Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2016., 20:06   #161
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Problem je što je 90% tih ideja promašaj.

Kakve to ima veze ako na kraju popuše, bitan je krajnji rezultat a ne namjere i bullshit spike koje prodaju.

Kakve mrtve lampice WTF.
Jedina razlika između likova što vise po kladionicama i prosječnog poduzetnika je u tome što poduzetnik na kraju popuši puno veće novce(najčešće tuđe).


imaš neke statistike koje potkrijepljuju te tvoje tvrdnje?
jer prema onom što imam prilike vidjeti u RH je uspješnost start-upova na nekih 35%.

da je bajno, nije. ali može uvijek bolje.

ono što je osnova svega je ideja. razvoj ideje. unovčavanje životne strasti pretočene u neku ideju u koju vjeruješ. koju imaš potencijala razviti.
to je lampica o kojoj govorim.
wild rider7 is offline  
Old 07.06.2016., 20:08   #162
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
@blort: znači imamo 2opcije iseliti se ili ništa ne raditi (tj profesionalno se baviti kladionicom ), usput zaboravljas da jos ono malo sto u drzavi funkcionira je zbog prihoda poduzetnika pa i poduzetnika vlasnika kladionice. no to je OT

Strasno je to da zene po nekim komentarima svrsavaju samo na novac a meni se na taj papir niti ne digne.
Poduzetnistva nema, imamo uvoznike, prekupce. Bezvezarije. Pravi poduzetnici su oni koji imaju proizvodnju. Toga ima na kapaljku. Nas izvlaci najvise turizam.
stupidisam is offline  
Old 07.06.2016., 20:09   #163
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
imaš neke statistike koje potrijepljuju te tvoje tvrdnje?
jer prema onom što imam prilike vidjeti u RH je uspješnost start-upova na nekih 35%.

da je bajno, nije. ali može uvijek bolje.

ono što je osnova svega je ideja. razvoj ideje. unovčavanje životne strasti pretočene u neku ideju u koju vjeruješ. koju imaš potencijala razviti.
to je lampica o kojoj govorim.
I ne odustati nakon prvog "razbijenog koljena"...

A biti ce ih...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 07.06.2016., 20:10   #164
Hahaha, tek upozna lika i odmah zamišlja kako mu se uguziti u stan, voziti njegov auto, "zajednički raspolagati" novcem Gdje ti se toliko žuri?

Inače ovdje na forumu sve vrvi ambicioznim i snalažljivim ženskama koje su valjda s 12 godina već počele raditi, jebote sve ambiciozno i radoholično, hoću li ikad pročitati da neka napiše da je lijena? A u RL ne poznajem baš takve radišne žene, hm...
black fairy is offline  
Old 07.06.2016., 20:13   #165
poduzetnistvo obuhvaca kako i sama rijec govori; svaka aktivnost novcanog i gospodarskog kapitala u poslovni pothvat. To sto je u hrvatskoj proizvodnja umrla je politika drzave od njezinog nastanka. Uvoznik je poduzetnik, kao i vlasnik kladionice ili ducana.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 07.06.2016., 20:14   #166
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
imaš neke statistike koje potkrijepljuju te tvoje tvrdnje?
jer prema onom što imam prilike vidjeti u RH je uspješnost start-upova na nekih 35%.

da je bajno, nije. ali može uvijek bolje.

ono što je osnova svega je ideja. razvoj ideje. unovčavanje životne strasti pretočene u neku ideju u koju vjeruješ. koju imaš potencijala razviti.
to je lampica o kojoj govorim.
http://www.forbes.com/sites/neilpate.../#593716d655e1

http://www.netokracija.com/ash-maury...an-podim-76545

blort is offline  
Old 07.06.2016., 20:14   #167
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Strasno je to da zene po nekim komentarima svrsavaju samo na novac a meni se na taj papir niti ne digne.
A gle, to je ekipa koja ne kuži većinu freelancera. Radiš onoliko koliko ti je potrebno da si zaradiš za oke život. Znači, ako već posjeduješ kuću, posjeduješ funkcionalan auto (znači da ništa nije na kredit), ne treba ti bog zna koliko zlota/dinara/kuna/krumpira. Osobno, uzmem si posla koliko trebam za režije/hranu/tekuću amortizaciju života. I da mi nešto ostane za piće i zajebanciju. Realno, odradim 4-5 glavnih projekata i 1-2 izvedbenih i to je dovoljno. Znači, 14 dana rada i libometuki za ono što netko drugi misli da mu treba.
A što se tiče žena, ako joj odgovara moj stil života, oke. Ako ne ćaobao. Ne umaram se s tim što netko misli da bih ja trebao....blabla. Ja ne trebam ništa.
buzzin is offline  
Old 07.06.2016., 20:15   #168
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Inače ovdje na forumu sve vrvi ambicioznim i snalažljivim ženskama koje su valjda s 12 godina već počele raditi, jebote sve ambiciozno i radoholično, hoću li ikad pročitati da neka napiše da je lijena? A u RL ne poznajem baš takve radišne žene, hm...
Ma ovo je trolovska tema, otvorena od strane nekog psihologa da ustanovi drustvena razmisljanja o vaznosti novca kod odabira partnera.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 07.06.2016., 20:15   #169
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
I ne odustati nakon prvog "razbijenog koljena"...

A biti ce ih...

apsolutno.

birokracija je tu uvijek spremna ubiti svačiju volju i entuzijazam i tu bi država trebala puno više djelovati, ali što je tu je; mislim da bez obzira na sve treba poticati mlade ljude da 'mogu' ako u svoje ideje vjeruju.
wild rider7 is offline  
Old 07.06.2016., 20:16   #170
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Hahaha, tek upozna lika i odmah zamišlja kako mu se uguziti u stan, voziti njegov auto, "zajednički raspolagati" novcem Gdje ti se toliko žuri?

Inače ovdje na forumu sve vrvi ambicioznim i snalažljivim ženskama koje su valjda s 12 godina već počele raditi, jebote sve ambiciozno i radoholično, hoću li ikad pročitati da neka napiše da je lijena? A u RL ne poznajem baš takve radišne žene, hm...
Citaj stranicu, dvije ispred. Ja sam napisala da sam lijena (izmedju ostalog )
stupidisam is offline  
Old 07.06.2016., 20:19   #171
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
poduzetnistvo obuhvaca kako i sama rijec govori; svaka aktivnost novcanog i gospodarskog kapitala u poslovni pothvat. To sto je u hrvatskoj proizvodnja umrla je politika drzave od njezinog nastanka. Uvoznik je poduzetnik, kao i vlasnik kladionice ili ducana.
Znam da je. Ali meni nije
stupidisam is offline  
Old 07.06.2016., 20:22   #172

fala.

pretpostavljam da si sada sretniji.

iskreno, ovo mi dosta zvuči kao propaganda u korist konzultanata, ali ajd'... znam da nije veliki postotak onih koji uspiju, ali opet to ne znači da su sve ideje sranje i da je bolje ravno u kladionicu, jer je to isti kurac. nije.

idejama možeš mijenjati svijet. što mijenjaš odlaskom u kladionicu?

postoje ipak određeni mehanizimi kojima se da istestirati poduzetnička ideja kao takva.
wild rider7 is offline  
Old 07.06.2016., 20:23   #173
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
što mijenjaš odlaskom u kladionicu?
Parove.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 07.06.2016., 20:26   #174
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
apsolutno.

birokracija je tu uvijek spremna ubiti svačiju volju i entuzijazam i tu bi država trebala puno više djelovati, ali što je tu je; mislim da bez obzira na sve treba poticati mlade ljude da 'mogu' ako u svoje ideje vjeruju.

Zapravo, da. Pametno si ovo "mogu" stavila pod navodnike.



Quote:
stupidisam kaže: Pogledaj post
Citaj stranicu, dvije ispred. Ja sam napisala da sam lijena (izmedju ostalog )


Ma nisi valjda. Ali svi smo tako savrseni tu na forumu...


Quote:
stupidisam kaže: Pogledaj post
Znam da je. Ali meni nije
Kaj proizvodis?


Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Parove.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 07.06.2016., 20:31   #175
Da ,vi svi koji želite kad otvorite firmu zarađivati odmah milione za vas nije nista drugo nego kladionica ili možda da probate igrati loto?
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Old 07.06.2016., 20:31   #176
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
fala.

pretpostavljam da si sada sretniji.

iskreno, ovo mi dosta zvuči kao propaganda u korist konzultanata, ali ajd'... znam da nije veliki postotak onih koji uspiju, ali opet to ne znači da su sve ideje sranje i da je bolje ravno u kladionicu, jer je to isti kurac. nije.

idejama možeš mijenjati svijet. što mijenjaš odlaskom u kladionicu?

postoje ipak određeni mehanizimi kojima se da istestirati poduzetnička ideja kao takva.
Nisu sve, samo 90%.

Pa nije, da, velikoj većini koje znam da su pokušali s poduzetništvom bi bilo puno bolje da su umjesto toga visili po kladionicama, doživjeli bi puno manje nerviranja s obzirom na dugove koji su im ostali nakon propasti firme(jer niti jedan nema dugove manje od bar 100 milja kuna).
blort is offline  
Old 07.06.2016., 20:32   #177
Quote:
stupidisam kaže: Pogledaj post
Pa kazem, ja sam lijena razmazena i smece od osobe . Ti si bolja osoba i imala si bolji odgoj i roditelje. I jos nesto sto ce te sokirati, mi i dan danas u familiji i sa mojim nevjencanim i njegovima, kupujemo si stvari, poklanjamo, ako treba bilo kome financijski uskocimo i sad cu te sokirati, ne trazimo starce nazad i ne zelimo uzet ni oni nisu nama nikad dok smo prije desteka godina trazili poslove i stasali na noge
Pa i to je uredu. Nemam roditelje, nego jednog roditelja.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Old 07.06.2016., 20:35   #178
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Da ,vi svi koji želite kad otvorite firmu zarađivati odmah milione za vas nije nista drugo nego kladionica ili možda da probate igrati loto?
Nitko u to ne ulazi s takvim idejama, dovoljan je ROI oko 7%, samo što na kraju i to bude SF.
blort is offline  
Old 07.06.2016., 20:42   #179
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
A onda opet... ako ti je potrebno tisuce kuna da zadovoljis cure, mozda ne jebes dobro niti biras dobre serije.
Fućkaš izlazak sa ženom u koju polažeš nade a jedete šećernu vatu. Curi koja ti se sviđa ima da naručiš 3 točena Guinnessa i da se najedete kao ljudi. Jer Guinness joj je finiji od K-Plusa, ona ti to neće izravno reći ali ti želiš da se ona više veseli. Ne da tebi vrag mira ako to ne napraviš, inače si mužjak omega.
Mallarme is offline  
Old 07.06.2016., 20:44   #180
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Kaj proizvodis?
Jos nista ali to su jedini ljudi koje osobno smatram poduzetnicima, sto god definicija iz ekonomskog rijecnika tvrdila
stupidisam is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger