kontra da to nije radi nas, nego EU i sl.
Mislim da, pored svih sranja, koja nas momentalno gute, briga da osiguramo dovoljan broj kreveta za pritvorenike promentih prekršaja bi nam trebala biti stvarno pri kraju prioriteta

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A koliko vojarni stoji nepotrebno koje su samo osuđenici (kazneni i prekršajni) mogli preuredit svojim znanjem i radom a za nagradu dobit smanjenje kazne.
Ja ne znam zašto se više ne koncentriraju na tu varijantu dobrotvornog rada
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 22:50   #83
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa ekipa to doživi još ko nagradu - em odmor, em free gablec
Zatvor općenito nije baš razbibriga, čak niti prekršajni. Jest da su ljudi kratko tamo, ali su fizički uvjeti sukladno tome i puno gori. Da je to odmor, ne bi trebali tražiti i privoditi one koji moraju u zatvor.


Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
… A s druge strane, ako se dobro sjećam, kad su izbiflali brojke kol'ka je kazna "naplaćena" kod tih koji su odležali u odnosu na to kol'ko su koštali državu - mislim da je odnos bio 3 ili 4:1 u odnosu troškovi:kazne
Pa tu nikada ne može biti „ekonomske računice“. Kažnjavanje nije i nikada neće biti ekonomski isplativo (dobro, bilo bi kod prisilnog rada, ali to smo valjda prerasli), ali to niti nije njegova funkcija.


Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
… Mislim da, pored svih sranja, koja nas momentalno gute, briga da osiguramo dovoljan broj kreveta za pritvorenike promentih prekršaja bi nam trebala biti stvarno pri kraju prioriteta…
Slažem se da nije na vrhu, ali je zbog opće dobrobiti vrlo visoko na popisu. Ukratko, da je suđenje brže (prekršajno i kazneno) i da se brže odlazi na odsluženje, i recidivizam bi bio manji.


Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
… Ja ne znam zašto se više ne koncentriraju na tu varijantu dobrotvornog rada
Po ovim izmjenama, upravo to će se i raditi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 14:02   #84
jako nepravedan zakon. omogućava bogatima da se bahate još više. apsolutno negira osnovna ljudska prava i opovrgava ono "pred zakonom smo svi jednaki".

neka bude sram onog koji je donio taj zakon. moralno je dekadentno s ljudske strane. ne može se sakriti iza prava, pravde i zakona. fuj!
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 07:56   #85
Ako su svi jednaki onda bi svi i kaznu trebali platit
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 20:25   #86
Da li i dalje vrijedi ono da se za okrivljenika primjenjuje zakon koji je povoljniji za njega?

Npr. https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...9&postcount=29

Netko je kažnjen s 300kn jer npr. nema naljepnicu za tehnički, jel mu bolje napisat prigovor tako da obvezni prekršajni nalog ne postane pravomocan do "dolaska" novog zakona, ili je svejedno zato što će se u svakom slučaju primjeniti novi zakon po kojem, izgleda, neće slati ljude u zatvor zbog kazne od 300kn.

Zadnje uređivanje Guud : 18.12.2012. at 20:35.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 12:39   #87
Vjerovatno.Može platit i 200 kn pa će računat da je platio sve.Može čekat i ovrhu od porezne, može pisat prigovor ali će platit sudske troškove.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 20:24   #88
Sutra počinje sjednica Sabora na čijem dnevnom redu su izmjene i dopune prekršajnog zakona pa ćemo vidjet što će skuhat

http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=2148
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:08   #89
Nu nas ponovo

Iskreno, ne vjerujem da će to proći ili se održati, jer da meni država uskraćuje izdavanje nekog dokumenta zato što nisam platila neku kazni je, da prostite na izrazu - čista pizdarija
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 13:36   #90
Nema pojma, međutim izmjene su predložili vladajući koji imaju većinu u Saboru.Normalno da će bit svakakvih argumenata protiv od strane većine.Bit je da nisu sposobni naplatit kaznu na vrijeme odnosno u nekom kulturnom vemenu što se moglo napravit drugačijom izmjenom zakona.Jednostavno ukidanje opomea/ukora i smanjivanja kazni putem suda.Pri naplati na LM dat popust 50-75% od kazne i gotovo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.