Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 09:34   #1001
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Čitaš li ti sebe ikad?
A napišeš li ti ikada nešto više od 1 rečenice i znaš li obrazložiti taj facepalm.
Ne vidim ništa pogrešno u onom što si citirala i facepalmirala.
Ovo ti je ipak filozofija moraš malo argumentirati a ne zgražati se bez argumenata.

Ja ovakove svari pišem već 10 godina i NITKO NIKADA NIJE SE USUDIO, NITI ZNAO POBITI ONO ŠTO SAM NAPISAO .

A volio bih to, jer, jelte, moja pozicija nije baš javno popularna danas i bilo kada nakon 1945. Jer moguće je da ja nešto griješim ,odnosno da David Irving griješi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 18.10.2017., 09:38   #1002
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ti si Parsi ili idiot ili fašist. Ne znam je li moguća neka treća mogućnost? U svakom slučaju, s obzirom da ja načelno ne razgovaram s fašistima, jer nemam o čemu, ovo je kraj moje komunikacije s tobom na forumu.
Molio bih te da ipak prije potpisa na razvod pokušamo intelektualnu diskusiju povodom kulturnog rata tj teme koju si sam inicirao i popljuvao i lijeve i desne.

ja samo pozitivno pišem o tim lijevim i desnim
dakle, javnosti i spoznaje radi.

U čemu sam to u krivu nije mi jasno i može li me netko od vas znalaca izvesti na pravi put koji je očito većini vas očigledan, a ja mora da sam u nekoj strašnoj zabludi kada Sigmund ovako burno reagira
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 18.10.2017., 09:40   #1003
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ti si Parsi ili idiot ili fašist. Ne znam je li moguća neka treća mogućnost?
Moguće su i obje opcije istodobno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.10.2017., 09:42   #1004
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Naravno, mogli bismo onemogućiti nekoga u tome da bude sretan iskorištavajući nas. A to bi bilo ružno i tako ne bismo dospjeli u raj.
Buhu. I ja sam digao kredit i doveo se u situaciju da moram jesti korporativna govna radi toga, ali ne krivim za to kapitalisticko drustvo nego cinjenicu da sam digao kredit koji nisam morao dici, dapace, nije uopce bio pametan potez.

Quote:
Jesi li ikada primijetio da se nigdje ne spominje pravo na sreću?
Mislis pravo na osobnu neodgovornost bez posljedica?
addx is offline  
Old 18.10.2017., 09:44   #1005
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
A napišeš li ti ikada nešto više od 1 rečenice i znaš li obrazložiti taj facepalm.
Ne vidim ništa pogrešno u onom što si citirala i facepalmirala.
Ovo ti je ipak filozofija moraš malo argumentirati a ne zgražati se bez argumenata.

Ja ovakove svari pišem već 10 godina i NITKO NIKADA NIJE SE USUDIO, NITI ZNAO POBITI ONO ŠTO SAM NAPISAO .

A volio bih to, jer, jelte, moja pozicija nije baš javno popularna danas i bilo kada nakon 1945. Jer moguće je da ja nešto griješim ,odnosno da David Irving griješi
Za takve kao ti i David Irving imam malo konkretnije argumente, pa i dozvolu za njihovo držanje. Bolje ti je da mi se ne približavaš, čak ni u virtuali.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.10.2017., 09:44   #1006
Nije mi jasno što to znači biti fašist i zašto sam ja to fašist ? Može li mi netko objasniti ?

Ja sebe vidim kao dobrog,pametnog, lijepog,duhovitog i skromnog čovjeka.

Budući da ne vjerujem u niti jedan sistem vjerovanja, ne vjerujem ni u svoj ,pa je jedini način da čovjek spozna svoje zablude- ogledalo koje predstavljaju drugi koji mu ga podmetnu pred nos.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 18.10.2017., 09:46   #1007
Kada pištolj upuca ideju , očito je ideja kriva jer je pištolj imao dozvolu društva , a ideja nije.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Za takve kao ti i David Irving imam malo konkretnije argumente, pa i dozvolu za njihovo držanje. Bolje ti je da mi se ne približavaš, čak ni u virtuali.
Evo kako počinju ratovi.

Ja nemam pištolj.
Imam neke ideje koje se tvom pištolju(i većini pištolja ) ne sviđaju.

Kada pištolj upuca ideju i mišljenje , očito je ideja kriva jer je pištolj imao dozvolu društva , a parsifalova ideja nije

E to vam je službena povijest. Koju pišu oni s pištoljem .
Ako preispitujete službenu povijest bez pištolja završite u zatvoru ili ispod zemlje

Time smo kao i fukujama došli do kraja povijesti i našli zaključak ove teme o kulturnom ratu.

SLUŽBENU POVIJEST PIŠU PIŠTOLJI ,A POSLIJE TOGA ODREĐUJU PIŠTOLJI.
Sve drugo je revizija koju se ima pravo brisati pištoljem !
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 18.10.2017., 09:50   #1008
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Buhu. I ja sam digao kredit i doveo se u situaciju da moram jesti korporativna govna radi toga, ali ne krivim za to kapitalisticko drustvo nego cinjenicu da sam digao kredit koji nisam morao dici, dapace, nije uopce bio pametan potez.
Ako nisi morao dići kredit a bio si toliko glup da ga digneš, tek onda imaš razloga da kriviš kapitalističko društvo ti je ispralo mozak natjeravši te da trošiš novac koji nemaš kako bi kupio stvari koje ti nisu potrebne.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Mislis pravo na osobnu neodgovornost bez posljedica?
Ne. Mislim na pravo na sreću, koje nigdje nije definirano kao ljudsko pravo i to s dobrim razlogom. Ni ja, ni ti ni država nismo obavezni nekome osigurati sreću. Odnosno, ne moramo jesti govna da bi netko drugi mogao jesti kavijar. To što te je netko nekad napravio budalom nije na tvoju nego na njegovu sramotu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.10.2017., 09:51   #1009
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Evo kako počinju ratovi.

Ja nemam pištolj.
Imam neke ideje koje se pištolju(i većini) ne sviđaju.

Kada pištolj upuca ideju , očito je ideja kriva jer je pištolj imao dozvolu društva , a ideja nije

E to vam je službena povijest.
Ideju ne možeš upucati. Idiota možeš. Enivej, propituj ti službenu povijest koliko ti je volja, na tebe više ne mislim trošiti vrijeme, a kamo li išta drugo.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.10.2017., 10:00   #1010
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Da ponovim Hegelovu izreku iz posta #798:

"Kad god se (u politici) spominje sloboda, uvijek moramo pripaziti ne misli li se pod time na promicanje nekih osobnih interesa."
Točno, samo ovdje se govori (ili bi se trebalo govoriti) o ekonomskoj slobodi, jer ona omogućava ponajbolju alokaciju resursa.

Politička sloboda može biti, i često jest samo deklaratorna i apstraktna.

Ekonomska je prilično jasna.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mudar je bio taj Hegel. Doduše, možda ne toliko mudar kao 'jedan Warren Buffett'.
Ovisi koja je tema. To je otprilike kao da uspoređuješ Plancka i Liszta , Borgesa i Einsteina, Mayweathera i Carlsena

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Je li ovo ženska i jugoslavenska solidarnost zajedno

Pa i sljepcu je očito da se addx i wand bolje razumiju u ekonomiju od mravac88.
Baš od njih se može puno naučiti o tome.
Ne pomaže da vraćaš temu na ideologiju. Začas ćemo biti na Titu, partiji, ustašama i sl.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 18.10.2017., 10:03   #1011
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako nisi morao dići kredit a bio si toliko glup da ga digneš, tek onda imaš razloga da kriviš kapitalističko društvo ti je ispralo mozak natjeravši te da trošiš novac koji nemaš kako bi kupio stvari koje ti nisu potrebne.
Meni je takav nacin razmisljanja prakticki potpuno stran. Pa gdje bi dosao kad bi krivio druge za svoje posljedice svojih odluka? Svoj sustav odlucivanja mogu prilagoditi s obzirom na steceno iskustvo, a druge mogu tek kriviti, sto nece promijeniti nista.

Dapace, kad nesto tako razvedeno, stihijski (ne)organizirano kao sto je drustvo poprimi tako konkretan i fokusiran oblik, skoro kao da je drustvo postalo jedan integrirani covjek - koji se urotio da te zajebe, onda je to tek projekcija vlastite krivnje.

Quote:
Ne. Mislim na pravo na sreću, koje nigdje nije definirano kao ljudsko pravo i to s dobrim razlogom. Ni ja, ni ti ni država nismo obavezni nekome osigurati sreću. Odnosno, ne moramo jesti govna da bi netko drugi mogao jesti kavijar. To što te je netko nekad napravio budalom nije na tvoju nego na njegovu sramotu.
Tocno tako, nije nitko obavezan da ti osigura super radno mjesto na kojem ces ti biti sretna, adekvatno placena i stasvene. Nitko nije obavezan da ti pokloni stan itd itd.
addx is offline  
Old 18.10.2017., 10:08   #1012
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Točno, samo ovdje se govori (ili bi se trebalo govoriti) o ekonomskoj slobodi, jer ona omogućava ponajbolju alokaciju resursa.

Politička sloboda može biti, i često jest samo deklaratorna i apstraktna.

Ekonomska je prilično jasna.
O ekonomiji ima smisla razgovarati samo s nekim tko shvaća da je svaka ekonomija (koja ima praktičnog smisla, dakako) uvijek nužno politička ekonomija, a ne znanost o alokaciji resursa ili nešto slično tome. Sloboda o kojoj se govori u političkom smislu, naprotiv, nikada nije apstraktna, jer se tu uvijek radi o usklađivanju različitih (partikularnih i konkretnih) interesa.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 18.10.2017., 10:09   #1013
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ovisi koja je tema. To je otprilike kao da uspoređuješ Plancka i Liszta , Borgesa i Einsteina, Mayweathera i Carlsena
Kako sad to? Pa ti si dotičnog proglasio 'jednim od najmudrijih ljudi svijeta'. Na Filozofiji.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.10.2017., 10:09   #1014
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Buhu. I ja sam digao kredit i doveo se u situaciju da moram jesti korporativna govna radi toga, ali ne krivim za to kapitalisticko drustvo nego cinjenicu da sam digao kredit koji nisam morao dici, dapace, nije uopce bio pametan potez.

Mislis pravo na osobnu neodgovornost bez posljedica?
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako nisi morao dići kredit a bio si toliko glup da ga digneš, tek onda imaš razloga da kriviš kapitalističko društvo ti je ispralo mozak natjeravši te da trošiš novac koji nemaš kako bi kupio stvari koje ti nisu potrebne.
Kako ti netko može isprati mozak?

Kad sam bio mali stariji su mi govorili da ne smijem razgovarati sa raznim sektašima, jer će me oni nagovoriti da im se pridružim. Uvjeriti me, isprati mi mozak. Nisam razumio taj koncept. Opet, postojali su ljudi koje su uvjerili, dakle, može se.

Svejedno je koja je tema, religijska sekta ili krediti. Što te točno priječi da razmišljaš svojom glavom?


Quote:
Odnosno, ne moramo jesti govna da bi netko drugi mogao jesti kavijar
Ekonomija u pravilu nije igra s nultom sumom. Ne mora netko nužno izgubiti da bi drugi dobio. Zapravo se cijela ekonomija i bazira na igri s pozitivnom sumom.

Quote:
To što te je netko nekad napravio budalom nije na tvoju nego na njegovu sramotu
To je vrlo diskutabilno, ali mislim da je u najmanju ruku sramota podijeljena.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 18.10.2017., 10:17   #1015
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
O ekonomiji ima smisla razgovarati samo s nekim tko shvaća da je svaka ekonomija (koja ima praktičnog smisla, dakako) uvijek nužno politička ekonomija, a ne znanost o alokaciji resursa ili nešto slično tome. Sloboda o kojoj se govori u političkom smislu, naprotiv, nikada nije apstraktna, jer se tu uvijek radi o usklađivanju različitih (partikularnih i konkretnih) interesa.
I planska i tržišna ekonomija podrazumijevaju određenu političku ekonomiju, odnosno određeni politički ustroj.

Razlika među njima jest i politička i društvena, ali i ekonomska.

Ja sam htio govoriti o tom aspektu koji malo tko razumije, a to je zašto je kapitalizam načelno uspješniji od npr komunizma. Kada ljudi to analiziraju, propuštaju temeljnu stvar, ovu koju si nazvao 'znanost o alokaciji resursa'.

Razlika nije u tome jer su ljudi ili odnosi među ljudima ovakvi ili onakvi u društveno-političkom smislu, razlog je puno prizemniji i temeljniji - te ekonomije se same urušavaju jer su temeljne stvari pogrešno postavljene. Ekonomski, ne politički.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako sad to? Pa ti si dotičnog proglasio 'jednim od najmudrijih ljudi svijeta'. Na Filozofiji.
Budimo precizni, citirajmo dio mog posta:

"Što radi npr. jedan Warren Buffett, jedan od najbogatijih ljudi svijeta i vjerojatno ponajbolji pojedinačni investitor u povijesti, kako izgleda njegov radni dan?

Sjedi u prosjeku 6-12 sati u svom uredu i čita. Cca 500 stranica dnevno. I razmišlja. I tako 50 godina. To mu pomaže biti pametniji, mudriji, obrazovaniji i donositi bolje investicijske i druge odluke.

On to ne treba raditi. Novca ima. Ali kao što vidiš, nije se pretvorio u amebu"


Dakle, objasni ljudima kako si iz citiranog shvatila da sam ja Buffetta proglasio najmudrijim čovjekom svijeta. Piše samo da je jedan od najbogatijih i da puno čita kako bi bio pametniji, mudriji i donosio dobre odluke.

I ja puno čitam, pa nemoj pomisliti da za sebe tvrdim da sam najpametniji na svijetu

Kod mene "najbogatiji, ponajbolji investitor" =! "najmudriji na svijetu" Zanimljiv je taj tvoj bias kad si to uspjela tako shvatiti.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 18.10.2017., 10:29   #1016
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Kako ti netko može isprati mozak?

Kad sam bio mali stariji su mi govorili da ne smijem razgovarati sa raznim sektašima, jer će me oni nagovoriti da im se pridružim. Uvjeriti me, isprati mi mozak. Nisam razumio taj koncept. Opet, postojali su ljudi koje su uvjerili, dakle, može se.

Svejedno je koja je tema, religijska sekta ili krediti. Što te točno priječi da razmišljaš svojom glavom?
Mene ništa. No marketinška industrija prilično je jaka i uspjela je ljude uvjeriti u svašta. Zapravo, vođenje biznisa svodi se na sljedeće:

Imaš proizvod X (materijalan ili nematerijalan, nije bitno).
Je li on ljudima potreban?
Ako da - super, prodaj.
Ako ne - uvjeri ih da im je potreban.

Sasvim jednostavan dijagram toka. Naravno da se pritom ne koristi termin "ispiranje mozga" nego "customer development" i slične baze. Nije govno nego se pas posro i tako to.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Budimo precizni, citirajmo dio mog posta:

"Što radi npr. jedan Warren Buffett, jedan od najbogatijih ljudi svijeta i vjerojatno ponajbolji pojedinačni investitor u povijesti, kako izgleda njegov radni dan?

Sjedi u prosjeku 6-12 sati u svom uredu i čita. Cca 500 stranica dnevno. I razmišlja. I tako 50 godina. To mu pomaže biti pametniji, mudriji, obrazovaniji i donositi bolje investicijske i druge odluke.

On to ne treba raditi. Novca ima. Ali kao što vidiš, nije se pretvorio u amebu"


Dakle, objasni ljudima kako si iz citiranog shvatila da sam ja Buffetta proglasio najmudrijim čovjekom svijeta. Piše samo da je jedan od najbogatijih i da puno čita kako bi bio pametniji, mudriji i donosio dobre odluke.

I ja puno čitam, pa nemoj pomisliti da za sebe tvrdim da sam najpametniji na svijetu
Moja greška... čitala sam na mobu i učinilo mi se da piše "jedan od najmudrijih". Mislim da sam oćoravila od previše čitanja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.10.2017., 10:37   #1017
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mene ništa. No marketinška industrija prilično je jaka i uspjela je ljude uvjeriti u svašta. Zapravo, vođenje biznisa svodi se na sljedeće:

Imaš proizvod X (materijalan ili nematerijalan, nije bitno).
Je li on ljudima potreban?
Ako da - super, prodaj.
Ako ne - uvjeri ih da im je potreban.
Da, ima toga. Mislim da ni ne slutiš koliko duboko to ide i što se sve radi, a ja ti neću govoriti da se još gore ne naljutiš

Quote:
Moja greška... čitala sam na mobu i učinilo mi se da piše "jedan od najmudrijih". Mislim da sam oćoravila od previše čitanja.
Nije problem što puno čitaš, nego je problem što čitaš sa puno predrasuda

Kako sam ja u poziciji da objašnjavam realnost kapitalizma, ti pomisliš da ga ja hvalim (što nije točno) i prejudiciraš kako ću napisati da je Buffett najpametniji samo zato što je bogat.

To je deep level predikcija i živi dokaz Hawkinsove teorije uma, u dvojbi sam da li da mu pošaljem ovo

Mozak je zaista stroj za predikciju budućnosti, jedino to i radi - ali kako vidimo, ne uvijek točno

Mislim, cijenim ja starog Warrena, može se naučiti dvije pametne od njega, ali kako je on star, i mudrost mu je više od pola u obsolete verziji.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 18.10.2017., 10:40   #1018
Ali treba jasno reći da ste i lijevi i desni pravi HRVATI po jednoj bitnoj stvari: po kukanju. Tu ste glatko europski prvaci. Vidi ovo (ima i grafova <3)!

https://eclectica.hr/2015/06/02/zado...talnom-sklopu/

Kme kme jedni, kme kme drugi.

Isti ste, isti ste.
nitko drugi is offline  
Old 18.10.2017., 10:43   #1019
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ali treba jasno reći da ste i lijevi i desni pravi HRVATI po jednoj bitnoj stvari: po kukanju. Tu ste glatko europski prvaci. Vidi ovo (ima i grafova <3)!

https://eclectica.hr/2015/06/02/zado...talnom-sklopu/

Kme kme jedni, kme kme drugi.

Isti ste, isti ste.
Još netočnosti - iz čega si iščitao da sam ja nezadovoljan nečim i da kukam?

Mislim, uzalud je pisati ako čitatelji nisu u stanju čitati s razumijevanjem. A to je gradivo drugog osnovne.

Pišeš jedno, oni čitaju drugo - jebena magija.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 18.10.2017., 10:46   #1020
Ma tko tebe čita
nitko drugi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.