Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 14:49   #4941
Quote:
Kyrales kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim, na toj zastavi piše "Bitnica SVLR"
Za pukovniju pretpostavljam da ima zastavu kao i brigada/bojna.
Quote:
Zna li netko nešto više o tome?
Znao sam da se samo praviš da ne vidiš.

Uskoro će biti tako u svim postrojbama.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:50   #4942
Pozdrav svima, imam pitanje jedno, ove godine sam maturant i prvi izbor će mi biti Vojno učilište, ali smjer vojni pilot, ako to ne uspijem otići ću na vojno vođenje i upravljenje. Zna li netko možda koji su najbolje plaćeni i najperspektivniji poslovi u vojsci? Po informacijama koje sam dobio vojni piloti zarađuju najviše pa me zanimalo jeli ima još dobro plaćenih poslova.
Novac mi naravno nije najbitniji uvijet nego samo pitam ovako više informativno.
PrimoVictoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:44   #4943
Quote:
PrimoVictoria kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam pitanje jedno, ove godine sam maturant i prvi izbor će mi biti Vojno učilište, ali smjer vojni pilot, ako to ne uspijem otići ću na vojno vođenje i upravljenje. Zna li netko možda koji su najbolje plaćeni i najperspektivniji poslovi u vojsci? Po informacijama koje sam dobio vojni piloti zarađuju najviše pa me zanimalo jeli ima još dobro plaćenih poslova.
Novac mi naravno nije najbitniji uvijet nego samo pitam ovako više informativno.
Nema ti para u vojsci sinko. Ako ti je do toga, radije ostani u civilstvu.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:49   #4944
Ići u vojsku samo zbog novaca je kao ići kod prostitutke da bi od iste tražio da ti masira koljena.
usercas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:44   #4945
Quote:
Kyrales kaže: Pogledaj post
Na ovim fotkama iz Poljske, po prvi puta u OSRH vidim da bitnica/satnija ima svoju zastavu/plamenac...
LINK
Zna li netko nešto više o tome?
Ovo je prvi puta da vidim neku postorojbu da ima svoju zastavu mislim na niže postrojbe rang bojne/satnije/vod...
Čudno inače se toliko furamo na amere kako još i to nismo pokupili
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:48   #4946
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Ovo je prvi puta da vidim neku postorojbu da ima svoju zastavu mislim na niže postrojbe rang bojne/satnije/vod...
Čudno inače se toliko furamo na amere kako još i to nismo pokupili
Ideja je stara skoro godinu dana i još se razrađuje.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:14   #4947
Unhappy

jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:10   #4948
Unhappy


... gamad novinarska konstantno dosadjuje obitelji preminulog

... u svojoj želji za senzacionalizmom pogoršavaju ionako tešku situaciju


Tigre Počivao u Miru Božjem
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:38   #4949
Quote:
usercas kaže: Pogledaj post
Ići u vojsku samo zbog novaca je kao ići kod prostitutke da bi od iste tražio da ti masira koljena.
pa,ako je nevolja i sila,a kolina ne valjaju, ...

isto valja ponit i durex,kad mala sredi kolina, iskoristit resurs,opalit joj metak i dobro. ona je radila dva puta,a dvaput je uvik dvaput
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:21   #4950
Mali osvrt (sa zakašnjenjem) na pijanstvo pripadnika OS RH u Poljskoj.

Dakle problem alkohola prisutan je kod određenog broja pripadnika OS RH, ali taj problem se u RH rješava pranjem ruku i zabijanjem glave u pijesak ... Ne rijetko najproblematičniji su oni s činovima (i to višim ...) ... Da se s time uhvati u koštac kod kuće, problema u misiji ne bi bilo ... Ali daleko najjednstavnije je praviti se da se ništa ne zna, ništa ne vidi, te zapovijedati idiotarije i prijetiti svima ...

Ministar obrane predloži zakon o službi, Sabor RH ga usvoji i u sklopu njega stoje slijedeće odredbe:
Stegovni prijestupi (to je ujedno teži oblik kršenja vojne stege) među ostalim su:
7. unošenje i omogućavanje unošenja alkohola ili droga u službene prostorije
8. dolazak na službu ili dužnost pod utjecajem alkohola ili droga
9. dovođenje u stanje pod utjecajem alkohola (opijenost) ili droga u službi, na dužnosti ili na javnom mjestu

Sada se postavlja pitanje što je to stanje pod utjecajem alkohola? Dali je pivo ili čaša vina nakon ručka dovođenje pod utjecaj alkohola?
Zašto upoće netko dozvoljava prodaju piva i/ili nekih drugih pića (vino, žesta) u pojedinim restoranima/kantinama Pletera kada je vojsci zabranjeno konzumiranje istih?
Da apsurd bude veći, za blagdane uz objed svi dobiju kao dodatak pivo, uključujući i one na dežurstvu i na straži!!!
Dakle oni koji su donjeli odluku da se uz obrok za blagdane vojsci da pivo (dakle NGS i/ili ministar obrane) su ti koji potiču vojsku da unosi alkohol u službene prostorije i da isto u službi konzumiraju ... ili pak da isto ostave našem najmilijem Pleteru da se i na račun toga besramno okoristi ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:49   #4951
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Da apsurd bude veći, za blagdane uz objed svi dobiju kao dodatak pivo, uključujući i one na dežurstvu i na straži!!!
Ma ajde, šta će kome biti od piva, nije to pijanstvo...

Kad je Royal Navy mogla postat najjača mornarica svijeta, a svaki dan se dijelio grog mornarima, neće ni našima ništa biti od piva.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 15.12.2017. at 18:50. Reason: .
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:19   #4952
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ma ajde, šta će kome biti od piva, nije to pijanstvo...

Kad je Royal Navy mogla postat najjača mornarica svijeta, a svaki dan se dijelio grog mornarima, neće ni našima ništa biti od piva.
Da i Rusi su pijancine pa su druga vojna sila na svijetu.
Ima Grga potpuno pravo, osobe koje imaju problem sa alkoholom ili opijatima bi trebalo otpustit kako iz vojske tako i iz policije. I to sa pleterom i alkoholom za blagdane, onda se cudimo kad netko kaze apsurdistan.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:52   #4953
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ma ajde, šta će kome biti od piva, nije to pijanstvo...

Kad je Royal Navy mogla postat najjača mornarica svijeta, a svaki dan se dijelio grog mornarima, neće ni našima ništa biti od piva.
Pa ja sam pobornik da nikome ne bude zabranjeno popiti pivo ili čaša vina poslije ručka, ali ponavljam pitanja:
Sada se postavlja pitanje što je to stanje pod utjecajem alkohola?
Dali je pivo ili čaša vina nakon ručka dovođenje pod utjecaj alkohola?

Ako je dovođenje pod utjecaj alkohola ograničen s 0,5 promila onda nema problema, ali ako govorimo o nultoj toleranciji alkohola u vojsci, onda je i pivo kojime nas Pleter počasti (na račun MORH) za blagdane prekršaj i dolazimo do apsurdistana ... vojnici čine prekršaj uz svesrdnu pomoć ministra i načelnika GS ...

Ako govorimo o misijama, a znam da je u Afganistanu na snazi potpuna zabrana alkohola za nas (zbog plakanja američana), te isto tako znam da se ta zabrana uredno krši, pa i na najvišim razinama (mislim da je čak i neki od ministara počastio dečke pivom) unatoč zapovijedi NGS i zakonu o službi.

Sve nacije imaju drugačiju toleranciju prema alkoholu, pa u Afganu to često ovisi i o tome tko je nadležan za bazu. Ne rijetko iako ti nacionalno pravilo dozvoljava alkohol, ako si u američkoj bazi isti nemožeš naći ni za lijek, a i oni te mrtvo ladno izbace van ako se toga ne držiš, ili u najboljem slučaju dozvole ti unos i konzumaciju (sukladno nacionalnom pravilu) uz prethodnu zamolbu zapovijedniku baze i odobrnje iste u nekim posebnim slučajevima (obljetnice, blagdani) ali nema šanse da to bude svakodnevno.

I na kraju ja zastupam stav da nije problem ako vojnik popije pivo ili dva (ili bilo što drugo da bude u granicima recimo prometnih pravila), već je problem u ekipi koja ujutro kada se budi ima najmanje 1,o alkohola i koja maže cijeli dan, a to zapovijednici ne sankcioniraju ili čak i ako sankcioniraju nerijetko zapne na vojnom sudu ili intervenira netko za nekoga tko je u stvari alkoholičar.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:55   #4954
Quote:
PrimoVictoria kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam pitanje jedno, ove godine sam maturant i prvi izbor će mi biti Vojno učilište, ali smjer vojni pilot, ako to ne uspijem otići ću na vojno vođenje i upravljenje. Zna li netko možda koji su najbolje plaćeni i najperspektivniji poslovi u vojsci? Po informacijama koje sam dobio vojni piloti zarađuju najviše pa me zanimalo jeli ima još dobro plaćenih poslova.
Novac mi naravno nije najbitniji uvijet nego samo pitam ovako više informativno.
Piloti, liječnici, a ako govorimo o ljudima od prašine i čelika onda specijalne snage. Svi ostali su u manje više istom košu, a naravno da je (trenutno) nešto bolja lova u gardi u manevarskim bojnama.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:05   #4955
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post

I na kraju ja zastupam stav da nije problem ako vojnik popije pivo ili dva (ili bilo što drugo da bude u granicima recimo prometnih pravila), već je problem u ekipi koja ujutro kada se budi ima najmanje 1,o alkohola i koja maže cijeli dan, a to zapovijednici ne sankcioniraju ili čak i ako sankcioniraju nerijetko zapne na vojnom sudu ili intervenira netko za nekoga tko je u stvari alkoholičar.
Upravo tako.
Do 0,5 bi po mom mišljenju trebalo biti sasvim u redu ( a to je pivo-dva ili čaša vina ). Kvragu, kad su i obljetnice i proslave, ako nisi na dužnosti i nemaš oružje zaduženo, što ne bi i 2 čaše...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 15.12.2017. at 21:06. Reason: .
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:49   #4956
U Litvi preminuo hrvatski vojnik

https://www.vecernji.hr/vijesti/poko...-litvi-1214407

Zna li se razlog smrti?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:06   #4957
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
U Litvi preminuo hrvatski vojnik

https://www.vecernji.hr/vijesti/poko...-litvi-1214407

Zna li se razlog smrti?
prirodna smrt ... detalji nisu bitni ... sudbina je nekom mrijeti ranije a nekome kasnije
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:12   #4958
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Piloti, liječnici, a ako govorimo o ljudima od prašine i čelika onda specijalne snage. Svi ostali su u manje više istom košu, a naravno da je (trenutno) nešto bolja lova u gardi u manevarskim bojnama.
Hvala na informacijama, zanimalo me samo, ne želim u vojsku zbog novaca naravno, samo razmatram opcije.
PrimoVictoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:35   #4959
Samo mogu reći da se ovi sprdaju sa nama jer odluke ove godine neće biti već se sve prebacuje na iduću jer zamislite kaže premijer da mora još porazgovarati sa svim ponuditeljima hahahahhahahahaha.... komedija od države.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:58   #4960
Kakva nervoza kolega
pa sve je pod kontrolom.
Bilo Vijeće, prošlo... bit će, kada bude.
Ako je sa Sh bio "happyend", mora biti i tu
#samotransparentno
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.