Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2003., 15:02   #1
Talking "Žbukanje"

Evo malo da pitam

Mislim, stvarno nemam ništa protiv umjerenog šminkanja, malo pudera, ruž..sjenilo i to..

Ali nikako da shvatim potrebe "žbukanja"..pa jel kuže te žene koliko su očite te njihove naslage pudera na licu, ko kipovi izgledaju..ali ne, to je nekima standardni postupak!

Prije sam mislila da to samo kompleksašice il kopirantice rade..al gledam jednu djevojku u mojoj zgradi, lijepa, zgodna, ni glupa se ne čini..al kad je vidim u 1 popodne, sa slojem roza-lila naslaga...šta čovjek može mislit?
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 15:08   #2
hehe, ima zbilja strahota s tim puderima...plus još sa rumenilom - najbolje kad se fula boja (osim pretjerane količine, jel)

ne kužim čemu slagat toliko slojeva toga po licu. pogotovo kad netko ima loš ten pa to puderom nastoji prikriti - najčešće je rezultat stravičan, da ne kažem gadljiv...

al ko voli...
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 15:47   #3
dobar naziv - žbukanje.
Bolest.
Vinsent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 16:38   #4
Kad bih došla nenašminkana na posao kolega s posla bi glasno rekao: Danas nisi stavila fasadu..
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 17:31   #5
Točno znam na sto mislish, kada kazhesh žbuka, a najgore mi je kada vidim one super mlade cure od 15 na ovamo, koje si rade idiotarije tim naslagama shminke.
Kompleksi,reklama,strahovi, ne znam shto ih goni, ali shto god je, loshe je.A one u uvjerenju da su szuper.A-ha!pa ja to ne bih poljubila ni da mi plate, pa tu razumijem dechke kada se zgrazhaju.
U svome zhivotu sam bila oko 30 tak puta kompletno nashminkana zbog scene, jer sam radila takav posao.Honorarno.Zbog svjetla i ostalih gluposti.

Inache, dragi Bog je htio da ne moram koristiti puder zbog dobrih gena , a ni maskarama se ne moram trackat previshe.

Ja volim ono chista njegovana kozha,dobro nanesheno rumenilo, znalachki da istakne jagodice,dobar ruzh koji oblikuje i popunjava usne, uz eventualno malo maskare.
I korektora ako treba.
Jasno mi je i da netko treba i mora stavljati puder, ali zaimebozhje zashto toliko pretjeruju,pa to je suprotan uchinak.

Malo naglasheniji prirodni izgled, to mi se svidja.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 17:36   #6
Žbukanje, fasada
PFUUUUUJ
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 18:52   #7
Re: "Žbukanje"

Quote:
indian kaže:
Ali nikako da shvatim potrebe "žbukanja"..pa jel kuže te žene koliko su očite te njihove naslage pudera na licu, ko kipovi izgledaju..ali ne, to je nekima standardni postupak!
He, he.

Mi smo u srednjoj skoli u jednom od paralelnog razreda imali par cura koje smo zvali Indijanke. Svih cetiri-pet ih je bilo zblajhano, a na licima su imale najtamniji puder koji se tada mogao naci na trzistu, onako, ciglasto-crven, kao boja teniskog igralista (otuda i njihov naziv ~ crveno-tamna koza ).

Najbolja fora je bila jednog proljeca kad smo, prvih lijepih dana, za vrijeme velikog odmora svi skupa sjedili na skolskim stepenicama. Te curke su medju prvima u sezoni pocinjale furat kratke rukave i cipele bez carapa (kao, doslo je proljece ) i jednoj od njih su se, kako je sjedila, digle trapke, a ispod njih se vidjela razlika izmedju tamne noge dolje (kod cipele) i bijele bjelcate noge gore (ispod hlaca). Naime, biserka si je napudrala i noge, da izgleda preplanulo.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 18:56   #8
Haha... i mene je to drzalo, negdje u srednjoj skoli, isla bih van i namazala se toniranom kremom (Vitaskin, sjeca se tko?) po licu, i po vratu, svi bi mi dali komplimente kako dobro izgledam s tim tamnijim tenom... ali nisam smjela ruke priblizit licu... ko posudjene ...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 19:00   #9
Quote:
biserka si je napudrala i noge

..hahaha...ali zbilja su prije puderi bili nekvalitetni i manji izbor nijansi.Svi su bili nekako crvenkasti i ruzicasti.
Sada je drugacije,puno su kvalitetniji i mozes si naci boju koja tvom tenu odgovara,mada i danas neke pretjeruju.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 19:11   #10
Jedna moja kolegica se tak "nazbuka" da kad obuce nesto bijelo, to je vec prije podne STRAVA - sve pofarbano s tim, na telefonskoj slusalici ostavlja naslage (jednom sam morala upotrijebit njezin telefon - izbuljim oci i pitam "KAE OVO?!?!?!" - donji dio slusalice, tamo gdje je mikrofon - kompletno smedji).
Isto tako, zna joj se vidjet veliki smeckasit flek na lijevoj strani na odjeci, valjda nagne glavu dok telefonira. FUJ!
Inace se diskretno namaze oko ociju i to, ali ovo kaj stavi na lice - to je strava!!! Znam da nije, ali djeluje tak zmazano.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 19:36   #11
Quote:
Mi smo u srednjoj skoli u jednom od paralelnog razreda imali par cura koje smo zvali Indijanke.

Sad sam sama sebe usosila

Ma lako za srednju školu..ajde, mlade su još onda...nego ovo u malo starijim godinama..

Evo sam odlučila kad sljedeći put sretnem ovu svoju susjedu pitat ću je u čemu je tajna ..po mogućnosti kad muž bude s njom
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 19:36   #12
pa ja se šminkam, to mi je tren posla, već sam uhodana
ali nikad ne stavljam puder; ne treba mi
nadam se da ono kak se namažem nije too much
inače, frendica si je u srednjoj stavljala oko 2 nijanse tamniji puder na facu, ali nije bilo laganog prelaza na vrat, nego je oštra granica bila na bradi i ispred uha, znate već kak...
smiješno, a stoput smo pričale o tome
i dan danas zna napraviti istu stvar, iako joj je više cura reklo da pazi na to
ne znam zakaj ne pazi, inače ima dobro oko za druge, al na sebi ne vidi kad nekaj ne paše ili je pretjerano
netko je spomenuo zblajhanu kosu i tamni puder... to mi je za krepati, pa kaj te cure ne vide kako izgledaju?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 19:37   #13
...baš sam se sjetila kako je ružno vidjeti odjeću u dućanima zaflekanu puderom prilikom isprobavanja... nekako zaobilazim isprobavati zaflekane stvari, imam averziju prema tome...
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 19:41   #14
Quote:
Blaise kaže:
donji dio slusalice, tamo gdje je mikrofon - kompletno smedji).
Isto tako, zna joj se vidjet veliki smeckasit flek na lijevoj strani na odjeci, valjda nagne glavu dok telefonira. FUJ!
I ja imam jednu takvu biserku , to mi je uzhas.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 19:50   #15
UUUUU Indi, da viš našta sam ja ličila u kasnoj srednjoj školi. Frajerica Jebate ko ona iz adams family, kako se ono zvaše... blijedi puder ko kreč, crna oblajhana zalizana kosa, crni ruž, crni nokti metar i pol svaki, crne oči. Ti jarca malu sam djecu plašila
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 20:16   #16
Sandra, tvoje neuravnoteženo i "vrišteće" razdoblje do 2o-te godine davno smo ustvrdili..zašto me ni ovo ne čudi?
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 20:19   #17
Quote:
Sandra October kaže:
UUUUU Indi, da viš našta sam ja ličila u kasnoj srednjoj školi. Frajerica Jebate ko ona iz adams family, kako se ono zvaše... blijedi puder ko kreč, crna oblajhana zalizana kosa, crni ruž, crni nokti metar i pol svaki, crne oči. Ti jarca malu sam djecu plašila
Ak velis da si imala i napol izbrijanu glavu (k'o tip iz Vjestica ), onda znam tko si.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 20:28   #18
Quote:
Indian kaže: Sandra, tvoje neuravnoteženo i "vrišteće" razdoblje do 2o-te godine davno smo ustvrdili..zašto me ni ovo ne čudi?
a jebi ga, sad mi još reci da tebe nije pucala rebelion faza u mladoj fazi života?
Stara mi se dan danas sva strese na moje mladalačke slike. Što sam starija- i ja isto

Quote:
Princeza kaže
Ak velis da si imala i napol izbrijanu glavu (k'o tip iz Vjestica ), onda znam tko si.
Pričipesa, ja sam srednju odradila u dalmaciji. I ne glavu nisam obrijala, jebem ti viš to bi tek bila udarna kombinacija
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 20:33   #19
Quote:
Sandra October kaže:
Pričipesa, ja sam srednju odradila u dalmaciji. I ne glavu nisam obrijala, jebem ti viš to bi tek bila udarna kombinacija
Uh, dobro je. Sad mi je lakse.

Vec sam pomislila da si jedna manijacica iz Primijenjene.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 20:50   #20
Talking

Obzirom da ovih dana doma nešto žbukam, topic mi je odmah upao u oči ...
No svejedno, ako kojoj treba pregletat prištiće i bore, izšpahtlat stare naslage, kao pravi gentleman stojim na raspolaganju ...

el Torro is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.