Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2015., 10:23   #221
Quote:
more kaže: Pogledaj post
zakonski treba državi zabraniti zaduživanje u inozemstvu osim u slučaju rata(a tada niko ne daje kredit)nama treba devalvacija od 10-12% jednokratna i fiksiranje plaća i mirovina u državnom sektoru.a možebitne štrajkove u javnom sektoru ako do njih dođe otpustiti cijeli dotični sektor i tako bi lako za njih našli zamjenu.(zdrastvo više nije u proračunu je li tako,jedino oni nisu nezamjenjivi lako i brzo)
ajmo se taknit prosječne mirovine u prvom mjesecu svake godine:

-2010g.....2386kn

-2011g.....2360kn

-2012g.....2346kn

-2013g....2613kn

-2014g....2683kn

-2015g...2667kn

-------------------------------------

dakle marva i SDP kada je došla na vlast povećala je sve mirovine 12%..ma marš u pičku materinu.
maki83_ is offline  
Old 18.08.2015., 10:33   #222
također ta ista marva iz SDP-a nam je povećala drastično porezno opterećenje:

-PDV sa 23 na 25%

-srednja stopa PDV-a sa 10 na 13%

-ukidanje nulte stope, sa 0 na 5%(kruh,mlijeko,ljekovi,dječja hrana itd)

-uvela dodatni porez na mobilnu telekominikaciju od 10%

-cijenu kubika vode povećali u prosjeku 60%( sa 9.3kn na 14.4kn kod mene)

-povećali cijenu električne energije za 20%(otud nenormalna dobit HEP-a koja ide u proračun)

-dvaput povećavali trošarine na gorivo 2014 i 2015g ukupno 50 lipa po litri

-uveli porez na štednju od 12%
---------------------------------------
gamad sisatorska.
maki83_ is offline  
Old 18.08.2015., 10:35   #223
Može li mi netko reći zbog čega je u špici sezone (7 mjesec) deflacija porasla na 0.4%? Kakav je to onda hebeni lagani rast gospodarstva kad nam se deflacija usred turističke sezone povećava? Izvor je www.dzs.hr.
Još dva mjeseca i imat ćemo pune dvije godine konstantne deflacije i to je po meni stvarni pokazatelj duboke krize i stagnacije. Čak bi i rast bdp-a za više od 2% bilo bez veze ako to prati deflacija.
Zar to vama nije zaista alarmantni podatak da usred turističke sezone kad potražnja i potrošnja zapravo treba rasti nama raste deflacija tj. padanje cijena?!?
Kerefek76 is offline  
Old 18.08.2015., 10:38   #224
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći zbog čega je u špici sezone (7 mjesec) deflacija porasla na 0.4%? Kakav je to onda hebeni lagani rast gospodarstva kad nam se deflacija usred turističke sezone povećava? Izvor je www.dzs.hr.
Još dva mjeseca i imat ćemo pune dvije godine konstantne deflacije i to je po meni stvarni pokazatelj duboke krize i stagnacije. Čak bi i rast bdp-a za više od 2% bilo bez veze ako to prati deflacija.
Zar to vama nije zaista alarmantni podatak da usred turističke sezone kad potražnja i potrošnja zapravo treba rasti nama raste deflacija tj. padanje cijena?!?
neka deflacije...tada smo ušli u EU,i konkurencija iz EU prisiljava domaće na smanjivanje cijena.
maki83_ is offline  
Old 18.08.2015., 10:43   #225
Pa normalno da to čine kad žele preuzet tržište.
To ti je sad spika i sa naftom.
wiki pedia is offline  
Old 18.08.2015., 10:46   #226
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ja živim u Evropi za indijance me nije briga.a ako imate manjak jaja dignite cijenu na 1$ 1 jaje pa da vidite kako se poveča proizvodnja i smanji potražnja.i tada i vi indijanci doznate moć kapitalizma i zakona tržišta
Pa dižemo, samo polako......ide to na 6 usd za tucet.......

A onu tvornicu ne bi uspjeli podići ni sve zemlje koje si nabrojio zajedno.....

I kao što kaže kolega, čudan neki oporavak a cijene padaju......obično je to znak da je potražnja slaba, ali eto, nas uvjeravaju da nije i da nam ide dobro.......:klap:
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.08.2015., 10:50   #227
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Pa dižemo, samo polako......ide to na 6 usd za tucet.......

A onu tvornicu ne bi uspjeli podići ni sve zemlje koje si nabrojio zajedno.....

I kao što kaže kolega, čudan neki oporavak a cijene padaju......obično je to znak da je potražnja slaba, ali eto, nas uvjeravaju da nije i da nam ide dobro.......:klap:
ništa čudno..ako ti ode 60000 mladih ljudi-potrošača vani u dvije godine...a konkurencija je sve veća+ još oko 20000 ljudi izgubiš na razlici umrli-rođeni..
maki83_ is offline  
Old 18.08.2015., 10:51   #228
Koji nigdje ne rade.
wiki pedia is offline  
Old 18.08.2015., 10:55   #229
Quote:
wiki pedia kaže: Pogledaj post
Koji nigdje ne rade.
ali troše...ili ti misliš da su živjeli od duha svetog.

osim toga teza da ti ljudi nisu radili je kriva..evo ja znam 4 ljudi koji su otišli zadnje dvi godine,svi četvero su radili.
maki83_ is offline  
Old 18.08.2015., 10:57   #230
Na hrani ne sigurno. Ne, stara bi im skuhala ručak.
Tvrde da idu jer kod nas nema posla, ima puno nezaposlenih mladih ljudi na zavodu.
To nije moja teza.
wiki pedia is offline  
Old 18.08.2015., 11:00   #231
Quote:
wiki pedia kaže: Pogledaj post
Na hrani ne sigurno. Ne, stara bi im skuhala ručak.
daj okani me se.
maki83_ is offline  
Old 18.08.2015., 11:03   #232
Da cijene rastu svi bi pitali pa kako mogu rasti cijene kada su goriva jetinija desetak posto nego prosle godine.
Kada cijene padnu 0,4% pitanja su zasto padaju...

Quote:
Zar to vama nije zaista alarmantni podatak da usred turističke sezone kad potražnja i potrošnja zapravo treba rasti nama raste deflacija tj. padanje cijena?!?
Nista cudno, osim snaznog pada cijena sirove nafte u kunama sezona je odlicna pa je kuna prema euru jaca skoro 1% nego prosle godine. U strukturi uvoza najzastupljeniji je uvoz robe u eurima, uvoz iz EU je jednostavniji nego ikad...
klapalo is offline  
Old 18.08.2015., 11:08   #233
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Da cijene rastu svi bi pitali pa kako mogu rasti cijene kada su goriva jetinija desetak posto nego prosle godine.
Kada cijene padnu 0,4% pitanja su zasto padaju...


Nista cudno, osim snaznog pada cijena sirove nafte u kunama sezona je odlicna pa je kuna prema euru jaca skoro 1% nego prosle godine. U strukturi uvoza najzastupljeniji je uvoz robe u eurima, uvoz iz EU je jednostavniji nego ikad...
Sirova nafta je snažno pala to je istina ali "skuhana" nafta baš i nije tako snažno pala.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.08.2015., 11:15   #234
mene veseli što je u prvih 6 mjeseci pokrivenost uvoza sa izvozom porasla na 61% naspram 57% prošlogodišnjih....a znamo da je za to zaslužna isključivo prepolovljena cijena nafte
maki83_ is offline  
Old 18.08.2015., 11:17   #235
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
ali troše...ili ti misliš da su živjeli od duha svetog.

osim toga teza da ti ljudi nisu radili je kriva..evo ja znam 4 ljudi koji su otišli zadnje dvi godine,svi četvero su radili.
Ja ih znam 15-20 koji su otisli iz hr u cesku,irsku,kanadu i njemacku. Svi su bili zaposleni u zg.
__________________
Pitam dakle učim.
Mango_man is offline  
Old 18.08.2015., 11:21   #236
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Sirova nafta je snažno pala to je istina ali "skuhana" nafta baš i nije tako snažno pala.........
Malo sam zaboravio na tu temu jer spustaju cijene ali ne brini imam novu formulu. :klap:

Sad bum u ulaznoj kunskoj cijeni sirovine stavljao 1,15 litre nafte + PDV pa cu takvu promjenu kunskog nominalnog iznosa usporedjivati sa promjenom jedne litre cijene derivata (biti ce vidljiva jos veca razlika, tj vece povecanje marzi).
klapalo is offline  
Old 18.08.2015., 11:23   #237
Quote:
Mango_man kaže: Pogledaj post
Ja ih znam 15-20 koji su otisli iz hr u cesku,irsku,kanadu i njemacku. Svi su bili zaposleni u zg.
normalno,pa neradnik u RH neće sigurno trčati u Njemačku da postane radnik

samo čovjek sa ambicijom ići će vani i oni koji popuše priče o lagodnom životu vani..čovjek koji ne radi nema nikakve ambicije(da ih ima nebi bio nezaposlen).
maki83_ is offline  
Old 18.08.2015., 11:24   #238
Samo oko 13% poduzeća u Hrvatskoj izvozi.
Poprilično mršavo.
wiki pedia is offline  
Old 18.08.2015., 11:57   #239
Realni izgleda drzi ZSE... http://theeconomiccollapseblog.com/a...eady-happening

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
varufakis is offline  
Old 18.08.2015., 12:03   #240
Quote:
varufakis kaže: Pogledaj post
Realni izgleda drzi ZSE... http://theeconomiccollapseblog.com/a...eady-happening

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Zanimljivo je da su na listi srbija i slovenija a nas nema.
HvalaNaRibama is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.