Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2015., 22:55   #101
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Za prvih 9 meseci 2015.god.Hrvatska ima 1024 manje rodjenih i 3801 više umrlih u odnosu na isti period 2014.godine.
Manji troškovi za mlade.
Manji troškovi za stare.
Manje nezaposlenih za srednje.
Jako dobro.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 23:04   #102
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Manji troškovi za mlade.
Manji troškovi za stare.
Manje nezaposlenih za srednje.
Jako dobro.
Tako mogu i verovatno razmisljaju Milanovic u HR i Vucic u SRB. Hajde da im ne damo za pravo, da zalicimo na nesto valjano pa da nam se ne zuri u smrt i van zemlje i da se sa radjanjem ne kasni. Lako je to reci, ali krenes od sebe, ko zna, mozda ljudi sami nesto vec jednom shvate.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 07:37   #103
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Srbija u spoljnim migracijama : -15000 godisnje, od cega nesto manje od 9000 godisnje su Srbi, to je podatak izveden sa popisa stanovnistva 2011. u Srbiji. Ovo ujedno znaci i da je relativno ucesce manjina u migracijama znatno vece.
loki dobar odliv ljudi u spoljnim migracijama od 2002-2011 godine, nekih 50 000 hiljada su cinili izbeglice iz hrvatske i i bih i to starci uglavnom, vratili su se u hrvatsku i federaciju bih, zato i imamo onoliko umrlih svake godine u tim zemljama
e sada mislim da je od 2012 godine to polako stalo i da se broj smanjuje, mada znam ovde ljude od 70 godina bracni par, prosle godine su se vratili da zive mislim u obrovac, otišli ljudi tamo da ostave kosti i to je to
ali zato i nama dolaze gasteri u istocnu srbiju u vile i dvorceve
mada sam primetio da u zadnjih 10 godina sve vise kupuju stanove u pozarevcu i beogradu, nego sto zidaju onolike zamkove sa liftovima gde niko ne zivi
UŠTIPAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:15   #104
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
..pa da nam se ne zuri u smrt i van zemlje i da se sa radjanjem ne kasni.
Bolonjski sustav baš nije family-friendly, dosta prava uključujući državno financiranje, je uslovljeno dinamikom polaganja ECTS bodova koju je težepostići ako čovjek ima neke smetnje poput obitelji. Zamisli da ne možeš doći na ispit ili obaveznu vježbu jer ti se dijete iznenada razboljelo, da li bi ti fakultet htio promijeniti termin, vjerojatno ne.

Neki u smrt žure brže od drugih, npr prosječni životni vijek siromašnih je 12 godina kraći od bogatih, a beskućnika oko 47 godina (U NewYorku, vjerojatno i drugdje je slično). Širenjem siromaštva u južnoj Europi mortalitet će rasti, tj taj doprinos mortalitetu će biti sve veći.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 00:11   #105
Smile

Rujam je napokon nesto bolji u rodenima a i minus je spao ispod -1000,odnosno oko -900 je,takoder smatram da ce Dubrovacko neretvanska zupanija ove godine ponovno imati prirodni plus ito puno puno veci od proslogodisnjeg,ali takoder i u doseljenjima odnosno migracijama ce biti u jacem plusu....
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 13:54   #106
U Varaždinskoj županiji lokalnom vodstvu dolazi iz "guzice u glavu" da stavri postaju alarmantne. Prošle godine je rođeno svega oko 1400 beba, a za održavanje pučanstva trebalo bi oko 2300. Dakle, katastrofa.
Istodobno, Varaždinsko rodišlište se pretvorilo u pobacivalište. I službno je objavljeno da je u tom "rodilištu" pobačen najveći broj djece u RH. No stvari su još stravičnije. Podaci iz Bolnice govore da se tek svaki drugi pobačaj registrira, dakle, pobačeno bi bilo oko 1000 beba. Pravi mali genocid.

Dakle, prekrasni plodovi jedne liberalne, gej frendli okoline se ubiru na svakom koraku.

Županija je prvi puta od svojeg osnutka, pozitivno progovorila o potrebi njegovanja roditeljstva i razvitku osjećaja za obitelj i potomstvo.
Pitanje je samo - da li je to prekasno i da li je liberalizam "ugušio" život lokalnog stanovništva koje će se malo po malo, usprkos svim zakašnjelim naporima, morati supstituirati došljacima.
Naime, stvar je sada već toliko izmakla kontroli da je pitanje da li je moguće podići fertilitet za gotovo 100%.
Crkva je sve ovo vrijeme na to redovno upozoravala, ali su joj se smijali, pa sada eto im plodova.
plasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 14:32   #107
Trebalo bi ukinuti pobacaj!!Vidili bi onda koliko bi bilo djece,znam to je jako teško,gotovo nemoguće,no trebali bi se barem prikazivati neki tečajevi što to trudnice abortusom rade,ili ranije upozoriti,upoznati ih sa cijelim postupkom,to je po meni ubojstvo!Kao da je ubila svoje dijete kad se rodilo...
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 19:20   #108
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Trebalo bi ukinuti pobacaj!!Vidili bi onda koliko bi bilo djece,znam to je jako teško,gotovo nemoguće,no trebali bi se barem prikazivati neki tečajevi što to trudnice abortusom rade,ili ranije upozoriti,upoznati ih sa cijelim postupkom,to je po meni ubojstvo!Kao da je ubila svoje dijete kad se rodilo...
Zabrana pobačaja ne bi rješila ništa, u tom slučaju žene bi išle na pobačaj u inozemstvo ili ga radile u Hrvatskoj kod privatnih ginekologa "na crno".
Također zbog nestručno obavljenih pobačaja povećala bi se smrtnost žena i žena koje više ne bi mogle zanijeti onda kad budu htjele.
Pobačajom se uklanjaju neželjena djeca, a ono što društvu trebaju su željena djeca.
Aquaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 20:51   #109
Quote:
plasica kaže: Pogledaj post
U Varaždinskoj županiji lokalnom vodstvu dolazi iz "guzice u glavu" da stavri postaju alarmantne. Prošle godine je rođeno svega oko 1400 beba, a za održavanje pučanstva trebalo bi oko 2300. Dakle, katastrofa.
Varaždinska županija ima 50.000 zaposlenih, od toga 30% s plaćom ispod praga siromaštva 3100 kn. Za popuniti 35.000 održivih radnih mjesta, uz radni vijek 40 godina, treba 1000 beba godišnje. Dakle, rađa se taman i previše.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 14:52   #110
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Varaždinska županija ima 50.000 zaposlenih, od toga 30% s plaćom ispod praga siromaštva 3100 kn. Za popuniti 35.000 održivih radnih mjesta, uz radni vijek 40 godina, treba 1000 beba godišnje. Dakle, rađa se taman i previše.
Za razliku od toga,u Dubrovacko-neretvanskoj zupaniji rijetko tko radi ispod 3000 kn za puno radno vrijeme,manje od 5% stanovnistva,cak i blagajnice i spremacice imaju placu preko 3 200kn,a i natalitet je dobar,mislim jedna od rijetkih zupanija u Hrvatskoj koja je u plusu po prirodnom prirastu....mislim da su samo jos Zagreb i Medimurska zupanija u plusu....
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 14:54   #111
Quote:
Aquaman kaže: Pogledaj post
Zabrana pobačaja ne bi rješila ništa, u tom slučaju žene bi išle na pobačaj u inozemstvo ili ga radile u Hrvatskoj kod privatnih ginekologa "na crno".
Također zbog nestručno obavljenih pobačaja povećala bi se smrtnost žena i žena koje više ne bi mogle zanijeti onda kad budu htjele.
Pobačajom se uklanjaju neželjena djeca, a ono što društvu trebaju su željena djeca.
Onda barem neki tecajevi da se ukazr sto se zapravo radi tim cinom,to je najokrutnije ubojstvo,ubojstvo nevinog,jos nerodenog djeteta,po meni strasno....Ma nepostoje nezeljena djeca,ona su dar od Boga,suludo jr ici ubiti vlastito dijete,zar je stvarno tako tesko podizati djecu uz sve te doplatke od drzave...
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 13:05   #112
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Za razliku od toga,u Dubrovacko-neretvanskoj zupaniji rijetko tko radi ispod 3000 kn za puno radno vrijeme,manje od 5% stanovnistva,cak i blagajnice i spremacice imaju placu preko 3200kn..
Odakle ti taj podatak?
DZS kaže da u Dubrovacko-neretvanskoj zupaniji 15% plaća manjih od 3100 kn i to s 31. ožujka 2013. Prije dolaska, s obzirom na veliki broj radnih sati, slabo plaćenih sezonaca u turizmu, pa taj udjel može samo biti veći.

Quote:
a i natalitet je dobar,mislim jedna od rijetkih zupanija u Hrvatskoj koja je u plusu po prirodnom prirastu....
To bi prije pripisao realizaciji kapitalnih dobitaka na cijenama nekretnina (baba ostavi zemlju za apartmane i sl), zarade na građevinskom bumu, bosanaca doseljenih 80-tih koji su podebljali mlađe generacije, iseljavanju ljudi bez djece. Ostaju ljudi koji mogu situirati obitelj i ako su dokoni izvan turističke sezone...

Zadnje uređivanje zgubydan : 03.12.2015. at 13:38.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 16:34   #113
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Odakle ti taj podatak?
DZS kaže da u Dubrovacko-neretvanskoj zupaniji 15% plaća manjih od 3100 kn i to s 31. ožujka 2013. Prije dolaska, s obzirom na veliki broj radnih sati, slabo plaćenih sezonaca u turizmu, pa taj udjel može samo biti veći.


To bi prije pripisao realizaciji kapitalnih dobitaka na cijenama nekretnina (baba ostavi zemlju za apartmane i sl), zarade na građevinskom bumu, bosanaca doseljenih 80-tih koji su podebljali mlađe generacije, iseljavanju ljudi bez djece. Ostaju ljudi koji mogu situirati obitelj i ako su dokoni izvan turističke sezone...
Sto se tice ovog prvog,pa to sam rekao otprilike,znam mnogo ljudi u Gradu,blagajnice u Konzuma imaju oko 3 600,znam par cistacica po skolama i vrticima,4000 do 4500 sa placenim prijevozom,doduse druge cistacice manje,ito do 1000 manje,kuhari,konobari imaju jako dobre place,to je vezano za opcinu Dubrovnik,a sto se tice cijele zupanije,e tu vec moze bit tih 15%,doduse ni to ije puno,s obzirom da Dubrovnik cini trecinu svoje zupanije,a sto se tice ovog dijela s natalitetom,u Dubrovnik se nisu doseljavali Bosanci vec Hercegovci-Hrvati,iseljavanje-o tome nema ni govora,tu i tamo netko ode na 6 mjeseci ili godinu dana na privremeni rad,vracaju se,doduse dosta se i Slavonaca i drugih ljudi iz kontinentalne Hrvatske,za stalno preselilo,no definitivno najbogatiji grad u Hrvatskoj je Dubrovnik...nije samo novac i sve to u pitanju...glavni je mentalitet,za razliku od npr Istarske ili Primorsko goranske,puno vise katolika,ali ne mislim na one samo popisane"katolike",vec na prave katolike koji zive u vjeri,s Bogom,doduse za razliku od ostatka Hrvatske
..
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 13:43   #114
Izašli podaci vitalne statistike za 10.mesec.Još jedan veoma loš mesec u odnosu na isti period prošle godine.Hrvatska 10.mesec 2015.-3457/4340(-883) 10.mesec 2014-3743/4457(-714)Za 10.meseci 2015.god.Hrvatska ima 1310 manje rodjenih i 3684 više umrlih u odnosu na isti period 2014.god.
gargash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 14:18   #115
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Izašli podaci vitalne statistike za 10.mesec.Još jedan veoma loš mesec u odnosu na isti period prošle godine.Hrvatska 10.mesec 2015.-3457/4340(-883) 10.mesec 2014-3743/4457(-714)Za 10.meseci 2015.god.Hrvatska ima 1310 manje rodjenih i 3684 više umrlih u odnosu na isti period 2014.god.
Uvijek je tak kad SDP vodi Hrvatsku, nizaju se negativni rekordi u svemu.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 15:36   #116
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Uvijek je tak kad SDP vodi Hrvatsku, nizaju se negativni rekordi u svemu.
kakve veze to ima sa partijom na vlasti danas
posledice negativnog prirastaja vuku korene unazad 50 godina, a samo sada su se ispoljile vidljivije posebno kada je skok mortaliteta 2015 godine u hrvatskoj u pitanju.
sto se tice rođenih drzava tu moze da uradi delimicno, ali rađanje je pre svega u glavama ljudi. pogledaj najbogatije zemlje sveta nemacka japan... imaju najmanje rođenih beba na zemlji, dok siromasna afrika razbija, tako da dolazimo do zakljucka da na natlitet utice bar 20 faktora u jednoj zemlji pa tako da ova tvoja teza pije vodu nekih 5%. nezanimame hrvatska politicka scena posto tu i ne zivim
UŠTIPAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:58   #117
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Izašli podaci vitalne statistike za 10.mesec.Još jedan veoma loš mesec u odnosu na isti period prošle godine.Hrvatska 10.mesec 2015.-3457/4340(-883) 10.mesec 2014-3743/4457(-714)Za 10.meseci 2015.god.Hrvatska ima 1310 manje rodjenih i 3684 više umrlih u odnosu na isti period 2014.god.
Prijatelju, jel mozes dati broj rodjenih i umrlih za prvih 10 mjeseci za 2014 i 2015?
Ovako vidimo razlike, ali ne i apsolutne brojke.
Hvala.
Kormilar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 18:44   #118
Quote:
Kormilar kaže: Pogledaj post
Prijatelju, jel mozes dati broj rodjenih i umrlih za prvih 10 mjeseci za 2014 i 2015?
Ovako vidimo razlike, ali ne i apsolutne brojke.
Hvala.
Hrvatska I-X 2015-31930/47100(-15170) Hrvatska I-X 2014-33240/43416(-10176)
gargash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 23:05   #119
Malo mi je duna ova stranica,pogotovo rodeni/umrli i ova migracija?

http://countrymeters.info/en/Croatia
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 13:10   #120
Dobro, mozete da budete relativno zadovoljni jer vam mozda nije pao fertilitet, mada i u to sumnjam, vec se samo dosta ljudi iselilo u prethodne vam dve europske godine. Tako da sa solidnim fertilitetom kakav je sada, i sa padom baze kao sto je sada, mozete cak da i ne padnete ispod jedno 33000 rodjenih do 2020. godine...
komanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.